Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutari Ivane,

te rog sa-mi rezervi o camera la hotel pentru doua zile (vineri si sambata), o persoana (adica eu) sigur + posibil inca o persoana. Deasemenea te rog daca poti sa-mi dai si o confirmare pentru cazare. Voi ajunge vineri mai pe seara si vreau sa fiu sigur ca am cazarea asigurata la hotel. Voi fi prezent si la cina cea de taina (eventual cu inca o persoana, deocamdata nu e hotarat daca merge).

Referitor la meniu (nu cel de la cina) parerea mea e ca nu ar trebui sa lipseasca ciorba de burta atat sambata cat si duminica dimineata dar sa fie facuta ca la carte cu ingrediente originale si nu cu inlocuitori si sa nu lipseasca usturoiul si smantana. In rest, poate se gandesc bucatarii si la ceva specific zonei voastre.

Ardeiul iute, ar da o savoare in plus, otetul sa nu lipseasca... Si chestia cu specificul local e foarte buna. Daca se pleaca si sambata dimineata din Bucuresti, poate ne cuplam la drum dimineata, de sunt ceva doritori. Eu as propune ora 9 , dar ramane de discutat de sunt amatori.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce sa avem grija? Trebuie sa comandam si vreo maicuta... sau e inclusa? :lol:

Ma refeream la persoanele singure care comanda o camera ,poate vor sa zica " 1 loc in camera dubla" in ideea ca poate nu vor sa plateasca singuri doua locuri,si atunci se combina la camera cu alta persoana singura.Greu.Numai la maicutze va sta gandul.Iarta-i Doamne :smoke:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare !....daca vine tata cu motorul meu ......se pune ? :smoke:

Al lui, motorul, e proaspat iesit de la reconditionare, un CZ 175 Sport, pentru care trebuie aprobat bugetul....pe 2011 ( mama ! ). S-au "papat" toti banii pe una-alta...si a ramas fara asigurare, revizie...si, are alta culoare :lol: .......parca ar fi buletinul de stiri TV....criza si bugetul !

Are permis din 1985, activ - inclusiv "trantele " de rigoare..........iar motorul meu...tot el l-a cumparat ! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricine este binevenit, nu cred ca cineva ar vrea sa restrictioneze sau sa impiedice pe altcineva sa participe la intilnirea aceasta. Va treceti pe formularul pus la dispozitie de Dan Enduristu' si va astept cu masa pusa! La capitolul rezervari maicute, ma abtin...fiindca m-am certat cu maica stareta! :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma refeream la persoanele singure care comanda o camera ,poate vor sa zica " 1 loc in camera dubla" in ideea ca poate nu vor sa plateasca singuri doua locuri,si atunci se combina la camera cu alta persoana singura.Greu.Numai la maicutze va sta gandul.Iarta-i Doamne :cheers:

Asa e... greu. Eu am inteles foarte bine la ce te-ai referit dar sunt absolut convins ca toti cei singuri care au rezervat o camera, stiu foarte bine sa faca diferenta intre o camera si un loc in camera si de asta mi s-a parut inutila atentionarea in forma aia si am incercat, poate prea subtil, sa o transform intr-o gluma.

Si totusi, lasand gluma la o parte, anul trecut am fost interpelat de o maicuta tinerica, chiar in interiorul manastirii, despre imbracamintea pe care o purtam daca e de motociclist sau altceva. Saraca parea foarte interesata dar totodata se ferea vadit sa nu fie vazuta de colegele ei ca vorbeste cu un motociclist, satanist, criminal si violator. Asa ca nu stiu cat ne sta noua gandul la maicute dar cu siguranta unora dintre ele le sta gandul la motociclisti ;) Sunt si ele tot femei...au si ele nevoi...

Ivane, ar trebui sa-i spui staretzei mai bine sa lase supararea la o parte si sa profite de ocazia sosirii motociclistilor care ar putea sa le faca un bine si sa scoata toti dracusorii din ele. :D. E adevarat, pentru alea mai batrane ar trebui muuult vin din ala bisericesc. :lol:

:smoke:

Editat de Toni
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricine este binevenit, nu cred ca cineva ar vrea sa restrictioneze sau sa impiedice pe altcineva sa participe la intilnirea aceasta. Va treceti pe formularul pus la dispozitie de Dan Enduristu' si va astept cu masa pusa! La capitolul rezervari maicute, ma abtin...fiindca m-am certat cu maica stareta! :lol:

E clar, n-a vrut loc in camera cu tine :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cu mine in camera n-avea cum, ca io o sa stau la cort! Si n-am decit 4 metri patrati de dormitor, asa ca n-aveam cum sa-i impart la trei! Si asa cum zice Toni, anul trecut o maica mai cu draci pe ea m-a interpelat si bestelit ca la usa cortului (de ce port cercel, de ce am tricou indecent, de ce ascult muzica rock...?), asa ca refuz categoric sa fac infratire cu astfel de specimene! Asa va sfatuiesc si pe voi, ca pe viitor sa nu am reprosuri! Sper ca voi o sa ascultati, sa nu insistati ca "betmen, betmen!!!"

Pentru Doru, sa stea linistit! Politia ne vegheaza, chiar si neanuntati de noi! :lol: Io ii las sa se autosesizeze, ca sa aiba si ei activitate! :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Doru, sa stea linistit! Politia ne vegheaza, chiar si neanuntati de noi! :lol: Io ii las sa se autosesizeze, ca sa aiba si ei activitate! :smoke:

Chiar asa.De ce trebuie sa anuntam noi Polutia ca venim la un Hotel.Daca veneau 20 de insi in automobile anuntau si ei politia.Daca veneam calare pe cai ce faceau? Sau e declarata "Stare de necesitate" si nu avem voie sa ne adunam in grupuri? Daca-i vad pe-acolo ii acuz de discriminare pe criterii de numar de roti :cheers:

 

am incercat, poate prea subtil, sa o transform intr-o gluma.

Stai linistit,am inteles gluma ta,chiar nu a fost subtila.Cer scuze ca gluma mea nu a continut si emoticoane care rad ca sa fie clar ca e o gluma.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari la toata lumea!

 

M-am inscris pe lista. Fiind singur nu vreau decât un loc în cameră.

 

Ivane, poti sa ma cuplezi ;) in camera cu Nicu cu LT-ul (daca vine si nu are alte preferinte).

 

Dacă nu, o mai fi cineva fără ataÂş. :cheers:

 

Abia astept sa ne vedem! :smoke:

 

DeÂşca bătrâna,

 

:lol:

Editat de sorin56ro2001
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivan,eu si cu Luky suntem trei persoane.Daca o sa fie prea multa lume si o sa ai probleme cu locurile pe mine si Luky ne poti pune intr-o camera.Daca o sa fie locuri libere ramanem la doua camere.Vezi tu cum e mai bine sa fie bine.Multam.Bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivane , crezi ca o sa avem macar un televizor in sala de mese? sambata seara e batalia pt. locul 3 la CM 2010?

Dane draga, cu riscul de a pierde din prietenia ce sper ca mi-o porti, o sa te anunt pe cale oficiala ca urasc fotbalul...motiv pentru care cine vrea sa vizioneze meciuri de fotbal ii invit la vecini, la pensiunea de linga hotel, loc in care este televizor si sigur vor avea si suporteri. In sala de la restaurant s-a montat acum o plasma destul de mare, dar tocmai in seara "cinei de taina" consider ca nu-i potrivit ca niste motociclisti veterani in bransa sa stea cu ochii beliti pe televizor, iar nevestele acestora si nonmicrobistii sa stea pe la colturi sau sa-si caute alte activitati cultural-educationale! Punct.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane draga, cu riscul de a pierde din prietenia ce sper ca mi-o porti, o sa te anunt pe cale oficiala ca urasc fotbalul...motiv pentru care cine vrea sa vizioneze meciuri de fotbal ii invit la vecini, la pensiunea de linga hotel, loc in care este televizor si sigur vor avea si suporteri. In sala de la restaurant s-a montat acum o plasma destul de mare, dar tocmai in seara "cinei de taina" consider ca nu-i potrivit ca niste motociclisti veterani in bransa sa stea cu ochii beliti pe televizor, iar nevestele acestora si nonmicrobistii sa stea pe la colturi sau sa-si caute alte activitati cultural-educationale! Punct.

 

 

Ultima oara, eu si cu Marian , a trebuit sa ne ocupam de programul artistic. ;)

 

Sper ca anul asta ai organizat ceva... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane draga, cu riscul de a pierde din prietenia ce sper ca mi-o porti, o sa te anunt pe cale oficiala ca urasc fotbalul...

Pai bine mai...fotbal nu ,alcool nu ,nici de maica staretza nu-ti mai place...nu stiu ce sa ma mai fac cu tine,zau asa. :P

Bine ca e plasma acolo ca nu trebuie sa mearga si sonorul.Ne uitam doar la imagini.Oricum sunt sigur ca cei care mai sunt cazati in hotel si care nu au nicio treaba cu noi ,or sa stea sa se uite la meci. ;)

 

Ultima oara, eu si cu Marian , a trebuit sa ne ocupam de programul artistic. ;)

Si ce,vrei sa spui ca anul asta nu faci niciun show? :blbl:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultima oara, eu si cu Marian , a trebuit sa ne ocupam de programul artistic. ;)

Sper ca anul asta ai organizat ceva... :P

Maicutele m-au refuzat, au frica lui Dumnezeu si a motociclistilor roackeri si violatori, asa ca programul artistic in cazul in care si fetele de la Capilna refuza sa vina, va trebui sa va aiba (iar) ca si animatori! :blbl:

Anul asta (sper iar!) ca instalatia de sonorizare sa functioneze la capacitate maxima, fiindca muzica buna se gaseste. Numa' sa nu se gaseasca cineva sa arda iar boxele sau mai stiu io ce belele sa faca si sa cintam ca pinguinii singuri!

Pentru orice eventualitate anul asta avem dublura la sonorizare! :D

Daca este muzica show voi face si io alaturi de Dan Rosca si Marian, ca sa nu rida lumea numai de ei ca-s mai piperniciti! ;)

 

L.E.- ce s-a intimplat cu formularu' ala de inscriere, ca este sincer total?!

Ma rugase un amic sa-l inscriu si cind sa notez...pace!

Editat de ivan_pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Norocu' meu ca stiu sa scriu si mi l-am copiat pe hirtie! Cred ca vreun "binevoitor" s-a gindit sa ne faca o bucurie, dar n-a reusit, fiindca am "salvat " totul in format "new oltenesc times roman"...iar de-aci incolo cei care vor camere sau vor doar sa isi anunte participarea pot s-o faca direct pe forum, aici, fiindca io contabilizez tot pe raboj! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Norocu' meu ca stiu sa scriu si mi l-am copiat pe hirtie! Cred ca vreun "binevoitor" s-a gindit sa ne faca o bucurie, dar n-a reusit, fiindca am "salvat " totul in format "new oltenesc times roman"...iar de-aci incolo cei care vor camere sau vor doar sa isi anunte participarea pot s-o faca direct pe forum, aici, fiindca io contabilizez tot pe raboj! ;)

 

 

IVAN PEDALA / OM DE ISPRAVA ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,intr-adevar e gol.Ori cineva si-a prins urechile cand a vrut sa se inscrie ,a scris ceva gresit si cand a vrut sa stearga a sters tot, ori il roade invidia pe cate unul ca nu e si el veteran ;)

Acuma serios vorbind, daca vreun pusti cordit,mare IT-ist (era foarte complicat sa stergi tot ;) ) a facut-o intentionat, atunci Dumnezeu o sa-l pedepseasca pt. ca a vrut sa opreasca niste oameni evlaviosi ca noi sa mearga la Manastire :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...