Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

pentru mustaciosu! 2007 pai nici o paguba deabia cei ce raman se vor simti si mai bine. daca ramaneai puteai sa critici asa toata lumea a scapat pa.

 

Culmea e ca nu sunt deloc revoltat.Chiar crezi ca as avea ceva comun cu tine? Aiurea.

Pentru interventia ta te scuz si ma gandesc cu spaima ca daca faci din asta o obsesie in una din iesirile tale pe motor mentalul nu va fi atent la traseu si va fi posibil ca printr-una din actiunile tale egoiste de smecher, sa fi determinat inlantuirea unor evenimente intr-un tipar tip ”domino” aspectand benefic – fara ca tu sa ai habar – tendinte ce initial se vor manifesta dramatic ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mustacila,dragule...cine te-a suparat asa de rau?Oare crezi ca esti singurul care are suparari?Toti le-avem pe-ale noastre,dar le mai trecem cu vederea,ne facem ca le uitam sau pur si simplu,ignoram!N-as vrea ca cineva sa fie suparat in urma acestei intilniri...si mai ales nu din cauza mea,fiindca io am incercat sa va adun intr-un loc frumos,unde sa ne simtim bine...si-atit!

Va las,ma astepta capra ca s-o scot in lume,iar! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ceva nu a mers asa cum se astepta. Cand pleci de acasa cu un tipar si nu se confirma, poti sa fii dezamagit uneori. Nu ar trebui sa se supere nimeni pentru acest lucru. Am o curiozitate. Ce s-a intamplat, ce v-a nemultumit ? Inteleg ca nu va regasiti, dar lamuriti-ne si pe noi ceilalti participanti, ce v-a dezamagit la aceasta intalnire? Organizarea, atmosfera, calitatea participantilor, calitatea bucatelor, pretul, locatia ?

Mesaj completat

Poate ceva nu a mers asa cum se astepta. Cand pleci de acasa cu un tipar si nu se confirma, poti sa fii dezamagit uneori. Nu ar trebui sa se supere nimeni pentru acest lucru. Am o curiozitate. Ce s-a intamplat, ce v-a nemultumit ? Inteleg ca nu va regasiti, dar lamuriti-ne si pe noi ceilalti participanti, ce v-a dezamagit la aceasta intalnire? Organizarea, atmosfera, calitatea participantilor, calitatea bucatelor, pretul, locatia ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate ceva nu a mers asa cum se astepta. Cand pleci de acasa cu un tipar si nu se confirma, poti sa fii dezamagit uneori.

 

Aici este explicatia. Nu am reusit sa ajung la Tismana datorita jobului dar probabil ca viitorul va fi mai darnic altadata cu mine si voi reveni printre voi domnilor.Nu vreau sa critic nimik, nu mi-am cistigat acest drept, eu cred ca apartine numai celor care au dus pe umerii lor povara unor astfel de intilniri, si ca ptr a echilibra balanta ceilalti care au in viziunea lor o altfel de atmosfera la un astfel d eveniment ar putea si chiar ii rugam sa incerca sa organizeze si altfel.Astfel creind diversitate sint sigur ca multi dintre noi se vor simti mai aproape de stanardele sau placerile lor. Am retinut promisiunea domnului profesor si am sa incerc sa dau o mina de ajutor ptr a schimba putin atmosfera cind va avea loc binenteles cu permisiunea dinsului.

Va salut din mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor v-ati trezit cam tarziu cu trese noi sau dispense la acordarea lor. Pt anul asta ramane cum s-a stabilit initial respectiv cate o tresa pt fiecare decada implinita. Nu de alta dar ele s-au comandat atat partea brodata cat si banutul cu anul dobandirii categoriei A. Sant in curs de executie. Cei care s-au adaugat pe lista prea tarziu sa mai aiba rabdare pt dupa adunarea de la Tismana.Modelul pe care l-am primit arata asa, materialul pe care se va face broderia va fi schimbat in sensul ca va arata mai bine decat mostra.

 

Pai, daca tot nu-s primul somnoros !... o sa-mi spun si eu o parere ... poate tardiva ... sau poate nu ?! ..

 

Am primit aseara tresele .. Multumesc mult, Bogdan ! .. si celorlalti "tineri" entuziasti ! .. Foarte frumos realizate ! .. nu mai vorbesc de frumusetea initiativei ! .. Si cand le-am primit, m-am gandit asa:

 

1. Purtarea treselor (data de calitatea de "veteran" dobandita dupa un numar minim de ani) si numarul lor (atestand numarul efectiv de ani sau, mai bine zis, de "stagii" complete - in cazul nostru de cate 10 ani) sunt doua lucruri destul de diferite ! Altfel spus, detinerea treselor atesta apartenenta la grup, in timp ce numarul lor face diferenta in cadrul grupului .. (formal ! .. ca altfel, in cele mai fericite ocazii, diferenta o poate face numarul de spritzuri !! .. )

 

2. 10 ani nu inseamna acelasi lucru la 30-40 :D ca la 50-60, sau mai mult :) !!! ...

 

Si-atunci, cred ca ar fi mult mai potrivit ca, cel putin dupa un anumit numar de decade - insemnand trese pline ca cele pe care le-am primit fiecare acum - "stagiile" ulterioare sa fie mai scurte: de ex de cate 5 ani (materializate prin trese avand jumatate din latimea celor actuale, dar acordate mai des) si poate in continuare, chiar mai scurte, dupa inca un anumit nr. de ani !... Ganditi-va care e perspectiva a 10 ani la 45 de ani sau la 65 ? ,.,. si ce bucurie inseamna dobandirea unei astfel de trese noi la 40 sau la 70 sau dupa ??!! .. Just think about ! ... Sper ca nu v-am plictisit prea tare cu teoria relativitatii ! .. :)

 

In situatia actuala, in mod practic asta s-ar putea aplica usor daca de ex. dupa 40, s-ar comveni acordarea unei trese noi la 5 ani (cum spuneam, de grosime distincta) .. m-am uitat pe lista, si asta ar fi chiar simplu: sunt doar vreo 4 detinatori de cate 4 trese pline ... dintre care cel mai "veteran", D-l Ghinoiu parca, ar avea deja dreptul la o noua tresa acum si la inca una peste vreo doi ani ... dom' Profesor la inca una peste un an .. and so on ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun ca fiecare dintre motociclistii din poza de grup, in care am inserat numere, sa posteze:

nr/ nume/ localitatea/ numele cu care posteaza pe forum.

Atasez fotografia.

 

Am sa incep eu.

 

16/ Dan/ Cluj/ NX250

 

 

Atasez lista cu cei care au trimis datele pana acum.

Va rog postati datele si pentru cei pe care-i cunoasteti si care poate nu intra pe forum.

Dan

Lista_Tismana.doc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

40 lei intrarea! 2 pers...asa suna a afacere!

De banii astia mincai un prinz la Tismana!Lasa ca la anu' poate ne trezim mai devreme si-o punem la iarba verde,undeva cu corturile,cazarea moka si gratare de-acasa si atunci sa vedeti inilnire moto! :) Ca sa moara dusmanii!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De banii astia mincai un prinz la Tismana!Lasa ca la anu' poate ne trezim mai devreme si-o punem la iarba verde,undeva cu corturile,cazarea moka si gratare de-acasa si atunci sa vedeti inilnire moto! :) Ca sa moara dusmanii!!! :D

Hadeti la Herculane la o adunare spre sfarsitul lunii cu cortul sa cu ce aveti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost pe la dacorum la cernica o tura mica ! 40 lei intrarea! 2 pers pe acceasi moto! suma pentru toata perioada intalnirii dar am stat cateva ore se putea gasi si o alta posibilitate de plata asa suna a afacere!

 

Pretul a fost pentru 3 zile de access in incinta, concerte, paza etc. Este foarte usor sa spui "se putea gasi o solutie" ... daca chiar exista o solutie facila o mentionai. Mare parte din bani de pe intrare s-au dus la propietarul locatiei. Rudele si "consoartele" membrilor clubului si-au platit de asemenea intrarea, au fost date doar 30 de invitatii pentru primar, prefect, etc. Este diferit sa organizezi o intrunire cum a fost dacorum fata de o adunare gen Slanic, sunt cheltuieli mult mai mari:

WC-uri

Formatii

Scena

sunet scena

lumini scena

iluminare locatie

bransament curent

plata curent

firma de paza

concursuri

premii

delimitari

sisteme de comunicatii

inchiriere locatie

curatire locatie dupa si in timpul evenimentului

cheltuieli de protocol

etc.

 

 

Si asta pe langa sute de ore de alergaturi inainte de intrunire si zeci de ore de paza, patrulare si interventie pe care fiecare membru le-a prestat ... poti sa compari toate acestea cu un drum la o locatie si o rezervare?

 

Plus ca pretul biletului a fost anuntat inainte cu cateva zile.

Editat de Placebo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Io nu stiu de ce atata inversunare.Omul si-a exprimat parerea in fata unor prieteni ca i s-a parut scump pretul pt un timp atat de scurt.Daca auzeati discutia asta pe strada intre doi oameni pe care nu ii cunosteati va bagati repede in vorba cu ei?

Puteati sa-i scrieti in privat si eventual sa-i dati linkul catre topicul care se dezbate succesul sau insuccesul intrunirii.

....parerea mea :unsure:

Mesaj completat

Pretul a fost pentru 3 zile de access in incinta, concerte, paza etc. Este foarte usor sa spui "se putea gasi o solutie" ... daca chiar exista o solutie facila o mentionai.

 

20 lei weekend bratara rosie sau

10 lei vineri bratara verde

10 lei sambata bratara albastra

 

.....parerea mea :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unde vezi inversunare? Asta depinde cu ce voce citesti. Citeste calm si linistit ce am scris si ai sa vezi ca nu exista inversunare. Nu a fost nici decum o dojana sau reavointa in ce am vrut sa exprim ci doar faptul ca trebuie sa treci printr-o astfel de organizare ca sa cunosti detaliile pe care, unele, le-am mentionat. Asa cum este si ideea de bratari de culori diferite ... daca stiai ca trebuie sa comanzi cel putin 1000 de bratari de aceasi culoare ... asta inseamna ca ramaneam cu aproape 3000 de bratari in stoc. Asta inseamna o pierdere in plus de cateva sute de euro pentru ca 3-4 persoane care au stat doar 2 ore sa plateasca mai putin. Plus ca timpul la poarta se dubla trebuia sa controlama sambata si duminica bratarile la plecare. Ca sa nu mai zic de situatia in care cineva venea de vineri ... zicea ca sta doar vineri si pleca duminica ... ce faceam? nu-l lasam sa plece acasa ... si cate si mai cate probleme.

 

PS: discutia nu a fost pe strada intre doi oameni ci pe forum public. Tocmai, daca vrei sa stai de vorba separat folosesti PM-ul.

Editat de Placebo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 lei weekend bratara rosie sau

10 lei vineri bratara verde

10 lei sambata bratara albastra

 

.....parerea mea :grinbandit:

 

Bre, prost nu e ala care cere. Prost e ala care da.

Nu te obliga nimeni sa mergi la intrunirele astea de ...... Eu am renuntat de mult sa mai merg. Anul asta am fost la doua intalniri cu iz motociclistic. Intalnirea "bosorogilor" :unsure: de la Slanic si cea a transalpistilor de la Obarsie. Intalniri prietenesti fara pretentii, taxe sau alte asemenea. M-am simtit super la ambele, fara obligatii sau alte k.k.turi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, prost nu e ala care cere. Prost e ala care da.

Nu te obliga nimeni sa mergi la intrunirele astea de ...... Eu am renuntat de mult sa mai merg.

 

Pai ce crezi ca io m-am dus?Nu din cauza pretului la intrare (un pret ok din punctul meu de vedere)dar toate intrunirile astea sunt stereotipe.Acelasi gen de muzica,poate cu formatii diferite(asta in cazurile in care se pot numi formatii) ,mici carnati bere si droguri,aceleasi concursuri peste tot,iar reteta de la sosire pana la plecare e aceeasi: venit ,baut-facut muci ,culcat,sculat ,baut-facut muci ,culcat,sculat,plecat acasa.Dar ii inteleg pe astia mai tineri ca si eu am fost ca ei, doar ca mie mi s-a acrit.Sa mananci mereu aceeasi mancare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PS: discutia nu a fost pe strada intre doi oameni ci pe forum public. Tocmai, daca vrei sa stai de vorba separat folosesti PM-ul.

Pai si ce te-a retinut sa-i spui 'ce inseamna organizare" pe privat?

Cu bratarile ai dreptate.Era complicat sa-i cauti la culori pe toti dar uite,eu cand am fost anul asta in August la Nandru-Hunedoara le-am zis la baieti ca stam putin(eu si nevasta)si ne-au lasat sa intram moca.Am stat sa mancam un mic si doua beri ,am vazut doua concursuri si am taiat-o.Nu-ti mai zic ca cei care veneau de la peste 450 km intrau liber si in plus (fiind de sfanta Maria) pe cei care-i chemau Maria sau Marin intrau liber. Deci se poate.

Mesaj completat

pai schlmba ceva propune!

nu vreau sa dau lectii la altii dar pot sa spun ce mi-ar fi placut mie

-concursuri specifice motociclismului ,de indemanare moto ,ca alergatul in saci se pot face si la intrunirile de manelisti.

-concursuri mai barbatesti..nu stiu,de mers pe barna,de ridicat pe sfoara ,de carat bolovani,de taiat lemne

-standup comedy sau macar un concurs de bancuri

-concurs de karaoke

-lupte de amazoane in noroi

-concurs de tricouri ude

-castigatorii se primeasca accesorii moto sau echipamente

-mai multa muzica Rock'n Roll si Country,muzica Folk

-posibilitatea de a-ti face singur un gratar

 

poate ar mai fi si altele dar e tarziu si nu-mi mai vin idei la ora asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...