Sari la conținut

Veteranii,adunarea!


Dan Nastase
 Share

Postări Recomandate

@DanNastase: stimate domn, nu va mai bateti joc de butonul de report! 6 reporturi pe acelasi subiect in 4 minute consider ca sunt suficiente

Daca Admin & Moderatorii impreuna cu care sper ca vom reusi sa facem topicul VETERANII ADUNAREA

mai cuviincios si considera ca exagerez, ma supun !

Intr-o societate civilizata traficul, polemica si schimbul de idei se poate face si politicos.

Multumesc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cu ce e Budd nepoliticos?

 

A intrebat daca primiti TR-isti, care insemna in armata cei care aveau facultate si faceau la Termen Redus. Ce e in neregula cu asta?

 

Sectiunea asta e moarta, nu ati observat pana acum?

 

Ce sa faca moderatorii? Cu dumneata nu se poate discuta normal, vad ca esti in "alte sfere", la fel ca si Dan Popescu, alt senil...

 

(ADMIN, daca o sa consideri ca SENIL e jignire eu ma retrag de la modereala)

Editat de Belbody
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce e Budd nepoliticos?

(ADMIN, daca o sa consideri ca SENIL e jignire eu ma retrag de la modereala)

In calitate de "moderator" poti observa lesne "politica" lui Budd pe acest forum !

 

Conform DEX, in limba romana, limba oficiala vorbita in Romania,

in general cuvantul are sens peiorativ si jignitor :

SENĂL adj. (MED.) ramolit, (livr.) decrepit, (rar) senilizat, (înv.) matofit, (fam. fig.) hodorogit, rablagit, zaharisit, (impr.) sclerozat.

Sursa: Sinonime | Adăugată de siveco |Permalink.

 

Poate doar in comuna Cratima (liniuta ta dintre Braila si Galati) are alta conotatie...

esti cel mai in masura sa cunosti !

 

Felicitari pentru activitatea ta eleganta si de neinlocuit desfasurata pe www.motociclism.ro !

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru activitatea ta eleganta si de neinlocuit desfasurata pe www.motociclism.ro !

Te asigur ca e mai de mare folos si de interes decat a dumitale! ;) (din 2005 si pana acum oi fi scris si eu dracu ceva bun, macar 2 sfaturi utile, de moderare nu mai zic, am curatat o sectiune intreaga de spam si reclame de 2 lei)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rog ADMIN

sa considere acest post, cel de mai sus impreuna cu cel carui dau replica sa fie considerate OFF.

Multumesc frumos !

Editat de Dan Nastase
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SENĂL, -Ă adj. Referitor la bătrânețe, de bătrânețe; de bătrân. ♦ Care manifestă o pronunțată slăbiciune, în special mintală, provocată de bătrânețe. [Cf. fr. sĂŠnile, lat. senilis < senex – bătrân].

Sursa: DN | Adăugată de LauraGellner | Greșeală de tipar | Permalink

 

 

Cand unui om ii pui niste intrebari de bun simt si el iti raspunde in doi peri ori raspunde numai la ce vrea el sa auda, luand in considerare si varsta, se cheama ca e senil.

 

 

p.s. si dumneata m-ai facut "bajenar" - poate eu nu ma consider asa, totusi eu nu am luat-o ca pe o jignire. Nu sunt pribeag si nici refugiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si dumneata m-ai facut "bajenar" - poate eu nu ma consider asa, totusi eu nu am luat-o ca pe o jignire. Nu sunt pribeag si nici refugiat.

Dupa cum observi...

 

Ne este mai la indemana sa fim fara caracter, senili si mahalagii cu belciug decat oameni de caracter !

Am fi mult mai simpatici daca am incerca impreuna sa lasam oamenilor cu decenii de conducere moto la activ

- veteranilor moto din Romania - un topic elegant si curat.

Mai cu seama ca tu ai si avantajul experientei moto si moderatiei aici...

 

In mod sigur ar fi mai placut, de folos si in avantajul motociclistilor tineri.

 

Sa auzim numai de bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum observi...

 

Ne este mai la indemana sa fim fara caracter, senili si mahalagii cu belciug decat oameni de caracter !

Am fi mult mai simpatici daca am incerca impreuna sa lasam oamenilor cu decenii de conducere moto la activ

- veteranilor moto din Romania - un topic elegant si curat.

Mai cu seama ca tu ai si avantajul experientei moto si moderatiei aici...

 

In mod sigur ar fi mai placut, de folos si in avantajul motociclistilor tineri.

 

Sa auzim numai de bine !

off topic:... cu sau fara urmari!

 

majoritea tinerilor si restului motociclistilor ii doare-n stii tu de idiologiile tale si km tai parcursi nustiu cum si nustiu unde!... de am ocazia vre-o data sa dau de DN in trafic o sa fac in asa fel incat "sa are santuriile" cu BMW-ul ;)

PS: va fac o favoare... nu de alta:))

Editat de baluba16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce?Daca da,te pui sa-mi predai si mie cursuri de Horticultura!?

daca faceam agronomie te ajutam!... te pot ajuta legat de constructii de masini orice:p!

 

hai sa ne mistocarim prin PM-uri!... nu de alta, mi-am zis parerea dupacea ai aparut tu si nu vreau sa stric topicul Zeului motociclismului! TE astept ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baluba, daca ai in capsor chestii sinonime cu userul, esti de prisos pe topicul asta. Incearca sa postezi la obiect acolo unde te pricepi.

dupa cum am spus!

e PAREREA mea.... fiecare are dreptu la LIBERA exprimare! ;)

dupa cum spuneam discutam pe PM!.. orice :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

off topic:... cu sau fara urmari!

 

majoritea tinerilor si restului motociclistilor ii doare-n stii tu de idiologiile tale si km tai parcursi nustiu cum si nustiu unde!... de am ocazia vre-o data sa dau de DN in trafic o sa fac in asa fel incat "sa are santuriile" cu BMW-ul :D

PS: va fac o favoare... nu de alta:))

 

 

"....scoti BALUBA si te pisi...." ;) .

Se vede ca suferi de inteligenta..precara! Cum ai zis anterior, e parerea ta, asta-i parerea mea despre tine..un om, al carui user spune totul! Vezi sa nu iti doresti prea mult sa te intalnesti cu DN si sa ti-o furi tu :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"BALUBA"...

Se vede ca suferi de inteligenta..precara!

Cum ai zis anterior, e parerea ta, asta-i parerea mea despre tine... un om, al carui user spune totul!

Vezi sa nu iti doresti prea mult sa te intalnesti cu DN si sa ti-o furi tu.

Din punctul meu de vedere, motociclistele de pe acest forum sunt mult mai adevarate

decat multi motoristi inchiputi care se chinuie sa demoleze personalitatea altora in loc sa o construiasca pe a lor !

In mod sigur, congolezul-zairez nu stie ca:

?Libertatea lui se sfârÂşeÂşte acolo unde începe libertatea mea !?

 

@traian222

Seniore, nu fi asa laconic !

Explica-ne mai pe larg ideea, altfel s-ar putea crede ca vederanii ies doar o data pe an !

 

Care sunt nelamuririle mele:

-toti veteranii s-au transferat la probike , sau mai sunt inca unii si aici?

-daca mai sunt, ce se intampla ; nu mai au glas sau sunt atat de batrani incat nu mai pot apasa pe tastatura?

 

Chiar daca prietenii mei de la motoveterani probike se vor supara pentru aceasta interventie , le va prinde bine atat lor cat si Dumneavoastra. Lupta contrariilor intra direct in actiune , lucru benefic pentru toti.

 

Cu respect

Nicolae Constantin

 

Stimate domnule Nicon,

Dupa cum bine ai observat, o grupare de useri care "dialogau" aici

traiau cu impresia ca pot reprezenta si vorbi in numele unei tari intregi !

Asta se urmareste si pe celalalt forum !

A trai cu impresia ca o grupare de 5-10 de membri devine reprezentativa pentru toti veteranii din Romania,

pot elabora legi si impune motociclistilor sa faca parte doar dintr-un singur club ... este o aberatie evidenta !

 

AMOVERO este in stend by in primul rand pentru ca nu si-a indeplinit obiectivele propuse,

dar si pentru faptul ca majoritatea, dupa ce si-a luat tresele (cu predilectie de la doua in sus)... nu activeaza on line

si prefara sa aibe program personal sau sa se duca la ce adunari de motociclisti le este mai la indemana !

 

In privinta "galcevii... mele cu lumea"... s-a dovedit ca... (si asta nu numai la romani)...

nu faci decat sa pierzi simpatia tutulor, sa starnesti orgolii, sa atragi dusmanii crancene...

atunci cand ceri cu intransigenta respectarea adevarului si spui hotarat "stop nesimtirii" !

 

DE FACTO:

Si nevasta-mea, care nu a condus la viata ei decat 2-3 ani are permis de 20 de ani...

Care este adevarul?! Vechimea din carnet sau practica reala in conducerea ?...

 

Dupa ce s-a vazut recunoscut si stimat pentru organizarea de agape in judet,

lui Ivan, odata cu cresterea prestigiului a inceput sa i se cam umfle mushii... si s-a gandit

ca este foartee bine sa se dea la un veteran mult mai in varsta decat el...

Pentru cine are rabdare... topicul demonstreaza clar schimbarea lui de atitudine - de la respect... la injurii !

 

CONCRET...

A sustine ca Ivanoiu Ion s-a injurat cu Dan Nastase este o aberatie numai prin simplul fapt ca eu nu i-am raspuns niciodata cu expresii injurioase.

Este adevarat ca l-am ironizat - dupa postarile lui (ca drept la replica) atunci cand scapa caii in balarii...

dar de aici... a exagera si a ajunge la jigniri publice repetate, afirmatii abjecte si injuraturi mitocanesti pe MP...

Suspendarea lui a fost decisa strict de admin care este singurul care are drept de a interveni punitiv in topicul veteranilor moto.

Contrar a ceea ce crede "lumea", pedepsele au fost si la adresa mea, de cele mai multe ori cand eu doar dadeam replica atacatorului pe textele si fotografiile lui postate public pe acest forum...

 

Statutul AMOVERO, publicat in 2009, cerea foarte clar: Permis moto valabil, motocicleta in dotare si evaluarea personala a experientei in ani... Sezoane, nu ore, zile, nopti si kilometri... asa cum au dat-o unii la intors !

Nemultumiti de faptul ca intre experienta reala si cea declarata este o chestiune care tine de obrazul si constiinta fiecaruia, nu numai de vechimea permisului moto, obligati sa repspecte statutul AMOVERO... cei cu "tresa vopsita"... s-au

gandit ca cel mai bun pretext este sa devina "partizanii" lui Pedala" !

In ?durerea? lor disidentii au considerat normala reactia lor, inclusiv ca orice forumist poate fiei balacarit si injurat folosind Mesajul Personal...

Ca si cand, faptul ca cineva iti umple de rahan clanta usii de la intrare pe interior... nu te afecteaza ca... nu vad vecinii !

 

Repet:

Motivul principal pentru ca au facut opinie separata "veteranii dupa carnet" este faptul ca multi dintre ei nu se incadrau regulamentului AMOVERO

la capitolul vechimea si experienta minima reala in trafic si pe motor si nu li se considera... "veteraneala"

vechimea de cand permisul de conducere le zace in sertar sau in buzunar !

 

In privinta "clonelor":

Atata timp cat nu semnezi cu numele real si nu ai un "profil" real... ce esti ?

Cand esti user pe forum doar din dorinta de a face cat mai multe postari absurde,

de a te contra aberant, a minti, a jigni, a murdari, ce esti ?

Daca din motive intemeiate apelezi la un pseudonim, esti principial si respecti adevarul, ce esti ?!

 

In privinta domnului profesor Constantin:

In mod sigur, urmand un "curs" contrar si "dus de valuri"...

domnia sa considera ca - dorinta mea ca dansul sa-si pastreze in continuare standardele demonstrate -

constituie o imixtiune exagerata - din partea mea.

Il rog sa mai analizeze si sa judece obiectiv.

 

 

Daca intransigenta mea este exagerata sau corecta in privinta veteranilor...

doar majoritatea motociclistilor va decide.

 

Mai trebuie subliniat faptul ca, spre deosebire de ?veteranii? inventati

eu nu am judecat si nu am ofensat pe nimeni in lipsa.

Dupa cum se poate verifica... nici macar pe Ivan Pedala dupa suspendare !

 

Asta e tot !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din Congo-Zair esti matale, te comporti mai rau ca la clasa a V-a, crezi ca nu pricep aluziile.. "fine", ori crezi ca m-am nascut ieri? Hehehe..

 

Cat despre clone, da, ai clone, Freedom si AXOR, ce om normal se ascunde dupa un user inchipuit?

 

Atata l-ai blamat pe Orlando cand cu Melc-ul lui, pe Vlad l-ai luat la misto in poze, sigur nu ai dubla-tripla personalitate? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din Congo-Zair esti matale, te comporti mai rau ca la clasa a V-a..

1. Domnu' Belciu... esti in eroare !

Iar faci "flame" in loc sa moderezi ?!

Desi - dupa comportament - ai merita "naturalizarea"... din Congo este... Baluba pe acest topic !

2. Atunci cand acuzi... foloseste principiul "cum polemizam corect"...

Ti-ar prinde tare bine !

3. Observ cele cateva greseli din textul meu anterior...

Cred ca sunt un agramat patentat !

4. Este etrem de nepoliticos sa te repezi neinvitat, cu bocancii in discutia altora !

Mai cu seama pe topicul veteranilor...

In mod sigur, nu iti este adresat tie.. .usere !

 

 

Mesaj completat

ROG ADMIN !

 

Din anul 2003 de cand activez pe www.motociclism.ro

este pentru a doua oara in ultimele doua luni

cand mi se introduc greseli "subtile" in text.

 

Cine poate face aceste badaranii si de ce ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In caz ca nu va refereati la mine - imi cer scuze.

 

Nu inteleg la ce va referiti cu "agramat" si cererea adresata Admin, vreti sa insinuati ca va editeaza cineva rauvoitor mesajele?

Asta se poate verifica foarte usor de catre chiar el, Admin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No,ala-i moderator ;) .Provoci din nou scandal,acu'pt. ce dezvalui publicului report-urile membrilor nemultumiti?!

Mesaj completat

Ioah,acum am vazut textul bold-uit.Imi cer scuze Belboade,am gresit. :D

 

 

P.S.vezi,nu e greu sa recunosti o greseala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai..eu n-am nici in clin, nici in maneca cu motoveteranii. Discutiile in contradictoriu cu argumente aduse si de-o parte si de alta, cu ironii fine, asa cum am vazut intre DN si Belbody, imi demonstrreaza ca oamenii se pot "certa" cu capu' si nu cu gura.

@Baluba: mai sus ziceai ca ai dreptu' la o parere, la libera exprimare. Nu inteleg de ce si-ar permite unu' sa creada ca doar el are dreptul asta...la fel cum nu inteleg de ce se simte dator sa-mi transmita mie cum intra el in mine etc.

Ma rog, asta-i nivelul...si e penal...RAU!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai..eu n-am nici in clin, nici in maneca cu motoveteranii. Discutiile in contradictoriu cu argumente aduse si de-o parte si de alta, cu ironii fine, asa cum am vazut intre DN si Belbody, imi demonstrreaza ca oamenii se pot "certa" cu capu' si nu cu gura.

@Baluba: mai sus ziceai ca ai dreptu' la o parere, la libera exprimare. Nu inteleg de ce si-ar permite unu' sa creada ca doar el are dreptul asta...la fel cum nu inteleg de ce se simte dator sa-mi transmita mie cum intra el in mine etc.

Ma rog, asta-i nivelul...si e penal...RAU!

imi retrag cuvinetele!

 

DN..... stii vb aia: "fiecare cu pizdha masii"

Sanatate... astai ultimul meu post aici!>... la replicile aduse mie in contradictoriu rasp. le primiti pe PM!

Asfalt uscat!

Editat de baluba16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

Propun o trezire la viata . Amintiti-va de poezia lui Alexandri , Pene si Curcanul si faceti o strigare la apel.

...

 

;) :D Asta cu penele e cea mai tare... :huh: :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...