Sari la conținut

Cei cu Honda Pan-European sa posteze.


HondaSan
 Share

Postări Recomandate

Am zis ca nu mai iau Givi E55 Maxia dar azi am comis`o din nou.... de fapt nu am putut rata oferta speciala de reducere 35% de la United Motors la accesorii si echipamente( nu le fac reclama), dar nu era de refuzat cand pe Louis pretul este de 268 E(fara placa) si eu l`am luat cu tot cu placa monokey de prindere cu 770 de lei, bine a mai trebuit sa adaptez eu una homemade sa nu stau dupa originala pt ST care mai costa si aia 30 de E...poze dupa ce vopsesc capacul de deasupra la culoarea motorului :P

 

PS: Luigi ti`am vazut motorul acolo :) l`ai luat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 182
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pielea imi poate si motorul zic ca da :) timp si vreme buna sa fie .... tocmai ieri ce l`am luat de la un schimb de ulei in furca si semeringuri .....si la o revizie amanuntita facuta de mine la frane(curatat etrieri,discuri, placute) ghici ce am gasit ... doua pistonase de la etrierul din spate blocate, de fapt sunt ruginite bine si imi este frica sa le imping inauntru pt a nu strica semeringurile si a pierde lichidul de frana ....si anume acele 2 pistonase care le actioneaza pompa de frana din fata dar mai merge pistonasul central cel mare care este actionat de pedala (frana am spate ) dar la urmatorul schimb de placute acestea trebuiesc schimbate fara dar si poate, si inca cateva chestii uzuale ruginite... coliere antigel si alte piese metalice care usor usor am sa le schim pe parcurs ...asta se intampla cand cumperi o motocicleta stata...se pare ca toate astea nu le`am putut vedea/verifica la fata locului ... dar asta sa fie paguba

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luigi am vazut la tine.....cand am fost la Bv asta iarna :) pe ceata aia si mi`a placut mult pozitia mai ales cum se vedea in oglinda asa ca ti`am furat ideea, am muncit ceva la ele sa le asez, de fapt sa le fac prinderile, sa le pun becurile de xenon si sa le izolez ( cu banda si cu silicon ca nu aveau nici o garnitura nimic ) mai am sa le leg dar asta este alta poveste pt ca vreau instalatie la tot ce pun separat cu releu cu tot tacamul....sper saptamana asta sa rezolv...

si o poza din tura de astazi :)

post-14727-0-69569000-1362340511_thumb.jpg

post-14727-0-36704100-1362340516_thumb.jpg

post-14727-0-05175300-1362340535_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@smok3 - Ieri ti-am tras o mica filmare in trafic, pe Mihai Bravu - Stefan cel Mare, dar te-am pierdut repede fiind cu masina :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luigi am vazut la tine.....cand am fost la Bv asta iarna :) pe ceata aia si mi`a placut mult pozitia mai ales cum se vedea in oglinda asa ca ti`am furat ideea, am muncit ceva la ele sa le asez, de fapt sa le fac prinderile, sa le pun becurile de xenon si sa le izolez ( cu banda si cu silicon ca nu aveau nici o garnitura nimic ) mai am sa le leg dar asta este alta poveste pt ca vreau instalatie la tot ce pun separat cu releu cu tot tacamul....sper saptamana asta sa rezolv...

si o poza din tura de astazi :)

Hai ca ma simt mult mai bine si m-am dat jos din pat .Astept telefonul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc :) pai atunci astept filmarea :) vezi cum faci sa ma vad si eu :)

Hondasan in uichend plecam la termale la Bulgari poate vrei sa te recuperezi cu piciorul in apa termala daca crezi ca poti conduce astept un semn, plecarea v`a fi vineri in jurul ore 12 si intoarcerea duminica pe la pranz

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutări !

 

Spune-ţi-mi vă rog, cate rotaţii pe minut are motorul în viteza a 5-a pentru vitezele 100/130 km/h ?

Întreb din curiozitate, ST fiind un tourer dar care dispune doar de 5 viteze..

Mulţumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai sa fie .Nu m-am uitat niciodata la faza asta.La 110/130.Chiar nu stiu

 

Va urez drum bun in Bulgaria.Din pacate merg cu carjele si inca ma doare genunchiul la efort.In maxim 2 saptamani ies si eu pe asfalt.Anul trecut la ora asata aveam aproape 2000 km.Inca o data sa va intoarceti sanatosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Salutări !

 

Spune-ţi-mi vă rog, cate rotaţii pe minut are motorul în viteza a 5-a pentru vitezele 100/130 km/h ?

Întreb din curiozitate, ST fiind un tourer dar care dispune doar de 5 viteze..

Mulţumesc!

Stiu ca poate nu este relevant, al meu are tot cinci trepte si la 140 km/ora(real pe GPS cam 132..)are exact 4000 rot/min..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Relevant, relevant, nu credeam dacă-mi spunea vreun prieten despre LT că are doar 5 trepte :)

No faină treabă, înseamnă că-s al naibii de luuuungi rapoartele, chiar dacă-s numai 5 la număr.

Deci 'ceste mobre au "cutii de vitezană".

Îmi puneam întrebări dat fiind că mobrele ce le-am avut ( din aceaşi categorie, ce-i drept ) aveau nevoie de 4500rpm în ultima viteză numai pentru a atinge 100km/h.

 

Mulţumesc pentru răspunsuri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti raspund eu ca tocmai am probat asta pe autostrada,130 km/h ai la 4200-4300 rpm, pe acolo...am mers intre Varna si Ruse numai in viteza 5 cu o singura retrogradare la o depasire a unui tir unde incetinisem sub 60 km/h, dupa 4000 rpm nu ai nevoie de retrogradari mai ales pe depasiri, cuplul este suficent de mare la aceea rotatie chiar si in viteza 5. Consumul pe vremea asta rece a fost maxim de 6.5 % la un mers de touring cu viteze maixm de 140 km/h, vremea la plecare cu zapada pe parbriz in Bulgaria si la intoarcere cu temperaturi intre 7 cu + si -1 in tara :)

post-14727-0-67291400-1364130043_thumb.jpg

post-14727-0-41330800-1364130067_thumb.jpg

post-14727-0-15487300-1364130200_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ia zi ,te-ai dat putin la ea sa vezi cam ce poate?Daca ai un GPS poate faci un control la kilometraj ca m-a cam pus pe ganduri Luigi cu diferenta aia de la motorul lui.Eu am verificat cu GPS la Peugeot si arata GPS-ul mai mult cu 2 km/h la orice viteza.La 100 km/h GPS-ul arata 102 km/h.La 200 km/h GPS-ul arata 202 km/h.Acu nu mai am GPS.Un baiat de bine s-a improprietarit fara sa ma consulte.Sa-i stea in gat.

Hai ca vine vara.Si in carje si ma sui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da m`am dat la ea dar mai tare de 170 nu am mers, sincer nu ma pasioneaza mersul la viteze mai mari de 130 km/h, mai vrea sa vad si eu un peisaj, attc atc... am sa fac maine proba asta dar are sa imi fie greu sa imi dau seama exact avand bordul motocicletei analog si kilometrajul pe gps digital sa spun asa...accea mica diferenta de 2-3 km nu stiu daca am sa o sesizez dar am sa incerc



Asa....diferenta fata de bord si Gps`ul meu este fix de 5 km si ca sa ii raspund concret si lui Andry am facut si o "proba" cu raportul de turatie/viteza in viteza 5

2000 rpm- 60 km/h

3000 rpm- 90 km/h

4000 rpm-120 km/h

5000 rpm-150 km/h

6000 rpm-180 km/h

 

practic cate 30 de km la fiecare mie de turatie.....asta este viteza pana la care am facut eu teste ,banuiesc ca si mai sus este la fel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E Andrei incantat de motorul lui,nevoie mare.Si uite asa se mareste numarul de Paneuropenisti din Bucuresti.smok3,AngeloAD,Stefan45,Honda San.Cum ma fac bine organizez o iesire in 4.O Dalboka?



Luigi,te rog sa bagi topicul asta la alea importante,sa stea si noi pe prima pagina.Merci si te asteptam sa-ti iei un Pan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

:D

Fara caterinca, Pan-ul imi place enorm si acum..astept sa fac un schimb cu Smok sa vad cum ma simt pe ea si daca-mi place este foarte probabil sa trec la Honda, eu nu sunt asa de indoctrinat cu BMW cum sunt altii in zona:))

Faza e ca acum l-am facut ca nou si mi-este nu stiu cum sa se bucure altul de el:))



Luigi,te rog sa bagi topicul asta la alea importante,sa stea si noi pe prima pagina.Merci si te asteptam sa-ti iei un Pan.

Maestre, problema rezolvata, stii cum se spune, niciodata sa nu spui niciodata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yeeeeeeeeeee!Merci.

De simtit o sa te simti excelent.Da sa vezi surprizele oferite de motorizare.Acu vreo 4 ani eram cu ORL-ul pe motor si sa vezi ce am fugit pe o roata prin centrul Bucurestiului.De atunci nu am mai incercat si nici atunci nu am vrut sa fac lucru asta.Am vrut numai sa-i dau fum unui pusti cu vitezana care ma provoca.Eheeee!Eram mult mai "tanar"pe atunci,sangele imi fierbea prin vine.Ce vremuri mon cher!



Maine la 11 ,la Arc se intalnesc 2 Paneuropean ca sa mearga la salonu lu Dobrescu.Cei cu motociclete similare ,ce doresc sa mergem impreuna au pe aceasta cale ,invitatie.

Editat de HondaSan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...