Sari la conținut

MotoMartisor


MihneaRatte
 Share

Postări Recomandate

Salut!

Duminica se anunta soare si 8 grade. Legati-va snururile de martisor de motor si hai undeva. Ziceau bine baietii cu Slanic la Salina. Hai s-o facem Duminica.

Cu sau fara "calorifere" cine se baga?

post-33134-1235656910.gif

post-33134-1235656924.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

"cine ne culege" sau "cine le culege" ?!? :-L

Daca era excursie de 2 zile, intelegeam sa ne si culeaga. :bounce:

 

tre sa fie un locsor minunat in salina, intr-un colt uitat de umbra, unde ochiul muritorului de rand nu bate, unde ne-am putea culege in ragazul de cateva ore din salina :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tre sa fie un locsor minunat in salina, intr-un colt uitat de umbra, unde ochiul muritorului de rand nu bate, unde ne-am putea culege in ragazul de cateva ore din salina :friends:

 

eu nu vreau sa ies din salina cu martisorul smotocit, asa ca stau afara :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Slanic PH drumul este spectaculos pe Valeni, dupa iesire la stanga, pe la Piatra Verde. Sunt serpentine asfaltate si abrupte.

Se fac 2 h ( 100 km).

La 9,45 la Arc ( plecarea la 10,00)

Punct regrupare 1, inainte de Ploiesti, la dreapta, la cca 1 km, parcarea de la manastire, ora 11,00.

Punct regrupare 2, la Piatra Verde, la ora 12,00

Punct regrupare 3, la intrare Salina, la ora 13, 00..

Punct regrupare 4, la Casa Rotativa, langa Baia Verde, la ora 14, 00. Parcarea la Baia Verde

Sa vedem ce va iesi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa zic toate la inceput ...nu nu nu nuuuu

si dupa nu mai scapi de ele :friends:

:bounce: :-L

 

 

Ce sa inteleg, ca esti bun sau ca nu tii la tavaleala :P

 

Poate la amiaza temperatura va atinge gradele precizate , dimineata e frig de mori. Si decat sa pleci mai tarziu si sa te grabesti, mai bine ii dai ghiocelul martisor fetei la bar ( poti sa-l pui si intr-o sticla de bere sa nu se ofileasca pana vine ea) ;)

Editat de Black_horse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa inteleg, ca esti bun sau ca nu tii la tavaleala :-L

 

Poate la amiaza temperatura va atinge gradele precizate , dimineata e frig de mori. Si decat sa pleci mai tarziu si sa te grabesti, mai bine ii dai ghiocelul martisor fetei la bar ( poti sa-l pui si intr-o sticla de bere sa nu se ofileasca pana vine ea) :bounce:

 

pai la finele drumului, nu bem si noi o citirica pe undeva? :P

 

Constantin, sa vi cu detectorul de radar

 

Restul nu va uitati martisoarele acasa!

 

bagati date de contact cand va hotarati, preferabil pana maine seara.

 

Eu - Mihnea: 0721500333 / mihnea.ratte / mihnea.ratte@yahoo.co.uk

 

..sa va pregatiti pt cele 2 ore de stat la coada intrare la salina..si vreo ora la iesire.. ;)

 

PS..poate ma sucesc si eu spre slanic.. :P

Rasuceste-te!

 

mama ce mas baga si eu da nu se poate.... asfalt uscat baieti si distractie faina:( poate alta data

Trebuie sa ne dai si un motiv!

 

Partial eronat! se anunta soare si 9 grade La 8 grade nu ma bagam ca e prea frig, dar asa merge.

 

avem surse diferite

io tot la o sursa aia de vin ma gandesc rosu demisec

 

asa zic toate la inceput ...nu nu nu nuuuu

si dupa nu mai scapi de ele

 

probabil de aici si nick-ul tau

 

eu nu vreau sa ies din salina cu martisorul smotocit, asa ca stau afara :friends:

 

daca e soare si placut promit sa ti-l smotocesc si afara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Slanic PH drumul este spectaculos pe Valeni, dupa iesire la stanga, pe la Piatra Verde. Sunt serpentine asfaltate si abrupte.

Se fac 2 h ( 100 km).

La 9,45 la Arc ( plecarea la 10,00)

Punct regrupare 1, inainte de Ploiesti, la dreapta, la cca 1 km, parcarea de la manastire, ora 11,00.

Punct regrupare 2, la Piatra Verde, la ora 12,00

Punct regrupare 3, la intrare Salina, la ora 13, 00..

Punct regrupare 4, la Casa Rotativa, langa Baia Verde, la ora 14, 00. Parcarea la Baia Verde

Sa vedem ce va iesi!

Relaxeaza-te, nu suntem in armata... Plecare la ora 10 de la Arc. Cred ca pt inceput e de ajuns. Mai departe discutam la fata locului, in functie de vreme, de ce motoare o sa fie. Poate o sa fie ca la drumul spre Vama, cu viteze de 120-130, dar e posibil si sa o luam mai relaxat.

Nu faci tu o ora de la Piatra Verde la salina, de exemplu. Si sunt curios si cati stiu unde-i Casa Rotativa. Eu nu stiu, de exemplu, desi am trecut de multe ori prin Slanic...

 

Partial eronat! :-L se anunta soare si 9 grade :friends: La 8 grade nu ma bagam ca e prea frig, dar asa merge.

Ia mai verificati odata sursele alea amandoi... Pe accuweather si pe wunderground zic baietii de 10 grade duminica. Si pt azi ziceau de maxima de 5 si deja sunt 7 grade... :bounce:

 

Si, sa nu uit. O mare rugaminte: toata lumea sa vina cu plinul facut, sa nu mai pierdem timpul cu 5 opriri la benzinarie... Pt distanta asta ar trebui sa ne oprim doar o data.

Editat de FanFane
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amuzant va fi drumul de la valeni pe la piatra verde,si apoi slanic...pt cei care nu cunosc drumul.. :friends:

generale..m-as cam rasuci..imi place mult zona,dar la naiba..merg acolo de 15 ori pe an..cre` ca o sa dau martisoare la litoral..

 

Daca nu ne vedem,plimbare placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Relaxeaza-te, nu suntem in armata... Plecare la ora 10 de la Arc. Cred ca pt inceput e de ajuns. Mai departe discutam la fata locului, in functie de vreme, de ce motoare o sa fie. Poate o sa fie ca la drumul spre Vama, cu viteze de 120-130, dar e posibil si sa o luam mai relaxat.

Nu faci tu o ora de la Piatra Verde la salina, de exemplu. Si sunt curios si cati stiu unde-i Casa Rotativa. Eu nu stiu, de exemplu, desi am trecut de multe ori prin Slanic...

 

 

Ia mai verificati odata sursele alea amandoi... Pe accuweather si pe wunderground zic baietii de 10 grade duminica. Si pt azi ziceau de maxima de 5 si deja sunt 7 grade... :-L

 

Si, sa nu uit. O mare rugaminte: toata lumea sa vina cu plinul facut, sa nu mai pierdem timpul cu 5 opriri la benzinarie... Pt distanta asta ar trebui sa ne oprim doar o data.

:friends:

suntem totusi oameni

maine sa ungem micu si sa sfaraim surubelnita

 

amuzant va fi drumul de la valeni pe la piatra verde,si apoi slanic...pt cei care nu cunosc drumul.. :bounce:

generale..m-as cam rasuci..imi place mult zona,dar la naiba..merg acolo de 15 ori pe an..cre` ca o sa dau martisoare la litoral..

 

Daca nu ne vedem,plimbare placuta!

 

noi deja la mare am fost

dar cu oameni noi drumul nu arata altfel?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate o sa fie ca la drumul spre Vama, cu viteze de 120-130, dar e posibil si sa o luam mai relaxat.

Slabe sanse, n-ai unde pe DN1 iar apoi nu mai e de alergat.

 

Si, sa nu uit. O mare rugaminte: toata lumea sa vina cu plinul facut, sa nu mai pierdem timpul cu 5 opriri la benzinarie... Pt distanta asta ar trebui sa ne oprim doar o data.

In cazul asta n-ar fi mai bine sa fie punctul de intalnire la Petrom-ul imediat dupa podul de langa Fantana Miorita (vizavi de Antena 1)? Au parcare, benzina si cafeaua pentru dependenti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa inteleg, ca esti bun sau ca nu tii la tavaleala :bounce:

 

Poate la amiaza temperatura va atinge gradele precizate , dimineata e frig de mori. Si decat sa pleci mai tarziu si sa te grabesti, mai bine ii dai ghiocelul martisor fetei la bar ( poti sa-l pui si intr-o sticla de bere sa nu se ofileasca pana vine ea) :friends:

 

 

 

nu cred k ai sa afli raspunsul la intrebarea asta ;)

si sa nu uit pana atunci un 1 martie frumos pt fete :-L ghiocei nu mai erau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...