Sari la conținut

Cheie Bujii Honda


madman
 Share

Postări Recomandate

16

 

Poate ai dreptate. Eu am avut o Yamaha XZ, am cumparat bujii Champion dupa catalog, bujiile vechi (NKG sau Denso) le-am desfacut cu 18, cand sa le pun pe cele noi, stupoare, erau de 16. Ambele tipuri corespundeau pentru modelul respectiv pe catalog.

Editat de ghost-rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut de-a randul o cheie facuta de mine...pare-mise ca-i zice "tiganeasca" :baldy:

"Tzava de ?metal?, batuta pe sina de tren, cu o bujie veche inauntru... :friends:

Gaurile le-am dat cu un cui :friends:

 

Acum am de la Louis...10003907_910.JPG

 

4 Euroi, de 18...si era buna pentru CBR 600 F1 (PC 19) - Bujii NGK. :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shi eu am tot cautat o cheie de bujii pentru Honda VT 500 E sau pentru Honda Africa Twin... ii de 18, da' are o forma mai ciudata.. shi n-am gasit nicaieri modelul ala... cu chei de bujii normale, mor incet pana reushesc sa scot bujiile din capetele pistoanelor... shtie careva pe unde gasesc asha ceva?

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu chei de bujii normale, mor incet pana reushesc sa scot bujiile din capetele pistoanelor... shtie careva pe unde gasesc asha ceva?

 

DDC

 

Pai de ce te chinui?? Cauta 20 cm de furtun care sa intre pe capatul bujiilor si le tragi cu ala afara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Honda are in trusa originala cheia asta. Eu o am, daca te ajuta ti-o imprumut.

Pe de alta parte chei se gasesc daca chiar vrei una.

 

Shtiu ca este cheia aia in trusa originala.. dar din pacate eu nu am primit trusa originala cand am cumparat motoru'.... Ash vrea sa cumpar o cheie d-aia, da' n-am gasit nicaieri.... Iar cu imprumutatu'... multzam de oferta, da' eshti destul de departe.. :ok:

 

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...