Sari la conținut

Honda Vfr 750/800/1200


rmg

Postări Recomandate

Incearca la baiatul asta: Robert 0721218034; 0747794970 (e si pe forum dar nu stiu nick-ul lui) sau la service la HONDA.

 

(din cate stiu nu se potrivesc 100% de la alte modele)

 

Bafta!

am verificat. nu se potriveste niciun model de oglinda :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 8,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salutare....iubesc motoretele astea si sunt mare fan honda,am avut 3 masini honda si cred ca sunt la fel de profesionisti si in cazut motoretelor,nu?

Prin urmare...vreau sa imi dau suzu gsx 600 f,din 94,cu 46000km,motorul segmentat acum o luna,carburatoare schimbate,placute noi sp+fata,vopsita si personalizata f frumos,compresia f f buna,i-am pus si duralube in motor,xenon,ambreiaj nou+cablu---perfecta tehnic si optic---pe un vfr de 750 din aceeasi generatie(dau si dif de bani daca e cazul,chiar daca au aceleasi preturi)poate auziti pe cineva...ms anticipat

post-32139-1211523890_thumb.jpg

post-32139-1211523937_thumb.jpg

post-32139-1211523958_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu

Am fost la un pas sa imi iau VFR dar "ghinion de nesansa", am scapat ocazia si s-a dus. Cine stie... poate pe viitor dupa ce scap de VX caut unul.

Editat de lznicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut vifferi , am si eu o nelamurire.....ce ulei spune manualul ca trebuie bagat la honda vfr 750 din 90-91?multam fain.

 

SAE 10W-40

Editat de petrica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

Dupa multe cautari, si o luna de asteptat pentru numere iata ca in sfarsit sunt posesor de vfr si in acte si peste tot :D

Modelul e cel din '97 - FV :P dar cum vorba lunga saracia omului na' de poftiti niste poze :

 

 

 

P.S A doua poza e facuta cand am luat bestia ( da .. tipu de la care am luat-o mi-a dat 4 coburi si un cauciuc ) In a treia poza e fratemiu ( si el posesor de vfr dar un pic mai vechiut '89)

 

 

:cheers:

 

post-3104-1211824054_thumb.jpg

post-3104-1211824089_thumb.jpg

Editat de misha'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

( da .. tipu de la care am luat-o mi-a dat 4 coburi si un cauciuc )

LOL, esti mai incarcat decat un dualsport mare adventure care pleaca la o tura lunga :crack:

Dar coburii laterali arata criminal !

Sa te bucuri de ea ! Vezi ca nu-i place prin oras. Scoate-o la ture mai lungi, ca astea o "coafeaza" cel mai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LOL, esti mai incarcat decat un dualsport mare adventure care pleaca la o tura lunga smile.gif

Dar coburii laterali arata criminal !

Sa te bucuri de ea ! Vezi ca nu-i place prin oras. Scoate-o la ture mai lungi, ca astea o "coafeaza" cel mai bine !

 

 

 

 

Si mie imi plac coburile, numai ca ala care sta sus nu prea are nimic reflectorizant pe el( si nici cele laterale) si cum merg destul de mult noaptea pe DN-uri e cam nasol. Deja ma gandesc sa ii improvizez o lumina de pozitie sau ceva. In cel mai rau caz daca nu reusesc sa montez un soclu de bec de pozitie/frana imi trag un stop dala de bicicleta si il lipesc in spatele geamului de la cob.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi plac coburile, numai ca ala care sta sus nu prea are nimic reflectorizant pe el( si nici cele laterale) si cum merg destul de mult noaptea pe DN-uri e cam nasol. Deja ma gandesc sa ii improvizez o lumina de pozitie sau ceva. In cel mai rau caz daca nu reusesc sa montez un soclu de bec de pozitie/frana imi trag un stop dala de bicicleta si il lipesc in spatele geamului de la cob.

 

Lipeste niste folie reflectorizanta ... este suficient !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un VFR 750 F din 1988 are 66000km l-am adus pt mine din germaniaacum o luna...e inmatriculat,are toate actele in regula si la zi!!!

motorul merge inpecabil(e prima mea motocicleta la care merge motorul fara bataie sau zgomote ciudate)...cred ca am facut vreo 1000-1500km cu ea aici in tara...dar as vrea sa il vand sa imi iau un enduro iar ca nu ma pasioneaza soseaua :lol: as vrea 1900 euro pe el ca merge super(m-a socat cat de repede ajunge la 200km/h si cata forta are la turatii mici)atat ca ala din germania l-a vopsit cu spray negru mat pe carene .Tel 0720012390 paul am uitat sa zic ca gumele sunt noi pe fata si spate cine e pasionat de ele sa ma sune si sa vina sa il vada si sa dea o tura cu el (poze mai klumea trimit pe mail sai pe mess paulie_lop@yahoo.com) Bafta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie imi plac coburile, numai ca ala care sta sus nu prea are nimic reflectorizant pe el( si nici cele laterale) si cum merg destul de mult noaptea pe DN-uri e cam nasol. Deja ma gandesc sa ii improvizez o lumina de pozitie sau ceva. In cel mai rau caz daca nu reusesc sa montez un soclu de bec de pozitie/frana imi trag un stop dala de bicicleta si il lipesc in spatele geamului de la cob.

 

chiar nu te inteleg, sau poate vrei sa o faci sorcova! Daca ala de sus nu are nimic pe el... te loveste vrun' MIG?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu te inteleg, sau poate vrei sa o faci sorcova! Daca ala de sus nu are nimic pe el... te loveste vrun' MIG?

 

 

Ma mai stii .. la noi e moda cu avioanele care lovesc masinile .. si plus ati vazut si voi cum zboara (sau cum nu zboara) MIG21-urile astea ale noastre :) Acum serios vorbind cred ca e nevoie de o lumina pe el pentru ca nu cred ca se vede cine stie cat stopul pe spate cand am coburile puse, si circul destule de des pe drumuri nationale neluminate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine cine cine vinde o tripla spate de vfr98-2001?

 

 

incearca si tu la baiatul asta:

 

Robert 0721218034; 0747794970 (e si pe forum dar nu stiu nick-ul lui) sau la service la HONDA.

 

Bafta!

Editat de ses
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor posesorilor de VFR

 

Va deranjez si eu cu o intrebare : Nu m-am urcat in viata mea pe o moto , dar as vrea sa intru si eu in aceasta lume pe 2 roti , intrebarea ar fi daca vfr este potrivit pentru un incepator?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

VFR-urile sunt motoare destul de grele si cu o putere maricica.

 

Ar fi bine sa incepi pe ceva, mai usor manevrabil si cu putere mica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Oameni buni, imi spune si mie cineva care e dimensiunea MAXIMA a cauciucului spate care se poate pune pe janta motorului asta ?

Astept un raspuns de la voi.

 

180 este prea mic?

Sincer nu stiu! Probabil cine lucreaza la vulcanizare, sau se ocupa cu anvelope moto poate sa-ti dea un raspuns.

Care este cea mai mare (lata) dimensiune care intra pe janta de 17"?

Editat de kpax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

180 este prea mic?

Sincer nu stiu! Probabil cine lucreaza la vulcanizare, sau se ocupa cu anvelope moto poate sa-ti dea un raspuns.

Care este cea mai mare (lata) dimensiune care intra pe janta de 17"?

 

Ma intereseaza ceva de genul 280/40/17 .... am impresia ca , bascula prin forma ei ar permite un cauciuc mult mai lat....dar totusi am zis sa intreb inainte de a face o achizitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza ceva de genul 280/40/17 .... am impresia ca , bascula prin forma ei ar permite un cauciuc mult mai lat....dar totusi am zis sa intreb inainte de a face o achizitie.

 

De la 180/ 55/ 17, sa treci la 280/ 40 /17, mi se pare aberant, fara sens, imposibil.

 

Chiar daca bascula lasa impresia (fiind monobrat) ca poti sa pui cauciuc de 280, nu ai putea centra, sub nicio forma, roata spate, fara alte modificari.

Editat de robias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce tot vreti sa va puneti pe janta cauciucuri mai late, cand ea a fost gandita sa fie mai manevrabila cu gumele de dimensiuni originale...

In afara de estetica nu te ajuta la altceva. Dar na, daca vrei sa arata bine cand e parcata la terasa, atunci pune cat de lat vrei/poti.

Daca vrei sa te dai cu moto, atunci ramai la standard.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce tot vreti sa va puneti pe janta cauciucuri mai late, cand ea a fost gandita sa fie mai manevrabila cu gumele de dimensiuni originale...

In afara de estetica nu te ajuta la altceva. Dar na, daca vrei sa arata bine cand e parcata la terasa, atunci pune cat de lat vrei/poti.

Daca vrei sa te dai cu moto, atunci ramai la standard.

 

 

Oameni buni , cu cateva modificari merge si cauciuc de 280 . Vreau sa scot din VFR un motor de prezenatre, show-room ,ceva de genul asta:

post-6102-1212653957_thumb.jpg

Editat de qwerto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...