Sari la conținut

Motocicleta Mea....special Pt Arunescu


Marinero
 Share

Postări Recomandate

Am ezitat ceva vreme sa povestesc despre motorul meu ca sa nu se creada ca vreau sa ma laud. Steaua de deasupra mea, a fost una buna, care mi-a permis sa cumpar ceea ce-mi place si-mi doresc. Dupa o ucenicie de-o vara pe un BMW 650GS pe care l-am vandut aici pe forum dupa multe chinuri si scaderi de preturi in trepte, am reusit sa-mi iau acest motor pe care l-am analizat si admirat (pe net normal)mai bine de 2 luni. L-am luat din Cluj, dupa o luna de asteptari absolut conform contractului; dealerul de acolo(niste tipi sufletisti zic eu cu drasoste pentru motoare) l-a adus pana in Ploiesti si eu am venit cu o duba din Braila.

deci:

Pt cui place genul de street fighter este un motor emblematic. Are cuplu foarte de jos, trage bine , tobele suna foarte frumos si nu cred ca le voi schimba. Trei cilindrii se aud intradevar deosebit ; prietenii din jurul meu au ori 2 cilindrii(honda vtr 1000 parca si ducati 999s, sper sa nu ma insel) sau 4 cilindrii. Dupa parerea mea, 3 cilindrii combina cuplu jos caracteristic motoarelor cu 1 sau 2 cilindrii, cu puterea, finetea si forta celor cu 4 cilindrii.

Prea mult nu am mers cu ea pana cum pt ca de 4 zile ma zbat sa obtin numar de inmatriculare dar am deja 15 km in jurul blocului :friends: (va rog nu radeti) este foarte manevrabila, unghiul furcii asigura din plin lucrul asta, are ampatament cred mai mic decat multe alte modele...... da senzatia ca esti pe un buldog. I-as da ''la oase'' cum spune un prieten de-al meu dar am un grafic de rodaj afisat chiar pe rezervor si vreau sa-l respect.

Va pun niste poze asa cum au iesit ele in garajul pus la dispozitie de Catalin si Edi(carora le multumesc mult). Sper sa ne vedem pe la cat mai multe intruniri si de acum incolo.

post-2590-1134764349_thumb.jpg

post-2590-1134764368_thumb.jpg

post-2590-1134764400_thumb.jpg

post-2590-1134764421_thumb.jpg

post-2590-1134764437_thumb.jpg

post-2590-1134764452_thumb.jpg

post-2590-1134764468_thumb.jpg

post-2590-1134764485_thumb.jpg

post-2590-1134764500_thumb.jpg

post-2590-1134764513_thumb.jpg

post-2590-1134764529_thumb.jpg

post-2590-1134764541_thumb.jpg

Editat de Marinero
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta în sine e o lucrare, am văzut aÂşa ceva la Bistrița, iar sunetul era chiar miÂşto--fără caterincă, mi se părea ca suna ca o combinație foarte reuÂşită între sunetul unui motor de tractor cu unul de motocicletă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mult mai misto decat una de viteza. daca ai pamant poti sa-i legi un plug in spate si sa ari cu asta :friends:

:friends: Ai o bere daca vreodata ajung pe la tine pe meleaguri

 

De ce zici ca e mai misto? Stiu ca si tie, de fapt si mie, acceleratia conteaza nu top speed-ul, nu? Cam acesta ar fi motivul :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Vizitator <-BlacK_Killer->

:peace: macar de erau mai micute farurile ....

 

 

dar oricum e faina :ok:

Editat de <-BlacK_Killer->
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

mishto motoru m am suit si eu pe una la salon la frankfurt asta toamna,e foarte robusta,dar vad ca lipseste carenuta de la far.sau e alt model?

asta e modelu :

post-8003-1137416985.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mishto motoru m am suit si eu pe una la salon la frankfurt asta toamna,e foarte robusta,dar vad ca lipseste carenuta de la far.sau e alt model?

Ala e SpeedFour (600 cmc patru cilindri).

Mie cele doua faruri de pe SpeedTriple mi se par excelente. Si in general toata motocicleta e superba. Felicitari pentru alegere.

 

Dragos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma dai pe tobogan arunescu....or sa creada baietii ca chiar sunt in stare de asa ceva ....as vrea eu.

Am deja 250 km si pot urca la 5000 rot/min...dar afara este frig si ghiata. De ce draq nu m-am nascut prin tari mai calde, ce frumos o fi sa te dai tot anul.

Ne-am dat pe frig asta acum cateva zile, imnteresant vreo ora, dupa aia ingheata cam tot ...

Sa aveti bafta!

post-2590-1137788429_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...