Sari la conținut

H4 60/55 w


yuk
 Share

Postări Recomandate

are cineva asaceva?

bec de far

Visit My Website

este cel cu 50 lei la Romi.

Cartea mea zice H4 60/55w halogen. Acum am bec normal, fara halogen/quart, bla, bla...

 

Cum este noaptea? Injura aia de pe contrasens?

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

08102007(001).jpg

33.57 RON

12V 60/ 55W luminozitate +40%

 

Asta daca nu vrei sa treci la Xenon, e cel mai recomandat :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei un sfat pt un bec h4 iti dau eu

'philips'

si costa 54 lei in magazinele de piese auto

nu incerca alte prostii ca o sa te saturi cate o sa schimbi

p.s. are si garantie un an

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei un sfat pt un bec h4 iti dau eu

'philips'

si costa 54 lei in magazinele de piese auto

nu incerca alte prostii ca o sa te saturi cate o sa schimbi

p.s. are si garantie un an

parca pe Louis e unul cu 20 euro, Philips

Visit My Website

 

08102007(001).jpg

33.57 RON

12V 60/ 55W luminozitate +40%

 

Asta daca nu vrei sa treci la Xenon, e cel mai recomandat :cheers:

lumina+90% cu 60 lei schimbat in 3 minute, despre asta e vorba

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Yuk..

De ce nu alegi sa-ti pui un kit xenon?

Daca se poate de la mine.. :cheers:

Acum lasind gluma la o parte,sa stii ca diferenta intre xenon/halogen este intre 300/400%!

Masurat pe aparat,nu vorbe..

Luigi Vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yuk..

De ce nu alegi sa-ti pui un kit xenon?

Daca se poate de la mine.. :lol:

Acum lasind gluma la o parte,sa stii ca diferenta intre xenon/halogen este intre 300/400%!

Masurat pe aparat,nu vorbe..

Luigi Vicol

Nu as vrea sa ma complic, plus ca de banii aia vreau sa-mi iau 2 genti si un cort.

Am un singur far/bec cat ar costa si cum procedez vin la Bucuresti sau il montez dupa instructiuni. Stiu ce zici de 300/400% ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a comandat cineva de pe site-ul ala?

as vrea sa imi cumpar niste chestii de acolo.

Mie mi-au adus de mai multe ori la piese auto de pe www.motomike.eu (germania parca)si toate piesele sunt bune, iar pret OK(pretul de pe net x 1,3 = adus in SB, la maruntisuri e OK). Nu prea imi place posta.

Cuiul poantou de la Louis nu l-am putut folosi ca e naspa, ieftinache dar de geaba. Semeringurile de pe louis se pare ca sunt tot naspa. Am schimbat semering de pe Mike si e OK, nu curge, de 6 ori mai ieftin decat "original" adica 28 lei perechea fata de 85lei bucata

 

De pe site-ul cu preturi in lei comada aproape toata lumea de pe acilea, urmez si eu. Se pare ca nu are comision, adica ce am luat eu cu 28, la Romi e 23.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

philips x-moto, e mai puternic decat motovision, 60/65 parca sau 55/60, nu mai tin minte exact dar merita. si nici nu e o porcarie de xenon cu lumina periculoasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am probat Philips VizionPlus h4 60/55 cu 50% mai multa lumina. Acceptabil...

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motovision am incercat si eu , a fost cel mai bun din cate am probat, chiar mai bun decat actualul care e de 90/100W, totusi nu a rezistat prea mult , doar cateva luni , dupa un drum pe transfagarasan s-a ars.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

philips x-moto, e mai puternic decat motovision, 60/65 parca sau 55/60, nu mai tin minte exact dar merita. si nici nu e o porcarie de xenon cu lumina periculoasa...

porcarie de xenon... ai incercat tu? ti-ai montat xenon si ti s-a parut lumina periculoasa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara am probat Philips VizionPlus h4 60/55 cu 50% mai multa lumina. Acceptabil...

E oarecum mai puternic. Nu cu mult, zic eu. Pe far vechi de enduroaica de abia se simte diferenta. Daca tu chiar crezi ca e +50%, inseaman ca ai farul in sine foarte bun si foarte curat.

si nici nu e o porcarie de xenon cu lumina periculoasa...

Amice, tu vorbesti aiurea. Daca iti pui xenon de bun simt, vezi foarte clar, lumina foarte buna, esti vazur usor si nu deranjezi cu nimic. Daca iti iei xenon albastrui, o sa iti iei frigidere de la caderea serii, o sa ai o lumina obositoare unde mai pui ca pe ploaie o sa iti dea clasa un bec chior de dacie.

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de Xenon, am citit de curand ca legislatia Euro nu permite conversia de la halogen la xenon. Cu alte cuvinte, se poate lua talonul pentru asa ceva. Nu mai bine doua proiectoare, ma gandesc? Unul de faza scurta, unul xenon de faza lunga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de Xenon, am citit de curand ca legislatia Euro nu permite conversia de la halogen la xenon. Cu alte cuvinte, se poate lua talonul pentru asa ceva. Nu mai bine doua proiectoare, ma gandesc? Unul de faza scurta, unul xenon de faza lunga.

Si unde ai citit asta? In Romania iti garantez ca nu eixsta nici o lege care sa interzica aceasta conversie. Nu, nu se poate lua talonul pentru asa ceva. Daca iti pui releu si bec de 85/100 atunci da, altfel... singura restrictie e sa fie lumina alba/alb-galbuie (nu albastra sau verzuie) si becul de 55/60w. Daca tu ai 35w (xenon normal) de 4300k sau CEL MULT 5000k, nu are nimeni ce sa iti faca. La noi nu se reglementeaza forma fasciculului de lumina si nici halo-ul.

 

Decat sa iti pui doua proiectoare care oricum orbesc (deci doar pe faza lunga merge), mai bine schimib farul cu totul. Sau ii pui xenon. Unu reglar calumea oricum nu deranjaza nici a zecea parte fata de un far chior, reglat prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E oarecum mai puternic. Nu cu mult, zic eu. Pe far vechi de enduroaica de abia se simte diferenta. Daca tu chiar crezi ca e +50%, inseaman ca ai farul in sine foarte bun si foarte curat.

 

adevarul e ca faru-i ca nou, si sticla si oglinda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...