Sari la conținut

BMW F650/ST FUNDURO 1993-2000


Postări Recomandate

Caut Âşi eu o manetă de frână dar nu găsesc...... Toate manetele de frână să apeleze la mine. Doresc o manetă de frână pentru F650.

 

Mulțumesc

http://www.louis.de/_203663ae7e97603ba5645...tnr_gr=10019200

 

Nu sunt cine-stie-ce ca se curata vopseaua repede de pe ele de la manusi dar sunt mai ieftine.

Mesaj completat

Caut Âşi eu o manetă de frână dar nu găsesc...... Toate manetele de frână să apeleze la mine. Doresc o manetă de frână pentru F650.

 

Mulțumesc

http://www.louis.de/_203663ae7e97603ba5645...tnr_gr=10019200

 

Nu sunt cine-stie-ce ca se curata vopseaua repede de pe ele de la manusi dar sunt mai ieftine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

In caz ca intereseaza pe cineva, am inceput sa fac linkage-uri pentru F650 GS/Dakar, ca sa inalti/cobori mobra. Treburile astea sunt la fel si pentru F650 St/Funduro si Pegaso! Daca vrea careva, ii pot face dar am nevoie de dimensiunile lor originale de pe motor.

 

Se poate inalta/cobora mobra cu 3 sau 6 cm :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt Gabi din Bucuresti si va cer sfatul. Sunt incepator si in cautare de moto, am gasit un Bmw f650 din '95. Sunt interesat daca imi puteti recomanda in Bucuresti un service specializat, sau o persoana care se pricepe foarte bine la acest model. Sunt interesat sa aflu o parere profesionista despre starea motorului in sine. Va rog ajutati-ma!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am luat hiflo,in cutie nu am vazut altceva decat filtrul

iar aia de cupru? de unde o procurati?

poti lua dimensiunile de pe realoem.com si sa le iei de la un magazin specializat pe saibel si garnituri. Se gasesc si separat si te costa 5 lei impreuna. Daca nu curge pe la buson si mai merge cea veche, mai las-o pana gasesti tot de cupru. Daca nu, merge si cu cele de alu si pui si ceva pasta de sigilat ( nu de lipit).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sunt Gabi din Bucuresti si va cer sfatul. Sunt incepator si in cautare de moto, am gasit un Bmw f650 din '95. Sunt interesat daca imi puteti recomanda in Bucuresti un service specializat, sau o persoana care se pricepe foarte bine la acest model. Sunt interesat sa aflu o parere profesionista despre starea motorului in sine. Va rog ajutati-ma!

 

1.Automobile Bavaria - locatia din Pipera, desi au in palmares preturi cam mari

sau

2.Clavi , in zona Grivita 0721.312.219

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Champion vine si cu o-ringu de cauciuc. Cel putin asa am vazut recent. Ca mai demult nu imi amintesc ca sa fi avut.

 

Saiba de cupru sau aluminiu se refoloseste de ffff multe ori daca nu strangi ca ... Doar tre sa ai grija ca inainte de fiecare refolosire sa o incalzesti cu o lampa cu gaz sau feon dinala profesional :D

 

Seara buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal'tare!

 

Eu pierdui cheia de la mobra si de fraier ce am fost bineinteles ca nu aveam dublura! Am gasit undeva unde se face cheie dupa butuc- intrebarea este butucul din rezervor sau sa este identic cu ala din contact? Aveti vreo idee?

 

De talon nu ai nevoie? Ceva CIV?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

contact, rezervor, sa! toate sunt pt aceeasi cheie! trateaza problema delicat ca poate gasesti cheia! eu unul cand imi facea contactul figuri l-am dat jos de pe mobra fara sa ma ating de carene and co. recomand sa folosesti butucul de la contact pt copie cheie! mai usor de dat jos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As zice ca cel de la sa e cel mai usor de dat jos. Si seaua o poti deschide cu o tija lunga si ridici de sa ( e elastica) dar sa fie undeva la cald, nu pe frigul asta. Bafta

 

Demonteaza contactul, si fa dupa el. Incuietoarea de la sea e simplificata si nu are toti cateii care sunt la contact. Cel putin asa am vazut la multe mobre, sincer nu am studiat problema la F-urile noastre.

 

Grija mare la cine faci cheia ca eu am avut surpriza ca "meseriasu" sa umble cu picioarele pe la catei si sa imi inapoieze contactul cu o cheie care mergea perfect. Dar numai la contact, la sea si buson de benzina nu se mai potrivea :D, de am innebunit instant. :D

 

Numa bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...