Sari la conținut

BMW F650/ST FUNDURO 1993-2000


Postări Recomandate

da...8500rpm si 750cc dar ai vazut ca schimba mai tot, cilindru, supape, galerie evacuare samd titan and co

oricum...exagerat pretul luand in calcul faptul ca ai putea cumpara minim inca o mobra pe care sa o calaresti pana crapa pistonu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mda, chiar si ala, cel mai ieftin... Nu justifica 1.500 de euro pentru 8 cai in plus, nu mai zic de munca si toate celelalte consumabile pe care esti obligat sa le schimbi cand dai motorul jos. Vorba aia, cu banii aia iti mai iei una perfecta, neinmatriculata, si ai toate piesele de schimb la dispozitie. Sunt interesante pentru cluburi care isi permit sa tuneze motoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kit-urile astea sunt utile doar celor care vor sa castige raliul. Pt muritorii de rand nu au nici o relevanta. Se plange lumea ca la KTM trebuie sa-i schimbi uleiul la 15 ore de functionare. Dar cand trebuie sa schimbi tot motorul la 15 ore parca mai ieftin pare hard-enduro-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bate gandul sa o vand si sa cumpar ceva in doi cilindrii.Care stiti motorul si credeti ca e OK puneti si voi o vorba buna aici /index.php?/topic/661960-bmw-f650-an-2000-gume-aproape-noi-mitas-e09/

Sa mai urce pe prima pagina.Dau o bere la BMW Camp :friends:

Merci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal ma poate ajuta cineva cu ceva poze de crash-baruri ce sar potrivi pe f 650 am vazut la cineva pe motor un crash-bar simplu pe carena de pe rezervor pana aproape pe far tot pe f dar am plecat si nu iam facut nici o poza.ceva poze daca se pote mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca iei la rasfoit paginile de-aici, o sa gasesti cu siguranta mai multe modele. Chiar io am postat poze cu capra mea si detalii de crash-bar, cu proiectoare, etc. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal ma poate ajuta cineva cu ceva poze de crash-baruri ce sar potrivi pe f 650 am vazut la cineva pe motor un crash-bar simplu pe carena de pe rezervor pana aproape pe far tot pe f dar am plecat si nu iam facut nici o poza.ceva poze daca se pote mersi

http://shop.sw-motech.com/cgi-bin/cosmoshop/lshop.cgi?action=showdetail&wkid=130580386322499&ls=en&nc=1305803909-22611&rubnum=brands.bmw.f650gs&artnum=SBL.07.556.100&id=64&gesamt_zeilen=50Tshowrub--brands.bmw.f650gs&typid=36132635

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?/topic/326336-bmw-f650st-funduro-1993-2000/page__view__findpost__p__1857046

In sfirsit, dupa multe cautari am gasit citeva poze cu capra mea! Poate te ajuta! :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Curiozitate: se poate pune pe F650 motor de Aprilia Pegaso? (bineinteles fara modificari), de asemenea daca se potrivesc piese de la una la cealalta.

 

 

Multam'!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e interesanta neaparat ordinea, ma intereseaza daca se poate. Pana la urma se poate ori ba?...e o curiozitate si nu am gasit pe nimeni care sa mi-o satisfaca pana acum, scurt si la obiect :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am auzit inca pe cineva sa faca asta..dar poti verifica: prinderile de cadru,bascula si cea de a 3-a prindere la motor sa fie identice. Apoi prinderea de subcadru si pozitia carburilor in noul motor instalat. Cu siguranta scrie si pe net in ceva coltisor de asa ceva. Vezi un f650.com.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut!

 

 

caut si eu un cerc de roata pe 17 sa-l pun la un xt de 600, al meu nu mai merge recuperat, poate aveti de la vreo roata cu butucul defect, spart sau ceva de genul.

 

rog pm

 

multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Are careva idee daca se poate intari amortizorul spate? Ca am impresia ca se lasa destul de mult motorica cand ma sui pe el, respectiv coada de la numar ajunge la jumatatea nivelului curatatorului de noroi, asta in situatia in care la mine robinetul de tensiune la inaltare este la maximum... Nu cred ca e o problema dar as fi vrut sa stea mai inaltata. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca se lasa atat de mult s-ar putea ca arcul central sa aiba probleme si nu amortizorul.

ti-ai pus cumva kit de coborare sau are oasele originale?

 

btw eu mi-am cam rezolvat problemele cu f650-ul meu. i-am adaptat un radiator pe ulei si nu mi se mai supraincinge motorul in oras :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca se lasa atat de mult s-ar putea ca arcul central sa aiba probleme si nu amortizorul.

ti-ai pus cumva kit de coborare sau are oasele originale?

 

btw eu mi-am cam rezolvat problemele cu f650-ul meu. i-am adaptat un radiator pe ulei si nu mi se mai supraincinge motorul in oras :D

 

 

Merci, nu stiu ce sa zic... Eu unul n-am schimbat nimic la el, e original. Poate cand ai timp ne vedem pe undeva sa ma uit si eu la altul, sa vad cum sta. Anyway... numarul ala cu 649 l-ai luat ca nu ai gasit B650 BMW? Nu te supara, e la mine! :ChopperEmo:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

btw eu mi-am cam rezolvat problemele cu f650-ul meu. i-am adaptat un radiator pe ulei si nu mi se mai supraincinge motorul in oras :D

Poti sa detaliezi cu niste poze... mai exact de la ce motor ai luat radiatorul de ulei, cu ce furtune ai prelungit..etc..

E o chestie interesanta pe care nu prea a facut nimeni pe F650...

 

Felicitari pt. realizare!

Editat de Nagy_Arpad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

btw eu mi-am cam rezolvat problemele cu f650-ul meu. i-am adaptat un radiator pe ulei si nu mi se mai supraincinge motorul in oras :D

 

ti se aprindea becul cand spui ca se supraincingea? sau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...