Sari la conținut

BMW F650/ST FUNDURO 1993-2000


Postări Recomandate

Cand am citit asta mi-am dat seama ca eu, de fapt, mi-am luat jumate de X5. Ru' meu rar vede schimburi mai sus de 2500rpm (de obicei pe la 2000 schimb) si deja de la 60km/h trec intr-a 5-a :cheers:

 

Scuze de off.

off topic

 

te lauzi ca ai R pe topicul F650..huooo...cica juma de X5 sau poate Q7..uite ce poate motorul tau si la ce capacitate il utilizezi.. :ok:

unde sunt adminii..

post-5301-1236376982_thumb.jpg

Editat de Nagy_Arpad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 4,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sal. baietzi...am devenit si io de curand poseseru' unui f650 din 94, si voiam sa va intreb ceva...cand merg prin oras la viteza mica, mi se cam incinge motoru, apa, urca spre rosu, iar motoru dogoare o caldura...

credeti ca e normal?

a

si inca ceva...

unde pot sa-i fac si io o revizie, un service ,ceva... mai ieftin, eventual :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum pe vremea asta se incinge asa?

 

hmm, ce-i drept, si eu am mers o zi intreaga cu un F, si m-am cam panicat ca s-a incins f tare. Cred ca depinde si de stilul de mers, si de trafic. Eu sunt obisnuit la GS-ul meu sa merg cu motorul mai turat, poate si de asta s-a incins. Stiu ca si la F-ul respectiv urca acul de temperatura la apa spre rosu, dar era si un trafic infernal in ziua aia, multi dobi cu masini, eu ambalam motorul de nervi. Observa si stilul tau de mers.

 

Daca vrei revizie, schimb ulei-filtru, vezi ca cei de la Motomania pe Pipera ofera gratuit schimbul de ulei (manopera) si revizia. Platesti uleiul si filtrul de ulei, de restul se ocupa ei. Profita de oferta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PLOUA...si asa as fi iesit la o tura. uite si o poza care sa r fi incadrat perfect in peisajul de acum o luna (cel putin in TM) post-44702-1236406777_thumb.jpg Sa stiti ca nu e nepasare,am uitat sa i pun prelata intr o vineri.Si asa arata luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Auoleuu ... numai pune poze d-astea cu motoru lasat afara fara husa in zapada ca se furnica pielea pe mine :lol:

Eu tot undeva la 3500-4000 schimb (depinde de situatie)...a mers si peste 5000 sa se incarce bateria si sa nu mai urle uzunu :D (ca el s-a ocupat de reparatie atunci :) )

La capitolul reparatii pot spune ca am fost norocos. Nu am avut inca nici o problema (exceptand o baterie descarcata si o garnitura rupta la toba). In rest, in 10.000 km, doar consumabilele schimbate.

 

Poze in mediul natural

post-18128-1236408970_thumb.jpg

post-18128-1236409002_thumb.jpg

post-18128-1236409015_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deja ma enervati cu atatea poze !

azi iau masuri !!!:D

in alta ordine de idei, cred ca am mai scris pe undeva, dar ma repet.

care are chef de bricolat un scut serios pentru vacile noastre ? ala de plastic arata ca dreac si nici nu pare foarte de incredere.

am gasit pe wunderlich ( sau cum dreac s-o scrie), dar e vreo 150E

atasez 2 poze si ma gandesc ca poate e printre noi un mester iscusit ( eu ma ranesc daca pun mana pe o surubelnita ) :lol:

 

 

bafta !

post-20871-1236409583_thumb.jpg

post-20871-1236409591_thumb.jpg

Editat de memyselfandI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca gasesti pe cineva, da un semn aici. Si eu sunt interesat de asa ceva...dar sunt la fel de talentat ca tine la surubarit :lol:

Editat de CosX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal. baietzi...am devenit si io de curand poseseru' unui f650 din 94, si voiam sa va intreb ceva...cand merg prin oras la viteza mica, mi se cam incinge motoru, apa, urca spre rosu, iar motoru dogoare o caldura...

credeti ca e normal?

a

si inca ceva...

unde pot sa-i fac si io o revizie, un service ,ceva... mai ieftin, eventual :lol:

 

 

salutare, in primul rand mergi la service si schimba antigelu, verifica termostat, treburi d-astea de sezon.

la mine nu trece de jumate acu nici batut.

uite aici un colt al pensionatelor /index.php?...50&start=50

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca gasesti pe cineva, da un semn aici. Si eu sunt interesat de asa ceva...dar sunt la fel de talentat ca tine la surubarit :D

eu tot sper sa sara epurele chiar de aici.

na', facem cheta si cinstim eventualul mester surubel :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Ivan.

Soso este moderatorul principal pentru sectiunea "Enduro".

In cadrul acesteia exista subsectiunea "Enduro-Touring & Adventure". Eu ma ocup de aceasta.

Eu nu am prerogative precum warn/ban si nu pot edita posturi.

Soso poate interveni oricand peste deciziile mele si are prerogativele care mie imi lipsesc.

Deasupra lui Soso este Dan (Dobrescu) - @ADMIN.

Deoarece comunicam virtual apar si probleme. Care, la o bere, in viata de zi cu zi pot fi usor aplanate.

Cele rele sa se spele, cele bune sa se adune.

:lol:

 

Uite aici lista administratorilor si a moderatorilor:

/index.php?...mp;CODE=leaders

 

Nu pot decit sa-ti multumesc si sa sper la o mai buna evaluare a lungimii nasului din partea fiecarui utilizator al acestui site,fie el "muritor de rind" sau "Dumnezeu" de moderator.La fel invit sa procedeze fiecare,pentru a nu se ajunge la balacareli si jigniri,amenintari si replici total inutile,care nu fac decit sa aduca acel iz de mahala intr-un loc unde nu cred ca este necesar acest lucru.Lasati-i pe altii sa faca asta!

Si ca sa nu fiu total Off topic,aduc la cunostinta posesorilor de capre BMW ca in luna mai,a.c., va avea loc la Voineasa in jud.Vilcea prima intlnire monomarca,BMW-normal,la care sint invitati cit mai multi posesori de astfel de motoare.

/index.php?showtopic=306655

Aveti aici un link,dar sa nu dati crezare finalului din titlu,aia cu GS...fiindca glumea initiatorul topicului... :)

Asfalt uscat va doresc...si hai cu primavara aia odata,ca au ruginit caprele-n iesle! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand merg prin oras la viteza mica, mi se cam incinge motoru, apa, urca spre rosu, iar motoru dogoare o caldura...

 

Nu este normal sa se incinga asa. Vara, la 35 de grade afara, ajunge sa bata SPRE rosu. Sigur, atunci merge electroventilatorul tot timpul aproape.

Acum IN NICI UN CAZ nu are voie se se incinga asa tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu si eu, am spalat-o si am uns-o :D

apropos, ati modificat careva cricu mic ca sa nu se mai ridice singur ?

eu aveam subul foarte slabit, l-am strans si acum functioneaza mecanismu.

sincer mi-e cam frica ca o voi tranti cu cricu asta

 

 

si inca o treaba, cum spanac scot sutele de pietricele din radiator ?

o merge oare cu aer comprimat de la vulcanizare ?

 

 

bafta ! :lol:

Editat de memyselfandI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Avand in vedere amploarea rapida luata de acest topic

BMW F650 Piese

 

am venit cu urmatoarea sugestie

 

Fiindca observ ca acest topic a captat atentia voastra si discutiile sunt/pot fi si despre alte subiecte decat partea de piese (nici o problema, atata timp cat sunt discutii specifice unei sectiuni moto), va rog sa ma anuntati (aici, in continutul lui) daca doriti sa ii schimbati denumirea/orientarea in ceva de genul "Topicul posesorilor de F650/ST (Clasic, Carburatie, Funduro, 1993-2000, etc., cum vreti voi titlul)" si sa mut in el si toate posturile ce au legatura cu aceste modele din topicul generic de F650, aflat acum la topicuri importante.

 

Reactiile sunt pozitive, dar putine.

Daca nu vor fi de acord cu unirea lor, atunci acela va ramane STRICT pentru piese si acesta pentru F650 1993-2000.

Daca vor fi mai multe voci impotriva acestei despartiri atunci reunesc F650 1993-2000 cu topicul de baza F650.\

Userii si timpul vor decide.

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a montat careva hand-guards Acerbis sau ceva de genul cu alu in ele? o poza, un sfat...ms

 

 

am doua seturi noi de acerbis, daca ai "buloane" la capatul ghidonului nu merg, tre sa renunti la ele.

daca te intereseaza vorbim si ti le dau cu mare placere.

eu vreau sa-mi pun de GS, alea merg perfect cu tot cu " buloane"

 

uite aici /index.php?...26336&st=60

 

post 64

 

 

 

bafta !

Editat de memyselfandI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faceti cum vreti, impreuna-separat tot le gasesc ,dar vedeti sa nu le ingropati pe amandoua !

 

cred totusi ca cel mai simplu pt toata lumea ar fi sa fie un singur topic de Bmw F650 FUNDURO !

 

parerea mea ! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Wow! Salutare baieti/fete! Inainte sa citesc tot ce s-a scris in topic...vreau sa va spun ca ma bucur ca suntem atatia...Am fost ocupat cu inceperea sezonului...400km cu Ful meu...caruia i-am facut pt prima data tot ce tine de carburatie cu mana mea...iar bujiile sunt destul de aproapre de caramiziu :D ...

Chiar ma gandeam zilele trecute ca nu am verificat sa vad daca e cineva interesat de subiect...dar se pare ca suntem destui. :lol:

Acum ma apuc sa citesc tot ce s-a vorbit...si pentru ca Popescu-Mihail Raul(supermembru) a intrebat ce ar fi de facut cu topicul asta...n-ar fi rau sa spuneti si voi ce denumire ar trebui sa poarte spatiul in care ne discutam problemele(coltul...F).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...