Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa se consemneze oficial ca il urasc pe duke! Strangeam bani pt alte alea si din cauza lui si impreuna cu el am fost si am dat comanda la toba. Iarta-ma Doamne ca am pacatuit in saptamana mare :wacko: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ca tot surfame eu pe mai marele net ce am descoperit? O frumusete nu altceva :wacko:. Personal asta mi-as lua ca urmatoarea motou undeva in viitorul mai indepartato-apropiat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa se consemneze oficial ca il urasc pe duke! Strangeam bani pt alte alea si din cauza lui si impreuna cu el am fost si am dat comanda la toba. Iarta-ma Doamne ca am pacatuit in saptamana mare :wink: !

 

Toba face fiecare banutz. Parerea mea :wink: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fete si baieti !!!!!

 

O plimbarica pe weekend cu vacutele ? Propun sa mergem pana la Brebu, din Campina urcam unpic spre Telega, acolo am din pacate numai o curte si o pompa cu apa la intrare dar ustensilele de gratar sunt acolo deci daca vrem si gratarel cu mare placere.

 

Ne oprim doar sa luam ceva carnuri si de beut si dupa aia in pas de defilare spre Brebu, avem vacute deci stim ce le poate pielea dar propun sa mergem in plimbarica de placere nu haituiala. Eu stau la Lizeanu si pana in fata curtii din Brebu sunt fix 100 de km.

 

Astept amatori sau de ce nu alte idei, alt traseu etc....dar ar fi frumos sa tragem o intrunire a vacutelor

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fete si baieti !!!!!

 

O plimbarica pe weekend cu vacutele ? Propun sa mergem pana la Brebu, din Campina urcam unpic spre Telega, acolo am din pacate numai o curte si o pompa cu apa la intrare dar ustensilele de gratar sunt acolo deci daca vrem si gratarel cu mare placere.

 

Ne oprim doar sa luam ceva carnuri si de beut si dupa aia in pas de defilare spre Brebu, avem vacute deci stim ce le poate pielea dar propun sa mergem in plimbarica de placere nu haituiala. Eu stau la Lizeanu si pana in fata curtii din Brebu sunt fix 100 de km.

 

Astept amatori sau de ce nu alte idei, alt traseu etc....dar ar fi frumos sa tragem o intrunire a vacutelor

 

Numai bine

 

daca termin mobra pana in week eu ma bag :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

Tocmai am trecut de pe un GS 500 pe un GSXF 600 din '99 si urmeaza sa ii fac schimbul de ulei. Stiu ca are nevoie de 10W 40, insa nu stiu daca sa ii pun semisintetic (Motul 5100 cum puneam si la GS si a mers foarte bine cu schimb la 4000 km) sau full sintetic. Mentionez ca nu merg sportiv, si de obicei cand merg cu ea nu fac mai putin de 50-100 km.

 

Am tot cautat pe katriders.com, insa nu sunt informatii clare.

Multumesc anticipat

Claudiu :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

Tocmai am trecut de pe un GS 500 pe un GSXF 600 din '99 si urmeaza sa ii fac schimbul de ulei. Stiu ca are nevoie de 10W 40, insa nu stiu daca sa ii pun semisintetic (Motul 5100 cum puneam si la GS si a mers foarte bine cu schimb la 4000 km) sau full sintetic. Mentionez ca nu merg sportiv, si de obicei cand merg cu ea nu fac mai putin de 50-100 km.

 

Am tot cautat pe katriders.com, insa nu sunt informatii clare.

Multumesc anticipat

Claudiu :wink:

Merge foarte bine orice ulei 10w40,asa scrie in carte.Standardele Iso de calitate sunt aceleasi si pt motul, procyle sau repsol.Schimbul trebuie facut la 6000 parca asa scrie in carte.Nu are sens sa faci schimbul mai devreme sunt sigur ca stiau japonezii aia de ce au zis sa-l faci la 6000.Eu am bagat tot Motul 5100 pt ca pe asta l-am gasit primul si a fost ok.....

 

Si eu as merge la gratar,in principiu merg dar sa stabilim cand samata sau duminica...Intrebare....A pus alcineva alt cauciuc pe spate in afara de cei care au scris pana acum....Sunt curios daca a fost doar o stategie de micsorare a costurilor de productie sau motocicleta e facuta pt 150-70 -17.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa plecam sambata pe la un 9 sa avem timp sa oprim si ptr cumparaturi si sa fim pe la un 11 juma - 12 la Brebu sa avem timp sa ne relaxam, daca e frumos putem sa stam si cu cortul pana Duminica, eu mi-l iau in caz ca lenea e prea mare :wink:, ca punct de plecare propun Lukoil-ul de pe Barbu Vacarescu.

 

Despre cauciucul pe spate, nu am incercat sa-l schimb ptr ca nu am motive, se tine bine si cu cel de 150 plus ca nu vreau sa am batai de cap la ITP sau RAR, plus ca am trecut in talon 150, daca are chef vreun politist sa ma faca la un simplu control poa sa se lege de asta ( in caz ca intra in amanunte :wink: ), v-as propune sa nu schimbati guma pe spate, se comporta f bine asa cum a lasat-o nenea japonezu din fabrica

 

Salutari si astept pareri ptr sambata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot sa merg la gratar pt ca vreau sa merg la mitingul Amr din piata constitutiei,asa ca eu zic pas acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo baieti, super tare . :)

 

Cazarea cit e cazarea la casutele speciale (poza 41)? :bigstar:

 

Sus se poate sta cu cortu si culmea mai aveau camere libere :finger:) .

 

Weekendu asta iar a fost plin sambata amckart ktm test drive si duminica tura de incalzire bucuresti cheia brasov siriu buzau bucuresti. Weekendu viitor mergem in grecia . Cineva interesat ?

Editat de BigDuke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfoa da nu mai scrie nimeni pe aici!! Ehh bag eu atunci :D: LUni maxim marti sper sa pot prezenta pe suzi a mea in toata splendoarea si cu toate bling-bling-urile instalate! Pana atunci ma abtin de la poze si alte detalii, poate poate fac pe cineva curios

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi m-am chinuit sa instalez led-urile!! Din nefericire sunt nevoit sa lucrez in fata blocului si cum a inceput ploaia nu am apucat sa le si cablez. Dar am sa incep cu inceputul:

- Am slabit putin "dummy vent-urile" ca sa pot scoate grilele. Am procedat asa din lene ca sa nu mai scot toata carena fata sau sa fiu nevoit sa dau gaura cu burghiu la 90 de grade.

- Dupa care am dat gauri cu un burghiu cu freza de 30mm.

- Am bagat led-urile sa vad ca se potrivesc si am gasit solutia pt a le si orienta spre inainte.

Poze:

 

post-38840-1241192877_thumb.jpg - aici se vede ca am folosit 3 piulite pt a indrepta cat de cat led-ul spre inainte.

 

post-38840-1241192897_thumb.jpg - Aici se vede ca am mai atasat un surub pt a putea prinde led-ul in 2 ca sa nu mai fiu obligat sa ii dau cu epoxy

 

post-38840-1241192916_thumb.jpg - Produsul final cum arata montate

 

post-38840-1241192923_thumb.jpg

 

post-38840-1241192933_thumb.jpg

 

Acuma mai trebuie doar sa le cablez cand se va opri ploaia si sa ii mai pun si butonu si gata!! P.S. am ales sa le conectez direct la baterie in loc sa ma infig in cablaraia de la pozitii. Pt asta am luat suficient cablu si un buton on/off mic si discret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 1 mai am fost acolo, mai anunt acum ptr 09.05.2009 cine mai doreste cine mai pofteste ( tot Brebu ). Pana acum am fi un GPZ 500 S un ZZR 400 un SV650 si subsemnatul ( posibil si un MT 03 ), pe drum mergem de placere ( viteza legala ), mai ales ca o sa avem printre noi si 2 incepatori

 

Va astept cu inscrieri :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ii deja i-am facut schimbu de 2 ori (adica 6000 si 6000 km) folosid ulei Silkolene 15w50 semisintetic , asa m-a sfatuit nenea mecanic de la elf workshop si am fost si sunt in continuare multumit! Si am observat ca nici nu se mai incalzeste in halu ala vara pe caldurile astea infernale din Bucuresti.Numa bine si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...