Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

Liviugsx , prin martie vreu sa-mi pun si eu vacuta la punct. Adica o sa-i fac o operatie cosmetica si in urma acesteia - incriptiile in relief le voi scoate.

Daca pana atunci nu gasesc, iti dau de la mine ( desi sunt cam...polizate)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator ala cu F-ul

@Florin_Nx Poate facem ceva! :) Siglele sunt impecabile, aia dupa stanga este ca din magazin, in schim aia dupa partea dreapta este putin julit F-ul. In realitate nu se vede asa de rau, dar eu o vreau impecabila ca pe stanga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Si eu m-am gandit la lucrul asta, dar mai aspectoase sunt astea. In anuntul postat in sectiunea "cumpar", zicea cineva ca are. Sa vedem!

 

Astazi am facut curatenie unde tin motocicleta, si am scos-o putin pe afara. Mi-a venit ideea sa ma plimb putin si am dat o tura. Dupa plimbare i-am facut si cateva poze,

i-am fotografiat si siglele.

Tot astazi i-am schimbat si conductele la frana si ambriaj, si am ajuns la concluzia ca nu ii mai schimb siglele. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, ma gandesc sa schimb rulmentii de la jug, dar nu stiu ce fel de rulmentii sunt, precizez ca am un gsxf de 2000, daca are cineva idee ce serie/denumire au rulmentii si imi poate spune si mie as fii recunoscator. va multumesc.

Hello,

Astea ar fi dimensiunile

 

Dimensiuni:

Kegelrollenlager oben

47 x 25 x 15 mm

 

Kegelrollenlager unten

55 x 30 x 17 mm

 

iti trimit si un link de unde poti sa iti iei pe PM.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-am gandit la lucrul asta, dar mai aspectoase sunt astea. In anuntul postat in sectiunea "cumpar", zicea cineva ca are. Sa vedem!

 

Astazi am facut curatenie unde tin motocicleta, si am scos-o putin pe afara. Mi-a venit ideea sa ma plimb putin si am dat o tura. Dupa plimbare i-am facut si cateva poze,

i-am fotografiat si siglele.

Tot astazi i-am schimbat si conductele la frana si ambriaj, si am ajuns la concluzia ca nu ii mai schimb siglele. :)

Cum a fost plimbarea pe zapada? Foarte fain motorul..cand ma uit la el imi aduc aminte de ce nu vreu sa-l vand pe al meu :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Cum a fost plimbarea pe zapada? Foarte fain motorul..cand ma uit la el imi aduc aminte de ce nu vreu sa-l vand pe al meu :peace:

Foarte frumoasa, dar alunecoasa! Putin frig afara, dar a meritat. Parca nu mai aveam rabdare pana in primavara. Multumesc de aprecierea motorului. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frigul ca frig dar pe zapada nu am mers cu suzana niciodata..cu bmw'ul numai ca m-a prins ninsoarea pe drum..ktm'ul pt noroi si zapada l-am cumparat.Toba este OEM? eu i-am schimbat-o cand l-am cumparat si i-am pus LeoVince (a meritat toti banii, sunetul este foarte fain).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Asta-i toba: http://www.accesoriiautosimoto.com/TobaSportCarubInox1.html

 

Imi place la nebunie cum se aude!

O recomand, chiar daca pretul o indica drept o conserva. Sunetul este bestial, iar aspectul vorbeste de la sine in poze.

 

Cu scuterul am mai iesit pe zapada, dar pe motocicleta niciodata. Imi place foarte mult plimbarea pe zapada, daca imi merge bine anul asta, ma pregatesc cu un enduro de 125 pe iarna viitoare. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello,

Astea ar fi dimensiunile

 

Dimensiuni:

Kegelrollenlager oben

47 x 25 x 15 mm

 

Kegelrollenlager unten

55 x 30 x 17 mm

 

iti trimit si un link de unde poti sa iti iei pe PM.

multumesc pentru indicatii!

 

Azi am facut.o de oaie....m-am pus singur sa.mi schimb uleiul la furca si semeringurile si am rupt una din tijele pentru reglajul preaload :D....in fine...am schimbat cele mentionate le-am reasamblat doar ca una din furci nu mai are tija in interior.... unde as putea sa gasesc o tija? se gaseste sh sau se gasesc numai noi? multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta-i toba: http://www.accesoriiautosimoto.com/TobaSportCarubInox1.html

 

Imi place la nebunie cum se aude!

O recomand, chiar daca pretul o indica drept o conserva. Sunetul este bestial, iar aspectul vorbeste de la sine in poze.

 

Cu scuterul am mai iesit pe zapada, dar pe motocicleta niciodata. Imi place foarte mult plimbarea pe zapada, daca imi merge bine anul asta, ma pregatesc cu un enduro de 125 pe iarna viitoare. :)

 

ai grija cu toba aia, nu e restrictiva deloc si saraceste amestecul f mult! am mai vazut la un amic si o consider o porcarie! nu castigi mai nimic in afara de zgomot si fara rejetat risti sa gauresti vreun piston! ca toba sport recomand Leo Vince, TwoBrothers sau Vance&Hines!

:nono:

Editat de s@rpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

s@rpe Da mai multe detalii, nu sunt in cunoscator in mecanica. Totusi am mai vazut pe la moto conserve de astea, dar nu am auzit sa se planga ca s-a intamplat ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e prea 'libera' evacuarea sa zic asa, si trebuie montat un jetkit (recomand factory pro)! nu simti o 'cadere' in curba de cuplu si o lipsa de putere pe la 5500-6500 rpm?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut numai tobe "sport" auto luate din vitan cu 100 ron, goale pusca, am folosit numai ulei auto ieftin 10w40 total, castrol, liqui moly uneori mai bagam la 10 L de benzina 1 L de acetona si nu mi s-a spart nici un piston. In medie un motor ma tinea 65.000 km in conditiile astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Eu todeauna mi-a placut sa le tin bine. :) Ulei le-am pus todeauna mai scump, benzina odata la 3 plinuri, le-am pus 99... Chiar si acum i-am pregatit motul 7100 10w40 (asa ii punea vechiul proprietar), in toamna i-am pus Agip si imi pare rau. Dar chestia cu toba nu am stiut-o. Mie mi se pare ca si una normala, cu silencer.

 

Edit: Dar alora cu tobe taiate, sau deloc, ce li se intampla?

 

Apropo, voi la cati km schimbati bujiile si uleiul? Cu ce incaltati jucaria? Ma gandesc in toamna sa imi schimb incaltarile la ea, iar pana atunci as vrea sa prospectez piata. :)

Editat de liviugsx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toti Katanistii, am mai postat in urma cu cv timp si nu am primit nici un raspuns din partea voastra iar acum imi incerc norocul din nou.Spuneti-mi va rog de unde as putea sa iau un capac la busonu de ulei(capacul care mascheaza busonul) cel care se prinde intr-un surub si trebuie dat jos inainte de a baga ulei. Cineva si-a gasit de lucru si mi l-a luat si acum nu am si arata foarte inestetic si incomplet. Daca are cineva de vanzare de pe dezmembrat sau stie de unde pot lua va rog mult un mesaj la tocoi_Radu@yahoo.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ajut la animare acestui topic atasez si eu cateva poze cu GSXF-ul meu. Iarna trecuta m-am hotarat sa ii schimb putin look-ul asa ca atasez cateva poze "inainte si dupa".

frumoasa schimbarea ta, dar pot sa iti dau un sfat vopseste si bascula spate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ce sa vopseste bascula ca sa reziste? Si eu am facut cadrul negru la un motor (nu gsxf, desi sunt fan, din pacate pana acum nu am avut) si bascula a ramas gri si ma gandeam ca daca o dau cu vopsea auto, oricat de rezistenta ar fi, nu stiu cat rezista, ulei de pe lant, pietricele care sar ,etc. Cea mai buna solutie ar fi vopsitul electrostatic, dar costa un picut cam mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

Ce bujii recomandati pentru un GSXF 600 din 98 ?

 

NGK, NGK iridium sau DENSO.

 

Fac multe drumuri scurte cu motocicleta

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ala cu F-ul

Iti recomand NGK CR9EK. Sunt bujiile recomandate de constructor. Pe denso, eu niciodata nu am pus prea multa baza, iar de alea iridium... doar pretul de ele. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa schimbarea ta, dar pot sa iti dau un sfat vopseste si bascula spate :)

Bascula a ramas pentru tura a doua de vopsire impreuna cu jugul, tuburile de la telescoape si busonul . Dar nu stiu cand va fi aceasta tura a doua.

 

Cu ce sa vopseste bascula ca sa reziste? Si eu am facut cadrul negru la un motor (nu gsxf, desi sunt fan, din pacate pana acum nu am avut) si bascula a ramas gri si ma gandeam ca daca o dau cu vopsea auto, oricat de rezistenta ar fi, nu stiu cat rezista, ulei de pe lant, pietricele care sar ,etc. Cea mai buna solutie ar fi vopsitul electrostatic, dar costa un picut cam mult...

Vopsea rezistenta e cea in camp electrostatic si merita toti banii. Mi-am facut jantele si au iesit chiar bine .

/index.php?/topic/455495-vopsire-in-camp-electrostatic/?hl=%2Bpowder+%2Bcoating&do=findComment&comment=2272454

Editat de arian46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut !

 

intrebare legata de cauciucuri :

afecteaza cu ceva la tinuta de drum diferenta de profil a cauciucului fata-spate, adica : vreau sa-mi pun pe fata o firma(DUNLOP qualifier) si pe spate alta firma(sa zic metzeler) - ambele noi - dimensiunile recomandate de producator

 

multumesc

 

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...