Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

In maxim 1 saptamana imi ies actele de leasing si vreau sa va intreb cat de manevrabil e in oras GSX 650F fata de Bandit 650S , merita ABS -ul , se incalzeste rau motorul la mersul in coloana prin Bucuresti ? , cum se comporta la drum lung dpdv al pozitiei de mers ! Pana de curand vroiam sa-mi iau Bandit sar acum ma tenteaza si GSx -ul ! La ce sa fiu atent si cu ce sa-l dotez din prima (crashpaduri , etc ?)

In fond, sunt aproape aceleasi motorete, e chestie de gust, de ce-ti place tie. Eu, initial, vroiam tot un bandit de 650 care era in show-room, dar am vazut gsx f-ul intr-o revista si am asteptat pana mi l-au adus. Parerea mea este ca e mai frumos gsx f-ul. Si sunt la fel de manevrabile. Dupa ce te obisnuiesti cu ea, ti se pare o joaca sa mergi cu ea. Deci, iti zic cum mi-a zis mie un mtociclist mai vechi: ia-ti ceti place, fa alegerea cu sufletul si n-o sa regreti.

Bafta si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sal sunt si mai nou pe aici vream sa-mi i-au un gsx-f am vazut ca a aparut si varianta la abs pe acest model dar pretu este c-am mare adica 8400 cu abs k9 adica frana este eficenta la modelul asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai da au pus ceva diferenta nu gluma fata de modelul fara. Se merita abs-ul da nici chiar asa da-o draq ca daca e sa o iei asa mai pui un pic si deja treci la motoare mai smechere. Poate totusi isi revizuiesc atitudinea :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal sunt si mai nou pe aici vream sa-mi i-au un gsx-f am vazut ca a aparut si varianta la abs pe acest model dar pretu este c-am mare adica 8400 cu abs k9 adica frana este eficenta la modelul asta

Mi se pare exagerat pretul cu ABS. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mai vor sa si vanda? 1000 de euro fata de anu trecut e mult. Trebuiau sa le lase la pretu de anu trecut si eventual varianta cu abs sa fie cu 500 de euro in plus ceva d genu. Stiam si de varianta pe portocaliu, dar totusi adaugarea unei culori s creasca pretul atata?! Probabil ca o sa isi vina in simturi oamenii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum sa va zic, da in germanica motoreta asta, model 2009, cu ABS cica costa 6990.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De dotat o dotezi cu ce iti permiti si cu ce iti place ... eu nu am dotat-o cu nimic in primul an insa acum ma pregatesc sa o dotez cu o toba si schimbat filtru aer (sa pun si eu k&n ca am auzit ca e tari alea care este :cheers: si cel mai tare ulei de la motul ... asa de curiozitate). Nu are nevoie de mai nimic ... merge ceas.

 

Bafta si daca te mai putem ajuta cu ceva strigi :laugh:.

 

Duke-ule, sincer eu nu sugerez filtru sport mai ales ca motocicleta o folosesti foarte mult in bucuresti care e plin de praf si mizerie. Se imbacseshete foarte repede si trebuie sa il dai periodic jos sa il curati (cam pe la 4-5000 mii km). Toba o sugerez ca la cum iti stiu tie motorul si un scuter face mai multa galagie. Motocicleta este de nota 20. Un pret foarte ok pentru un motor calitativ. Sa le stapaniti ok si fara incidente si asfalt uscat (acum in curad) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Duke-ule, sincer eu nu sugerez filtru sport mai ales ca motocicleta o folosesti foarte mult in bucuresti care e plin de praf si mizerie. Se imbacseshete foarte repede si trebuie sa il dai periodic jos sa il curati (cam pe la 4-5000 mii km). Toba o sugerez ca la cum iti stiu tie motorul si un scuter face mai multa galagie. Motocicleta este de nota 20. Un pret foarte ok pentru un motor calitativ. Sa le stapaniti ok si fara incidente si asfalt uscat (acum in curad) :laugh:

 

Ai dreptate in ceea ce priveste filtru sport ... m-am mai interesat si asa m-au sfatuit si altii mai ales ca eu nu ma dau in vant sa umblu prin motor, decat sa-l spal :laugh:. In rest multumim pentru urari si poti sa mai postezi si aici cand vii cu bunatatiuri aftermarket :cheers:.

 

http://forum.bercenarii.ro/viewtopic.php?f=13&t=189

 

Muama ce va invidiez ca ati iesit ... eu trebuie sa ajung la revizie si am zis sa nu o mai bag odata la iernat dupa revizie dc e sa vina frigul din nou ca altfel as fi iesit de urgenta la ce vreme a fost sambata. Oricum am un feeling asa ca o sa avem o primavara precoce sau timpurie cum vreti voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper sa ai dreptate si sa vina vremea frumoasa cat mai repede , am fost acum 2 saptamani pe cheia ( cu masina :laugh: ) la muntele rosu si instat mi-a venit pofta de motor pacat ca era asa frig

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca am : toba finala G&G BIKE ITALY titan, scurtata pt sunet gros, deosebit, nezgariata stare f buna adaptata pt. GSXF 600-750 >98 pret 100 E si portbagaj +topcase mare GIVI MONOKEI cu toate prinderile incluse la 100 E.

( chiar nu este nimeni interesat avand in vedere ca sunt in stare f buna si greu de gasit?) :laugh:

 

mostra de sunet:

http://www.trilulilu.ro/BodoR1redline/e966d6cb248b80

 

...mai multe amanunte la "piese de schimb" sau pe pm...

 

...bonus daca cineva cumpara "pachetul complet" ofer o aripa spate scurtata "undertail" pe care am achizitionat-o cu 50E :laugh:

Editat de BodoR1redline
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti eu imi vand katana mea.Daca este cineva interesat...dati un pm.

Detalii:

Suzuki GSX 600 F, 1995, 85cp, a fost adusa in septembrie 2007 din germania. Stare buna,nu pot zice perfecta ca are o varsta,dar e ca noua:) Totul e ok cu ea. eu cer 2300euro.Dar daca chiar ii trebuie cuiva...putem discuta;) Pt mai multe detalii..pm:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Sunt posesorul unei Suzi gsx 750 f ,nascuta in 2002,si care are nevoie urgenta de un cablu de soc. Daca are cineva asa ceva va rog sa ma contactati la 0723.542.428. Numele meu e Dan. Daca nu gasesc pe aceasta cale ma voi adresa reprezentantei dar costa in jur de 100 lei si dureaza doua saptamani.....zic ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutanie tuturor. Ma bag si eu in seama ... :) cu vacuta mea. I-am schimbat un pic infatisarea ca sa para mai...altceva decat un supozitor cu roti :)

 

Pentru cei carora le place sa mestereasca...va propun un afisor digital a treptei de viteza. Nu se preteaza nu numai la GSXF-uri, ci si la Bandit, Katana si se pare ca inca vreo cateva tipuri de Suzuki. Gasiti mai multe in descriere. Tutorialul este luat de pe net dar i-am facut ceva modificari intrucat schema tipului care a publicat-o, nu functioneaza. Eu am realizat-o mult mai repede decat spune tipul in descriere; imi place cum arata si o sa revin cu poze sa va arat exact unde am pus afisorul digital. :cheers:

 

Asfalt uscat si zile frumoase !!!

 

post-39114-1224961564_thumb.jpg

 

 

NU MA LASA SA UPLOADEZ FISIERELE DE TIP RAR !! :)

 

" Upload failed. Please ask the administrator to check the settings and permissions " :)

 

Totusi, se poate face ceva sa pun aici tutorialul sub forma de arhiva ? Poate ca unii chiar sunt interesati...

 

Salutare,

 

Daca mai vrea cineva afisor digital, si nu gaseste piesele din RAR-ul pe care a incercat sorebv sa-l uploadeze, pot sa-i dau o alta varianta de afisor cu microcontroler. Am programul si as putea sa vi-l dau.

 

Numai bine,

 

Laurentiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut domnilor.Vreau si eu sa-mi iau o jucarie din asta adica un gsx650f. Pretul e minunat pentru un motor nou.Imi puteti spune va rog daca acest motor merita atentie? adica este bun,ati avut probleme cu el? merita banii? Am nevoie urgenta de informatii pentru ca vine imediat caldura si vreau sa-mi iau una.Am in prezent o honda cbr f3 din 95.Stiti cumva care e diferenta intre gsx650f si cbr f3? Asa pot sa-mi fac o idee.ma refer la puterea motorului.Sunt convins ca gsx650f sta mai bine la comfort.Multumesc mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Motorul e super, din punctul meu de vedere. Acum depinde ce vrei sa faci cu el. Daca vrei plimbare, e super ok, daca vrei adrenalina, ia-ti o sportiva. Da' asta merita toti banii. Suuces, si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Motorul e super, din punctul meu de vedere. Acum depinde ce vrei sa faci cu el. Daca vrei plimbare, e super ok, daca vrei adrenalina, ia-ti o sportiva. Da' asta merita toti banii. Suuces, si asfalt uscat!

Vreau sa stiu daca are ceva forta cand bagi mana in gaz.Nu vreau pentru liniute sau figuri din astea,dar cateodata mai imi vine sa sucesc acceleratia si sa ma tin de coarne sa nu cad.La cbr f3-ul care-l am,pot sa fac asta si sunt suficient de multumit de forta care o are.Nu vreau ma mult.Voiam sa stiu daca la gsx650f simti cum trage cand accelerezi.Multumesc

 

De cand a aparut motorul asta mi-a placut foarte mult.Este greu asta inseamna mai multa stabilitate cu pasager,la drum lung.Noiam sa stiu de la cei care ati facut mai multi kilometri,cat de fiabil este,cat consuma.Stiu ca nu este honda VFR dar totusi,trebuie sa aibe multe plusuri.Sunt tare curios sa stiu si minusurile.Va multumesc mult!

Editat de Automan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand a aparut motorul asta mi-a placut foarte mult.Este greu asta inseamna mai multa stabilitate cu pasager,la drum lung.Noiam sa stiu de la cei care ati facut mai multi kilometri,cat de fiabil este

 

Avand in vedere ca de abia a aparut modelul asta anul trecut,nu cred ca avea cum sa se strice vreunul in doar 10 000 km sa zicem.

Ba chiar inca sunt in garantia de 2 ani. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca de abia a aparut modelul asta anul trecut,nu cred ca avea cum sa se strice vreunul in doar 10 000 km sa zicem.

Ba chiar inca sunt in garantia de 2 ani. :burnout:

Ma gandeam ca poate unul din voi a facut mai mult de 10000 de km de anul trecut de cand au aparut. Indoielnic,nu?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Daca mai vrea cineva afisor digital, si nu gaseste piesele din RAR-ul pe care a incercat sorebv sa-l uploadeze, pot sa-i dau o alta varianta de afisor cu microcontroler. Am programul si as putea sa vi-l dau.

 

Numai bine,

 

Laurentiu

 

 

 

 

Ar fi binevenita varianta ta; si sper ca nu e greu de realizat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...