Sari la conținut

Kali
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ieri am facut al doilea drum mai lung cu polizorul. Aproape 400 km cu vreo 3 - 4 opriri scurte. Ma rupe pozitia. Ma dor mainile, gatul si spatele (omoplati si zona lombara). E adevarat ca vin de pe enduro dar chiar asa sa fie problema de obisnuinta? Deja ma bate gandul s-o vand dar nu prea ma lasa inima ca e in stare perfecta, sunt foarte foarte multumit de ea, cu exceptia confortului la drum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil e chestie de obisnuinta, mie mi se pare comoda pozitia si la un drum cam tot de vreo 400 km nu am avut probleme cu spatele si umerii , mai degraba ma dureau putin genunchii dar ii mai flexam in mers. Fata de saua unui SS

saua f-ului e mult mai comoda.

Daca esti obisnuit sa stai mai drept pe motor incearca sa-i mai inalti putin ghidonul

 

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUZUKI GSX 750 F AN 2000

Stie cineva unde se gaseste siguranta centrala ?

Nu este in cutie unde sunt celelalte mici langa releu - probabil pe fire undeva ?Nu stiu unde sa o caut...

Multumesc anticipat

Salut, vezi ca siguranta generala este pe partea stanga, chiar langa suportul care tine bateria, sub carena...vezi ca se vad niste fire...trebuie sa desfaci putin carena si o sa ai acces. Mi se pare ca e de 30 A.

Bafta

post-12057-1269506150_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am facut al doilea drum mai lung cu polizorul. Aproape 400 km cu vreo 3 - 4 opriri scurte. Ma rupe pozitia. Ma dor mainile, gatul si spatele (omoplati si zona lombara). E adevarat ca vin de pe enduro dar chiar asa sa fie problema de obisnuinta? Deja ma bate gandul s-o vand dar nu prea ma lasa inima ca e in stare perfecta, sunt foarte foarte multumit de ea, cu exceptia confortului la drum.

Sal,

 

Cred ca am solutie la problema ta, daca nu vrei sa o vinzi, ii poti schimba coarnele.

 

Eu am cumparat-o din germania cu coarnele deja schimbate, si sincer n-am nici o problema... primii 3000km drum intins, i-am facut cu durere de dos, dar in nici un caz de maini sau spate. Ale mele sunt mult mai sus. Cele nemodificate sunt pentru pozitia sport, care n-are nici o treaba cu touring-ul... Daca vrei iti si zic cum se numesc coarnele cele noi...acum nu am actele la indemana...

 

Numai bine,

 

Laurentiu

Mesaj completat

PS: are cineva in plus niste aparatori de praf pentru furca? Am nevoie urgent! Le cumpar sau le "imprumut".

 

Numai bine

Editat de balaur_u
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Acum am vazut ca exista un topic dedicat Gsx650f-ului, f. tare. Am cumparat recent unul SH din 2008 si caut un manual de utilizator sau service, am scotocit tot internetul dar degeaba, ma poate ajuta cineva?

 

Toate bune

 

Dan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am una din 95.

o am de 3 ani si in afara de consumabile nu am schimbat nimic la ea.

apropo, daca aveti probleme ca va merge greu ambreiaju lasati-mi un mesaj pe forum ca eu dupa 2 ani de facut muschi si rupt vreo 3 cabluri de ambreiaj, am remediat problema de acuma zici ca are servo.

 

e bun motorasul.

 

asfalt uscat la tata lumea

Editat de sergiulica_2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

 

Acum am vazut ca exista un topic dedicat Gsx650f-ului, f. tare. Am cumparat recent unul SH din 2008 si caut un manual de utilizator sau service, am scotocit tot internetul dar degeaba, ma poate ajuta cineva?

 

Toate bune

 

Dan

 

Salut si bine ai venit printre noi . Iti pot imprumuta eu sa xeroxezi sau scanezi manualul in engleza, pe ala in romana l-am pierdut. Sau dc vrei iti pot da unul in franceza sau in spaniola :) . Da-ne si noua niste detalii, cat ai dat pe motoreta , cati km de unde ai cumparat-o ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si bine ai venit printre noi . Iti pot imprumuta eu sa xeroxezi sau scanezi manualul in engleza, pe ala in romana l-am pierdut. Sau dc vrei iti pot da unul in franceza sau in spaniola :) . Da-ne si noua niste detalii, cat ai dat pe motoreta , cati km de unde ai cumparat-o ?

 

Salut,

 

Am dat pe Suzi 4000 Euroi (minus TVA ca am inscris-o pe firma), luata din Bucuresti (Straja) fabricatie 2008 si avea 5300 km, putin cam neglijata dupa standardele mele dar o pun la punct incet incet. Merci de manual dar intre timp mi-am comandat un haynes de service de la mymoto, nu costa o avere si este mai folositor decat unul de utilizator. Apropo de asta ca n-am manual, mi-a aparut de curand un simbol (un fel de fulger intr-un cerc) sub treapta de viteza selectata si habar n-am ce inseamna, ai vazut asa ceva la bord?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am dat pe Suzi 4000 Euroi (minus TVA ca am inscris-o pe firma), luata din Bucuresti (Straja) fabricatie 2008 si avea 5300 km, putin cam neglijata dupa standardele mele dar o pun la punct incet incet. Merci de manual dar intre timp mi-am comandat un haynes de service de la mymoto, nu costa o avere si este mai folositor decat unul de utilizator. Apropo de asta ca n-am manual, mi-a aparut de curand un simbol (un fel de fulger intr-un cerc) sub treapta de viteza selectata si habar n-am ce inseamna, ai vazut asa ceva la bord?

 

 

Fulgerul ala iti apare cand e setata avertizarea pt schimbarea treptei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, o mare rugaminte am si eu...cum scot sita de pe toba? trebuie sa tai toba sau merge si prin tragere (asa mi-a spus cineva)? Ms

 

 

la toba originala nu prea merge decat prin metode barbare, atunci eu taiasem toba care era racing, nu stock

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare la toti motoristii , eu am un gsxf din 2003 si acum ma tunat in cap sa imi modific janta ...am facut rost de una de gsxr de 1100 dar nu se potriveste la sistemu de prindere al discului pe care vine lantul...acum am vorbit si de sistemu ala dar intrebarea mea este....stiti cumva daca janta merge per ansamblu ca asa ca dimensiune incape si bate totu intocmai numa' sa nu ma trezesc la final dupa ce dau bani pe toate ca nu merge ....aveti cunostinta de cauza daca se potrivesc ?A mai incercat careva ? Oricum daca reusesc o sa postez nijte poze cu janta de 200 sa vedeti ce bine va arata ... Numai bine !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bigflames - http://katriders.com/vb/showthread.php?t=104600

 

http://katriders.com/vb/showthread.php?t=84485

 

In alta ordine de idei...

A mea (gsx600f - 98) are o vibratie in semighidane pe undeva pe la 7500 - 8500 rpm in toate vitezele (poate nu in 6 -n-am incercat :blink: ), vibratia e de frecventa inalta si amplitudine (daca pot zice asa) mica deci mai mult enervanta decat periculoasa.

Pare ca acelasi lucru se intampla si daca e pe stand in neutru, dar pe la 2000 - 2500 rpm

Ceva idei?

Editat de Caron
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am si eu un GSX 600 F din 1999.

 

Stiti pe cineva care dezmembreaza un astfel de model?

 

Am nevoie de ambele carene si de pinteni.

 

De asemenea as vrea un cauciuc spate nou pentru ca cel pe care il am acum e cam dus.

 

Imi puteti recomanda pe cineva?

 

Multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand oglinda gsx-f noua...ieftin

e ptr modelul inainte de 98"? de dreapta? si cam cat ar fi de ieftina? poate ne intelegem.... :love:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

www.louis.de

Din meniul de sus alegi Bike Datebank apoi configurezi modelul tau si dai Produkte zeigen.

 

Acolo gasesti sigur placute, bujii (unii zic ca nu is bune iriduim la carburatie, dar la mine merg ok), cablu choke posibil dar nu is sigur, plus multe alte lucruri.

 

Comanzi prin http://kronaumoto.ro/ care aduc de la louis (la preturile afisate pe louis.de) si iti pot trimite in Neamt comanda.

 

De gume habar n-am...

 

PS: nu fac reclama intentionat, asa am procedat eu cu piese pt gsxf si treaba a mers bine.

 

Free tip: schimab si lichidul de frana daca nu stii cand a fost schimbat ultima data, merge orice DOT 4, de ulei & filtre presupun ca stii care-i treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am si eu un GSX 600 F din 1999.

 

Stiti pe cineva care dezmembreaza un astfel de model?

 

Am nevoie de ambele carene si de pinteni.

 

De asemenea as vrea un cauciuc spate nou pentru ca cel pe care il am acum e cam dus.

 

Imi puteti recomanda pe cineva?

 

Multumesc,

INcearca sa iei caucurile de la Victor.Iti dau nr de tel pe pm daca vrei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...