Sari la conținut

Copie Cheie Kawasaki Gpz


declspec
 Share

Postări Recomandate

Salut.

 

Am o singura cheie (indoita si cu mari sanse de rupere :ok: ) si as vrea sa mai fac niste rezerve. Imi poate spune cineva unde se poate face asa ceva? Am intrebat la Bricostore si Carrefour dar mi-au spus ca nu au "cheie" (probabil este nevoie de o cheie asemanatoare ca si lungime / grosime). Am intrebat lumea si am inteles ca e destul de greu sa gasesti un atelier unde iti pot face copii (accentul pe "o" :D ). Pana nu m-am apucat sa intru la fiecare "service de chei" am vrut sa va intreb daca ati facut si, cel mai important, unde.

 

Multumesc.

 

P.S.: Admini: am cros-postat aceasta intrebare si intr-un alt topic, dar acolo nu prea am avut succes. :peace:

Editat de declspec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal

dac cheia nuare chip si nu mai ai dupa ce sa faci dublura te duci cu moto sau cu contactul la cei ce fa si chei,si le spui sa iti fac o copie dupa zimtii din contact,au am facut la scooterul meu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Probabil ca cei pe la care ai fost tu nu aveau o cheie bruta adecvata - o poti gasi pe ebay la doar 5 dolari.

 

Kawasaki key blank:

http://cgi.ebay.com.au/Kawasaki-Key-Blank-...6QQcmdZViewItem

 

:D

Multumesc pentru informatii! Nu stiam despre aceasta misterioasa "cheie bruta" :)

 

Mi-am facut dublura zilele trecute la Cora Lujerului cu 10 RON. Au cheie bruta pentru Kawa. Din cate stiu se poate face copie si pe o cheie de Tico.

Multumesc. Eu stau aproape de Lujerului, dar nu stiu unde este Cora :peace: O sa dau o fuga dupa sarbatori ca sa-mi fac si eu vreo 2 :ok:

 

LA MULTI ANI si multumesc tuturor pentru info! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Azi am facut doua randuri de chei...

1.Bricostore Orhideea

-Cheie contact 13 Ron

-Cheie sa nu aveau

 

2.Cora Lujerului

-Cheie contact 10 Ron

-Cheie sa 5 Ron

In Cora Lujerului aveau un catalog de chei pt masini si motociclete aranjat pe modele si pe ani de fabricatie....

Pentru proba m-am dus cu busonul de la rezervor :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am facut pt yamaha pe calea mosilor 268 (langa agentia Ardaf). cei de la cora, carrefour nu aveau cheie bruta modelul care imi trebuia, dar la astia am gasit. ii recomand.

 

iar cei de pe calea mosilor mi-au recomandat altii mai dotati, pe popa tatu 92 (p-ta matache)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...