Sari la conținut

interzicere de circulatie pe drumurile publice pt ATV-uri


black_prince
 Share

Postări Recomandate

nu vreau sa deranjez pe nimeni dar am auzit ieri seara la stiri la radio k s-ar putea ca ATV-urilor sa li se interzica circulatia pe drumurile publice :friends: ...ce tampenie!!!! in toate tarile din UE ii voie numa in tara asta nu ...dc??? nu am inteles ...... cautati si voi si documentaiva si sa ii dam drumul la un protest, serios ....

 

 

imi pare rau pt cei indignati ca nu prea le am cu gramatica...sau stiu io ce

 

dar trebuie luate masuri !!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

nu vreau sa deranjez pe nimeni dar am auzit ieri seara la stiri la radio k s-ar putea ca ATV-urilor sa li se interzica circulatia pe drumurile publice :friends: ...ce tampenie!!!! in toate tarile din UE ii voie numa in tara asta nu ...dc??? nu am inteles ...... cautati si voi si documentaiva si sa ii dam drumul la un protest, serios ....

 

 

imi pare rau pt cei indignati ca nu prea le am cu gramatica...sau stiu io ce

 

dar trebuie luate masuri !!!!!!!

 

Mai,dar in multe tari din vest ai fost...daca vrei sa stii in toate tarile vestice e interzisa circulatia ATV-urilor pe drumurile publice.Aceste vehicule se duc pe un trailer adecvat ,se debarcheaza pe locurile unde vrei sa te dai(si acelea aprobate,nu ca la noi) si te dai.Asta sa -ti fie de clarificare sa nu te mai lupti cu morile de vant.Sper ca ai inteles,nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai,dar in multe tari din vest ai fost...daca vrei sa stii in toate tarile vestice e interzisa circulatia ATV-urilor pe drumurile publice.Aceste vehicule se duc pe un trailer adecvat ,se debarcheaza pe locurile unde vrei sa te dai(si acelea aprobate,nu ca la noi) si te dai.Asta sa -ti fie de clarificare sa nu te mai lupti cu morile de vant.Sper ca ai inteles,nu?

 

 

in RO prin cuvantul atv se inteleg mai multe.. ma refer la quaduri 90% nu fac diferenta intre ATV si QUAD................

 

deci ma refeream mai mult la quaduri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai,dar in multe tari din vest ai fost...daca vrei sa stii in toate tarile vestice e interzisa circulatia ATV-urilor pe drumurile publice.Aceste vehicule se duc pe un trailer adecvat ,se debarcheaza pe locurile unde vrei sa te dai(si acelea aprobate,nu ca la noi) si te dai.Asta sa -ti fie de clarificare sa nu te mai lupti cu morile de vant.Sper ca ai inteles,nu?

 

Corect Kato, cu mica diferenta ca la noi ATV-urile se inmatriculeaza la fel ca moto sau auto. Adica se platesc taxe, RCA, se fac ITP, etc. Adica au drepturi egale cu alte vehicule.

ORICE discriminare de acest gen aplicata la vehicul este un nonsens, discriminarea trebuie facuta la utilizatori.

In multele tari "vestice" in care eu chiar am fost, situatia este urmatoarea - Europa centrala: Austria, GErmania, Elvetia - anumite categorii de Quad/ATV se inmatriculeaza si au voie teoretic sa merga oriunde, insa acolo proprietarii terenurilor si drumurilor interzic accesul iar interdictiile se respecta.

In Europa sudica nu exista restrictii, altele decat cele dictate de proprietari.

In majoritatea zonelor din SUA nu e interzis nimic, oamenii sunt mult mai liberi la cap. In alte zone, exista restrictii, exista amenzi sau taxe de acces (vorbim de offroad, pe strada e permis oriunde).

 

Problema este clar una legata pe de o parte de imbecilii care inchiriaza astfel de vehicule la orice alti imbecili care fac ce fac ca sa atraga atentia. Pe de alta parte, de imbecilitatea politiei care nu este in stare sa impuna nici un fel de reguli valide in tara asta astfel incat sa rezolve problemele - tot ce stie sa faca este sa interzica ba una, ba alta. FIX interzicerea ATvurilor pe DRUMURI PUBLICE va rezolva problemele in trafic din tara asta.....

 

Cred ca ar fi un precedent foarte periculos sa NU protestam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atata timp cat ai numere de inmatriculare...cam greu sa-ti interzica accesul pe drumurile publice...

 

un prieten mi-a aratat azi o hirtie in care este somat

sa se prezinte la primarie (Sf Gheorghe) sa predea numerele si talonul

in caz contrar vor veni la domiciliu si vor lua numerele si talonul

Editat de crazvy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adica sa-i ia numerele si talonul frate?pe ce motiv?Si banii de inmatriculare cine ii da?Nu va lasati calcati in picioare,avem drepturi garantate de constitutie.Si daca pe moment nu poti face nimic,da-i in judecata,cere-le despagubiri si cu banii aia iti mai iei un atv sa le faci in ciuda!

 

Ah..ce n-as da sa vina careva la mine de la primarie sa-mi ia si mie actele la motor cu forta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Majoritatea lumii intelege prin quad atv trike etc - ATV - iar politia intelege prin asta OFFROAD - si pt ca ele "ar fi offroad" nu trebuiesc rulate pe drumurile publice , ci paduri drumuri laturalnice etc

Aici vin eu cu o remarca - daca atv-urile si subcategoria atv-urilor (quaduri si alte vehicule pe 4 sau 3 orti sunt offroad) si trebuiesc interzise inseamna ca nici jeep-urile nu ar mai trebui lasate sa circule pe drumurile publice pt ca sunt offroad - ceea ce este un nonsens

Vb celor de mai sus , din moment ce producatorul iti ofera actele necesare pt inmatriculare si tu il inmatriculezi nici nu ar trebui sa te mai opreasca pt asemenea aberatii - e deja vehicul o data ce este inmatriculat legal

Editat de alexpwr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea ii ca toata lumea se duce pe rapa....daca ar veni acasa sa iti ia numerele fa-ti socoteala.... cu cat ai cumparat ATV-ul + taxele platite+inmatricularea x 2 si ii dai numerele + talon+atv(quad ..etc.) :P si cum spune alexpwr din moment ce producatorul iti ofera actele necesare pt inmatriculare si tu il inmatriculezi nici nu ar trebui sa te mai opreasca pt asemenea aberatii - e deja vehicul o data ce este inmatriculat legal

 

oricum multi or spus multe si nu s-a intamplat nimic :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In majoritatea zonelor din SUA nu e interzis nimic, oamenii sunt mult mai liberi la cap. In alte zone, exista restrictii, exista amenzi sau taxe de acces (vorbim de offroad, pe strada e permis oriunde).

 

Gresit. Daca e utilitar nu are voie pe drum public. Cele care au voie pe drum public sunt clasa speciala si se inregistreaza. Cele care nu au voie sunt la randul lor impartite in categorii dintre care pt cea mai restrictiva nu au voie decat pe circuite amenajate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
ATV = padure!

Esti cel putin ignorant cand afirmi asa ceva!In Codul silvic ATV SI MOTOCICLETELE nu au voie in padure si pe drumurile forestiere!

ATV ca si Enduro nu inseamna numai off road!Orice vehicul care se inmatriculeaza sau se inregistreaza in conditiile legii au dreptul de a circula pe drumurile publice!Ca asta este tara in care legea este o tarfa pe care o tavalesc toti asta este o alta poveste!

Sunt curios cum ai reactiona tu cetatene Lucianggg daca ti s-ar lua un drept LEGAL!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa deranjez pe nimeni dar am auzit ieri seara la stiri la radio k s-ar putea ca ATV-urilor sa li se interzica circulatia pe drumurile publice :D ...ce tampenie!!!! in toate tarile din UE ii voie numa in tara asta nu ...dc??? nu am inteles ...... cautati si voi si documentaiva si sa ii dam drumul la un protest, serios ....

 

 

imi pare rau pt cei indignati ca nu prea le am cu gramatica...sau stiu io ce

 

dar trebuie luate masuri !!!!!!!

 

 

 

Ai inteles gresit amice. In nici o tara cu apa calda nu este permisa circulatia ATV-urilor pe drumul public. In cel mai bun caz doar quad bikes cu tractiune 2x4, dar sub nici o forma ATV-uri. Si bine va face. Astea chiar nu-s vehicule de mers pe drumuri publice, nu respecta nici o norma de poluare fonica, pentru ca au fost gandite sa circule pe camp, unde evident nu trezesc pe nimeni cu toba. Mersul cu ATV-ul prin oras e cea mai mare taranie posibila.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti cel putin ignorant cand afirmi asa ceva!In Codul silvic ATV SI MOTOCICLETELE nu au voie in padure si pe drumurile forestiere!

ATV ca si Enduro nu inseamna numai off road!Orice vehicul care se inmatriculeaza sau se inregistreaza in conditiile legii au dreptul de a circula pe drumurile publice!Ca asta este tara in care legea este o tarfa pe care o tavalesc toti asta este o alta poveste!

Sunt curios cum ai reactiona tu cetatene Lucianggg daca ti s-ar lua un drept LEGAL!

 

Ignorant nu cred ca sunt...( cel putin sper ca nu sunt ) .

Dupa cum ai spus si tu, LEGEA in Romania este scrisa astfel incat sa fie incalcata de multi, fara nici o problema...

La fel ca motocicletele CROSS, ATV-urile NU TREBUIE sa aiba drept de circulatie pe drumuri publice... Sunt construite pentru alte scopuri, unde fac fata cu BRIO. Cat despre ENDURO, poate faci o mica gresala daca le cataloghezi ca fiind exclusiv pentru coclau.

Poate am fost putin subiectiv in primul post, dar m-am cam saturat sa vad ATV-uri in oras, care incearca sa se strecoare la semafor ca o motocicleta....M-am saturat sa-mi iasa in drum ATV-uri cu noroi pe cauciucuri.... /index.php?showtopic=352490

 

Eu sincer as vota pentru interzicerea acestor masinarii pe drumuri publice.

 

Sanatate si BAFTA...

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Au inceput atv-urile sa starneasca invidii in randul bikerilor ?

Cu ce va incurca ?Zgomot mult mai mare fac motoarele cu toba sport,asta nu este un argument ptr interzicerea lor.

Sunt omologate ptr circulatia pe strazi,foarte bine,sa circule in continuare !

 

Cand am avut KLR toti ciobanii imi spuneau: "asta e d`ala de mers prin paduri !"(si prin tundra mai merge,adaugam eu)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai inteles gresit amice. In nici o tara cu apa calda nu este permisa circulatia ATV-urilor pe drumul public. In cel mai bun caz doar quad bikes cu tractiune 2x4, dar sub nici o forma ATV-uri. Si bine va face. Astea chiar nu-s vehicule de mers pe drumuri publice, nu respecta nici o norma de poluare fonica, pentru ca au fost gandite sa circule pe camp, unde evident nu trezesc pe nimeni cu toba. Mersul cu ATV-ul prin oras e cea mai mare taranie posibila.

 

ce simpatic esti... :D gandesti cand afirmi asa ceva? eu cred ca-s mai multe motoare care polueaza fonic decat atv-uri si daca vrei iti trimit cativa prieteni cu moto sa-mi spui daca ei nu polueaza fonic mai rau decat un atv. (nu zic ca nu sunt si atv-uri zgomotoase, dar pana sa le interzici mi se pare aberant) sa nu uitam ca nu demult au vrut sa dea o lege in care se interzicea circulatia motocicletelor pe drumurile publice dupa ora 22(tot din cauza zgomotului)

 

tu la motocicleta respecti normele de poluare fonica?

 

ar putea foarte simplu sa le dea amenzi, daca s-a incalcat legea, dar la noi e mai simplu sa interzicem ceva,..... si brusc am scapat de probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ignorant nu cred ca sunt...( cel putin sper ca nu sunt ) .

Dupa cum ai spus si tu, LEGEA in Romania este scrisa astfel incat sa fie incalcata de multi, fara nici o problema...

La fel ca motocicletele CROSS, ATV-urile NU TREBUIE sa aiba drept de circulatie pe drumuri publice... Sunt construite pentru alte scopuri, unde fac fata cu BRIO. Cat despre ENDURO, poate faci o mica gresala daca le cataloghezi ca fiind exclusiv pentru coclau.

Poate am fost putin subiectiv in primul post, dar m-am cam saturat sa vad ATV-uri in oras, care incearca sa se strecoare la semafor ca o motocicleta....M-am saturat sa-mi iasa in drum ATV-uri cu noroi pe cauciucuri.... /index.php?showtopic=352490

 

Eu sincer as vota pentru interzicerea acestor masinarii pe drumuri publice.

 

Sanatate si BAFTA...

 

Pai daca e sa ne luam dupa ce ne-am saturat si eu as vota interzicerea motoarelor in orase noaptea. Ca m-am saturat de toti cocalarii care fac curse la 1 noaptea. Dar....... din ce citesc aici pe forum, aia sunt o specie bipeda de maimuta si nu reprezinta majoritatea. Asa cum aia care ti-au iesit tie in fata cu atv-ul plin de noroi sunt cam din aceeasi categorie. Dar asta nu inseamna ca interzicem tot pentru ca sunt maimute care nu au bun simt.

 

Eu merg cu atv-ul, dar nu prin Bucuresti ( mi se pare o tampenie ), nu ai cum sa te strecori in trafic, etc. Dar atunci cand intru in oras sau localitate cu el, incerc sa merg in asa fel incat sa fac cat mai putin zgomot si sa ridic cat mai putin praf. Si daca ai intra pe un forum de atv-isti ai vedea ca multi dintre noi incercam sa fim cu bun simt si sa nu facem porcarii. Dar, asa cum exista motociclisti descreierati asa sunt si papagali pe atv ( mai ales pe alea inchiriate, fara casca, fara echipament, etc).

 

Eu unul il am omologat pentru circulatia pe drumuri publice, e inmatriculat si nu sunt de acord ca odata ce am platit taxe pentru asta, platesc RCA si etc sa fie interzis, pentru ca sunt descreierati care isi rup gatul cu ele. La fel de bine am putea interzice si motocicletele si chiar masinile. Ca sunt o gramada de manelisti care conduc haotic.

 

Problema nu e agregatul in sine, ci bun-simtul celui de la ghidon, asa ca problema asta nu se poate rezolva decat cu amenzi sanatoase pentru cei care isi bat joc de restul. M-a prins Politia iesind cu atv-ul cu noroi pe roti din padure sa ma arda. Te-a prins cu motorul duduind prin oras, sa te arda. Numai asa se vor civiliza maimutele bipede ( atentie maimute, nu primate)

 

Ai inteles gresit amice. In nici o tara cu apa calda nu este permisa circulatia ATV-urilor pe drumul public. In cel mai bun caz doar quad bikes cu tractiune 2x4, dar sub nici o forma ATV-uri. Si bine va face. Astea chiar nu-s vehicule de mers pe drumuri publice, nu respecta nici o norma de poluare fonica, pentru ca au fost gandite sa circule pe camp, unde evident nu trezesc pe nimeni cu toba. Mersul cu ATV-ul prin oras e cea mai mare taranie posibila.

 

:D

Ia cauta tu pe mobile.de sa vezi ca sunt atv-uri inmatriculate si in Germania, Franta, etc. De ce crezi tu ca le inmatriculeaza aia? Si pe deasupra au si semnalizari, stop pe frana, faruri. Semnalizeaza sa nu calce ursul prin padure si inmatriculate ca sa nu dea peste Politia Animalelor Salbatice?

 

 

PS: De acord cu tine ca mersul zi de zi cu atv-ul in oras e o prostie, dar daca eu am treaba si tranzitez orasul Sinaia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din moment ce in europa e voie nu vad de ce ar interzice la noi. avand in vedere traficul din orase chiar nu incurca pe nimeni. Probabil vor sa impulsioneze vanzarea de remorci :cheers: :banana:

E chiar atat de mare diferenta de gabarit intre un ATV si o masinutza de oras? Care-s avantajele unui ATV in orase cu trafic aglomerat, ca io nu vad niciunul. Tot nu scapi de cozi la semafor, tot te coci de cald vara (avantaj masina) si mai risti sa te si dai peste cap cu el in vreo curba si sa-ti rupi gatul.

Ma rog, drumurile astea publice le includ si p-alea comunale, majoritatea neasflatate si pline de gropi, iar acolo ar putea fi lasate si ATV-urile sa zburde.

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ignorant nu cred ca sunt...( cel putin sper ca nu sunt ) .

Dupa cum ai spus si tu, LEGEA in Romania este scrisa astfel incat sa fie incalcata de multi, fara nici o problema...

La fel ca motocicletele CROSS, ATV-urile NU TREBUIE sa aiba drept de circulatie pe drumuri publice... Sunt construite pentru alte scopuri, unde fac fata cu BRIO. Cat despre ENDURO, poate faci o mica gresala daca le cataloghezi ca fiind exclusiv pentru coclau.

Poate am fost putin subiectiv in primul post, dar m-am cam saturat sa vad ATV-uri in oras, care incearca sa se strecoare la semafor ca o motocicleta....M-am saturat sa-mi iasa in drum ATV-uri cu noroi pe cauciucuri.... /index.php?showtopic=352490

 

Eu sincer as vota pentru interzicerea acestor masinarii pe drumuri publice.

 

Sanatate si BAFTA...

 

daca tu votezi pentru interzicerea ateveurilor ce pretentii mai am de la astia din politica care nau habar de nimic , poate ar trebui interzise motocicletele ca la ce zgomot fac noaptea pe bulevarde ...de au ajuns uni sa arunce de la geamuri cu borcane cu apa dupa ei.

 

asa ca mai bine sa fie atevistu si motociclistu mai constient sa nu mai faca intentionat tobele sa sune diabolic si sa se gandeasca si la cei din jur , si atunci o sa ne integram toti in societate mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E chiar atat de mare diferenta de gabarit intre un ATV si o masinutza de oras? Care-s avantajele unui ATV in orase cu trafic aglomerat, ca io nu vad niciunul. Tot nu scapi de cozi la semafor, tot te coci de cald vara (avantaj masina) si mai risti sa te si dai peste cap cu el in vreo curba si sa-ti rupi gatul.

Ma rog, drumurile astea publice le includ si p-alea comunale, majoritatea neasflatate si pline de gropi, iar acolo ar putea fi lasate si ATV-urile sa zburde.

Parerea mea.

da

 

si na nu toata lumea isi permite remorca sa isi care atv-ul pana la padure sau unde se da

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Pai daca e sa ne luam dupa ce ne-am saturat si eu as vota interzicerea motoarelor in orase noaptea. Ca m-am saturat de toti cocalarii care fac curse la 1 noaptea. Dar....... din ce citesc aici pe forum, aia sunt o specie bipeda de maimuta si nu reprezinta majoritatea. Asa cum aia care ti-au iesit tie in fata cu atv-ul plin de noroi sunt cam din aceeasi categorie. Dar asta nu inseamna ca interzicem tot pentru ca sunt maimute care nu au bun simt.

 

Eu merg cu atv-ul, dar nu prin Bucuresti ( mi se pare o tampenie ), nu ai cum sa te strecori in trafic, etc. Dar atunci cand intru in oras sau localitate cu el, incerc sa merg in asa fel incat sa fac cat mai putin zgomot si sa ridic cat mai putin praf. Si daca ai intra pe un forum de atv-isti ai vedea ca multi dintre noi incercam sa fim cu bun simt si sa nu facem porcarii. Dar, asa cum exista motociclisti descreierati asa sunt si papagali pe atv ( mai ales pe alea inchiriate, fara casca, fara echipament, etc).

 

Eu unul il am omologat pentru circulatia pe drumuri publice, e inmatriculat si nu sunt de acord ca odata ce am platit taxe pentru asta, platesc RCA si etc sa fie interzis, pentru ca sunt descreierati care isi rup gatul cu ele. La fel de bine am putea interzice si motocicletele si chiar masinile. Ca sunt o gramada de manelisti care conduc haotic.

 

Problema nu e agregatul in sine, ci bun-simtul celui de la ghidon, asa ca problema asta nu se poate rezolva decat cu amenzi sanatoase pentru cei care isi bat joc de restul. M-a prins Politia iesind cu atv-ul cu noroi pe roti din padure sa ma arda. Te-a prins cu motorul duduind prin oras, sa te arda. Numai asa se vor civiliza maimutele bipede ( atentie maimute, nu pr

 

 

 

:lol:

Ia cauta tu pe mobile.de sa vezi ca sunt atv-uri inmatriculate si in Germania, Franta, etc. De ce crezi tu ca le inmatriculeaza aia? Si pe deasupra au si semnalizari, stop pe frana, faruri. Semnalizeaza sa nu calce ursul prin padure si inmatriculate ca sa nu dea peste Politia Animalelor Salbatice?

 

 

PS: De acord cu tine ca mersul zi de zi cu atv-ul in oras e o prostie, dar daca eu am treaba si tranzitez orasul Sinaia?

 

 

 

 

Ai dreptate !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai,dar in multe tari din vest ai fost...daca vrei sa stii in toate tarile vestice e interzisa circulatia ATV-urilor pe drumurile publice.Aceste vehicule se duc pe un trailer adecvat ,se debarcheaza pe locurile unde vrei sa te dai(si acelea aprobate,nu ca la noi) si te dai.Asta sa -ti fie de clarificare sa nu te mai lupti cu morile de vant.Sper ca ai inteles,nu?

Sunt foarte curios daca poti sa imi dai niste exemple de tari din europa unde sunt interzise atv-urile pe drumuri publice. Si de exemplu in Germania puteai sa iti inchiriezi cart si sa te dai cu el pe sosea.

Mesaj completat

Ignorant nu cred ca sunt...( cel putin sper ca nu sunt ) .

Dupa cum ai spus si tu, LEGEA in Romania este scrisa astfel incat sa fie incalcata de multi, fara nici o problema...

La fel ca motocicletele CROSS, ATV-urile NU TREBUIE sa aiba drept de circulatie pe drumuri publice... Sunt construite pentru alte scopuri, unde fac fata cu BRIO. Cat despre ENDURO, poate faci o mica gresala daca le cataloghezi ca fiind exclusiv pentru coclau.

Poate am fost putin subiectiv in primul post, dar m-am cam saturat sa vad ATV-uri in oras, care incearca sa se strecoare la semafor ca o motocicleta....M-am saturat sa-mi iasa in drum ATV-uri cu noroi pe cauciucuri.... /index.php?showtopic=352490

 

Eu sincer as vota pentru interzicerea acestor masinarii pe drumuri publice.

 

Sanatate si BAFTA...

Vrei sa spui ca un enduro adevarat precum sunt KTM EXC sau Yamaha WR e facut sa ruleze si pe asfalt. NU CRED!!!!!!

 

Mesaj completat

E chiar atat de mare diferenta de gabarit intre un ATV si o masinutza de oras? Care-s avantajele unui ATV in orase cu trafic aglomerat, ca io nu vad niciunul. Tot nu scapi de cozi la semafor, tot te coci de cald vara (avantaj masina) si mai risti sa te si dai peste cap cu el in vreo curba si sa-ti rupi gatul.

Ma rog, drumurile astea publice le includ si p-alea comunale, majoritatea neasflatate si pline de gropi, iar acolo ar putea fi lasate si ATV-urile sa zburde.

Parerea mea.

Problema care ii deranjeaza pe multi posesori de ATV este aceea ca numai poti sa ajungi de la un drum forestier aprope de casa ta pe ATV pana acasa ca trebuie sa mergi pe drumuri publice. De exemplu prin Brasov nu exista persoane care sa se plimbe aiurea pe ATV-uri prin oras sa daca exista sunt foarte putini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...