Sari la conținut

Prima Plimbare 01.01.2006 - Bucuresti


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 58
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asa, pe scurt:

 

Ne-am strans vreo 9 moto la Arc, care cunoscuti de mult, care la prima vedere :ok: ZIDU da ideea cu micii la Mihailesti. Nu de alta, dar varianta cu DN1 ne facea sila, din cauza radarelor.

Plecam in grup, 2 renunta pe drum, ramanem 7 negri mititei. :D

Problema cu o Dacie care ma depaseste pe linie dubla continua de ma atinge pe picior si apoi trage de volan special in scurt. Dus dupa el, infipt un bocanc nu atat de sanatos in portiera, din mers (damnnnn, cu ce sete venisem sa i-o dau). Apoi mers in fata lui, blocat (multumesc de suport, Bronto :peace: ) si asteptat sa se dea el jos din masina. S-a ofticat dar nu se misca din masina, viteazul. Apoi a demarat si-a fugit.

Asa, apoi plimbarica usoara, salutat radarele de pe contrasens, lumea din masini se inchina cand ne vedea ;) O zi superba, nu prea frig, uscat pe jos... (pozele vb de la sine)

 

Ajuns la Mihailesti, singurul restaurant deschis, mancare ok, preturi rezonabile. Chelnerul avea o memorie super-buna, mai ales cand Kali a cerut meniul ei special :P Bizoo_n din pacate a prins tarziu mesajul de la mine si ne-am vazut cu el pe drumul de intoarcere, la barajul unde-s facute pozele :)

 

Apoi pe inserat, usurel, spre casa, in ritm de plimbare...asa... ca de 1 ianuarie 2006 :)

 

Pentru restul de poze , dam cuvantul lui Ray.

 

La Multi Ani !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super plimbare, chiar asta imi doream sa fac pe 1 ianuarie! Sa ne mearga tot asa, tot anul ce abia a inceput! Eh..daca eram si pe rotile mele era si mai bine :peace: dar fac eu puiul bine si ne vedem la plimbari cat de curand.

 

Multumesc mult lui Stege ca m-a luat pasager (sper ca nu te-am incurcat prea tare :D deh...stiti si voi ca nu suntem buni de pasageri, chiar daca stim ce inseamna sa incurci pilotul...)

 

Pozele le pun mai tarziu ca acum n-am aparatul (e la nicky) si trebuie incarcat :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LA multi ani! Felicitari pt iesire!Foarte frumos!

Mi-au placut mult si pozele...sunt reusite(mai ales prima :ok: ).

Congratulations inca o data si la cat mai multe iesiri asemenea! :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pt ca era foarte intuneric... noi abia mai vedeam ceva :peace:

Si nu avea stativ (la inceput) sa faca cu expunerea mare.

Intre timp a gasit si stativ...solul + 1 pachet tigari :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ajuns la arc chiar inainte sa plecati (BMW-GS) m-am dat jos, dar am fost prea timid sa va intreb

unde mergeti, am mers cu voi pana la podul grand unde m-am desprins de gasca si m-am plimbat prin oras

vreo ora si m-am dus acasa.

Mi-a placut faptul ca pe strazi nu era mazga ca saptamana trecuta si puteam sa merg bine.

La Multi Ani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai... am strigat in gura mare ca mergem la mici la Mihailesti, 15-20 km de Buc :peace: Si cand te-am vazut in spatele meu pe drum, am zis ca ati auzit si ca veniti... Pacat, ne-ar fi facut placere sa ne cunoastem. Data viitoare poate esti mai curajos :D Stii vb aia, cu rusine mori de foame :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daaa foarte marfa ...ce bine da caciula mea in poza aia :ok:....drum bun dar batea vantu cam tare la viteza mare...yo am continuat plimbarea pana la 12 noaptea si acum ma dor picioarele rau de la frig :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PACAT CA NU SE POT VIZUALIZA BINE POZELE!!!

 

Nu-nteleg.

 

 

Faine poze, totusi de ce au iso asa mare? o.O

 

Pai sa ne gandim ca io-s intr-o asemenea lumina incat cu 2.8 si 400ISO ti-ar trebui un timp de cam 0"3 sec. sa ma vezi bine, deci bezna. Prin urmare, in cazul de fata ISO nu prea are nimic de-a-face, 400 e ok, zic eu. Doar ca sunt sub-expuse putin (si evident, tras de ele dup-aia). La 0"3/sec cat cerea aparatul de la mine, cu toata buna vointza, mai tremur si eu, fara legatura cu frigul. Si nici trepied-ul n-ar fi ajutat cu nimic. Vina-i numa a mea, ca n-am stiut cand e plecarea.

 

Da' nu-s off-topic? :peace:

Editat de bizoo_n
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@BooBoo, te-alerg :P Unde e cablul ca-l aducem noi :lol:

 

nu dadea, nenea, nu dadeeaaaa...! is si io amarata si inghetzata de frig! (ma rog... i was... dupa ce am ajuns acasa m-am mai dezmortzit. :lol: ) nu vreu sa ;) din cauza unor foto... :lol: sorry, cablul e la locul lui, acasa (la Ray, ca doar camera e a lui, nu?... :) ). maine, pardon... azi... mergem la patinoar din nou ( :D ) si-i inapoiez camera lui Ray, deci seara pozele vor fi prezentate in toata splendoarea lor :) cred... negociati cu Ray. :peace:

 

gata?... am dezlegat blestemul ce plana deasupra mea?.... :ok: Thomas?... nu ma mai alergi, nu? :)

Editat de BooBoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super ok excursia asta de pe 01.01... Shi eu care ii faceam nebuni pe cei care merg pe gerul ala cu moto...

Chiar shi frate-meu mi-a zis ca sunt nebun, ca el a facut 2 ierni pe moto shi acum nu mai shtie cum sa-shi unga articulatziile...

 

Dar mie mi-a placut shi va multzumesc tuturor pentru invitztzie shi pentru companie...

 

Super ok excursia asta de pe 01.01... Shi eu care ii faceam nebuni pe cei care merg pe gerul ala cu moto...

Chiar shi frate-meu mi-a zis ca sunt nebun, ca el a facut 2 ierni pe moto shi acum nu mai shtie cum sa-shi unga articulatziile...

 

Dar mie mi-a placut shi va multzumesc tuturor pentru invitztzie shi pentru companie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se mananca mititei buni la Mihailesti.Eu n-am fost decat vara acolo, cand m-am scaldat in lac.

Ieri am crezut ca va duceti acasa cu totii (si stati in Militari-Dr taberei) de aceea nu v-am mai urmat.

Mai ales ca am vazut pe unul cu un Nipru care a luat-o pe Kiseleff.

Data viitoare voi avea mai mult tupeu si va intreb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap, io eram ala....

ca un bou (cu pedale) ce sunt, m-am echipat "subtire", doar pt o plimbare scurta prin oras... :ok:

de unde era sa stiu io ca mamzela Kali are chef de plimbare mai lunga cu noua ei achizitie.... :)

asa ca, stanga imprejur si mars fortat acasa ... :D

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...