Sari la conținut

JAWA 350 CUSTOM


zoldisti
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

e frumusel motorul dar parca trebuia cadrul putin mai lung ,roata spate cu vro 20cm mai in spate ,mi se pare cam inghesuit in rest totul e ok mai ales tobele sant bestiale...le lasi asa??? :scratch:

vad ca la-i impodobit cu cateva cruci pune-i una originala post-15361-1238190202_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

seamana dar nu rasare....

Asa e, da nici a lu' Satana nu e rea...

 

Bravo ma baieti :friends:

Mi-era dor sa mai vad cate o comunista cioparita frumos... :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare moto.O stiu de pe bike shop,parca era la vanzare. As avea mai multe intrebari legate de fabricatia ei. Poate imi lasi si mie id-u tau de mess si vb mai pe larg acolo. Inca o data felicitari pt realizare!!!

 

dap este si pe bikeshop! si mie imi place... si mobra satanei imi place!

:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super tare!! felicitari! si dupa ce ai transformat-o asa a trebuit sa o omologhezi presupun; ai intampinat ceva piedici in sensul asta?

nu am omologat nimik :scratch:.cardul nu a fost taiat, deci nu trebuia.

acuma tre sai fac verificarea, fiindca o expirat, dar sper sa nu se lege de mine :friends: sau de motor :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e frumusel motorul dar parca trebuia cadrul putin mai lung ,roata spate cu vro 20cm mai in spate ,mi se pare cam inghesuit in rest totul e ok mai ales tobele sant bestiale...le lasi asa??? :friends:

vad ca la-i impodobit cu cateva cruci pune-i una originala post-15361-1238190202_thumb.jpg

toba suna de rupea, dar acuma iam mai fabricat ceva chestii sa mai disperseze din sunet. toba acum este trasa in banda de textil termoizolanta alba...deci arata ok :kiss:

cadrul nu am vrut sal tai, sa nu am probleme la r.a.r.

 

- cum te descurci cu ambreajul ala in intersectii, semafoare, mers bara la bara...?

in rest, reusita piriitoarea si culoarea e faina ! :scratch:

schimbatorul e semiautomat la motocicletele astea. deci daca bagi in viteza, si tii pedala apasata, poti sa lasi de ambreiaj. e ok in trafic, trebuie un pic de obisnuinta, dar e ok. oricum nu merg viteze mari cu ea :kiss: ... tre sa vada lumea ce suna asa tare :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca imi permiti vreau si eu sa bag cateva cuvinte.

motocicleta arata foarte bine si daca nu i-ai taiat cadrul cu siguranta si ciclistica este bunicica.

Totusi... poti sa-i pui niste amortizoare, chiar daca urmaresti stilul rigid ca aspect nu-l poti avea decat daca tai cadrul sau faci cine site ce improvizatie cu amortizor central, adica bataie de cap inutila. Apoi, nu am vazut comutatorul pentru lumini, o fii pe undeva ascuns dar vezi ca se gasesc swich-uri pe buton finute si simple care se monteaza pe ghidon. Si nu in ultimul rand, chiar daca e bobber pune-i niste semnale, fie cat de mici dar sa existe, este o sansa in plus in evitarea unui accident. Gandeste-te ca ala cu masina poate sa spuna oricand "nu a semnalizat" si tu pici vinovat.

 

Inchei cu felicitarile mele pentru munca depusa si aprecierea bunului gust.

Numai bine.

 

 

Later edit. O cutie din tabla de crom pentru baterie cred ca ar completa aspectul general.

Editat de magic4ce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e frumusel motorul dar parca trebuia cadrul putin mai lung ,roata spate cu vro 20cm mai in spate ,mi se pare cam inghesuit in rest totul e ok mai ales tobele sant bestiale...le lasi asa??? :scratch:

vad ca la-i impodobit cu cateva cruci pune-i una originala post-15361-1238190202_thumb.jpg

am si fabricat un stop in forma de cruce din leduri, dar din mare greseala am vrut sal incerc la 12 volti...si bummmmmmmmm :kiss: gata....apoi am decis ca nul mai fac inco data :friends:)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...fa rost de o placuta cu leduri sau cumpara una am vazut ca mai pun baietii la auto in spate la luneta pe stopul de frana se leaga direct la baterie nu iti mai trebuie alte piese le are montate pe placuta nu stiu ce naiba e parca diode :friends: eventual le legi si tu la stopul de frana dupa ce le pui pe crucea aia :scratch:

post-15361-1238266538_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu are semnalizari din fabricatie (vezi IJ) nu pici de vina in caz de accidente , plus de asta majoritatea comunistelor nu aveau semnalizatoare , pur si simplu ridici mana ca la biciclete , (asta mi-o explicat un nene de la RAR)

 

apropo ca idee , uitati ce am de gand ,cred ca o sa fie cu motor de planeta 5 sau mz etz ceva mai nou si mia fortzos unpic

post-17402-1238276144_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu are semnalizari din fabricatie (vezi IJ) nu pici de vina in caz de accidente , plus de asta majoritatea comunistelor nu aveau semnalizatoare , pur si simplu ridici mana ca la biciclete , (asta mi-o explicat un nene de la RAR)

 

apropo ca idee , uitati ce am de gand ,cred ca o sa fie cu motor de planeta 5 sau mz etz ceva mai nou si mia fortzos unpic

 

dap...si totusi motorul din poza seamana mai degraba cu unul de ducati :scratch: ! sa ai spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropo ca idee , uitati ce am de gand ,cred ca o sa fie cu motor de planeta 5 sau mz etz ceva mai nou si mia fortzos unpic

 

 

seamana cu motocicleta asta...fara motor.Ideea e super

sportsterchopper.th.jpg

Editat de kinguh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAp NUMA UNU CU IJ AR PUTEA SA FACA TREABA ASTA !!!

 

FRUMOS MOTORUL ALA PUS INVERS.... PROBABIL VEI SETA AVANSUL PT MERS INAPOI :scratch: IAR EL VA MERGE INAINTE .....

 

:friends: PARTEA CU ..TRANSMISIA PE SPATE O VAD UN PIC MAI DIFICILA ...DAR DACA STAU SA MA GANDESC MAI BINE SE POATE INTOARCE CU TOTUL ..ROATA SI CUPLA AIA :kiss: ASA CA .... DAI BATAIE ....... SUNT F CURIOS CUM AR MERGE :kiss:

 

DAR CE E SI MAI GREU E SA INVETI SA MERGI CU FRANA PE STANGA :D (SE POATE MUTA --- TOTUSI ... CU CEVA CAP.. ...)

SI SCHIMBATORUL PE DREAPTA ...POTI EVITA SCHIMBATORUL ...DE PICIOR DACA AI UN IJ 350 ....SAU MODEL CU SCHIMBATOR LA MANA ......

 

 

MULT SUCCES FAINA IDEA..... SI REALIZABILA CAT DE CAT USOR....PE UN IJ PLANETA VECHI....

Editat de rocket1982
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OMULE NU TE INTELEG .....!!! EU AM ZIS CA E POSIBILA..... REALIZABILA SI INGENIOASA.... !!!

 

MI A PLACUT SI A M APRECIATO !!! PT FAPTUL CA MA FACUT SA VISEZ UN PIC....!!!

 

ps MOTORU DE PLANETA 5 NU CRED CA AR MERGE DIN CAUZA PREZOANELOR DE PRINDERE ....SPATE ..TRECN PRIN CUTIE DIN CATE TIN EU MINTE.....

Editat de rocket1982
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si fabricat un stop in forma de cruce din leduri, dar din mare greseala am vrut sal incerc la 12 volti...si bummmmmmmmm :friends: gata....apoi am decis ca nul mai fac inco data :scratch:)

 

 

ledurile se alimenteaza la tensiuni mici, 2-3v, pentru tensiuni mai mari trebuie inseriata o rezistenta cu ele......electronica de baza :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...