Sari la conținut

Accident produs intentionat de sofer de taxi beat


Flanker
 Share

Postări Recomandate

De judecatoarea aia ce mai ai de zis? Si ea tot beata a fost prinsa. Si cu televiziune pe de-asupra... A scapat? Normal! Si nu numai atat, i-a dat si in judecata pe politisti, ca sa fie balciul cat mai complet! :cheers:

Sti sigur ca a scapat? Faptul ca i-a dat in judecata pe politisti nu inseamna ca a scapat,ci doar intarzie lucrurile intentionat.Tehnica a la Larry Flynt :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 69
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu este tentativa de omor in primul rand si in al doilea rand poate scapa nepedepsit caci in Romanica orice este posibil.

Da,pai hai sa promovam la maxim chestia asta cu ''orice este posibil in Romania'' si cu siguranta nu se va schimba nimic si nici nepotii nostrii nu vor apuca zile mai bune,degeaba se chinuie mass media sa ridice la fileu servele..Tota lumea da din umeri si ''asta este frate''.Super atitudine,eu zic ,ar fi bine sa incercam macar sa ne prefacem scandalizati,dar, daca nu ai cu cine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Usor de dovedit intentia de lovire cu martori.De acolo,depinde de cate zile de spitalizare au motociclistii se poate ajunge acolo.Deocamdata se poate dovedi intentia de distrugere,nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La chestii de genu asta si eu sunt de parere ca dreptatea ti-o faci singur... ca daca stai dupa justitia din romania, stai mult si bine sa astepti "dreptatea". Asa ca, manusi cu protectii hard, bastoane telescopice de metal, casca pe cap si no mercy !! :cheers:

Parerea mea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La chestii de genu asta si eu sunt de parere ca dreptatea ti-o faci singur... ca daca stai dupa justitia din romania, stai mult si bine sa astepti "dreptatea". Asa ca, manusi cu protectii hard, bastoane telescopice de metal, casca pe cap si no mercy !! :bounce:

Parerea mea ...

Il scoti din casa, il aduci la tine in casa, iti spargi usa, si poti sa-i faci CE VREI!! :D Noapte sa fie, ca in retardismul ei, legea spune ca numai noaptea ai voie sa mierlesti "hotzul/raufacatorul" daca a intrat peste tine in casa.. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noapte sa fie, ca in retardismul ei, legea spune ca numai noaptea ai voie sa mierlesti "hotzul/raufacatorul" daca a intrat peste tine in casa..

Daca nu ma insel, tocmai s-a schimbat sau este in curs de schimbare legea asta. Ai/Vei avea voie sa il mierlesti si in timpul zilei :bounce:

 

Cat despre incident...nu pot sa zic decat insanatosire grabnica ca restul comentariilor is de prisos. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu divagam un pic de la subiect? :D

pilotului urari numai bune, sa te faci bine repede mosule! asfalt uscat

cat despre soferul conservei urari numai de bine :cheers: :bounce: :) eu sunt optimist ca justitia in acest caz va face dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sti sigur ca a scapat? Faptul ca i-a dat in judecata pe politisti nu inseamna ca a scapat,ci doar intarzie lucrurile intentionat.Tehnica a la Larry Flynt :bounce:

 

Nu stiu sigur dar am o vaga impresie ca nu pateste nimic :D

 

Daca nu ma insel, tocmai s-a schimbat sau este in curs de schimbare legea asta. Ai/Vei avea voie sa il mierlesti si in timpul zilei :)

 

Cat despre incident...nu pot sa zic decat insanatosire grabnica ca restul comentariilor is de prisos. :cheers:

 

Legea nu spune ca ai voie sa-l mierlesti;) Spune ca ai voie sa te aperi cu o arma cel mult egala cu a lui. Adica nu ai voie sa-l trancanesti decat daca si el vine cu trancanu. Daca vine un om de 1.90m si 150kg, luptator de k3.14, cu mainile goale, tu nu ai voie sa te aperi decat cu mainile goale :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu in seama..la alcolemia aia,daca se fac presiuni,nu va scapa basma curata,indiferent de pile..

..si mai am un principiu:..daca nu poate scapa decat cu bani multi (pt un taximetrist) ,asta e cea mai dulce razbunare...a fost smecher pe o carutza de bani..am destule exemple..:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da! si raducu are dreptate! ii impart si lui.

 

si asa.. ce sens are sa spuneti pe toate topicurile ca tre sa fie impuscat, torturat etc, atat timp cat nimeni nu se duce sa faca asa ceva. mai ales ca baietii au fugit, initial, de frica taximetristului. nah...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor pentru incurajari! Treaba-i buna, incet incet imi revin, nu am probleme grave cu piciorul, se va reface repede. Cu alcolemia intradevar este grava pentru sofer, se pupa singur in c.u.r. fara permis cel putin 6 luni, iar dosarul penal deja a fost intocmit. Personal nu voi avea nici-o pretentie materiala, dar va promit ca voi face tot posibilul sa va scap de un asemenea specimen de pe soselele patriei. Urmeaza o plangere penala, deja am fost astazi sa-mi fac certificatul medico.legal, il voi obtine pe data de 9 Aprilie. Am discutat deja cu un prieten avocat-motociclist, din pacate nu ma va putea reprezenta dar ma va indruma. Sper din tot sufletul sa va mearga bine si sa nu se mai intample asemenea evenimente nimanui, nimeni nu are dreptul sa moara cum nimeni nu are dreptul sa ia viata nimanui.

 

Ma inclin in fata unor motociclisti care au realizat ceea ce facem zilnic din pasiune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba astia chiar sunt prosti ??? pe langa ca ii taximetrist si cu totii stim cum conduc majoritatea dintre ei ... mai merge si beat de ce dracu nu se spanzura sau se da de un zid/stalp (pacat de stalp) ... de ce sa ne omoare pe noi ? ... manca`i`ar jaru` pe toti astia ........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

saru`mana..

..aa..ce vaca sunt..sanatate omului!! :cheers:

 

sa cresti mare! :bounce:

 

Va multumesc tuturor pentru incurajari! Treaba-i buna, incet incet imi revin, nu am probleme grave cu piciorul, se va reface repede. Cu alcolemia intradevar este grava pentru sofer, se pupa singur in c.u.r. fara permis cel putin 6 luni, iar dosarul penal deja a fost intocmit. Personal nu voi avea nici-o pretentie materiala, dar va promit ca voi face tot posibilul sa va scap de un asemenea specimen de pe soselele patriei. Urmeaza o plangere penala, deja am fost astazi sa-mi fac certificatul medico.legal, il voi obtine pe data de 9 Aprilie. Am discutat deja cu un prieten avocat-motociclist, din pacate nu ma va putea reprezenta dar ma va indruma. Sper din tot sufletul sa va mearga bine si sa nu se mai intample asemenea evenimente nimanui, nimeni nu are dreptul sa moara cum nimeni nu are dreptul sa ia viata nimanui.

 

Ma inclin in fata unor motociclisti care au realizat ceea ce facem zilnic din pasiune!

 

Sa traiesti si sper sa te recuperezi rapid! Apropo de pretentii materiale... Esti nebun? Cum sa nu ceri?... pai tie moto cine ti-o repara? ca rca-ul lui nu e valabil.

plus ca ii ceri bani pt spitalizare, medicamente etc. nu daune morale. (cu toate ca eu i-as cere si d-alea)

pt banutzi de buzunar nu tre sa faci nimic, decat sa depui plangere cu acte si retete anexate. procurorul da iup si ok si aia e.

 

ba astia chiar sunt prosti ??? pe langa ca ii taximetrist si cu totii stim cum conduc majoritatea dintre ei ... mai merge si beat de ce dracu nu se spanzura sau se da de un zid/stalp (pacat de stalp) ... de ce sa ne omoare pe noi ? ... manca`i`ar jaru` pe toti astia ........

 

majoritatea conduc beti. mai ales noaptea. ziua... nusth.

Editat de disney
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer iertare! Prietenul meu Blackcelnegru probabil nu a postat inca, va transmit eu ca este in stare perfecta de functionare, nu are decat ego-ul si crash-barul putin sifonate :cheers: . “Vivat Imperium Magna!”. Batile imi pare rau pentru cele intamplate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe langa sfaturile legale primite, as mai mentiona cateva, pe scurt:

 

- daca ai vrut doar sa te limitezi in a-i arata un semn, doua, atunci cand il vezi ca o arde sa te ajunga, da-i gaz. Nu poti sa-mi spui ca o masina te poate prinde pe tine cu SV-ul decat daca o lasi prea moale. Si ai scapat ieftin, altii au fost scosi in copaci de asemenea manevre

 

- cumpara-ti spray iritant/paralizant. Daca te sperii si nu vrei s-o arzi aiurea cu o masina ce vrea sa dea peste tine, ca risti sa te mucesti de altii, trage dreapa, si pe 1-2 ii ametesti. Pe restul banuiesc ca fiind doi si voi, puteati sa o dati parte-n parte. Chiar daca nu ai, iei o piatra de jos si tot ii tii la distanta. Casca e si ea buna de bâtă, crede-ma :cheers: Prima mea casca, Probiker, sta marturie :bounce:

 

Si inca o data: nu vrei belele, vrei sa le eviti, descarca-te cu o injuratura, doua, dar apoi te calmezi si te duci tare, ca nu au sansa sa te prinda.

 

Sanatate si... rabdare. O sa ai de alergat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah, zau asa, dar sa arati degetelul taximetristului.., fff urat, poa ca era omul mai sensibil si de aceea a reactionat asa.Apropo, nici mie nu imi plac SV-urile! PS Banuiesc ca alcoolul a fost de vina, pt ca noi taximetristii suntem , in general, baieti sufletisti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...