Sari la conținut

Accident langa Palatul Parlamentului, hotel Ibis, str Izvor


sherky
 Share

Postări Recomandate

in fine,nici in ziar nu zic clar contrasens sau neacordare de prioritate .....amandoua sunt la fel ''nesimtite'' daca sunt sofer la guvern pot sa nu le dau prioritate,sau daca ma vad pe contrasens trebuie sa se dea la o parte ..... cine drqu stie ce-o fi in capu lor ,de cele mai multe ori plin cu ca**t vroiam sa subliniez nesimtirea si badarania din genul asta aparte de soferi ... ''ei crede ca o au mare si tare'' daca sunt soferi la X sau Y ... asta pana o sa cada pe mana la un dement care nu stie carte multa :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@beerbelly: NUP de asta de la IBIS zic. Uite "palaria":post-5582-1238475943_thumb.jpg

am mai vazut asa ceva, se produce de la lovitura cu bazinul soferului, cel putin asa mi s-a spus. ce trebuie invatat de aici e ca desi nu aveau viteza(avariile nu par a fi foarte mari) urmarile sunt totusi grave. multa sanantate la bikeri si sa-l mulga pe vinovat de cati mai multi bani

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda, tipic, fatza de bou a aluia de la volan spune multe. nu am putut opri, greu am scapat de amenda pt ca am incercat treaba asta. poze nu mai pun. am temurat de nervi toata seara. regret profund ca nu am reust sa dau cu duba peste boul de sofer, tocmai se urcase sa mute masia.

 

ce sa mai zic, ca se putea si mai rau??? turma de porci....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate vad eu asta a mai facut inca un accident in 2006 in care i s-a facut dosar penal pentru vatamare corporala.Intrebarea este acum ce i se va intampla ?dar atunci ce i s-a intamplat ? va suporta consecintele sau il va scoate sefu din cacao si motociclistii vor ramane cu oasele rupte si cretinul maine o ia din nou la volan pe strazile bucurestiului ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum arata parbrizul eu cred ca destul de rau....

 

Si se mai spunea ca la viteze mici urmarile pot fi grave, e chiar asa... Anu trecut in septembrie dintr-un accident similar , m-am ales cu 2 operatii la genunchiul drept ,urmand alte 2 in curand si fac recuperare zilnica + motorul gsx-r k8 nou nout a fost dauna totala la doar 40 km/h

 

Deci se poate...parerea mea sincera e sa nu mai bagati mana in gaz in oras si sa mergeti cat mai prudent, nu ne feresc altii...Noi trebuie sa ne ferim !

 

Sanatate multe baietilor si recuperare usoara!

Editat de iuliano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei doi accidentati sunt ok. Adica la casele lor, pe picioarele lor. Mobra e muci, pilotul are ambele maini in ghips si e vanat peste tot, pasagerul are dintii sparti, maxilarul dislocat si vreo 2 copci pe fata. Aveau amandoi casti, pasagerul a venit peste pilot, pilotul a lovit rezervorul, pilotul a zburat peste moto in parbrizul lui audi, pasagerul a decolat peste el si a aterizat direct in cap pe sosea. Casca pasagerului s-a facut praf.

 

am vazut exact aceleasi poze si pe site la cancan; le-ai vandut tu lor sau doar le-au ciordit si au pus watermarkul ala imens pe ele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei doi accidentati sunt ok. Adica la casele lor, pe picioarele lor. Mobra e muci, pilotul are ambele maini in ghips si e vanat peste tot, pasagerul are dintii sparti, maxilarul dislocat si vreo 2 copci pe fata. Aveau amandoi casti, pasagerul a venit peste pilot, pilotul a lovit rezervorul, pilotul a zburat peste moto in parbrizul lui audi, pasagerul a decolat peste el si a aterizat direct in cap pe sosea. Casca pasagerului s-a facut praf.

 

Dar riderul e chiar inconstient daca merge cu asemenea cauciucuri. Uitati-va la poze! Unde i-o fi fost mintea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate vad eu asta a mai facut inca un accident in 2006 in care i s-a facut dosar penal pentru vatamare corporala.Intrebarea este acum ce i se va intampla ?dar atunci ce i s-a intamplat ? va suporta consecintele sau il va scoate sefu din cacao si motociclistii vor ramane cu oasele rupte si cretinul maine o ia din nou la volan pe strazile bucurestiului ?

 

 

Eu cred ca, tipic pentru tara noastra, judecatorii vor dispune neinceperea urmaririi penale in acest caz, sau daca individul are deja dosar penal, atunci probabil vor adauga o amenda penala simbolica, pe care nu o va plati nimeni, sau avocatul soferului va face recurs ca amenda este prea mare sau ca nu s-au respectat nustiuce proceduri, etc etc (se gasesc zeci de motive pentru recurs). Solutia cea mai simpla: cercetarea in stare de libertate. Frumos, nu?

Faptul ca cineva are dosar penal nu inseamna nimic. Pana nu esti obligat sa platesti o suma consistenta de bani sau sa stai la puscarie ceva timp, poti sa zici ca te doare la basca, adica ai dosar penal.

 

:cheers: sistemului juridic romanesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuzati curiozitatea, dar cum si-a spart dintii pasagerul? Si cam cati dinti si cat de rau? E cazul sa mergem cu protectii dentare ca la box pe motor?

 

A aterizat in cap. E cazul sa iti iei o casca buna, din cate vezi in poze, pasagerul avea un Uvex. Desi pilotul a lovit si in mobra si in masina si in asfalt in cadere are dintii intregi ceea ce nu se poate spune despre pasager care a lovit doar asfaltul.

 

am vazut exact aceleasi poze si pe site la cancan; le-ai vandut tu lor sau doar le-au ciordit si au pus watermarkul ala imens pe ele?

 

Nici una nici cealalta.

 

Dar riderul e chiar inconstient daca merge cu asemenea cauciucuri. Uitati-va la poze! Unde i-o fi fost mintea?

 

Apropo de asta, cine se mai stie cu astfel de cauciucuri sa isi lase mobra acasa pana are bani sa isi comande altele noi.

 

De data asta insa cauciucurile chiar nu au avut nici-un rol in poveste, audi a iesit de dupa o cladire in blana, pilotul s-a trezit cu el in fata in 2 metri, nu putea sa il intuiasca, cel mult putea sa mearga preventiv pe banda 2 ca sa aiba mai multa vizibilitate desi in zona aia sunt mai multi idioti care fac stanga venind pe contrasens decat smecheri care ies de pe straduta aia din dreapta in blana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg ce aveti cu cauciucurile omului. Nu stiu cum se numesc deoarece gumele de strada sunt neinteresante pentru mine, dar am mai vazut modelul asta pe un GSR si asa sunt si noi, slick pe mijloc si striatii pe lateral. Gumele sunt bune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ...animalul ala :cheers: ...ca altfel nu stiu cum sa ii zic, toate apelativele par prea blande, va scapa ieftin... :bounce: Cum sa nu incepi man-hunting la cate o faza din asta ?

 

Si pana la urma, a aflat cineva cum si-a spart pasagerul dintii ? Intr-un caz ca asta, ai ce face astfel incat, cheltuielile de recuperare (ex. pus dinti noi, care, Slava Domnului, costa de te ustura) sa fie suportate de vinovat ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg ce aveti cu cauciucurile omului. Nu stiu cum se numesc deoarece gumele de strada sunt neinteresante pentru mine, dar am mai vazut modelul asta pe un GSR si asa sunt si noi, slick pe mijloc si striatii pe lateral. Gumele sunt bune.

 

Pirelli Diablo Strada. Cauciucul este bun,pacat de motor. Insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intamplarea face ca pilotul sa imi fie vecin de bloc, il aud zilnic cand pleaca cu motorul, si chiar zilele trecute il invidiam ca are cu ce sa se plimbe pe vremea asta frumoasa. Imi pare rau ca nu pot da mai multe detalii, nu il cunosc personal, l-am recunoscut dupa numarul de inmatriculare si poza din ziar.

MULTA SANATATE! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg ce aveti cu cauciucurile omului. Nu stiu cum se numesc deoarece gumele de strada sunt neinteresante pentru mine, dar am mai vazut modelul asta pe un GSR si asa sunt si noi, slick pe mijloc si striatii pe lateral. Gumele sunt bune.
Pirelli Diablo Strada. Cauciucul este bun,pacat de motor. Insanatosire grabnica!

 

Banuiesc ca in acelasi timp stiti ca gumele astea nu au indice de uzura. Nu va mai grabiti cu verdictele asa din imagini, nu stiti cati km au nici cati ani au.

 

Daca ...animalul ala :cheers: ...ca altfel nu stiu cum sa ii zic, toate apelativele par prea blande, va scapa ieftin... :bounce: Cum sa nu incepi man-hunting la cate o faza din asta ?

 

Si pana la urma, a aflat cineva cum si-a spart pasagerul dintii ? Intr-un caz ca asta, ai ce face astfel incat, cheltuielile de recuperare (ex. pus dinti noi, care, Slava Domnului, costa de te ustura) sa fie suportate de vinovat ?

 

Fratele meu usor paranoic, lucrurile astea se intampla zilnic, nu toti soferii de pe sosea sunt perfecti. Daca ai incepe vanatoarea de capete, ai putea sa incepi cu tine si sa te intrebi de cate ori ai gresit tu la ghidon.

 

Am explicat mai sus cum s-au spart dintii, casca nu era a pasagerului, nu era numarul lui si era Uvex, e nevoie sa iti desenez si o schema?

 

Intr-un caz ca asta, ai ce face. Iti faci dintii pe banii tai si iti iei un avocat care sa recupereze banii in instanta in 2-3 ani de zile de la vinovat. Asta evident daca soferul va fi scos vinovat, pentru ca in Romania nu poti fi sigur de nimic. :D

Editat de sukhoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca in acelasi timp stiti ca gumele astea nu au indice de uzura. Nu va mai grabiti cu verdictele asa din imagini, nu stiti cati km au nici cati ani au.

 

 

 

Fratele meu usor paranoic, lucrurile astea se intampla zilnic, nu toti soferii de pe sosea sunt perfecti. Daca ai incepe vanatoarea de capete, ai putea sa incepi cu tine si sa te intrebi de cate ori ai gresit tu la ghidon.

 

Am explicat mai sus cum s-au spart dintii, casca nu era a pasagerului, nu era numarul lui si era Uvex, e nevoie sa iti desenez si o schema?

 

Intr-un caz ca asta, ai ce face. Iti faci dintii pe banii tai si iti iei un avocat care sa recupereze banii in instanta in 2-3 ani de zile de la vinovat. Asta evident daca soferul va fi scos vinovat, pentru ca in Romania nu poti fi sigur de nimic. :cheers:

 

 

Tu tii cu ursu ` ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

img

 

Draga mirci, alea sunt diablo rosso, profilul e diferit de diablo strada.

 

Tu tii cu ursu ` ?

 

Plin de experti pe topicul asta, mai nene! Numai mecanici, fabricanti de gume, vanatori de capete, legisti, criminalisti, avocati... Iesiti frate afara la joaca, e cald, frumos.

 

Daca vreti sa invatati ceva din intamplarea asta si din cealalta tot cu pasager, stati in plm cu ochii in paispe cand aveti pasager, dati-i o casca buna pe masura lui/ei pentru ca oricat ati fi de prevazatori, atenti, linistiti, lucrurile astea se intampla. Si nu vrei sa stii ce simti cand te uiti la pasagerul tau bandajat chiar daca accidentul nu a fost din vina ta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca vreti sa invatati ceva din intamplarea asta si din cealalta tot cu pasager, stati in plm cu ochii in paispe cand aveti pasager, dati-i o casca buna pe masura lui/ei pentru ca oricat ati fi de prevazatori, atenti, linistiti, lucrurile astea se intampla. Si nu vrei sa stii ce simti cand te uiti la pasagerul tau bandajat chiar daca accidentul nu a fost din vina ta.

 

Ne tine plt pe toti ? :cheers: Multumim pentru sfaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa zic ceva, dar nu vreau sa dau rost altor discutii offtopic pe seama unora sau a altora.

Numai bine celor accidentati, speram sa se refaca repede.

Editat de Derek
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plin de experti pe topicul asta, mai nene! Numai mecanici, fabricanti de gume, vanatori de capete, legisti, criminalisti, avocati... Iesiti frate afara la joaca, e cald, frumos.

 

vad ca tu esti unul din experti :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...