Sari la conținut

Accident pe Bd. Dimitrie Cantemir, Honda Fireblade B-6*-RVN


RvsS
 Share

Postări Recomandate

4.03.2009, aprox. ora 16:15 s-a produs un accident pe Bd. Dimitrie Cantemir, aproape de fostul restaurant Budapesta, in directia de mers Tineretului-Unirii.

 

Implicati: Motocicleta Honda Fireblade vopsita Repsol, numar B-6x-RVN (sau RVM - numarul era indoit sub codita si nu se vedea bine) cu toba Arrow si autoturism Logan MCV alb (apartinand unei firme).

 

Motociclistul era in stare destul de buna, constient. In momentul in care am ajuns era urcat in ambulanta si schiopata cu piciorul drept, dar nu avea alte urme. Este echipat cu geaca Dainese si casca Bell, are si o casca Vemar legata pe locul pasagerului.

 

Pentru ca era urcat in ambulanta nu am putut sa discut cu el, daca il cunoaste cineva si are nevoie de ajutor de orice fel rog un PM.

 

Nu cunosc detaliile accidentului, insa moto este in stare destul de buna, are parbrizul spart si mici julitori, masina are roata spate sparta si este acrosata pe tot lateralul partii soferului. Masina era intoarsa cu fata catre contrasens.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergeam azi spre unirii cu 123 :"> si am vazut pe dreapta un moto Honda Fireblade 1000rr portocalie, avariata langa un logan si langa politia. loganul venea dinspre unirii spre tinteretului pe banda 2 si moto in veanea din spate posibil pe banda 3, logan a facut stanga pe linie dubla continua iar Honda a evitat tot pe stanga cat a putut pana la acrosat :unsure: cateva avarii pt moto iar pilotul nu stiu in ce stare pt ca era deja luat de ambulanta. Asteptam ceva noutati despre starea motociclistului. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a fost o honda 1000rr repsol cu un logan mcv. baiatul e relativ ok, ceva probleme la genunchiul drept prins probabil intre motor si masina. nenea soferu' (mare om, mare caracter ........ de cacao) incerca sa ii explice politaiului ca motorul a intrat in el si ca el s-a speriat si a tras stanga de volan si d-aia a ajuns pe contrasens ............

 

post-20643-1238779448_thumb.jpg post-20643-1238779480_thumb.jpg post-20643-1238779500_thumb.jpg post-20643-1238779508_thumb.jpg

 

sper sa fie vesti bune de la spital cu genunchiul motociclistului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...cred ca sunteti putin exagerati!!! f probabil suportul ca si numarul s-au indoit din cauza accidentului...

 

 

sigur!!!!!! si marmota invelea ciocolata!!! ( vezi prima poza, unde se vede clar ca tot suportul de nr este acuns)

Sanatate multa baiatului tembel

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bateti campii baieti ca va sta bine ......... muriti de ciuda din cauza numarului indoit? sau ca e d-o mie?

 

fiecare merge cu ce vrea si cum vrea .......

 

in acest accident nu a fost vorba nici de numar si nici d-o mie. putea sa fie si de 125 ...... DA DE TRE SA FACA OMU POSTURI

 

 

 

SI IN CAZ CA NU S-A INTELES: vina accidentului o poarta soferul daciei, ca de, unde e LINIE DUBLA CONTINUA, nu prea poti sa intorci ... si daca nici nu te asiguri ........ ar cam trebui sa platesti

Editat de BigNC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bateti campii baieti ca va sta bine ......... muriti de ciuda din cauza numarului indoit? sau ca e d-o mie?

 

fiecare merge cu ce vrea si cum vrea .......

 

in acest accident nu a fost vorba nici de numar si nici d-o mie. putea sa fie si de 125 ...... DA DE TRE SA FACA OMU POSTURI

 

 

 

SI IN CAZ CA NU S-A INTELES: vina accidentului o poarta soferul daciei, ca de, unde e LINIE DUBLA CONTINUA, nu prea poti sa intorci ... si daca nici nu te asiguri ........ ar cam trebui sa platesti

 

 

 

stai calm, bea tot lapticul si apoi te repezi cu gheara la gat!

Eu consider ca daca era un chopperist sau un endurist , tu inca te uitai la bec si asteptai sa inceapa desenele animate............

Numarul indoit ( clar nu din cauza de accident ) imi provoaca sila. Eu il consider pe calaret un posibil infractor, care incearca sa fuga de "LEGE" ! O sa vi cu replica: "Care lege"... Legea care iti da voie sa mergi " In siguranta pe drumuri publice" " Daca mai sunt "smardoi" ca asta, de unde stii cine mai incalca kktul ala de lege?

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe la budapesta a mai fost un accident , sa nu fie oare acelasi ?

Ai dreptate, se pare ca e acelasi si le-am amestecat (in englezsa merge), asa ca nu se stie ce a iesit. Va rog sa nu postati tampenii relativ la faptul ca anumite replici sunt din alt film in pagina 1, pentru ca realmente sunt din alt film...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, se pare ca e acelasi si le-am amestecat (in englezsa merge), asa ca nu se stie ce a iesit. Va rog sa nu postati tampenii relativ la faptul ca anumite replici sunt din alt film in pagina 1, pentru ca realmente sunt din alt film...

 

bre, daca nu te pricepi, lasa-l pe altu' ( joke )

 

P.S. Lasa dracu' berea aia ca se vede la " vocabular " ai un warn "moral" :unsure:

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai calm, bea tot lapticul si apoi te repezi cu gheara la gat!

Eu consider ca daca era un chopperist sau un endurist , tu inca te uitai la bec si asteptai sa inceapa desenele animate............

Numarul indoit ( clar nu din cauza de accident ) imi provoaca sila. Eu il consider pe calaret un posibil infractor, care incearca sa fuga de "LEGE" ! O sa vi cu replica: "Care lege"... Legea care iti da voie sa mergi " In siguranta pe drumuri publice" " Daca mai sunt "smardoi" ca asta, de unde stii cine mai incalca kktul ala de lege?

 

Mancator de cacao binenteles,ce te roade pe tine de nr lui indoit si k avea "VITEZANA" sau "MIAR",ma mir ca nu ai mai completat cu clasicul "AVEA VITEZA" omul a facut accident nu e vinovat,esti offtocpic prin mizerile clasice oamenilor care nu agreeaza decat genul lor de motocicleta,iar numarul ala se vede clar ca e indoit doar intr`o parte si nu e indoit de tot,dak are honda cbr 1000 rr repsoil isi permitea si un suport de numar rabatabil si nu si`l indoia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mancator de cacao binenteles,ce te roade pe tine de nr lui indoit si k avea "VITEZANA" sau "MIAR",ma mir ca nu ai mai completat cu clasicul "AVEA VITEZA" omul a facut accident nu e vinovat,esti offtocpic prin mizerile clasice oamenilor care nu agreeaza decat genul lor de motocicleta,iar numarul ala se vede clar ca e indoit doar intr`o parte si nu e indoit de tot,dak are honda cbr 1000 rr repsoil isi permitea si un suport de numar rabatabil si nu si`l indoia!

 

 

Iti urez "Drum bun si asfalt uscat! " PA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bateti campii baieti ca va sta bine ......... muriti de ciuda din cauza numarului indoit? sau ca e d-o mie?

 

fiecare merge cu ce vrea si cum vrea .......

 

in acest accident nu a fost vorba nici de numar si nici d-o mie. putea sa fie si de 125 ...... DA DE TRE SA FACA OMU POSTURI

 

 

 

SI IN CAZ CA NU S-A INTELES: vina accidentului o poarta soferul daciei, ca de, unde e LINIE DUBLA CONTINUA, nu prea poti sa intorci ... si daca nici nu te asiguri ........ ar cam trebui sa platesti

 

ca e de 1000 nu e nici o problema cat timp are carnet. cu numar indoit (deci fara numar) poate sa mearga cum vrea pe mosia familiei sau in orice alt loc in care nu e drum public. legea impune niste reguli in privinta numerelor de inmatriculare. dar e vina politiei....ca nu rupe la asha ceva....nu e vina bikerului. fiecare risca atat cat il tin boasele...iar el a ales sa mearga fara numar. inseamna ca-si permite..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"brakuLa" poate sa-ti explice tot.... el este OLTEAN , stramutat in prahova, cu tentative esuate de Bucuresti .

Stiu ca nu o sa fie capabil sa lege 2 cuvinte, asa ca iti raspund tot eu. Se discuta "accidentul unui racer, pilot, cu numar inndoit"

BAFTA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai calm, bea tot lapticul si apoi te repezi cu gheara la gat!

Eu consider ca daca era un chopperist sau un endurist , tu inca te uitai la bec si asteptai sa inceapa desenele animate............

Numarul indoit ( clar nu din cauza de accident ) imi provoaca sila. Eu il consider pe calaret un posibil infractor, care incearca sa fuga de "LEGE" ! O sa vi cu replica: "Care lege"... Legea care iti da voie sa mergi " In siguranta pe drumuri publice" " Daca mai sunt "smardoi" ca asta, de unde stii cine mai incalca kktul ala de lege?

 

Auzi....tu mergi prin bucuresti zilnic ca sa comentezi?Da-i drumu' pe camp ca daca ajungi intr-o intersectie unde nimeni nu iti acorda prioritate nu cred ca mai zici ca tine de enduro sau chopper.Crezi ca daca mergi ca un pensionar scapi de accidente? Am avut momente in care mergeam super linistit si am fost pus in situatii mai grave decat alte ori cand mergeam mai repede.Conteaza omul si nu motoreta pe care o calareste.Cat despre numarul baiatului din imagine...se vede ca este indoit in partea dreapta de la cazatura, partea stanga fiind vizibila

Daca vrei sa fii gigi contra te invit insa nu cred ca faci mare branza.mai bine taci si bagi km multi prin trafic de (cuvant urat) si iti mai schimbi parerea....daca nu....ramai bizon.Asta e parerea mea, de om care a mers azi prin cacatul de trafic din bucuresti o buna parte din zi si a evitat minim 3 accidente la mustata ( nu ma laud....am avut poate noroc) si in nici o situatie nu am avut mai mult de 50 km/h.Si povestea continua si maine si poimaine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu atat indraznesc sa spun: maaaaaaare atentie in zona aia. Va zice fata ca-i cu ghinioane zona aia, rau de tot, cu numar indoit sau neindoit, cu miar sau 125, maaaaaaare atentie... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu atat indraznesc sa spun: maaaaaaare atentie in zona aia. Va zice fata ca-i cu ghinioane zona aia, rau de tot, cu numar indoit sau neindoit, cu miar sau 125, maaaaaaare atentie... :unsure:

Si ceva respectare a vitezei legale si a benzii, atentie distributiva, anticipare.......ca si norocul, ghinionul si-l face omu si cu mina lui. Dobitoci sunt PESTE TOT, important e sa-i vezi inainte sa-ti intoarca in fata si sa frinezi inainte sa intri in el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serbanica :blink: era un iz de pamflet in ce-am zis eu mai sus, c-am vazut ca se tensionase lumea cu numere indoite si alte alea. :blink: Si totusi, maaaaaaare atentie in zona aia, maaaaaaare atentie... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...