Sari la conținut

Motociclistul pescar


-DINU
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 870
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Unii vorbesc pe forum, altii nu stau acasa :D Tocmai m-am intors de la Dunare, 70 de km pe bicla dus intors, la dus am mers vreo ora in bezna, nicio lumina pe dig, doar ca fulgera in Tulcea, vreo 2 ore petrecute intr-un tufis, ascuns de ploaia mocaneasca, atipit pe la pranz si trezit ca ars, ca trecea un sarpe peste mine, multi multi somotei pana intr-un kilogram intorsi in Dunare. V-am zis ca sa va fac in ciuda

 

Stau in singurul oras aflat intre 3 ape mari, care nu are nici macar o balta decenta in preajma.

Editat de apaminerala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

De curand m-am reapucat de pescuit! :grinbandit:

Am scos vechile lansete si am observat ca sunt cam terminate! Asa ca vreau sa le inlocuiesc!

M-am gandit la 4 lansete tele de 3 m 60-120g/80-150g+mulinetele aferente!

Ideea e ca pe net sunt cam scumpute!

Daca stiti ceva mai ieftin va rog sa spuneti! Am observat ca sunt destui pescari printre noi si prefer sa postez aici!

Mentionez ca pescuiesc predominant pe balta si destul de rar pe dunare!

 

In Europa merita sa ma duc? Din ce am mai citit pe forumuri de pescuit se pare ca majoritatea magazinelor de acolo se aprovizioneaza!

 

Ce mi-a facut cu ochiul in cautarile mele pe net sunt astea:

 

 

http://www.magazinpescuit.ro/combo-crap-okuma-p-3285.html

http://www.magazinpescuit.ro/lanseta-lineaeffe-tele-universal-wtc-p-7199.html

 

 

dar nu vreau sa le cumpar si sa observ ca le luam din alta parte la jumatate de pret!

 

Va multumesc!

 

Daca vrei sa pescuiesti la crap atunci i-ati gandul de la lansete telescopice. Cel putin din doua bucati la 3.60 sau 3.90

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unii vorbesc pe forum, altii nu stau acasa :D Tocmai m-am intors de la Dunare, 70 de km pe bicla dus intors, la dus am mers vreo ora in bezna, nicio lumina pe dig, doar ca fulgera in Tulcea, vreo 2 ore petrecute intr-un tufis, ascuns de ploaia mocaneasca, atipit pe la pranz si trezit ca ars, ca trecea un sarpe peste mine, multi multi somotei pana intr-un kilogram intorsi in Dunare. V-am zis ca sa va fac in ciuda

 

Stau in singurul oras aflat intre 3 ape mari, care nu are nici macar o balta decenta in preajma.

 

domle daca nu ai venit cu monstru', nu se pune domle! :laugh:

 

 

Daca vrei sa pescuiesti la crap atunci i-ati gandul de la lansete telescopice. Cel putin din doua bucati la 3.60 sau 3.90

 

Pai nu imi spui nimic nou! Dar merge si cu tele! A mers pana acum, sigur va merge si in continuare! Doar ca va fi mai dificil in lansare si drill!

:cheers:

Editat de klu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate pe majoritatea baltilor trebuie sa arunci departe ca sa prinzi ceva.

daca nu plantezi, cu telescopice mai mult injuri...

 

eu am de 3 ani doua bete din Europa FL carbon de 3.90 si sunt f multumit de ele.

mulinete recomand Okuma powerliner - raport pret/calitate f bun.

 

PS daca vrei SH am 2 bete de 3.60 - sert harlow, si shimano alivio de care m-am cam plictisit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

klu PM si te duc eu in raiul lansetelor, unditelor si al mulinetelor ... de toate lungimile si greutatile, so evident dupa buzunar :)

eu zic sa mergem pe dunare ... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la alea din dragon sa te uiti atent la inele. sa fie aliniate.

Pai merg cu ceva oameni priceputi!

Am fost acum in Decathlon! Au ceva scule, dar mi a placut o lanseta tele de crap, cu inele prinse ca la cele din 2 bucati! 200 ron!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci da! Fusei in dragon dimineata! Si normal ca am facut un compromis! 4 bete din 2 bucati 2,70 fibra plina, cica 120-250g (oare)! Intra usor in portbagaj si stau bine si pe moto! Au filet la imbinare, dar inelele sunt cam de cacao! Dar la 25 de ron bucata...

Treaba e ca nenea care m-a ajutat in alegere mi-a promis o barcuta! Deci as rezolva si cu distanta de lansare!

Una peste alta sunt ok betele!

 

Fir intins!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai aveti nevoie de echipament incercati si aici . Daca nu gasiti ce cautati puteti pune anunt de cumparare ;) Fir intins!

ceva fir intins am avut! :grinbandit:

al 5 lea de la stg la dr avea 3 kg!

post-8246-0-40661500-1312397519_thumb.jpg

 

post-8246-0-95562900-1312397526_thumb.jpg

 

post-8246-0-28561600-1312397537_thumb.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=STw2_hWIXhE&feature=player_detailpage

12 kg in total de la 4.30 am la 9.00 am!

Editat de klu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Pavaloiu are emisiune de pescuit? Bag pixu dece-am plecat?! (Eram parteneri de pescuit ...)

Da,are,nu doar cu pescuit ci si cu vanatoare,trasee montane,etc...Si daca ma intreb i pe mine este mult peste Tarus sau Tibanu :wink:

 

Bravo...si la mai mare :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva capturi anul asta baieti ? :grinbandit:

Eu am fost de joi noaptea pana ieri seara la crap. N-am prins nimic. :rusinica:

Diferentele de temperatura noapte/zi au fost foarte mari. Poate a fost si asta o cauza. :scratch:

 

DSC05267.jpg

 

DSC05387.jpg

 

 

Tu ai iesit pe undeva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo...si la mai mare :ok:

 

Mersi la fel!

 

A fost prima partida din ,,cariera'' de genul asta! La 5.00 am fost pe balta si la 9 am plecat! !5 kg de grap, cel mai mare 3100g, cel mai mic 800!

Din 4 lansete in balta dupa o ora mai aveam una singura! 5 kg le am eliberat 10 le-am luat!

Sper sa nu fie ultima de genu!

Spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...