Sari la conținut

Yamaha Fazer


horiabt
 Share

Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

scuze daca a mai pus cineva aceeasi problema.vreu sa mi iau moto.oscilez(de fapt sunt f .confuz.ceea ce stiu e ca vreau un sport-touring bun )intre bandit,fazer.hornet e cam scumpa.va rog sa va dati si voi cu parerea.bineinteles ca sunt si f.incepator.

chiar tre sa ti iei un cb500 sau un gs cum zic toti si sa l schimbi,inevitabil dupa 1/2sezoane??sa ma bag la un 600 din asta??daca i chiar asa bestie cum ziceti voi e clar ca mi adun fundu de pe jos:)nu ma consider un vitezoman.

dau un suc daca ma lasa si pe mine cineva (doar)sa ma urc pe un motor d asta.sa vad macar cum imi vine.

 

merci pt.sfaturi(sper sa fie ceva)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze daca a mai pus cineva aceeasi problema.vreu sa mi iau moto.oscilez(de fapt sunt f .confuz.ceea ce stiu e ca vreau un sport-touring bun )intre bandit,fazer.hornet e cam scumpa.va rog sa va dati si voi cu parerea.bineinteles ca sunt si f.incepator.

chiar tre sa ti iei un cb500 sau un gs cum zic toti si sa l schimbi,inevitabil dupa 1/2sezoane??sa ma bag la un 600 din asta??daca i chiar asa bestie cum ziceti voi e clar ca mi adun fundu de pe jos:)nu ma consider un vitezoman.

dau un suc daca ma lasa si pe mine cineva (doar)sa ma urc pe un motor d asta.sa vad macar cum imi vine.

 

merci pt.sfaturi(sper sa fie ceva)

Tati vino si tu pe la Arc si te urcam pe diverse motorete...si obtii si tot felul de pareri care mai de care mai obiective

:yikes:

Eu sun fun Yamaha....mai exista si alte japoneze ?

:eek:

 

Mah ar fi misto sa mergem numai Fazere,bineinteles toti sunt bine veniti dar sa stea mai in spate... :yikes: :yikes: :eek:

Glumeam.... :eek: Mergem cu de toate including comuniste,fasciste,naziste,s.a.m.d. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o Yamaha Fazer noua...cine stie ceva "secrete" despre acest model? :yikes:

eu am avut fazer 1000 dupa care FZ 6. motoarele sunt excelente, manevrabilitat, agilitate. Fazerul 1000 avea motor puternic 146 CP. este o motocicleta excelenta pt " zi de zi".

cand ai nevoie de accesorii vino la Yamaha pe bldv ghencea.

sa o stapanesti cu placere,

cip

 

scuze daca a mai pus cineva aceeasi problema.vreu sa mi iau moto.oscilez(de fapt sunt f .confuz.ceea ce stiu e ca vreau un sport-touring bun )intre bandit,fazer.hornet e cam scumpa.va rog sa va dati si voi cu parerea.bineinteles ca sunt si f.incepator.

chiar tre sa ti iei un cb500 sau un gs cum zic toti si sa l schimbi,inevitabil dupa 1/2sezoane??sa ma bag la un 600 din asta??daca i chiar asa bestie cum ziceti voi e clar ca mi adun fundu de pe jos:)nu ma consider un vitezoman.

dau un suc daca ma lasa si pe mine cineva (doar)sa ma urc pe un motor d asta.sa vad macar cum imi vine.

 

merci pt.sfaturi(sper sa fie ceva)

vino la magazin yamaha in ghencea si te poti sui pe FZ6.

am un FZ6 fazer 2004 de vanzare la EUR 6700.

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vino la magazin yamaha in ghencea si te poti sui pe FZ6.

am un FZ6 fazer 2004 de vanzare la EUR 6700.

cip

 

Sal Ciprian cat este un fz6 fazer nou cu toate taxele???

:yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si in revistele de masini si in cele de motociclete articolele sunt scrise uneori si influentate din exterior. Intr-o revista ridica in slavi un model in altele il desfiinteza. Se merge uneori si aici pe " care plateste mai bine" trebuie sa traiasca si ei din ceva, unele asa zise test drive sunt sustinute de anumiti producatori . Sa-mi dea si mie un producator o masina sau un motor sa-i fac un test drive de 50000km sa vezi ce o laud. Din pacate nu sunt o persoana asa de importanta ca sa m-i se ofere aceasta posibilitate. :yikes: Oricum eu sunt f multumit de motorul meu. Singurul inconvenient daca il pot numi inconvenient , nu este destul de zgomotos in trafic, dar acest lucru se poate rezolva cu 900 euro ( un set de Akrapovics) :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, e foarte silentioasa,dar mai bine asa :yikes:

Cand incep astia pe la Arc sa le ambaleze eu ma retrag deoarece ma fac de cacao...

Dar mie imi place asa :yikes:

Normal ca daca le dai ziaristilor ceva de drive test il ridica in slavi .....ca sa traiasca si ei saracii !

In Schengen revistele serioase sunt incoruptibile,dar la noi,sunt .... :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, e foarte silentioasa,dar mai bine asa :eek:

Cand incep astia pe la Arc sa le ambaleze eu ma retrag deoarece ma fac de cacao...

Dar mie imi place asa :yikes:

Normal ca daca le dai ziaristilor ceva de drive test il ridica in slavi .....ca sa traiasca si ei saracii !

In Schengen revistele serioase sunt incoruptibile,dar la noi,sunt .... :yikes:

 

 

Dar in trafic te ajuta sa fii mai zgomotos. Am vazut asta mergand cu altii care aveau tobele modificate, nu mai ai nevoie de claxon :yikes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

In Schengen revistele serioase sunt incoruptibile,dar la noi,sunt .... :yikes:

 

 

Stai linistit ca nici acolo nu e chiar impartialitate... revistele germane tin cu marcile germane, italienii la fel... etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain motor si performante foarte bune(chiar merge cu aproape 210km h,am experimentat!)Plus ca e foarte manevrabila si economica pana in 130km h! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Pai si daca ajunge pana la 210(a unui prieten a ajuns la 220) ,asta inseamna ca are performante FOARTE bune???

 

 

Silviu daca ajunge la 230 (ca atat am mers eu) e ok pt ca alte sportive si repet SPORTIVE nu SS aspira spre viteze asemanatoare. Nu uita carei clase apartine mobra si nu mai face comparatii deplasate cu motoare din alte clase.

 

PS: apropo aviz celui care a deschis topicul .... e cam greu sa dea lumea de voi astia cu fazerele la "motociclete de viteza"

 

Ride safe

 

 

Inseamna sa am prima motocicleta de viteza cu abs ? Uraaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...

Salutare, sint pe cale sa-mi iau un fazer din 2002 cu 25.000 km, dupa un zzr de 250, daca aveti niste sfaturi cu care ma puteti ajuta cind ma uit la motor, ce defecte ar putea sa aiba, unde sa caut mai intii? Care-s problemele cele mai intilnite la fazere.

 

Aproximativ cit consuma in oras daca mergi blind cu ea sub 6.000?

 

Deni

 

PS. am citit toate posturile si e destul de enervant sa citesti mai multe pagini de discutii de genu: pai daca asta e bestie ce-i nu stiu care motor SS, desi e clar ca nu se face comparatie intre moto de alte categorii. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Daca un FZ6 devine bestie peste 9000rpm ,un R1 sau Zx10r ,sau gixxer1000 ce mai devine dupa 9000rpm? :crack:

 

devine biletul tau de calatorie catre lumea celor drepti.

alte motociclete de care ai auzit la tv mai sunt? ca le-ai enumerat pe cele mai celebre.

observ ca tu compari un motor de 600 cu unul de 1000, un naked cu o supersport.

apropo , de cand ai intrat in lumea motociclistilor? :kick: ai intrat? :crack:

 

in legatura cu fz6 pot spune ca se aseaza foarte bine pe curbe iar daca mergi cu ea intre 5000 si 8000 rpm iti ofera senzatii foarte placute.

eu am venit acum o saptamana cu una de la cluj si in ciuda temperaturii de 0 grade , a poleiului si a ploii a mers foarte bine. :P :cheers:

Editat de piticu_terorist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

dragilor, am o intrebare.imi place f mult fazer ul.anul acesta vreau sa dau de carnet si ma gandesc sa imi iau una.in maxim 4000 euro si cu evacuarea sub sa. am 1,85m si vreo 80 kg. in punctul asta de vedere e ok? stiu ca e poate mare ca putere ptr mine, dar mai stiu ca totul pleaca din creier.la 30 de ani ma consider ponderat.as dori o parere chiar f obiectiva :bigstar:

Editat de raduopi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?...3456&st=530

 

uite aici mai multe discutii despre fazer. in general, noi ne intalnim joia la academie, daca vrei , poti veni sa vezi cateva motociclete, sa-ti faci o idee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Eu o am din iunie anul trecut, sunt f multumit de ea, este f manevrabila in oras, are frane bune te poti baza pe ele, de asemenea peste 9000 de ture devine o bestie :D . La drum lung nu este obositoare, merge lejer cu doua persoane la o viteza de 140km/h . Sa o porti sanatos si fara evenimente :(

:kali: a mea mere lejer la 200 km/h cu pasager si bagaje :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
/index.php?...33463&st=50

 

Parerea revistei "Bike" despre FZ6 este f. slaba. E intemeiata???? Este cineva pe aici care a mers si pe FZ6 si Hornet sau Ducati si poate sa faca o comparatie???

ce comparatie doresti tu aicea?

hai ca mai putem compara viespea cu fz-ul dar ce are deaface un ducati de 2 cilindri cu un motor de 4?

este diferenta, depinde ce-ti place 2, 3, sau 4

eu de exemplu prefer 3 cilindri

deocamdata sunt foarte multumit pe Triumph Speed Triple

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...