Sari la conținut

Accident Intersectia Pantelimon cu Fundeni


micaradu
 Share

Postări Recomandate

Acum cateva minute am trecut pe langa un accident moto in Pantelimon intersectie cu Fundeni, in dreptul refugiului de tramvai pe directia spre Cora. Se pare ca un logan a intors pe dupa refugiu si a acrosat motorul care mergea spre cora. Motorul parea in stare destul de buna, dar nu am idee de starea riderului. Este vorba de un naked negru cu 2 tobe(nu am reusit sa imi dau seama de mai mult). Daca stie cineva mai mult, sau daca e cineva la curent cu ce s-a intamplat si pot ajuta cu ceva, dati un semn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si nu te-ai oprit sa vezi ce e cu el ?

 

Daca este vb despre acelasi accident la care m-am oprit eu cu un amic (si din intamplare cunoasteam si riderul:) )...este vb de un SV de 1000 , si de o alfa romeo.

Riderul era pe banda a treia si masina pe linia de tramvai.Soferul s-a speriat cand a vazut refugiul de tramvai si a tras de volan, intrand astfel in motocicleta si aruncand-o pe banda a doua.

Cel care conducea moto este ok, a plecat cu ambulanta la spital pt radiografii and stuff.... Cu toate ca era echipat ful ,il dureau totusi umarul si piciorul.

Cam asta e ,repet,in cazul in care e vorba de acelasi accident....daca nu ,imi cer scuze si rog sa fie chiar sters postu meu.:D

Editat de alexutzza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si nu te-ai oprit sa vezi ce e cu el ?

 

Daca este vb despre acelasi accident la care m-am oprit eu cu un amic (si din intamplare cunoasteam si riderul:) )...este vb de un SV de 1000 , si de o alfa romeo.

Riderul era pe banda a treia si masina pe linia de tramvai.Soferul s-a speriat cand a vazut refugiul de tramvai si a tras de volan, intrand astfel in motocicleta si aruncand-o pe banda a doua.

Cel care conducea moto este ok, a plecat cu ambulanta la spital pt radiografii and stuff.... Cu toate ca era echipat ful ,il dureau totusi umarul si piciorul.

Cam asta e ,repet,in cazul in care e vorba de acelasi accident....daca nu ,imi cer scuze si rog sa fie chiar sters postu meu.:D

 

 

Eram cu cineva in masina si se grabea....In plus am mai vazut vreo doi rideri pe acolo si m-am gandit ca e ok. Posibil sa fie acelasi. Eu vazusem loganul oprit imediat inaintea refugiului, pus cas pe banda si cu rotile barcate maxim stanga si am presupus.....sorry daca a fost eronat. Riderul nu mai era acolo cand am trecut eu pe langa. Ma bucur sa aud ca riderul e ok. Sanatate multa!

Editat de micaradu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Loganul ala galben era de politie,au venit si ei la jumatate de ora de la anuntarea accidentului,si salvarea la 25 de minute de la telefon.Noroc ca a fost ok motociclistul ca altfel mori asteptand salvarea.Sunt curios totusi daca era beat conducatorul auto,mie asa imi parea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Loganul ala galben era de politie,au venit si ei la jumatate de ora de la anuntarea accidentului,si salvarea la 25 de minute de la telefon.Noroc ca a fost ok motociclistul ca altfel mori asteptand salvarea.Sunt curios totusi daca era beat conducatorul auto,mie asa imi parea

 

 

sa-i ia mama naibii ,daca Doamne fereste ,era mai grav? mori asteptand ambulanta si politia :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vorba de mine.

 

eu eram pe banda 3 pe frana, semaforul rosu si veneam agale, stimabilul conducator auto incercand sa evite refugiul ma izbeste in lateral si ma proiecteaza pe banda 2 intr-un cielo aproape oprit.

 

stimabilul avea doar 0.56 in aerul expirat.

 

nu stiu ce sa mai zic, detalii maine cand imi mai revin.

 

 

multumesc pentru ajutor, va stiti voi care :D

Editat de valbi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Loganul ala galben era de politie,au venit si ei la jumatate de ora de la anuntarea accidentului,si salvarea la 25 de minute de la telefon.Noroc ca a fost ok motociclistul ca altfel mori asteptand salvarea.Sunt curios totusi daca era beat conducatorul auto,mie asa imi parea

Sectia de politie era langa accident,spitalul putin mai incolo,probabil ca au luat-o pe centura,au intrat prin Berceni,si au venit prin mijlocul orasului la accident.

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamneeee ce de cretini umbla pe strazi si nu se face nimic!

@valbi-Bine ca esti bine ca restu nu mai conteaza ! Daca poti fa-l sa regrete cat de rau poti fara mila ca animalele astea nu merita mila!

soferii astia care mai si beau ar trebuii sa infunde puscaria multi ani exact ca pt crima t ca frate oricand poate da peste cineva!

deci nu-mi vine sa cred cate d-astea vad si aud si politia nu face nimic, lumea continua sa se comporte la fel si cretinii astia continua sa conduca!

In tara asta chiar ca nu mai e de trait :D(!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am oprit aseara acolo pe la 22 30 cand treceam prin zona, erau cativa baieti care ziceau ca se descurca sigur cu motorul, motociclistul era deja dus la spital si politaii care pareau f de treaba, au zis ca nu e decat ceva minor la un umar..cred ca era ceva spart ca nu se vedea prea bine dar nu parea sifonata rau mobra, crashpad-urile alea `nesimtit` de mari cred ca si-au facut treaba chiar bine

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vorba de mine.

 

eu eram pe banda 3 pe frana, semaforul rosu si veneam agale, stimabilul conducator auto incercand sa evite refugiul ma izbeste in lateral si ma proiecteaza pe banda 2 intr-un cielo aproape oprit.

 

stimabilul avea doar 0.56 in aerul expirat.

 

nu stiu ce sa mai zic, detalii maine cand imi mai revin.

 

 

multumesc pentru ajutor, va stiti voi care :D

 

Gizaz! Mi-a stat inima-n loc cand am vazut "naked negru cu doo tobe". Daca nu te confund, aseara ai trecut pe Maior Coravu, noi eram cativa la rond, la o barfa de seara. Ma inseala pe mine memoria sau tu ai mai avut o buba tot in zona Morarilor?

 

Partea proasta e ca daca ala era baut, nu stiu cum o sa-ti recuperezi paguba de la RCA.

 

Tu in ce stare esti? Fierul se repara?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vorba de mine.

 

eu eram pe banda 3 pe frana, semaforul rosu si veneam agale, stimabilul conducator auto incercand sa evite refugiul ma izbeste in lateral si ma proiecteaza pe banda 2 intr-un cielo aproape oprit.

 

stimabilul avea doar 0.56 in aerul expirat.

 

nu stiu ce sa mai zic, detalii maine cand imi mai revin.

 

 

multumesc pentru ajutor, va stiti voi care :D

 

 

Sper ca esti ok si cu ce te durea aseara.... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper ca esti ok si cu ce te durea aseara.... :D

 

 

Cum naiba sa faci 25 de minute ca ambulanta? Spitalul e la nici un km si aglomeratie nu mai era la ora aia. Cat despre politie, oricum nu fac decat sa frece duda cei de la sectia 9. Toata vara stau la seminte pe stradutele din spatele blocurilor iar "racerii" se alearga toayta noaptea pe Pantelimon cu cazanele "tunate". ma bucur sa aud ca esti ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc de sfaturi si urari.

 

eu sunt ok, chiar super bine doar cu o contuzie la umar si picior si inclin sa cred ca are de a face echipamentul cu treaba asta.imi iau 5 minute sa pun tot pe mine, ieri sa uitau aia la mall in baneasa ca la masini straine cand m-au vazut.Prefer sa mor de cald si sa arat intr-un fel, decat sa fac buba cand dau pe jos.

 

din pacate o comit la 30 de m de accidentul de anul trecut si numai 300 de casa.

in ambele singura mea vina a fost ca exist.

 

mobra la prima vedere nu e sifonata serios, cu toate ca s-a auzit si simtit foarte nasol impactul cu masina care m-a lovit si aia in care am intrat.

zgomotul cred ca fost si de la faptul ca idiotul asta beat a lovit si refugiul unde a rupt roata si puntea pe spate.

m-am speriat pe bune, sa mai ai 50 de metri pana la semafor care e rosu, coloana la semafor si sa vina unul sa te ia pe sus (pe silent,una e sa auzi o frana,un claxon) pot sa zic ca te prinde un pic cu garda jos.

 

o sa vb la suzuki si vedem cat de avariata e mobra, am dubii la furca si bascula si vad atunci daca voi ramane doar cu pagubele vizibile si orgoliu sifonat.

 

multumesc de linkul pentru asigurari, chiar nu stiu ce voi face, vedem luni cand merg la militie daca a intrat omul la penal ca nu stiu am inteles ca de multe ori in sange valoarea alcoolului e dubla fata de cea in aerul expirat 0.56 in speta.

 

mai mult ca sigur ca si ala in care am intrat cu cielo era ciupit sau in neregula pentru ca omul a plecat instant cu toate ca erau urme vizibile de impact pe masina lui.

 

in final, bine ca nu sunt urmari serioase, ideea e ca o sa ma toace femeile (muierea/mama/soacra!?/sormea/amanta) incepand de zi pana o sa dau motoretele.

sincer vorbind ma gandesc foarte serios sa renunt la strada cred ca inca nu e momentul sa ai o motocicleta in bucuresti sau altfel spus nu merita sa imi risc viata pentru asta.

 

numai de bine, multumesc tuturor.

 

 

p.s. soarta asta... daca va vedeam la rond nu mai stateam in calea idiotului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda..Sanatate si spor la reparatii sa speram ca vor fi minime.

Eu acum vreo 3 ani am asistat la un accident vis avis de municipal..si pana a venit ambulanta au trecut vreo 45 de min, si nu glumesc. Si cand a venit era fara doctor. Un idiot venea de la academie cu vreo 90-100 si a trecut pe rosu exact cand tocmai se daduse verde dinspre cotroceni..si uite asa i-a bagat pe altii cu o masina in stalp. soferul era saracul prins sub volan si bord, si idiotii cu salvarea au venit in timp "record" ce sa mai...Chiar ca murim cu zilele. Si repet eram la Derby in intersectie, prectic la intrarea in municipal. Nu mai ma mira nimic din pacate!

Editat de sailordana8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in final, bine ca nu sunt urmari serioase, ideea e ca o sa ma toace femeile (muierea/mama/soacra!?/sormea/amanta) incepand de zi pana o sa dau motoretele.

sincer vorbind ma gandesc foarte serios sa renunt la strada cred ca inca nu e momentul sa ai o motocicleta in bucuresti sau altfel spus nu merita sa imi risc viata pentru asta.

 

numai de bine, multumesc tuturor.

 

 

 

 

Bine ca nu ai patit nimic. Din pacate, si eu cred ca ma las de sportul asta si v-as sfatui, desi e greu, pe toti sa o lasati balta in Bucuresti cu motoarele. Am patit-o de 2 ori rau cu motorul, ultima oara luna asta in Bucuresti, de fiecare data era sa mor nevinovat. NU se merita, pentru o placere personala, sa faci atat de mult rau celor din jurul tau care tin la tine. Si pentru ce? Pentru ca un retardat nu e atent pe unde merge, ca o vita si-a luat carnetul pe naspa, ca un animal se urca la volan beat? Eu imi dau Suzukiul, desi ma apuca disperarea cand ma uit la el, si-mi iau un tzantzar de padure. Macar acolo, daca e, cad pe barba mea. Sanatate multa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda..Sanatate si spor la reparatii sa speram ca vor fi minime.

Eu acum vreo 3 ani am asistat la un accident vis avis de municipal..si pana a venit ambulanta au trecut vreo 45 de min, si nu glumesc. Si cand a venit era fara doctor. Un idiot venea de la academie cu vreo 90-100 si a trecut pe rosu exact cand tocmai se daduse verde dinspre cotroceni..si uite asa i-a bagat pe altii cu o masina in stalp. soferul era saracul prins sub volan si bord, si idiotii cu salvarea au venit in timp "record" ce sa mai...Chiar ca murim cu zilele. Si repet eram la Derby in intersectie, prectic la intrarea in municipal. Nu mai ma mira nimic din pacate!

cred ca tot cu serviciile private de asistenta medicala faci treaba mai buna. dai un ban dar iesi la liman.. cu sistemul national de sanatate, mori cu zile :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sectia de politie era langa accident,spitalul putin mai incolo,probabil ca au luat-o pe centura,au intrat prin Berceni,si au venit prin mijlocul orasului la accident.

 

 

Cum naiba sa faci 25 de minute ca ambulanta? Spitalul e la nici un km si aglomeratie nu mai era la ora aia. Cat despre politie, oricum nu fac decat sa frece duda cei de la sectia 9. Toata vara stau la seminte pe stradutele din spatele blocurilor iar "racerii" se alearga toayta noaptea pe Pantelimon cu cazanele "tunate". ma bucur sa aud ca esti ok.

 

 

Mda..Sanatate si spor la reparatii sa speram ca vor fi minime.

Eu acum vreo 3 ani am asistat la un accident vis avis de municipal..si pana a venit ambulanta au trecut vreo 45 de min, si nu glumesc. Si cand a venit era fara doctor. Un idiot venea de la academie cu vreo 90-100 si a trecut pe rosu exact cand tocmai se daduse verde dinspre cotroceni..si uite asa i-a bagat pe altii cu o masina in stalp. soferul era saracul prins sub volan si bord, si idiotii cu salvarea au venit in timp "record" ce sa mai...Chiar ca murim cu zilele. Si repet eram la Derby in intersectie, prectic la intrarea in municipal. Nu mai ma mira nimic din pacate!

 

Nush in alte orase cum e, dar de exemplu in targul iesilor, statia de salvare, de unde pleaca ambulantele, e intr-o zona, iar spitalele in alta. Si in plus n-am vazut niciodata parcata o ambulanta in curtea spitalelor, gata de plecare dupa accidentati ... deobicei cea mai apropiata ar trebui sa vina la o interventie. Dar am vazut si partea ailalta, cu ambulanta plecati la :D

 

Iar la politie la fel ... una e sectia locala de politie, alta e sectia de politie rutiera, care din cate am inteles de cele mai multe ori nu e acelasi lucru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...