Sari la conținut

Mz 125 Rt Din 1958


kerosen
 Share

Postări Recomandate

FELICITARI!!

Mai zaboveste un pic la ea si aranjeaz-o asa ca sa-i faci sa crape pe toti posesorii de MZ125.

Mare bafta, oricum invidiile mele.

Pune poze pa masura ce renaste. Am si o carte de utilizator in romana cred de la acest model, dar nu cred sa o fi scanat.

HB

post-873-1140610470_thumb.jpg

post-873-1140610497_thumb.jpg

Editat de hobbix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@hobbix: ale cui sunt pozele de mai sus? :yikes:

Pozele nu sunt inregistrate la OSIM, motocicleta este inmatriculata pe numele meu iar imaginile au iesit din aparatul meu de fotografiat. Mototcileta a fost cumparata din Ploiesti, acum cativa ani in stare buna. Am incercat doar sa o aduc mai aproape de original, nu am reusit in intregime. Acum este intr-o sala cu expo moto in Brasov si daca exista dubii te rog sa ma contactezi.

Inca doua poze, in fata cladirii noi a aulei, alaturi de alte proiecte ale studentilor. Se poate vedea si un M72, proiect de diploma a lui $ilver si ai altor 3 colegi de ai lui.

 

Cu stima HB.

 

@hobbix: ale cui sunt pozele de mai sus? :yikes:

Scuze pentru raspunsul sec de mai sus. Acum am observat ca esti in cautarea unui MZ125 RT3.

Cel din poze e de suflet, nu e de vanzare. Daca aflu ceva iti scriu pe PM.

HB.

post-873-1140942234_thumb.jpg

post-873-1140942289_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu as avea de vinzare un mz rt 125 cred ca 3 din 1961 aproape toate piesele originale mai putin teava care am schimbato.Daca e cineva interesat sa imi lase un mail pe wolf5ro@yahoo.com si cu o oferdta de pret.

post-6986-1141947616_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo domle' , jos palaria!! Ehei ... mz-ul de 125 a fost a 2 -a dragoste a tineretii mele... mult mi-a placut , ce pacat ca nu am avut bani de investit in el... Foarte fain!!!

 

 

 

Salutari si Asfalt USCAT!!!

Editat de spire
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

salut eu am un mz 125 din 64...are nr vechi dar il pot inmatricula...problema este k nu are 'aprinderea' adik d la baterie pana la bujie....dak ai cev d vanzare legat d aprindere ..contaceaza-ma...oricum kre e pretzul pentru motorul tau ala neinmatriculat....?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa ce m-am gandit eu mai bine, am hotarat sa-i cumpar un set nou ( piston+segmentzi) din hungary .

am inlocuit carburatorul cu unul Mikuni luat dintr-o baterie de doua de pe un suzuki rg 250 , si i-am pus un filtru de aer conic.

ieri am inceput rodajul la motor, fac cate o tura de aprox doi km, apoi il las 10-15 minute sa se raceasca shi apoi inca o tura, shi tot asha in fiecare seara.

by the way, catzi km e recomandat sa fie facut rodajul la tipul asta de motor? shi cu ce viteza?

o sa pun poze cat de curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

deeci un bab mio facut cadou de curand un mz rt 125/3 din 1961, momentan ma chinui sal reconditionez. (nu ala de la signature, am 2 :agree:) acuma problema mea este: NAVETZI CAREVA UN CAPAC PT CUTIA ELECTRICA??? ca ala nu mai era pe el...si ala ar fi cred si sper singura piesa care-mi mai lipseshte...dati pm va ROOG e pe bani/bere cum vreti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...