Sari la conținut

Mz 125 Rt Din 1958


kerosen
 Share

Postări Recomandate

ia privitzi fratzilor ce jucarie am salvat de la remat!

o ducea un idiot pe un carucior ca sa o vanda la fier vechi. normal ca am sarit jos din mashina shi l-am oprit.

am negociat-o pana la 50 lei shi mi-a shi dus-o la garaj. nu am avut multe de facut la ea, decat reglat aprinderea, shi inlocuit carburatorul ( multzumita lui AXI)- ca avea unul de alt tip, am umflat cauciucurile, un pic de benzina in rezervor shi pedala!

merge super fain, am desfacut motorul shi are setul motor facut nou! probabil ca cineva a vrut sa o reconditzioneze, shi apoi s-a saturat de ea...

in curand o sa-i pun shi farul shi stopul spate shi probabil o sa o vopsesc intr-o culoare. shaua am avut-o eu de catziva ani in pivnitza, am recuperat-o tot de la fier vechi, era pe un cadru de RT.

merge motorashul de minune, o sa il vedetzi pe la intruniri!

mie imi e tare drag motorul asta, shi cand ma gandesc ca daca nu treceam in ziua aia pe stradutza aia, acum putea fi deja la topitorie!

numai bine cosmin aka kerosen

post-1567-1138988403_thumb.jpg

post-1567-1138988543_thumb.jpg

post-1567-1138988669_thumb.jpg

post-1567-1138988729_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce crom are pe ea frate. Sa-ti traiasca. Sa te vedem la intalniri cu ea.

Asta merge pusa pe atasul de Nipru si luata la intalniri .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii ce i-ar mai trebui la acea"fiara"?

Capac original de Mz la cut. de viteza,un scaun in spate si ar fi 100% original.

Las ca daka gasesc eu asa ceva prin pod o sa ti le dau :laugh: :moto: :(

Costa o bere +inca o tura mica, ca joi nu m-am dat numa 3 ture :) :cheers:

salutari

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce crom are pe ea frate. Sa-ti traiasca. Sa te vedem la intalniri cu ea.

Asta merge pusa pe atasul de Nipru si luata la intalniri .

 

mi-ai citit gandurile frate! :laugh: :moto: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-ti traiasca.

 

Da' intreb ei eu acum... nu dau cu paru. Sigur n-o fi "confundat-o" cu fier de sus la Remat ala care o cara? Nu era tuciuriu?! :moto: :laugh: Ca acte nu intelg ca avea, din postul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poza noua, dupa ce i-am reparat balamaua la cutia laterala, am fixat-o pe pozitzie shi am pus stopul spate.

intre timp am desfacut cilindrul shi am constatat ca imi trebuie segmentzi noi, ca aia aveau cam mare fanta. oricum am masurat shi cilindrul are 53,5 mm . oare ce cota e asta? cat e cea standard?

post-1567-1139856219_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,sa stii ca sigur ai noroc chior de trece unu cu asa bijuterie prin fata ta.

Nu vreau sa fiu javra, si recunosc, te invidiez, da sigur nu e cioarda, ca prea e belea? Oricum,daca nu a zis nimeni nimic pina acuma inseamna ca e bine, iar daca e a lui vre-un bosorog care o lasa sa putrezeasca in fata blocului mai bine ca i-a disparut,ca ala oricum n-o merita , si sigur nu intra ala pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari de achizitie , tot respectul :finger:

 

am dat si eu de o frumusete de ij (de prin ani 50 , nu stiu ce model era ) la remat dar individa care prelua fieru vechi nu o vrut nici in ruptul capului sa mi-o vanda , ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...