Sari la conținut

Bikes On Ice 2006


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Necunoscand lumea am fost mai timizi nitel, ne-am distrat in grupul nostru, am mancat, ne-am incalzit nitel in sala de mese, am tras ceva ture cu Cagiva lui Radu, am mai povestit nitel cu unii din baietii de p'acolo. Probabil ne-am intersectat in bar, la parterul cabanei unde intrasem la un moment dat sa luam niste ceaiuri si cafele, asta in cazul in care erai la masa plina, dar acolo era grup compact, nu aveam noi ce face acolo. Probabil daca ne mai incalzeam nitel, ramaneam peste noapte macar patru din noi, dar asa, pe sistemul "venit, vazut, placut si apoi plecat" am luat cap compas catre casa ca sa nu ne prinda ninsoarea(desi de asta nu am scapat in totalitate).

 

De acord cu Zoltan, doar cu o observatie: Cagiva mea e de fapt.. Gilera (asta sa nu inducem lumea in eroare).

 

In rest, si mi-e mi-ar fi placut sa cunosc mai multa lume. Salut pe fata si baiatul din Deva!

 

Oricum, mi-a facut placere sa ajung pe acolo, abia astept anul viitor, un alt ICE PARTY!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zolly....sambata precis am trecut unul pe langa altul....asta e....ne CUNOASTEM alta data !

Am venit cu XL-u.

 

NU AVETI POZE DE VINERI SEARA...cu enduristu' kamikaze ??? M-am trezit dimineata plin de vanatai...oare de ce ? Eu nu mai stiu numik.....dar mi-a zis nevasta-mea ca am fosr RAU !!!

 

SKUZE...daca am supat pe cineva....nu eu sunt de vina....alcoolul e !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto:

 

asa si ala de langa giv,cu bratarile in mana sunt eu!si eu as fi vrut sa ne cunoastem,f_zoltan,dar nici nu mi-am dat seama ca erai acolo :( cand am ajuns cu bat-mobile-ul (skoda aia antica)chiar am intrebat de petroseneni( mai ales ca am copilarit acolo)dar nimeni nu a stiut sa-mi zica nimic!!!!!asta e...ramane pe alta data...apropo giv,buletinul tau e la mine!

....vai de p...a mea ce uituc sunt !!!!...vreau buletinul inapoi dar cum sa facem sa o facem!??! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zolly....sambata precis am trecut unul pe langa altul....asta e....ne CUNOASTEM alta data !

Am venit cu XL-u.

 

NU AVETI POZE DE VINERI SEARA...cu enduristu' kamikaze ??? M-am trezit dimineata plin de vanatai...oare de ce ? Eu nu mai stiu numik.....dar mi-a zis nevasta-mea ca am fosr RAU !!!

 

SKUZE...daca am supat pe cineva....nu eu sunt de vina....alcoolul e !!!

in situatia asta SUSTIN la maxim chestia cu ecusoanele!! da, avem poze de la "show"-ul tau :moto: vor fi puse pe roadpatrol.ro!si n-ai deranjat pe nimeni,sa fim seriosi :laugh: P.S. Suntem alaturi de mad dog din"dracula"!Condoleante din partea clubului ROAD PATROL!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@EnduroMan - 'tui basca ei de treaba... Macar sa fi vazut XL-ul, asa de chestie ... Ca la Deva cand ajung alerg din loc in loc si nu am timp de lucruri personale. :laugh: Daca te prindeam acolo, ma gandeam de doua ori pana sa mai plec sambata seara. Imi trebuia numai un strop de pretext sa stau peste noapte.

@ Radu - atata ti-am botezat capritza ca pana la urma tre'sa-ti iau eu o Cagiva pe langa Gilera pe care o ai acum. Mi-a zis si Silviu, da'i batran nenea (Emil_RPT stie :moto: ) si nu are tinere de minte. Asa-ti trebuie daca pleci cu batrani senili la drum :(

 

Pentru restul lumii: daca mai aud si de altii pe care i-am ratat desi eram cu toti acolo ma termin cu nervii. Rog organizatorii ca data viitoare sa ia noii veniti astia mai timizi, ca noi, si sa ne puna in vitrina sa ne vada lumea, cu tablita la gat, "asta-i ala!". Sau sa ne urce pe scena aia de unde canta Dream Theatre si Iron Maiden si sa se anunte: "asta e ....., care vrea sa dea cu rosii in el?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: de abia acum am ajuns la un club , de unde postez cateva fotografii de pe drumul Timisoara-Cincis. Intalnirea cu cei de la Road Patrol pentru drumul ce il aveam de parcus impreuna a fost la 9,30. Au si fost punctuali , vineri la 9,30 am plecat dinTimisoara iar la Cincis am ajuns in jurul orei 14,30. A fost nevoie de mai multe opriri, pentu dezmortit oase, incalzit, alimentat atat motocicletele cat si pe noi, mai o oprire la o tufa. Asta a fost cea mai grea problema. Dezpachetatul siiii punerea la loc a tuturor straturilor de haine. Grea incercare pe frig cu degetele inghetate :cheers: . Am plecat la drum 4 motociclete si 7persoane. Trebuie sa va spun ca a fost o provocare pentru mine parcurgerea distantei de la Timisoara la Cincis pe motocicleta, dar a meritat. A fost o experienta si nu regret. Atunci cand esti pregatit sufleteste se poate indura si frigul. Nu a fost mortal. Se poate rezista. :)

Dar sa pun si cele cateva fotografii despre care va povesteam, iar maine sper sa am timp pentru mai multe.post-8225-1139245214_thumb.jpgpost-8225-1139245203_thumb.jpgpost-8225-1139245280_thumb.jpgpost-8225-1139245264_thumb.jpgpost-8225-1139245146_thumb.jpgpost-8225-1139245083_thumb.jpgpost-8225-1139245098_thumb.jpgpost-8225-1139245071_thumb.jpgpost-8225-1139245180_thumb.jpgpost-8225-1139245158_thumb.jpgpost-8225-1139245298_thumb.jpgpost-8225-1139245225_thumb.jpgpost-8225-1139245192_thumb.jpgpost-8225-1139245111_thumb.jpgpost-8225-1139245058_thumb.jpgpost-8225-1139245123_thumb.jpgpost-8225-1139245308_thumb.jpg

Am fost pasagera lui Radu, e cel galben ca o papadie :cheers: I-am tras cate o casca din cand in cand, dar la cat de pitulata am fost in spatele lui, sa nu ma traga curentu`.... nici nu ma mir. cand m-am indreptat un pic sa vad si eu inainte, numai suieraturi auzeam, asa ca... m-am facut iar mica in spatele lui si am incercat sa nu-i provoc leziuni cerebrale din cauza acestor tamponari . ( m-ai injurat un pic asaaa printre dinti Radule?, dar ai :( pentru ca m-ai dus pana la Cincis). Dar cum am spus se poate rezista, depinde cum pleaca omu` pregatit la drum :laugh:

Despre atmosfera de la Cincis, in episodul de maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E.T. la tine e baza cu pozele!Suna-l pe Emil te rog!Pt ceilalti...cea mai tare faza :laugh: sambata seara a venit POLITIA!Intrebau de organizatori...Cand ne-am dus sa vorbim cu ei ne-au intrebat cand incepe concursul :moto: pentru ca "bikes on ice stim ca inseamna motoare pe gheata si lacul nu e inghetat total!" :( Chestia faina e ca nu s-au luat de motociclisti chiar daca vaporii de vin erau peste tot! Salutari High Voltage :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@EnduroMan - 'tui basca ei de treaba... Macar sa fi vazut XL-ul, asa de chestie ... Ca la Deva cand ajung alerg din loc in loc si nu am timp de lucruri personale. :laugh: Daca te prindeam acolo, ma gandeam de doua ori pana sa mai plec sambata seara. Imi trebuia numai un strop de pretext sa stau peste noapte.

@ Radu - atata ti-am botezat capritza ca pana la urma tre'sa-ti iau eu o Cagiva pe langa Gilera pe care o ai acum. Mi-a zis si Silviu, da'i batran nenea (Emil_RPT stie :moto: ) si nu are tinere de minte. Asa-ti trebuie daca pleci cu batrani senili la drum :banana:

 

Pentru restul lumii: daca mai aud si de altii pe care i-am ratat desi eram cu toti acolo ma termin cu nervii. Rog organizatorii ca data viitoare sa ia noii veniti astia mai timizi, ca noi, si sa ne puna in vitrina sa ne vada lumea, cu tablita la gat, "asta-i ala!". Sau sa ne urce pe scena aia de unde canta Dream Theatre si Iron Maiden si sa se anunte: "asta e ....., care vrea sa dea cu rosii in el?"

:( :) :cheers: s-ar putea sa te termini cu nervii...a fost si moto comuniste si baluba din alba am tot povestit una alta :cheers: :cheers: data viitoare trageti-ne de maneca si lasati timiditatea, ca si cu ei si cu dracula bikers si cu giv din arad si cu cei din campulung ne-am cunoscut acolo,pe moment!!!si astia eram"nucleul"din bar! :cheers: :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: :moto: :( s-ar putea sa te termini cu nervii...a fost si moto comuniste si baluba din alba am tot povestit una alta :) :cheers: data viitoare trageti-ne de maneca si lasati timiditatea, ca si cu ei si cu dracula bikers si cu giv din arad si cu cei din campulung ne-am cunoscut acolo,pe moment!!!si astia eram"nucleul"din bar! :cheers: :cheers: :cheers:

 

O singura solutie: Foi A4, inscriptionate cu nick-ul de pe forum, plastifiate, si purtate de gat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( post-8225-1139293852_thumb.jpgpost-8225-1139293819_thumb.jpgpost-8225-1139293790_thumb.jpgpost-8225-1139293841_thumb.jpgpost-8225-1139293806_thumb.jpgpost-8225-1139293776_thumb.jpgpost-8225-1139293878_thumb.jpgpost-8225-1139293865_thumb.jpgpost-8225-1139293829_thumb.jpg

ia vedeti faza, cum se usuca lemnele. de abia s-au gasit cateva surcele, crengi-crengute uscate pentru a putea aprinde focul. ce sa mai vorbim de lemne care erau cat se poate de ude. asa ca s-a inventat pe loc metoda de a avea lemne uscate. doar trebuia fiert vinu` cumva

Cred ca s-au postat deja suficiente fotografii pentru a va putea face o idee despre cum a fost aceasta intalnire. Evident ca a fost ceva inedit, ceva ce a meritat incercat iar la anu` sigur o sa fie si mai bine. :laugh: :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alcoholu batal focu!!!....black raven,mai da-mi o data nr tau de tel ca nu mai stiu ce facui cu el.. :laugh: ... :moto: .. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, acum am ceva timp sa pun si eu niste poze, daca tot am fost acolo, caci totusi clujeni am fost cativa....pe enduro man il am in vreo 2 poze, din pacate nu pe motor vineri seara (vezi poza 4, inainte de a se urca pe motor) ...in rest..recunoasteti voi lumea ca nu am fost asa de multi pe acolo...

post-950-1139333725_thumb.jpg

post-950-1139333745_thumb.jpg

post-950-1139333811_thumb.jpg

post-950-1139333856_thumb.jpg

post-950-1139333876_thumb.jpg

post-950-1139333903_thumb.jpg

post-950-1139333933_thumb.jpg

post-950-1139333950_thumb.jpg

post-950-1139333967_thumb.jpg

post-950-1139334024_thumb.jpg

post-950-1139334052_thumb.jpg

post-950-1139334111_thumb.jpg

post-950-1139334153_thumb.jpg

post-950-1139334222_thumb.jpg

post-950-1139334242_thumb.jpg

post-950-1139334277_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un picutz de acoperire media in presa locala:

Cuvantul liber - 6.02.2006, pagina intai si a saptea. Articol destul de binevoitor, cu o greseaza majora, confunda clubul Roadpatrol cu actiunea Bikes On Ice. Altfel e de bine.

pagina 1, centru dreapta

post-3618-1139350531_thumb.jpg

pagina 7, centru dreapta

post-3618-1139350576_thumb.jpg

 

Si acum Hunedoreanul, puiul Media-Pro in Hunedoara. Mie-mi pare cam bascalios... poate gresesc eu.

Pagina 2, jos

post-3618-1139350728_thumb.jpg

 

A fost un reportaj scurt la Antena 1, Obositorul de la ora 16, a familiei Zaharescu. Nu am vazut, a vazut doar nevasta-mea. Are cineva inregistrarea? Sau poate cineva sa faca rost sa o puna pe forum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RAHAT

X-( Daca mai era nevoie,a fost demonstrat inca o data 'profesionalismul' presei din Romania! :finger: ;) :10: :10: Them!!!DA Zoli ,ai dreptate...e cam... :moron: .Pacat ca nu au vorbit si despre "aburii "vinului 'de protocol', vin de care nu mai conteneau sa intrebe cu nesimtire:"MAI ESTE?"

Orice om normal stie ca nu se puteau intampla lucrurile asa cum le-au descris ei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RAHAT

:finger: Daca mai era nevoie,a fost demonstrat inca o data 'profesionalismul' presei din Romania! Them!!!DA Zoli ,ai dreptate...e cam... :10: .Pacat ca nu au vorbit si despre "aburii "vinului 'de protocol', vin de care nu mai conteneau sa intrebe cu nesimtire:"MAI ESTE?"

Orice om normal stie ca nu se puteau intampla lucrurile asa cum le-au descris ei!

(cuvant jignitor) dau prim plan cu un ij si spun ca motoarele costa de la 2000 in sus!!??Cine-i atat de prost sa creada asa ceva?In cazul asta le vand eu 1000000 de IJ-uri la 2000 de euro!

 

RAHAT

;) Daca mai era nevoie,a fost demonstrat inca o data 'profesionalismul' presei din Romania!

Them!!!DA Zoli ,ai dreptate...e cam... :10: .Pacat ca nu au vorbit si despre "aburii "vinului 'de protocol', vin de care nu mai conteneau sa intrebe cu nesimtire:"MAI ESTE?"

Orice om normal stie ca nu se puteau intampla lucrurile asa cum le-au descris ei!

(cuvant jignitor) dau prim plan cu un ij si spun ca motoarele costa de la 2000 in sus!!??Cine-i atat de prost sa creada asa ceva?In cazul asta le vand eu 1000000 de IJ-uri la 2000 de euro!

MARI CARACTERE!!! (vezi cazul protestului de la ambasada,rosia montana,etc).Nu cred ca e vreunul cu I.Q.mai mare de 50.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

X-( :moron: :D :ok: Na eu vorbesc de I.Q. si uite ce cascadorie am facut mai sus :bore: :P sorry da'e6 pm

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....ha ma,nu fiti rai ca am citit alte articole si mai jalnice!!asta este macar la subiect!!!...ca nu stiu ei chiar tot ce a fost acolo,nu-i vina lor...asa se intimpla daca vin stau o ora asculta ceva povesti mai fac o poza doua si pleaca!!.....daca ar veni vinerea si ar pleca duminica ar stii tot ce a fost si cum s-a intimplat,ba chiar ar fi posibil sa-si ia si ei motoare numai ca sa fie cu noi!! :10: ... :finger: ..si ar renunta la scris... :10: ....pt .. ;) ...... X-(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...