Sari la conținut

Chrome


qwerto
 Share

Postări Recomandate

Salve!

Am decis sa testez piata mai intai si sa aflu daca ar exista doritori de asa ceva .Acesta vopsea (pentru ca este o vopsea cu particule microscopice care imita foarte bine cromul obtinut prin coplexul procedeu de cromare pe care il stim cu totii) se poate aplica pe orice suprafata ( sticla, plastic,fibra,metal,lemn,piatra,etc ) . Datorita produselor folosite are o rezistenta foarte buna la intemperii si in timp. Pentru a vedea despre ce este vorba ,am pus aci cateva poze si un filmulet (o demonstratie). Deci...cine isi doreste asa ceva ???

Astept parerile voastre.

Filmuletul am sa il prezint doritorilor pe mail,pt ca aci observ ca nu pot sa il postez.

post-6102-1139250662_thumb.jpg

post-6102-1139250684_thumb.jpg

post-6102-1139250714_thumb.jpg

post-6102-1139250723_thumb.jpg

post-6102-1139250742_thumb.jpg

Editat de qwerto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar aceasta vopsea nu este chiar ieftina. Ca sa va faceti o ideie, vopsirea unei motociclete intregi (asta nu include si motorul ,discurile de frana sau esapamentul ..) ca cea din imagine ,bine cunoscuta R1, ajunge la o suma intre 600-700 euro, asta in functie de marimea suprafetelor de vopsit .Stiu ca o sa ziceti ca este exagerat pretul ,eu va zic ca nu este asa ,pt ca nu este o vopsea obisnuita si intr-adevar costa ceva,in plus necesita o foarte buna pregatire a suprafetelor de vopsit pentru ca produsul finit sa fie exceptional.

post-6102-1139255589_thumb.jpg

post-6102-1139255607_thumb.jpg

post-6102-1139255650_thumb.jpg

Editat de qwerto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am trimis mesaj pe PM. Este doar un test sau si vinzi asa ceva?

 

Salve!

Am decis sa testez piata mai intai si sa aflu daca ar exista doritori de asa ceva .Acesta vopsea (pentru ca este o vopsea cu particule microscopice care imita foarte bine cromul obtinut prin coplexul procedeu de cromare pe care il stim cu totii) se poate aplica pe orice suprafata ( sticla, plastic,fibra,metal,lemn,piatra,etc ) . Datorita produselor folosite are o rezistenta foarte buna la intemperii si in timp. Pentru a vedea despre ce este vorba ,am pus aci cateva poze si un filmulet (o demonstratie). Deci...cine isi doreste asa ceva ???

Astept parerile voastre.

Filmuletul am sa il prezint doritorilor pe mail,pt ca aci observ ca nu pot sa il postez.

 

Cred ca stii ca vopseaua se aplica cu echipamente speciale. Ai tu asa ceva? Tratamentele de dinaintea vopsirii?

Editat de marian1848
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!

Am decis sa testez piata mai intai si sa aflu daca ar exista doritori de asa ceva .Acesta vopsea (pentru ca este o vopsea cu particule microscopice care imita foarte bine cromul obtinut prin coplexul procedeu de cromare pe care il stim cu totii) se poate aplica pe orice suprafata ( sticla, plastic,fibra,metal,lemn,piatra,etc ) . Datorita produselor folosite are o rezistenta foarte buna la intemperii si in timp. Pentru a vedea despre ce este vorba ,am pus aci cateva poze si un filmulet (o demonstratie). Deci...cine isi doreste asa ceva ???

Astept parerile voastre.

Filmuletul am sa il prezint doritorilor pe mail,pt ca aci observ ca nu pot sa il postez.

 

Cat de rezistenta este la intemperii ? Este cumva si termorezistenta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca a zis omul ca se poate vopsi esapamentul, ar trebui sa fie termorezistenta.

 

 

(asta nu include si motorul ,discurile de frana sau esapamentul ..)

 

Unde ai vazut tu ca scrie ca se poate vopsii esapamentul?

Editat de marian1848
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa precizez de la inceput,: Genul asta de vopsea nu se aplica cu echimaente speciale (marian1848 ),stii tu ceva ,dar aia este... altceva, la care tre echipament special constantd in 3 pistoale de vopsit ,butelii sub presiune, apa distilata ,etc. (acest sitem este folosit pt productie in masa )

Despre ce vorbesc eu este doar vopsea care se aplica normal cu un pistol de vopsit (ca necesita notiuni elementare de vopsitorie ,asta e altceva )

--Atentie ,nu este termorezistenta.

--Pentru o calitate excelenta , suprafetele de vopsit trebuiesc pregatite foarte bine (lucru f important)

-- Se pot vopsi si jante (numai ca ele vor trebui sablate foarte fin)

Cum am spus la inceput ,daca preturile va convin si sunt comenzi ,aduc asa ceva in romania.

Filmuletul am sa incerc sa il atasez pe o pagina web. si o sa va dau linkul , pt ca are 28M si obs. ca nici pe mail nu pot baga.

Editat de qwerto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa precizez de la inceput,: Genul asta de vopsea nu se aplica cu echimaente speciale (marian1848 ),stii tu ceva ,dar aia este... altceva, la care tre echipament special constantd in 3 pistoale de vopsit ,butelii sub presiune, apa distilata ,etc. (acest sitem este folosit pt productie in masa )

Despre ce vorbesc eu este doar vopsea care se aplica normal cu un pistol de vopsit (ca necesita notiuni elementare de vopsitorie ,asta e altceva )

--Atentie ,nu este termorezistenta.

--Pentru o calitate excelenta , suprafetele de vopsit trebuiesc pregatite foarte bine (lucru f important)

-- Se pot vopsi si jante (numai ca ele vor trebui sablate foarte fin)

Cum am spus la inceput ,daca preturile va convin si sunt comenzi ,aduc asa ceva in romania.

 

La ce pregatire te referi? Trebuie bine finisate sau trebuie anumite straturi de pregatire sau spalare a piesei.

Intreb pentru ca am vazut odata asa ceva, dar pana la stratul de vopsea final exista alte straturi de vopsea sau ceva asemanator plus spalare cu apa cred.

 

Daca stii mai multe amanunte e bine sa le scrii si tu pentru ca de ex. pe mine ma intereseaza dar sa spun sincer ma cam lasat cand am vazut cate trebuia sa faci pana sa iasa vopseaua finala. Si presupun ca trebuie sa cumperi tot kit-ul de vopsea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ce pregatire te referi? Trebuie bine finisate sau trebuie anumite straturi de pregatire sau spalare a piesei.

Intreb pentru ca am vazut odata asa ceva, dar pana la stratul de vopsea final exista alte straturi de vopsea sau ceva asemanator plus spalare cu apa cred.

 

Daca stii mai multe amanunte e bine sa le scrii si tu pentru ca de ex. pe mine ma intereseaza dar sa spun sincer ma cam lasat cand am vazut cate trebuia sa faci pana sa iasa vopseaua finala. Si presupun ca trebuie sa cumperi tot kit-ul de vopsea.

 

Cand am spus bine pregatite ,m-am referit ca trebuiesc bine finisate ,primul strat fiind unul de baza "Black Basecoat" si apoi vopseaua,etc.

Da! Pentru o buna calitate este nevoie de tot kitul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am dat un pret cu aproximatie pentru vopsirea unei motociclete intregi!

 

Zii si tu pretul de vopsire a unei suprafete . Adica ptr. 1 mp ...cat e ? Si ne calculam noi ce intra intr-un metru patrat! ;)

 

E prea vaga chestia cu motoreta intreaga!

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zii si tu pretul de vopsire a unei suprafete . Adica ptr. 1 mp ...cat e ? Si ne calculam noi ce intra intr-un metru patrat! ;)

 

E prea vaga chestia cu motoreta intreaga!

:finger:

 

1mp ar fi cam 250 E. Asta ar include vopseaua + manopera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...