Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

s-a intors vreunu' de la Predeal? cum fu? vreme buna, fomei bune etc. varsati tot :)

da , ier m-am intors

multa lume , multe motoare, stunt de exceptie din partea lui Kevin Carmichael, parada de sute de motoare, mancare f buna dar f scumpa, vreme superba

am vazut si cateva motoare bandit dar nu am vazut proprietarii/proprietarele :D

Mesaj completat

aa si la intoarcere un radar ( din fata ), printr-o localitate pe langa comarnic 123 km/h , permisu sa il ratina pt 3 luni + amenda 540lei cica (evident nu am dat permisu ) , le-am dat 40 lei si am plecat mai departe :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salve.

 

Cer mii de scuze, dar nu am mai apucat sa ne vedem. Sambata cand m-a sunat arw357 eram in Brasov si ploua. A trebuit sa stau vreo ora si ceva pana cand s-a oprit ploaia...intr-un final te-am sunat dar a intrat centrala.

 

 

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unii se distreaza, altii sufera :) aventurile mele de weekend:

stateam si vorbeam eu cu Vishco, timp in care-mi admiram motoru'. la un moment dat raman masca: aveam suportul de la scarita dreapta rupt. s-a rupt fara sa cad sau ceva partea care tine pompa de frina. faza funny e ca cine stie cit am mers cu el asa fara sa-mi dau seama, folosesc frina spate f rar. l-am sudat a doua zi cu MIG, daca as avea chef sa ma chinui oleaca cu niste smirghel ar iesi ca nou. oricum abia se observa.

weekendul viitor sint pe Transfagarasan, 6 motoare de la serviciu cu tot cu mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, io fui la predeal. m-am intalnit doar cu un bandit din HR care e harghita nu hunedoara se pare ;) .

Pare rau macke, am ramas fara baterie.... si probabil eram prea praf ca sa mai avem o conversatie interesanta .. sau din contra :laugh: .

Acelasi gagiu care l-a prins pe gabi m-a prins pe mine cu 99 in Breaza ( aia e localitatea unde te-a prins <<Cartier Nistoresti>> ). io am platit. dumb fuck.

Fu ok , nu foarte foarte , doar dragutz.

Mesaj completat

Suportul ? whoaaa. usureanu cu suportul rupt pentru ca am vazut un tip caruia i s-a rupt scarita in timp ce era in picioare pe motor. that was no fun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recunosc ca la un moment dat nici eu nu mai eram prea treaz. deh..berea bat-o focul!

 

Dar sa inteleg ca ai luat maxim de amenda doar ca nu ti-a luat carnetul!? ca la 99 km/h mai aveai o adiere de vant si rezolvai de tot!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recunosc ca la un moment dat nici eu nu mai eram prea treaz. deh..berea bat-o focul!

 

Dar sa inteleg ca ai luat maxim de amenda doar ca nu ti-a luat carnetul!? ca la 99 km/h mai aveai o adiere de vant si rezolvai de tot!

 

 

Prezenta si io la Predeal...si m-am tot uitat dupa banditi da' in afara de un nene din BR n-am mai gasit nici un propretar...;)

A fost ok, Carmichel rulzzz!!! Altfel, organizare ok-ish, noroc ca vremea a fost frumoasa. Drumul de intoarcere spre CT prin la Buzau. Linistit, fara prea mult trafic, fara radare. In schimb ne-a plouat tare, dar una peste alta a meritat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost foarte tare cum am primit amenda pentru ca eu coboram un deal si el il urca. Ne-am uitat pe caseta si dadea frame cu frame inapoi sa vada cea mai mare viteza avuta. Si 67 - 75 -80 83 -88- 90 -95 -95- 99 hopa dispar dupa creasta dealului ( intre noi fie vorba aveam 120 inainte ;)) ). Norocos rau. Amenda pentru viteza asta e intre 540 si 1200 parca. mi-a dat 540 , am platit juma, fara carnet luat si da , o adiere de vant si pa pa drept de a conduce pe drumurile romanesti.

+

Politistul: -Asta are GPRS, ca sa nu zic ca iti dau amenda pe dn1 si eu sa fiu in oras.

Io: - Aha, deci GPS ?

Politistul: -Da, zise politaiul putin burtos si cu ochii picati de dezamagirea repetata de care da dovada memoria lui :laugh:

 

La Predeal a fost relativ ok, bere, fomei si un concert obosit de Cargo, nu foarte multa lume ( ma asteptam sa fiu sufocat de pletosi , eu chelios si cu bandit cum suntem toti care avem banditi .. dupa cum zice iceman ).

Editat de arw357
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost foarte tare cum am primit amenda pentru ca eu coboram un deal si el il urca. Ne-am uitat pe caseta si dadea frame cu frame inapoi sa vada cea mai mare viteza avuta. Si 67 - 75 -80 83 -88- 90 -95 -95- 99 hopa dispar dupa creasta dealului ( intre noi fie vorba aveam 120 inainte ;)) ). Norocos rau. Amenda pentru viteza asta e intre 540 si 1200 parca. mi-a dat 540 , am platit juma, fara carnet luat si da , o adiere de vant si pa pa drept de a conduce pe drumurile romanesti.

La Predeal a fost relativ ok, bere, fomei si un concert obosit de Cargo, nu foarte multa lume ( ma asteptam sa fiu sufocat de pletosi , eu chelios si cu bandit cum suntem toti care avem banditi .. dupa cum zice iceman ).

 

 

;) eu nu sunt chelioasa!!!!! :laugh:)))))

 

 

Mesaj completat

si o poza de ieri cu frumoasa mea la baraj la siriu...

 

post-40854-1280131482_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ one , dc ai neo la numar ca al tau nu e neo ? ;)

 

pe mine nu m-a luat in breaza, pe undeva prin comarnic, pe drumul ala bun ,pe acolo e 70 limita in localitate , eu cand m-am uitat in bord aveam 125 , ei au zis ca am depasit limita cu 53..in fine

am fost luat din fata, deci nu au avut ce sa imi faca si interesant a fost dialogul

 

pe tine cu te-a luat , din fata ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) eu nu sunt chelioasa!!!!! :laugh:)))))

 

 

Mesaj completat

si o poza de ieri cu frumoasa mea la baraj la siriu...

 

post-40854-1280131482_thumb.jpg

 

Pfff ... pai si tu unde erai? faceai poza?

Mai bine puneai banditu sa-ti faca tie poza ...

'78 ... an bun ... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) eu nu sunt chelioasa!!!!! :laugh:)))))

 

 

Mesaj completat

si o poza de ieri cu frumoasa mea la baraj la siriu...

 

post-40854-1280131482_thumb.jpg

 

Pfff ... pai si tu unde erai? faceai poza?

Mai bine puneai banditu sa-ti faca tie poza ...

'78 ... an bun ... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luat din fata, el in mers, dar a intrat pe contra-sens cu flashuri si s-a pus in fata mea sa ma opreasca. Plus ca daca bagam gaz si treceam pe langa el avea destul timp sa intoarca si sa imi ia numarul ca e o bucata destul de lunga.

Da , m-am gandit sa fug de politie .. si ce ?!, ca voi o-ti fi perfecti. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu as fi oprit, deci nici eu nu sunt perfect!

 

Partea proasta la aia cu demonstratul e un pic cu cantec. De ce? Pt ca el te pune sa semnezi PV. Recomandarea e sa-l semnezi, ca sa nu puna martori si apoi sa te chinui de te lupti la proces cu nu mai stiu ce ineptii! Bun, il semnezi dar cu obiectii!! Intrebarea e: daca l-ai semnat, inseamna ca erai acolo!! Adica aia cu nu eram domn'le eu nu prea tine! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff ... pai si tu unde erai? faceai poza?

Mai bine puneai banditu sa-ti faca tie poza ...

'78 ... an bun ... ;)

 

aaaa...asta nu e forum moto? :laugh:

da, asa e...an foarte bun!! ;)

Mesaj completat

@ one , dc ai neo la numar ca al tau nu e neo ? :P

 

pe mine nu m-a luat in breaza, pe undeva prin comarnic, pe drumul ala bun ,pe acolo e 70 limita in localitate , eu cand m-am uitat in bord aveam 125 , ei au zis ca am depasit limita cu 53..in fine

am fost luat din fata, deci nu au avut ce sa imi faca si interesant a fost dialogul

 

pe tine cu te-a luat , din fata ?

 

ca nu mi-au dat voie la inmatriculari sa pun O prima litera...cica se confunda cu zero...or something...

si am amestecat si eu literele...:D))

Mesaj completat

@ one , dc ai neo la numar ca al tau nu e neo ? :D

 

pe mine nu m-a luat in breaza, pe undeva prin comarnic, pe drumul ala bun ,pe acolo e 70 limita in localitate , eu cand m-am uitat in bord aveam 125 , ei au zis ca am depasit limita cu 53..in fine

am fost luat din fata, deci nu au avut ce sa imi faca si interesant a fost dialogul

 

pe tine cu te-a luat , din fata ?

 

ca nu mi-au dat voie la inmatriculari sa pun O prima litera...cica se confunda cu zero...or something...

si am amestecat si eu literele...:D))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca nu mi-au dat voie la inmatriculari sa pun O prima litera...cica se confunda cu zero...or something...

si am amestecat si eu literele...;)))

Vrajeala ... ai vazut si tu Matrix :laugh:

 

Mesaj completat

@ one , dc ai neo la numar ca al tau nu e neo ? ;)

 

pe mine nu m-a luat in breaza, pe undeva prin comarnic, pe drumul ala bun ,pe acolo e 70 limita in localitate , eu cand m-am uitat in bord aveam 125 , ei au zis ca am depasit limita cu 53..in fine

am fost luat din fata, deci nu au avut ce sa imi faca si interesant a fost dialogul

 

pe tine cu te-a luat , din fata ?

 

Cand ai venit inapoi in Buc ? Duminica?

Eu m-am tirat sambata ... deh ... terminasem banii pe prostii ... si nici n-am apucat sa ma dau in vaca aia mecanica ... mi-era frica ca dau afara toate prostiile pe care le-am mancat si baut :D

Erau si sambata la radare ... cacalau. Noroc cu conservarii ca faceau cu farurile ... si mai erau motoristi care veneau spre predeal si-mi faceau semn s-o las moale ... Cam prin toate localitatile erau radare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrajeala ... ai vazut si tu Matrix ;)

am vazut si io matrix...da' nu prea mi-a placut...

da...stiu...toti zic ca de-acolo...da am ceva mai multa imaginatie de-atat... :laugh: puteai sa zici ca suza mea e pop, nu neo... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luat din fata, el in mers, dar a intrat pe contra-sens cu flashuri si s-a pus in fata mea sa ma opreasca. Plus ca daca bagam gaz si treceam pe langa el avea destul timp sa intoarca si sa imi ia numarul ca e o bucata destul de lunga.

Da , m-am gandit sa fug de politie .. si ce ?!, ca voi o-ti fi perfecti. ;)

nu ai inteles ! nu am zis sa fugi !

exact asa m-au luat si pe mine , doar ca au venit dupa mine si evident cand erau in spatele meu aveam 70.

ma refer la faptul ca dc te prinde din fata cand esti cu motoreta nu are ce sa iti faca !!!!! , nu ai numar pe fata, toata lumea stie ca nu are ce sa iti faca politia (cu radar) dc te prinde din fata !!

discutia mea cu politia

eu : nu am actele la mine

el : pai primiti amenda si pentru aacte..

eu : asta e

..mmai stau putin..

eu : domne , acum 2 ani mi-au luat permisu pt 3 luni tot pt viteza , luat frumos din spate , poza la numat tot ce trebuie , acum ma-ti luat din fata si nu se vede numaru deci nu aveti ce sa imi faceti ! eu permisu nu il dau si oricum fac contestatie si castig 100 % pt c anu aveti proba cu mine !

el (razand) : stai putin , de ce ne iei asa tare?

eu : va dau toate actele sa vedeti ca sunt cu totu in regula dar permisu nu il dau , si ii dau talonu , se uita la el la misto , ala de la volan trece inapoi in masina si ii zice celuilalt sa vina in masina , sa imi dea talonu inapoi si sa il aduc la masina (cand am deschis portoofelul le-am arata ca nu mai am bani(mai aveam cateva sute , de 5 lei si de 1 leu , in total vreo 120 lei) ), astia sunt toti bani si de benzina pana acasa..

le dau talonu cu 40 de lei in el si asta a fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da, fiti voi viteji cu de-astea pina intr-o zi dati peste unu' cu pata pusa si v-o luati ;) daca garcea e pus pe fapte mari ti-o trage indiferent ce-ai face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si io matrix...da' nu prea mi-a placut...

da...stiu...toti zic ca de-acolo...da am ceva mai multa imaginatie de-atat... ;) puteai sa zici ca suza mea e pop, nu neo... ;)

Pai ... One, draga ... sau Oana - posibil sa te cheme asa ... nu? Deci sa zicem, Oana ... draga, nu ma prea pricep daca-i citit, sau daca-i place Pop-u', sau daca seamana cu Keanu Reeves ...

Oricum nu ti-am vazut motoru acolo. Bine, nici nu l-am cautat, dar singurul bandit pe care l-am vazut a fost a lui Gabi ... si l-am si sunat cand am vazut numrul de inmatriculare :D

Scuze ca te sicanaez ... gata te las in pace :D incercam sa mai destind atmosefera.

Apropos ... frumos banditu tau ... si zici ca-i Pop? cum il deosebesc de-un Neo ?

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Luat din fata, el in mers, dar a intrat pe contra-sens cu flashuri si s-a pus in fata mea sa ma opreasca.

 

Era radar din ala nou? Ca alea vechi parca nu sunt omologate sa ia viteza in deplasare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era radar din ala nou? Ca alea vechi parca nu sunt omologate sa ia viteza in deplasare.

 

yup ..d-ala nou. E unu la panda mereu in zona aia (intre Campina si Comarnic ) si implicit si prin imprejurimi.

 

Intors duminica in Bucuresti.

 

Am vazut ca se mai practica fugitul. Nu am zis ca as vrea , dar o data ...cand mi-or creste si mie .. ahem.;) poate poate fac si io o fuguta.

 

 

(it's a joke boy , it's a joke)

Editat de arw357
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...