Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

yup ..d-ala nou. E unu la panda mereu in zona aia (intre Campina si Comarnic ) si implicit si prin imprejurimi.

 

Intors duminica in Bucuresti.

 

Am vazut ca se mai practica fugitul. Nu am zis ca as vrea , dar o data ...cand mi-or creste si mie .. ahem.;) poate poate fac si io o fuguta.

 

 

(it's a joke boy , it's a joke)

daca ai numarul la vedere sa nu faci asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai apucat s-o pun pe crick, dar rezolv problema zilele viitoare si pun poza.

 

 

Pana una alta, ceva poze cu cei care am fost la Predeal.

post-18065-1280171384_thumb.jpg

post-18065-1280171450_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

golanilor... ;)

vad Fireblade-ul lui Florin, VN-ul lui Octav si one weird looking blue bike. ce pana mea e aia si ce-s aripioarele alea striate laterale?

Mesaj completat

LE: vad ca ati stat tot unde-am fost si anul trecut, sau mi se pare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost la un prim drum mai lung (650 km)

un consum de 5.8 - 6.0 la o medie de 120km/h cum vi se pare?

recunosc spre rusinea mea ca nu am verificat filtrul de aer ;) care nu stiu in ce stare se afla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost la un prim drum mai lung (650 km)

un consum de 5.8 - 6.0 la o medie de 120km/h cum vi se pare?

recunosc spre rusinea mea ca nu am verificat filtrul de aer ;) care nu stiu in ce stare se afla

E ok consumul, nu e nici grozav nici unul de care sa-ti faci griji.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

one weird GOOD looking bike = Suzuki GSXF 600 modificata. Arata muuullt mai bine acum 3-4 ani, acum e doar relicva celei ce-a fost. Aripioarele striate vin de la niste false prize de aer, ca niste tuburi si se muleaza pe ele ...

 

Si da, am stat tot acolo. Toata pensiunea a fost a "mea" ca sa zic asa. Mai era un Varadero de 1000 si un CBR modificat cu monobrat pe spate, ambele de Craiova. Si restul masini ;)

 

Consumul e bun. Eu am mers ceva mai turat de data asta, eram si singur ca nevasta era intr-una din masini si am scos 5.32 la dus si 5.23 la intors. (cu mult vant si din fata si din spate si din lateral). Eu sunt oricum super multumit cu consumul asta!

 

PS: http://picasaweb.google.com/10208367187119...l2325Iulie2010# Eu nu vad linkul asta la servici, dar la un moment dat este facuta o poza la Suzi asta albastru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai apucat s-o pun pe crick, dar rezolv problema zilele viitoare si pun poza.

 

 

Pana una alta, ceva poze cu cei care am fost la Predeal.

 

Care esti dude? Ala musculosu cu maieu crem ? ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala par a fi!?!? Super tare!!

 

PS: nope, dar daca tot te-ai apucat, ghiseste pana la capat!!

 

CALIN... shhhhhhhhhht!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu domle, eu sunt al doilea, cel cu ochelari si tricou gri!! Cel in rosu e Florin, Qwerto pe forum - cbr 900 rr. Adi, (muscle man) e motociclist de vreo vreo 15 ani si are gsxf-ul, iar Gabi (cel din dreapta lui Adi, cum te uiti la poza) este iarasi motociclist de multi ani, a demontat si modificat o Nepra cu ceva ani in urma ... acum are Cb-ul de 500 care sa vede partial in poza. Octav, cel din stanga este vulcanist (VN 800). Eu sunt singurul bandit ;)

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consumul e bun. Eu am mers ceva mai turat de data asta, eram si singur ca nevasta era intr-una din masini si am scos 5.32 la dus si 5.23 la intors. (cu mult vant si din fata si din spate si din lateral). Eu sunt oricum super multumit cu consumul asta!

c inseamna mai turat? la cat skimbai:?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

musculosu' e tipu' care n-a vrut sa vina anu' trecut ca sa nu se ude? ;)

 

Da! :laugh:

 

 

c inseamna mai turat? la cat skimbai:?

 

Am schimbat si la 8000, dar rar. In general intre 5000 si 6500 rpm schimbam, dar am mers mult cu viteze mai constante ... 100-110 in afara si cum 80-90 in localitati. Deci...acceleram eu pana la viteza de croaziera, dar apoi mergeam constant!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da! ;)

 

 

 

 

Am schimbat si la 8000, dar rar. In general intre 5000 si 6500 rpm schimbam, dar am mers mult cu viteze mai constante ... 100-110 in afara si cum 80-90 in localitati. Deci...acceleram eu pana la viteza de croaziera, dar apoi mergeam constant!

 

 

Am eu o banuiala ca intr-a sasea la 90km/h are cel mai bun consum b6.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai mergeti subturati (asta daca mergeti pe la 80-90 intr-a 6-a ) ca va frecati motoarele degeaba ( bine, aproape degeaba , castigati bani, pierdeti timp - deci netul cred ca e pe minus ). Viteza de croaziera - (de la wikipedia citire ) - cruising speed, also known as the optimum cruise speed, is the most efficient speed in terms of distance, speed and fuel usage. (adica timp petrecut pe motor ) .

Luati-o pe aia cu 100-120 intr-a 6-a si tineti-va de ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu domle, eu sunt al doilea, cel cu ochelari si tricou gri!! Cel in rosu e Florin, Qwerto pe forum - cbr 900 rr. Adi, (muscle man) e motociclist de vreo vreo 15 ani si are gsxf-ul, iar Gabi (cel din dreapta lui Adi, cum te uiti la poza) este iarasi motociclist de multi ani, a demontat si modificat o Nepra cu ceva ani in urma ... acum are Cb-ul de 500 care sa vede partial in poza. Octav, cel din stanga este vulcanist (VN 800). Eu sunt singurul bandit ;)

 

Stiam cine esti ... da' am vrut sa vad daca stii si tu :laugh:

Nu, serios, banuiam ... ori tu, ori cel in tricou rosu, mi-am dat seama din poza de la avatar de statura.

Bafta!

 

Aveti consumuri bune ... eu am scos 6.25 buc-predeal-buc

Buc > predeal ... am mers cu 2 ciopare, croaziera la 100 - 110 ... a 5-a in 4000

Predeal > Buc singur, i-am dat cat am putut sa ma tin pe ea ... jumate din drumul de intoarcere am mers cam cu 120-140 apoi am oprit sa-mi inchei aerisirile la geaca si pantaloni si am cam tinut-o in 160 - si chiar 180 unde era padure si nu batea vantu.

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai mergeti subturati (asta daca mergeti pe la 80-90 intr-a 6-a ) ca va frecati motoarele degeaba ( bine, aproape degeaba , castigati bani, pierdeti timp - deci netul cred ca e pe minus ). Viteza de croaziera - (de la wikipedia citire ) - cruising speed, also known as the optimum cruise speed, is the most efficient speed in terms of distance, speed and fuel usage. (adica timp petrecut pe motor ) .

Luati-o pe aia cu 100-120 intr-a 6-a si tineti-va de ea.

nu cred ca la 4500 rpm e subturata

sub 4000-3500 cred ca sta subturata ( se si aude ciudat .. sau cel putin la al meu de 650)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mey Tzaran de Ilfov ( don't get pissi , it's a joke ), pai 'ntzash ai 1100 de cm cubi ! Mi se pare super consum la vitezele pe care le-ai ancorat in vitezometru . pdv-ul meu .. in legatura cu consumul , ala cu ilfov e al tau ;) .

 

> 4500 nu e subturata (io-s b6 96 ) . Io am scos 5.4 mers 110-120 cu scaderi in 90 in oras, rupt in muje pe centura ploiestiului ( pentru mine rupt inseamna 160, ca na , sarmalele de la mama atarna in rucsac nu foarte aerodinamic ).

Editat de arw357
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mey Tzaran de Ilfov ( don't get pissi , it's a joke ), pai 'ntzash ai 1100 de cm cubi ! Mi se pare super consum la vitezele pe care le-ai ancorat in vitezometru . pdv-ul meu .. in legatura cu consumul , ala cu ilfov e al tau :laugh: .

 

> 4500 nu e subturata (io-s b6 96 ) . Io am scos 5.4 mers 110-120 cu scaderi in 90 in oras, rupt in muje pe centura ploiestiului ( pentru mine rupt inseamna 160, ca na , sarmalele de la mama atarna in rucsac nu foarte aerodinamic ).

175 fara culcat pe rezervor ;;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e frate subturat la 100-110. La 80, da, cam este! Eu am 4000 rpm la 80, deci cam la limita. La 90, 100 km/h e bine, la 100 am 5000rpm. E super ok!!

 

ATENTIE! Problema motoarelor nu este subturarea lor, ci mnai degraba acceleratiile de la turatii subturate!! Adica daca merg cu 3000 rpm cu 6-a e infinit mai bine decat daca incep sa ii dau goarna de la aceasta turatie (fara sa schimb trepte) ca sa ajung la 120 spre exemplu!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...