Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Iaca a ajuns bandita in Iasi. Si ca sa simta ca e pe pamint romanesc, i-a fost furata o oglinda in timpul sederii de-o noapte in Cluj. Asta dupa ce timp de o saptamina a stat intr-o parcare in Austria.

Care-mi vinde o oglinda? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ce jegos! :wink:

 

In cazul in care nu are nimeni de vanzare este la Louis.... http://www.louis.de/_303f4e9581507fb08f3aa...tnr_gr=10028151

 

Mi se pare ca exact asa arata cele stock de Kult. :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

He he he Emppu... prietenii "stie" de ce :kiss:

 

si al meu e facut lego si abia asteapta sa i se monteze bascula venita de la sibiu...

 

in plus:

 

ghidon superbike

greutati serioase pt ghidon (300 g :))

kit de inaltare

semnalizari & oglinzi

abia astept sa-mi calaresc hotul...

 

i-mi zice si mie careva la ce folosesc contragreutatile pue la capatul ghidonului?

ma gandesc ca au si un rol practic, nu doar estetic

 

cu ce is mai bune cele rizoma de 30 - 40 E/buc, decat cele chinazesti cu 10E ?

 

:wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iaca a ajuns bandita in Iasi. Si ca sa simta ca e pe pamint romanesc, i-a fost furata o oglinda in timpul sederii de-o noapte in Cluj. Asta dupa ce timp de o saptamina a stat intr-o parcare in Austria.

Care-mi vinde o oglinda? :wink:

 

Sa o stapinesti sanatos, fara evenimente!

E frumoasa tare. Intr-adevar are motorul lat, dar e impunator.

 

Pina vine caldura, numai bine rezolvi cu inmatricularea, dupa care...la drum.

 

Succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi Banditi,

 

aveti aici o sperocazie si totodata superoferta din partea mea!

 

Vand un set de valize pt Bandit 600 sau 1200 marca Krauser (cine stie, cunoaste) :) format din 2 valize laterale din plastic si suporturile aferente. Plug & Play!

 

Eu asa am cumparat motorul din Germania, cu ele. Toata motoreta era optimizata pt touring cu parbriz, valize alea alea insa eu apreciez Banditul ca un bad ass bike nu ca si pe un tourer bun care poate fi. Cand l-am dat jos din duba, primul lucru am dat valizele si suportul jos. Am motorul de aproape 2 ani si nu le am avut montate nici macar 5 minute. Modelul este ceva mai vechi, recunosc ca nu e atat de sexy ca modelele noi insa sunt in stare buna si sunt, repet, Krauser. Pentru cineva care poate trai cu valize si care face excursii lungi etc sunt o binecuvantare. Nu stiu ce volum au. Banuiesc ca undeva intre 30 si 40 de L. Gentile se pot incuia cu cheie si au maner pt transport cu mana. Maine o sa revin cu poze ca sa vedeti despre ce e vorba concret.

 

Valizele sunt bineinteles compatibile si cu alte motorete, atata vreme cat se poate improviza o prindere. Eu dau si suporturile orginale pentru atasarea lor pe Bandit 600 si 1200 Kult. Suporturile nu cred ca se potrivesc si la alte motorete. :wink:

 

Pretul este bun si le dau ca numai stau degeaba pe aici. Pentru ca mi-am cumparat undetail va trebui oricum sa bag flexul in cadru si sa dau jos tevile acelea de prindere din codita pt ca altfel nu il pot monta. Iar atunci nici sa vreau nu le-as mai putea folosi. Un set de 2 valize Krauser model actual este peste 530 de euro. :kiss: Pretul meu este la ani lumina... Detalii pe PM sau pe messenger sau la telefon 0743470869.

 

Bafta voua!

 

post-8276-1203017881_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dihania cu oglinda amputata :wink:

 

<small>--- Mesaj completat în 12 Feb 2008 11:11 -------------</small><br/>Emppu, multam de link, l-am si pus in semnatura :kiss:

Am vazut-o in ziua in care era pe trailer venind dinspre Pacurari :) si ma gandeam "un om fericit pe ziua de azi".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

emppu: ce cool ti-e locuinta :lol: poti lucra la motor cand vor muschi tai :)

 

PS: de unde ai cumparat undertail? la ce pret? si io am tot cautat pt SV, dar nu am gasit nimic sub 100 E

 

Am ajuns la concluzia ca, fiind vorba de piese si acesorii moto, NU exista ieftin si bun! Undertailu meu este luat de pe ebay.de de la gfk-mototeile, de unde am luat mai demult si bugspoilerul. Este din fibra de sticla si dupa parerea mea este facut cam din topor. Adica trebe luat la mana un pic inainte de vopsit si nu se imbina chiar perfect cu codita. Dar la 50 de euro nu prea poti emite pretenii. Acum inteleg de ce un undertail de Bandit de la Bodystyle costa la Louis 130 de euro. :kiss:

 

Aici ai un link la gfk-mototeile cu undertail de SV, prima generatie (parca din asta ai, din cate mai tin minte)... Este mai ieftin ca cel de B6, desi pare mai complex. :wink:

http://cgi.ebay.de/S13-SUZUKI-SV650-SV-650...7QQcmdZViewItem

 

Sau dai pe ebay.de la search (Finden), sus "suzuki sv heckunterverkleidung" si o sa-ti gaseasca o gramada de chestii. :lol:

 

Cam asa arata al meu...

post-8276-1203198672_thumb.jpg post-8276-1203198714_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

asta e mandria mea.

astept pareri :huh:

 

Bine ai venit! Superb! Sa-l stapanesti sanatos! :cheers:

 

Ce nu-mi place este muchia aceea cromata de pe aripa si rezervor dar mai ales de pe aripa :huh: . Aduce a stop de Logan impodobit cu buze cromate din plastic de calitate superioara din targ. Ma imbolnavesc cand le vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am schimbat decat oglinzile i-am pus filtru de ulei si aer k&n si am lustruit galeriile restul a fost facut de porpietara anterioara(o nemtoaica de 34 de ani).tipa era o maniaca ,omologase toate modificarile(toba boss,semnalizatoare cu led...).cat despre aripa fata si rezervor sunt complet deacord cu tine dar erau puse cand am cumparat motorul si daca le dau jos o sa ramana urme asa ca incerc sa am inpac cu ideea....

ma tot gandesc daca sa pun sau nu un bugspoiler avand in vedere ca acum galeriile sunt oglinda(am frecat cu o solutie de la rot&weiss de m-am plictisit) :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu eram destul de reticient cu privire la bugspoilere pe naked-uri... insa eu mi am pus si acum parca nu m-as mai putea da fara. :huh: Eu zic ca cel putin pe Bandit un bugspoiler din ala decent (care sa nu acopere deloc si lateral ca pixu motoru) arata bine si este un compromis bun intre agresivitatea oferita de spoiler si look-ul galeriilor care zic, ca au destul loc sa se etaleze. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am aparatoare de lant pe care o consider divina si nu as da-o pe nici o aripa cu aparatoare de lant integrata. Insa cand iti pui si undertail vopsit in culoarea motorului e naspa faza ca roata arunca jeg si pietre in undertail care mai devreme sau mai tarziu o sa fie ciuruit, o sa i sara vopseaua etc. :huh: De aceea la undertail e indicata aripa. Insa eu tot nu o sa mi pun si nu o sa renunt la aparatoarea de lant, ci o sa lipesc pe undertail autocolant transparent ca sa protejeze cat de cat lacul si vopseaua. :huh:

 

Si o sa merg mai incet ca sa nu "dea" roata in undertailu nevinovat. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat mecanismul pt ambreiaj. Mai am nevoie de melc roata.

Codul piesei este:

 

54600-32C02 BOX ASSY, SPEEDOMETER GEAR

 

Aceiasi piesa este si pe Suzuki RF600 din '96.

 

Am primit oferta pt. piesa noua 300 RON ... un pic cam mult pentru bugetul meu.

 

 

Contact:

Tudor

Tel: 0744-768818

Email: tudor23mihai@yahoo.com

Locatie: Cluj-Napoca

post-25710-1203690757_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pretin de-al meu cu B6 Kult '95 si-a comandat melc din ala la roata pt kilometraj pt ca i se stricase kilometraju. Daca nu ma insel a platit vreo 50 de euro, de la un magazin din BV dar a durat mult pana i-a ajuns piesa. 300 Ronica mi se pare mult pt un ca.cat de plastic. Da se pare ca asa e in tenis: tre sa castige si Marius si Lacatus. :)

 

Un update cu ultima achizitie... cunoscatorii o sa si dea seama care-i Spielu... :P

post-8276-1203707454_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pretin de-al meu cu B6 Kult '95 si-a comandat melc din ala la roata pt kilometraj pt ca i se stricase kilometraju. Daca nu ma insel a platit vreo 50 de euro, de la un magazin din BV dar a durat mult pana i-a ajuns piesa. 300 Ronica mi se pare mult pt un ca.cat de plastic. Da se pare ca asa e in tenis: tre sa castige si Marius si Lacatus. :)

 

Un update cu ultima achizitie... cunoscatorii o sa si dea seama care-i Spielu... :P

post-8276-1203707454_thumb.jpg

clebar cu DID?Apropo cand se strica melcul de plastic este un motiv joc in carcasa de aluminiu a melcului de otel.Deci ori faci o reparatie incat sa nu mai joace ala de otel ori iei cu totul.Caci altfel vei avea in scurt timp acelasi rezultat ca tocmai de aceea e facut ala din plastic ,cand se fac jocuri sa nu se blocheze sa se rupa tot ansamblu ci sa poti merge mai departe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clebar cu DID?

 

Stai jos karpatenwolf! Nota 4! :P

 

Clebaru ala cu DID a zburat in clipa de dupa poza. Este vb de baSCULA de B12 din alu. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...