Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Are eBay amortizoare de vinzare cacalau.

Priza auto + suport de siguranta pe fir + siguranta + 3 m de cablu + 2 papuci + coliere din plastic = 15 lei. O prindere se poate improviza din coliere pt. tevi (au si cauciuc pe interior, ca sa nu zgirie), sau poti sa iei din bazar unul din cele n'spe mii de gizmo-uri pentru biciclete care se prind pe cadru/ghidon si sa improvizezi ceva. Da' na, Louis sa traiasca (bine) :blink:

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are eBay amortizoare de vinzare cacalau.

Priza auto + suport de siguranta pe fir + siguranta + 3 m de cablu + 2 papuci + coliere din plastic = 15 lei. O prindere se poate improviza din coliere pt. tevi (au si cauciuc pe interior, ca sa nu zgirie)

Ai gasit undeva totul gata facut ?

Daca e de luat totul separat, normal ca multe chestii costa mai putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A trecut ceva timp de cand nu am mai discutat de manerul de pasager asa k :

 

Am gasit o persoana la Timisoara sa imi faca la Jet Flow piesa

In functie de grosime ma duce la 150 RON taiere si material in loc de 640 RON cat e noua

Piesa nu are gauri date ca sa fie universala si o sa aiba margini ascutite ce vor trebui finisate ( deci bricolat din nou :blink: ) S

O schita nefinisata arata cam asa

 

post-22214-1247064058_thumb.jpg

 

Voi face un sablon din carton pentru o proba pe motor .

 

Va rog cateva opinii inainte sa dau comanda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu plimbarea de sambata pana la Predeal, am discutat pe forumul Bercenarii si noi ne vom intalni la McDonald's Brancoveanu incepand cu ora 7 dimineata si vvom pleca spre Predeal la ora 7:30.

 

Daca mai sunt banditi din bucuresti care vor sa ni se alature ii asteptam la ora si locul mentionat mai sus

 

O zi placuta in continuare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A trecut ceva timp de cand nu am mai discutat de manerul de pasager asa k :

 

Am gasit o persoana la Timisoara sa imi faca la Jet Flow piesa

hmm....unde in timisoara este jet flow ca as avea si eu cate ceva ce vreau sa-mi fac...poate imi dai o adresa de web sau telefon

mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A trecut ceva timp de cand nu am mai discutat de manerul de pasager asa k :

 

Am gasit o persoana la Timisoara sa imi faca la Jet Flow piesa

In functie de grosime ma duce la 150 RON taiere si material in loc de 640 RON cat e noua

Piesa nu are gauri date ca sa fie universala si o sa aiba margini ascutite ce vor trebui finisate ( deci bricolat din nou :blink: ) S

O schita nefinisata arata cam asa

 

post-22214-1247064058_thumb.jpg

 

Voi face un sablon din carton pentru o proba pe motor .

 

Va rog cateva opinii inainte sa dau comanda

 

Salut,

Initiativa e buna si imi da si mie idei.

Iti recomand 180-190 in loc de 230 la interior si atentie mare la diferenta pe verticala dintre prinderea pe rezervor si partea de care se tine pasagerul. Folosirea lui e destul de controversata (in caz de impact frontal risti sa te "injumatateasca" si nici nu mai poti folosi un tankbag). Doi cm latime cred ca e multicel, dar e in functie de grosime. In rest zic ca e bine. Dupa ce faci sablonul sa mai postezi sa vedem ce iese.

Numai bine,

Alex

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Initiativa e buna si imi da si mie idei.

Iti recomand 180-190 in loc de 230 la interior si atentie mare la diferenta pe verticala dintre prinderea pe rezervor si partea de care se tine pasagerul. Folosirea lui e destul de controversata (in caz de impact frontal risti sa te "injumatateasca" si nici nu mai poti folosi un tankbag). Doi cm latime cred ca e multicel, dar e in functie de grosime. In rest zic ca e bine. Dupa ce faci sablonul sa mai postezi sa vedem ce iese.

Numai bine,

Alex

 

 

o sa ma duc maine sa masor unu la B&S k sa fie exact cu ala..eu am dat dimensiunile cam cat am crezut eu necesar..ink nu e finisat.Am pus 2 cm latime la maner k sa am de unde lua la pila si la polizat k sa fie cat de cat ergonomik .Grosimea e de 6 mm aluminiu .

 

Cat despre taiat in 2 ...il fac numai pt plimbarile lungi prin tzara cu pasager.K daca il las permanent imi fura astia tot motoru pt maner.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bandit_mik, felicitari pentru perseverenta, dar iti spun iar opinia mea frusta: is curios daca prietena ta ar fi dispusa sa mearga cu o teava din aia sub burta, stiind ca poate sa o faca harcea-parca in caz ca incaleca rezervorul. In plus, sint convins ca rezervorul ala nu a fosat vreodata calculat sa suporte asa ceva, japonezii aia l-au facut dintr-o tabla care sa suporte atit cit e nevoie, dar nu mai mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bandit_mik, felicitari pentru perseverenta, dar iti spun iar opinia mea frusta: is curios daca prietena ta ar fi dispusa sa mearga cu o teava din aia sub burta, stiind ca poate sa o faca harcea-parca in caz ca incaleca rezervorul. In plus, sint convins ca rezervorul ala nu a fosat vreodata calculat sa suporte asa ceva, japonezii aia l-au facut dintr-o tabla care sa suporte atit cit e nevoie, dar nu mai mult.

ce mai zici atunci de aia care fac stunt si se urca de tot pe rezervor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bandit_mik, felicitari pentru perseverenta, dar iti spun iar opinia mea frusta: is curios daca prietena ta ar fi dispusa sa mearga cu o teava din aia sub burta, stiind ca poate sa o faca harcea-parca in caz ca incaleca rezervorul. In plus, sint convins ca rezervorul ala nu a fosat vreodata calculat sa suporte asa ceva, japonezii aia l-au facut dintr-o tabla care sa suporte atit cit e nevoie, dar nu mai mult.

 

 

In caz de accident , doamne fereste...eu zbor peste rezervor nu ma infig in el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce mai zici atunci de aia care fac stunt si se urca de tot pe rezervor?

Pe cit ai paria ca la o frinare puternica forta de inertie e mai mare decit greutatea medie unui barbat? Si sa nu uitam cum e fixata acea minunatie de rezervor, nu e parte integrala a lui, ci doar prinsa-n citeva suruburi M6, daca nu cumva chiar M4 (sincer nu m-a interesat sa ma uit). Acele suruburi si prinderile lor sint suficiente pentru a apasa o garnitura atit incit sa asigure etanseitate, in nici un caz nu pentru eforturile la care o sa fie supus prin utilizarea pe care i-o dati voi. Evident c-o sa faceti ce vreti in final, dar parerea mea e ca jucaria aia nu prea are ce cauta acolo.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cit ai paria ca la o frinare puternica forta de inertie e mai mare decit greutatea medie unui barbat? Si sa nu uitam cum e fixata acea minunatie de rezervor, nu e parte integrala a lui, ci doar prinsa-n citeva suruburi M6, daca nu cumva chiar M4 (sincer nu m-a interesat sa ma uit). Acele suruburi si prinderile lor sint suficiente pentru a apasa o garnitura atit incit sa asigure etanseitate, in nici un caz nu pentru eforturile la care o sa fie supus prin utilizarea pe care i-o dati voi. Evident c-o sa faceti ce vreti in final, dar parerea mea e ca jucaria aia nu prea are ce cauta acolo.

 

 

Am fost la o etapa de RO SBK la serres si acolo era si ceva de genu Race Taxi sau nu stiu cum draq ii zicea . Si cu un asa maner de rezervor dadeau oamenii ture de circuit ca pasager.Numai mers blana si pe o roata . Eu zic ca o sa reziste la plimbari lejere cu pasagera si intr-adevar tot ce vreau eu fac :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

0722 457 113

Daniel Dozsa <daniel.dozsa@romkatel.ro>

 

sper sa iti fie de folos

heheh se explica acuma cum de nu l-am gasit

romkatel fac antene pet kathrein si probabil acolo au masina pt frezat suportii la antene :blink: ...

oricum e bine de stiut ca am unde sa-mi fac micile proiecte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

cine e interesat de un parbriz standard de bandit 1250 sa dea PM. Eu mi-am pus unul touring... asta pe care il dau e practic nou, are pana si abtibildul cu suzuki pe el... :blink:

 

Asfalt Uscat!

Editat de faur
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma vin la Predeal pt ca Hill Climb Challenge-ul de la SB, din 11. iulie s-a amanat din motive ce tin de Noe (potop). Vin doar vineri la Predeal, fara motoreta si stau pana seara, cel tarziu. Voi canta cu trupa, am reusit sa rezolv cu cantarea doar azi, pe fuga si nu cunosc detalii. Inca nu stiu la ce ora vom canta, probabil vom fi primii. Daca veniti careva pe acolo vineri mai devreme si vreti sa ne intalnim, sau sa ne vedeti zicand din zongore, ma gasiti la 0743470869.

 

Bafta si asfalt curat celor care o iau la drum. :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cool. Macke si Nesuferitul (aka. Eu :blink:) vor fi acolo incepind de azi (eu plec in jur de 7AM din Iasi).

 

Asfalt uscat la tpata lumea (avind in vedere prognoza) :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca sunteti toti la Predeal voi scrie eu singur pe aici:

 

Sunetul de fasait pe care l-am descris anterior pare ca s-a rezolvat prin schimbarea placutelor de frana. Marca este EBC, stiti ceva despre ele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...