Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

de ce nu iti iei o husa de rezervor si un rucksack care se prinde pe acea husa? arata si mai bine si elimini orice risc sa zgarii rezervorul :)

 

 

Scump dom'le, scump. Un bagster nou e 140 euri :lol: Aveti alte variante la Bagster? Ca eu caut, dar nu la banii aia :D ca imi iau crash-pad-uri de 140 euri :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Scump dom'le, scump. Un bagster nou e 140 euri :lol: Aveti alte variante la Bagster? Ca eu caut, dar nu la banii aia :) ca imi iau crash-pad-uri de 140 euri :D

ma iti iei cu 30-50de euro de pe ebay..

eu mi-am luat cu 50 nou nout...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I'm poor student from India sir, too expensive for me sir, I have to feed my family back in India sir, I'm very sorry sir.

=)) ba deci ar trebui sa te apuci de stand-up comedy :lol: daca nu am fi cu totii saraci in vremurile astea multe lucruri nu s-ar vinde...eu am dat 80de iepuroi pe el...

Mesaj completat

salutare....m-am uitat si eu pe ebay si nu am gasit mai nimic

incearca ebay.fr sau ebay.uk si da search dupa bagster,top sellerie sau tapis reservoir/tank cover bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tankbag cod louis : 10025345 , cum ziceam, merita toti banii, are 4 magneti sub material ,deci elimini riscul sa zgarii rezervorul, iar cand l'ai pus , are o capacitate de 8 litrii incap destule + ca mai are un buzunar transparent deasupra , acolo poti sa-ti bagi telefonul sau harta sau gps si vezi din mers , desi pare ca pica in orice moment, sca acolo ca un scai de un caine :D

e foarte bun si in oras , in loc sa-ti umplii buzunarele cu toate cacaturile , telefon , portofel, chei ....etc bagi in ala si il iei dupa tine ca pe o borseta :angryfire:

 

un produs ieftin si excelent , Recomand

Editat de Robyb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te duci la citeva intruniri pe an la un mom. dat ti se face greata sa nu ai case sau rucsac special. Eu cred ca o sa iau un rucsac si-o sa-i cos niste barete sa-l pot prinde de tank bag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca te duci la citeva intruniri pe an la un mom. dat ti se face greata sa nu ai case sau rucsac special. Eu cred ca o sa iau un rucsac si-o sa-i cos niste barete sa-l pot prinde de tank bag.

si mai am niste solutii: poti sa sudezi si zaua crapata si puteai sa modifici crash bar-urile alea sa se potriveasca :angryfire:

lasand gluma la o parte oricum rucksack=ul de rezervor nu va avea niciodata capacitatea necesara pt drum ci doar cateva lucrusoare...daca tot vrei sa cari dupa tine atunci ia-ti sidecase-ur i... :D

Editat de KMIHAI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Crashbarurile alea se puteau modifica lejer sa se potriveasca dar p.ula cromare (costa de te indoaie).

Nu vad ce-i asa mare improvizatie sa adaptezi un rucsac din ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si accesoriu, nu neaparat de moto, dar un rucksack excelent, va recomand http://www.cumparaieftin.ro/userfiles/poze...ik_Backpack.jpg.

 

Intra un laptop de 15.4 inchi perfect si ai loc pentru multe altele. Laptop-ul meu a devenit probabil cel mai rapid din tara in acest rucsack :angryfire: Barele largi distribuie bine greutatea si fac orice greutate sa se simta mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca va zgarciti puteti lega orice ghiozdan de sa , ridici saua , legi bretelele sub sa apoi inchizi saua . ( pe locul pasagerului)

 

 

Oricat te-ai chinui si ar merge, este urat sau...sa spunem inestetic. Am fost la Predeal cu "ghiozdanul" pe ghidon, si e ca dracu.

 

Care aveti side-bags, mai este nevoie sa ai ceva suporti laterali, sau daca nu sunt suficient de inalti, stau bine?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricat te-ai chinui si ar merge, este urat sau...sa spunem inestetic. Am fost la Predeal cu "ghiozdanul" pe ghidon, si e ca dracu.

 

Care aveti side-bags, mai este nevoie sa ai ceva suporti laterali, sau daca nu sunt suficient de inalti, stau bine?

sunt douatipuri cu suport lateral si fara suport.la cere fara suport lateral as recomanda sa pui o folie protectoare pe codita s anu ramai cu zgarieturi sau fara vopsea de la cum se freaca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricat te-ai chinui si ar merge, este urat sau...sa spunem inestetic. Am fost la Predeal cu "ghiozdanul" pe ghidon, si e ca dracu.

 

Care aveti side-bags, mai este nevoie sa ai ceva suporti laterali, sau daca nu sunt suficient de inalti, stau bine?

 

Eu am side-case-uri insa fara bare de sustinere...am postat mai demult si niste poze.

 

Stau foarte bine, daca le prinzi asa cum scrie in carticica lor, adica dupa ce le bagi pe sub sa, trebuie sa le mai securizezi si in partea de jos cu niste chingi (de obicei vin la pachet cu gentile) legate de scaritele pasagerului

Mesaj completat

sunt douatipuri cu suport lateral si fara suport.la cere fara suport lateral as recomanda sa pui o folie protectoare pe codita s anu ramai cu zgarieturi sau fara vopsea de la cum se freaca

 

Am facut si un drum ceva mai lung cu ele in spate, si n-am nicio problema legata de zgarieturi sau de pete de decolorare. Probabil ca asta tine de materialul din care sunt facute gentile...

post-35709-1248267252_thumb.jpg

post-35709-1248267280_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

beauty-aware e putin spus...maniac mai degraba :angryfire: totul trebuie sa mearga brici si sa nu fie zgarieturi ca nu pot dormi noaptea... :D

Da, ceea ce pentru noi e zgiriietura aproape invizibila pt. tine poate fi o noapte nedormita :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

=)) ba deci ar trebui sa te apuci de stand-up comedy :D daca nu am fi cu totii saraci in vremurile astea multe lucruri nu s-ar vinde...eu am dat 80de iepuroi pe el...

Mesaj completat

 

incearca ebay.fr sau ebay.uk si da search dupa bagster,top sellerie sau tapis reservoir/tank cover bafta

 

nu gasesc nimic pt a mea :wave:....(suport misto-urile in cazul in care apar) :moto:.....daca imi poate gasi cineva pt XJR 1300 RP19 (adica 2007 + ), dau o bere :angryfire:...a mea este identica cu cea din semnatura

Editat de metaxa09
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...