Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

yrkalex: Eu am cam 1,92 si 87 kg. Ma tine chiar foarte bine. Sincer sa-ti spun, de aia am si ales Banditul ca e mai mare decat ce gasisem si nu arat ca maimutza pe tricicleta (GSR, SV650, CBR600F... etc).

 

Anyway... cam toti de pe aici avem in jur de 1,90, asa ca nu-ti face probleme :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deci o sa fac si eu 1,90? :angry:

 

NU. Tu o sa faci 87 de kile :cheers:

Mesaj completat

tankbag cod louis : 10025345 , cum ziceam, merita toti banii, are 4 magneti sub material ,deci elimini riscul sa zgarii rezervorul, iar cand l'ai pus , are o capacitate de 8 litrii incap destule + ca mai are un buzunar transparent deasupra , acolo poti sa-ti bagi telefonul sau harta sau gps si vezi din mers , desi pare ca pica in orice moment, sca acolo ca un scai de un caine :laugh:

e foarte bun si in oras , in loc sa-ti umplii buzunarele cu toate cacaturile , telefon , portofel, chei ....etc bagi in ala si il iei dupa tine ca pe o borseta :laugh:

 

un produs ieftin si excelent , Recomand

 

 

Om..ti-am urmat sfatul. Azi mi-a ajuns. Arata bestial, abia astept sa il pun pe moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa spun ca m-am comandat si costum de ploaie. Calin l-a vazut in actiune la Predeal. Pe louis nu mai aveau marimea XL, asa ca am cautat si gasit pe bbmoto.ro. A venit in mai putin de 24 ore. Produsele se pare ca sunt pe stoc, ceea ce e un lucru avantajos.

Mesaj completat

Poza cu costumul de "ginere"

post-18065-1248810297_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si o fericire la culoare, dar modelul de cobinezon Louis 70 nu e decat in aceasta culoare. Mai exista unul, mai scump cu vreo 10 euro, in 2 culori: gri si rosu (parca).

pretul a fost 26.12 euro la 4.25 lei euro. In lei cam 140 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l porti sanator si cat mai putin :angry:

 

Am si eu o intrebare la voi...in curand va trebui sa schimb incaltarile la mobra...as vrea sa stiu si eu ce cauciucuri folositi, ati folosit si ce imi recomandati pentru un uz un pic mai sportiv? As aprecia daca o data cu sugestia facuta, sa argumentati un pic de ce ati ales acel tip de cauciuc... Acum am pe ea Pirelli Diablo, insa cineva mi-a recomandat Michlin Pilot Power pentru stilul meu de mers, mai foloseste cineva aceste cauciucuri pe mobra lui?

 

Multam mult!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-l porti sanator si cat mai putin :angry:

 

Am si eu o intrebare la voi...in curand va trebui sa schimb incaltarile la mobra...as vrea sa stiu si eu ce cauciucuri folositi, ati folosit si ce imi recomandati pentru un uz un pic mai sportiv? As aprecia daca o data cu sugestia facuta, sa argumentati un pic de ce ati ales acel tip de cauciuc... Acum am pe ea Pirelli Diablo, insa cineva mi-a recomandat Michlin Pilot Power pentru stilul meu de mers, mai foloseste cineva aceste cauciucuri pe mobra lui?

 

Multam mult!

 

 

Vezi ca are Calin la discutii (mutat ulterior la service) un topic despre cauciucuri. Exact de Michelin vorbeste..intra si inspira-te de acolo :cheers:

 

ps: /index.php?showtopic=394833

Mesaj completat

Eu cel mai probabil imi voi lua Pirelli Sport Daemon. Am tot Pirelli si desi sunt din mileniul trecut (1999) se comporta foarte bine, chiar si pe ploaie. Cel putin pe drumul de intoarcere de la Predeal, pe ploaie, nu am dansat nici un milimetru. A doua alegere ar fi Mezeler Lasertec, insa eu nu merg sportiv. Pe mine ma intereseaza mai degraba durabilitate si stabilitate pe ploaie.

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus. Am luat de la Paula's BikerShop, a costat cam 60 de lei daca nu ma insel si am montat-o la Elf Workshop (nu ca ar fi mare chestie, dar am zis sa nu ma bag unde nu ma pricep). Am folosit-o destul de rar, cand ramanea telefonul cu GPS fara baterie, dar merge foarte bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus. Am luat de la Paula's BikerShop, a costat cam 60 de lei daca nu ma insel si am montat-o la Elf Workshop (nu ca ar fi mare chestie, dar am zis sa nu ma bag unde nu ma pricep). Am folosit-o destul de rar, cand ramanea telefonul cu GPS fara baterie, dar merge foarte bine.

 

poti pune o poza ceva cu intreaga "instalatie" ?....eu nu am gasit nimic pe site la ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti pune o poza ceva cu intreaga "instalatie" ?....eu nu am gasit nimic pe site la ei

 

 

www.louis.de cod 10032936

Si eu mi-am montat, am legat-o din far de pozitie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesti nu asa bune legate de imbracaminte de moto. Fabrica nu mai face (vara cica in general nu se fac/fabrica), iar la depozit mai au doar geci, pretul fiind de 1000 RON bucata. Cu siguranta nu sunt gecile care le stiu eu, ci probabil ceva foarte bun si foarte scump, geci care se vand cu 4-500 euro in afara. Nu am mai marsat pe idee, am lasat-o asa.

 

Daca cineva are de dat asemenea bani sa imi spuna, ca am inteles ca se poate merge si vedea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesti nu asa bune legate de imbracaminte de moto. Fabrica nu mai face (vara cica in general nu se fac/fabrica), iar la depozit mai au doar geci, pretul fiind de 1000 RON bucata. Cu siguranta nu sunt gecile care le stiu eu, ci probabil ceva foarte bun si foarte scump, geci care se vand cu 4-500 euro in afara. Nu am mai marsat pe idee, am lasat-o asa.

 

Daca cineva are de dat asemenea bani sa imi spuna, ca am inteles ca se poate merge si vedea ...

unde e fabrica asta minune?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama!!

Nevesti-mii i-am cumparat geaca Dainesse de la festival (acolo am aflat ca se fac la noi la Bacau), pretul a fost 300 ron. Pe ebay se vinde la 140 euro! Sunt sigur ca 300 lei a fost cu ceva adaos, insa de la poarta fabricii nu pleaca la un pret mai mare de 200 lei!

Banuiesc ca si ei au fost afectati de criza si cum comenzile externe nu mai merg, au sistat productia, desi persoana de contact spune ca si vara trecuta au oprit productia, ceea ce inseamna ca e ceva sezonier. Pe mine ma intereseaza pantaloni sau costum cu totul, desi o geaca ca a nevesti-mii ar fi buna vara, ca mor de cald in asta de "chele".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama!!

Nevesti-mii i-am cumparat geaca Dainesse de la festival (acolo am aflat ca se fac la noi la Bacau), pretul a fost 300 ron. Pe ebay se vinde la 140 euro! Sunt sigur ca 300 lei a fost cu ceva adaos, insa de la poarta fabricii nu pleaca la un pret mai mare de 200 lei!

Banuiesc ca si ei au fost afectati de criza si cum comenzile externe nu mai merg, au sistat productia, desi persoana de contact spune ca si vara trecuta au oprit productia, ceea ce inseamna ca e ceva sezonier. Pe mine ma intereseaza pantaloni sau costum cu totul, desi o geaca ca a nevesti-mii ar fi buna vara, ca mor de cald in asta de "chele".

ma si eu caut niste pantaloni de pele pt fata.eu mi-am luat de curand pantaloni arlen ness de piele noi de pe ebay cu 100euro(transport inclus) asa ca ramane fata ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am geaca Held Tamaso (140 euro pe eBay). E textila dar are aerisiri si se poate lua mesada detasabila (am mers cu ea si pe vreme foarte rece), care mai costa cam 100 RON.

 

Un site cu piese de schimb pt. Bandit (nu toate, dar sint multe din cele des cautate): http://shop.wemoto.com/index.dyn?oid=5835756

 

Si ceva funny... Acum vreo saptamina am facut ceva ce n-am facut pina acum, in cca. 1 an jumatate de cind am motor: m-am dus cu el intr-o parcare mare, sa ma joc oleaca. Rezultate: mic wheelie involuntar la blana intr-o rampa, cauciuc ros pina aproape de margine. Abia acum am realizat cit de mult e responsabil traficul pentru stresul care te impedica sa faci anumite lucruri pe strada. Daca as avea un circuit aproape de mine cred ca m-as duce tot timpul, nu pentru performanta, ci pentru a merge fara frica shawormistului cu A4 care te preseaza din spate in curba.

Era si sa ma duc pe jos la o faza stupida: am intors pe o alee, si fiind stresat de un rahat de ciine care o luase la fuga hotarit inspre mine, m-am grabit si n-am observat urma lasata de o betoniera care si-a "marcat terenul": ditai gilma de beton intarita pe mijlocul drumului, tipic romanesc. Am prins gilma cu roata din spate, de citiva metri am mers in slalom, dar iaca am ramas in picioare.

Totodata am realizat ca sa te crezi racer pe strada e... well, nu zic, ca iar va suparati :polite:

 

Si inca ceva... vad ca nu v-a impresionat ungatorul meu automat de lant, la pret de 2 beri, dar sa stiti ca cel putin pina acum isi face treba nesperat de bine :unsure: Dar na, si Motul sau Procycle trebuie sa manince o piine :crack:

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ceva... vad ca nu v-a impresionat ungatorul meu automat de lant, la pret de 2 beri, dar sa stiti ca cel putin pina acum isi face treba nesperat de bine :unsure: Dar na, si Motul sau Procycle trebuie sa manince o piine :polite:

 

Probabil ca la anu' cand vreau sa schimb lantul o sa imi comand si eu. Pana atunci, strang bani sa ajung la intalnire la Radauti .. ca sunt Lefter Tanase! Sunt curios cum e sprayoul de la MOL, ala cu teflon de l-ai luat de la Onesti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...