Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Banditilor, unde gasesc si eu ceva piese pt unul din 96? Am cautat la dezmembrari,situri,cunostinte...am gasit doar noi si scumpe, imi trebuie urmatoarele :

 

1. Carene stanga/dreapta de sub sit

2. Capac coada intre carene deasupra de stop.

 

La modele de dupa 99 nu se potrivesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astea nu erau cumva Covoare ?

Ce? Piere Cardin? E vorba de brand. Coty cosmetics, cel mai tare producator de parfumuri din lume, are pe Europa dreptul de a folosi brandul Piere Cardin , la cosmetice vorbesc. Stii cum e cu marketingul. Tonino Lamborghini, ceva fiu sau nepot al celebrului producator de masini, are sub brandul sau pixuri, cafea, parfum etc. Beckham are parfum, lenjerie....de fapt parfumul e David and Victoria Becham, deci daca o incluzi si pe ea te intinzi si la creatii de moda. La fel si cu Cardin, este si imbracaminte ( de aici ii vine renumele), si cosmetice, si naiba stie cate si de care fel. Sa nu mai zic de Adidas, Playboy, Calvin Klein......

Fiecare om sau muiere care ajunge celebru vinde numele unei firme producatoare de cosmetice. Cantarete ( Kylie, Celine, JLo, Aquillera), fotomodeale (fara numar), creatori de moda ( Hugo Boss KMihai :( , Cardin, Calvin Klein, JOOP), actori/trite (Hale Berry, Banderas ), sportivi ( iar gramada), si altii din multe alte bresle.

Ertem? Adica capisci?

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce? Piere Cardin? E vorba de brand. Coty cosmetics, cel mai tare producator de parfumuri din lume, are pe Europa dreptul de a folosi brandul Piere Cardin , la cosmetice vorbesc. Stii cum e cu marketingul. Tonino Lamborghini, ceva fiu sau nepot al celebrului producator de masini, are sub brandul sau pixuri, cafea, parfum etc. Beckham are parfum, lenjerie....de fapt parfumul e David and Victoria Becham, deci daca o incluzi si pe ea te intinzi si la creatii de moda. La fel si cu Cardin, este si imbracaminte ( de aici ii vine renumele), si cosmetice, si naiba stie cate si de care fel. Sa nu mai zic de Adidas, Playboy, Calvin Klein......

Fiecare om sau muiere care ajunge celebru vinde numele unei firme producatoare de cosmetice. Cantarete ( Kylie, Celine, JLo, Aquillera), fotomodeale (fara numar), creatori de moda ( Hugo Boss KMihai :( , Cardin, Calvin Klein, JOOP), actori/trite (Hale Berry, Banderas ), sportivi ( iar gramada), si altii din multe alte bresle.

Ertem? Adica capisci?

 

Deci nu sunt covoare ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din seria cu tinutul in priza: azi m-am dus la padure cu f650-ul si mi-a mai trecut ciuda ce o aveam pe el.

se simte bine pe poteca si pe drum forestier, urca si coboara pante (am cauciucuri mixte off-road/asfalt) pe care nu le puteam aborda cu banditul. eram si cu pasager si nu s-a simtit... daca eram fara cred ca ieseam de pe poteca si o zbugheam prin padure =))

 

una peste alta e o mobra cu care poti sa mergi la pescuit sau sa te dai cu parapanta. varianta a doua imi place :(

azi am ramas si in pana prostului de am impins-o 250m (noroc chior) pana la benzinarie unde am aflat fara dubii ca incap FIX 15 litri in rezervor care ma tin undeva peste 200 km...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la discutia despre tobe... Nici o toba nu arata si suna la fel de bine ca 2 tobe. :(

 

Adica tobe de monster(de care si am), sau de sv1000, gsxr1000...si nu cred ca-i prea multa inginerie in a confectiona adaptarea la 4-1-2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si-a desfacut careva dintre voi etrierii pentru a-i curata? cum se face aceasta treaba? ce imi trebuie ca sa-i curat si sa-i fac gigea? :( e o miscare complicata? sau ma pot baga si eu cu doua maini stangi?

de ce vrei sa-i curati?

 

e destul de simplu daca nu-i blocat vreun surub. se curata doar cu lichid de frina. vezi sa nu fii tentat sa freci pistoanele cu cine stie ce, au o depunere anti-rugina care daca s-a dus si s-a pus rugina pe ei, adio.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce vrei sa-i curati?

 

e destul de simplu daca nu-i blocat vreun surub. se curata doar cu lichid de frina. vezi sa nu fii tentat sa freci pistoanele cu cine stie ce, au o depunere anti-rugina care daca s-a dus si s-a pus rugina pe ei, adio.

 

Vreau/trebuie sa-i curat pentru ca sunt aprope blocate pistonasele... asta mi-a spus nenea care mi-a schimbat cauciucul pe fata...ca trebuie de urgenta sa curat etrierele...

 

si ma gandeam ca daca nu e cine-stie-ce inginerie, o fac eu in curte...dar daca cere un anumit grad de experienta in mecanica sa ma duc la un meserias...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreau/trebuie sa-i curat pentru ca sunt aprope blocate pistonasele... asta mi-a spus nenea care mi-a schimbat cauciucul pe fata...ca trebuie de urgenta sa curat etrierele...

 

si ma gandeam ca daca nu e cine-stie-ce inginerie, o fac eu in curte...dar daca cere un anumit grad de experienta in mecanica sa ma duc la un meserias...

 

 

Mai mergea pus putin lichid de frana pe langa piston pentru a se mai debloca un pic. Acuma sper sa nu dezinformez prea tare sa ii explodeze motocicleta cuiva din cauza asta :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de ce inseamna asta :( (sunt zero la capitolu mecanica, d-aia ceream parerea voastra daca sa ma bag eu sau s-o duc la cineva)

adica daca are o jumatate care gliseaza in cealalta sau are pistoane-n ambele parti.

 

anyway e o operatie simpla spre banala dar e posibil ca daca sint blocate pistoanele sa fie garniturile si/sau chiar pistoanele varza si curatatul sa nu ajute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica daca are o jumatate care gliseaza in cealalta sau are pistoane-n ambele parti.

 

anyway e o operatie simpla spre banala dar e posibil ca daca sint blocate pistoanele sa fie garniturile si/sau chiar pistoanele varza si curatatul sa nu ajute.

 

Da, are pistoane doar pe o singura parte. cred totusi ca o sa ma duc marti sau miercuri la un service si sa-i rog pe baietii de acolo sa le desfaca si sa-mi spuna exact ce si cum. cert e ca in momentul de fata, etrierele mele sunt praf. adica pistonasele nu culiseaza. cand am schimbat cauciucul pe fata, s-a chinuit nenea ala cam 20 de minute sa impinga pistonasele inapoi ca sa poata scoate etrieru de pe disc si sa-l bage la loc... mersi mult pentru informatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...