Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

NU tre sa iti ceri scuze Caline, gust si io clumele, chiar daca mai acide si cu un bat infipt in ochi :crack:

Amu oi crede-o si pe ea ( prietena), nu am de ales, decat daca are careva din banditii din Bucuresti sa imi zica ceva legat de asta, hai, care ai sufletul patat?

Oricum, mi s-a parut super tare faza. Incercam sa ne cunoastem, sa ne vedem si face-off nu numai din spatele tastelor, planificam intalniri, si va vede pe o parte gagica inaintea mea , haiul pi#dii.

@Kmihai nu e bani de modificat mobre, nu avem ce sa vorbim concret. Daca o dam in care ce viseaza ca ar modifica ne iau spumele aici. Vezi, l-ai modificat pe al tau ( cel mai frumos pana acum din tara, parerea mea ) si ai ajuns la punctul unde te uiti din avion la noi, neintelegand de ce nu facem si noi la fel. De ce te-ai grabit Mihaita? De ce? E gluma, dar apropos, ai mai schimba ceva la el acum? Mai ai ceva planuri? ( la tine e voie sa se discute si de planuri, deoarece pana acum le-ai si finalizat, spre deosebire de restul pulimii care belim ochii doar , sau mai nou, revenim asupra modificarilor, vezi Calin :scratch: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tineti minte ca va spuneam aseara de gajaitul ala din timpul mersului ?

Ei bine, am aflat de la ce e..s-a cam dus lantul..e ceva mai lung decat ar trebui sa fie si incaleca pe pinion..

Si-a schimbat cineva kitul de lant recent ?

Ma intereseaza niste preturi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba da, mi-am pus eu stage kit :P si-mi consuma 1%

mai adauga un neuron si atunci o sa ai doi care pot sa fie in contradictie :)

 

NU tre sa iti ceri scuze Caline, gust si io clumele, chiar daca mai acide si cu un bat infipt in ochi :crack:

Amu oi crede-o si pe ea ( prietena), nu am de ales, decat daca are careva din banditii din Bucuresti sa imi zica ceva legat de asta, hai, care ai sufletul patat?

Oricum, mi s-a parut super tare faza. Incercam sa ne cunoastem, sa ne vedem si face-off nu numai din spatele tastelor, planificam intalniri, si va vede pe o parte gagica inaintea mea , haiul pi#dii.

@Kmihai nu e bani de modificat mobre, nu avem ce sa vorbim concret. Daca o dam in care ce viseaza ca ar modifica ne iau spumele aici. Vezi, l-ai modificat pe al tau ( cel mai frumos pana acum din tara, parerea mea ) si ai ajuns la punctul unde te uiti din avion la noi, neintelegand de ce nu facem si noi la fel. De ce te-ai grabit Mihaita? De ce? E gluma, dar apropos, ai mai schimba ceva la el acum? Mai ai ceva planuri? ( la tine e voie sa se discute si de planuri, deoarece pana acum le-ai si finalizat, spre deosebire de restul pulimii care belim ochii doar , sau mai nou, revenim asupra modificarilor, vezi Calin :scratch: )

ma manca in poponeata sa fac ceva cu codita aia care daca te uiti din spatele bandit-ului e lata ca o tigaie dar o codita second al un pret realist pe care sa incerc nu am gasit si sincer nu prea am timp mai nou ma bucur de cineva pe nume Sara :)

 

Tineti minte ca va spuneam aseara de gajaitul ala din timpul mersului ?

Ei bine, am aflat de la ce e..s-a cam dus lantul..e ceva mai lung decat ar trebui sa fie si incaleca pe pinion..

Si-a schimbat cineva kitul de lant recent ?

Ma intereseaza niste preturi..

intre 100 si 160eur depinde de ce optezi...

 

 

ps:ma dispera asta cu inlocuitul cuvintelor cu expresii gay ca si "poponeata"

Editat de KMIHAI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai adauga un neuron si atunci o sa ai doi care pot sa fie in contradictie :)

 

 

 

Imi place ca stii de gluma.

Sa-ti traiasca fata! Ea n-are nici o vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place ca stii de gluma.

Sa-ti traiasca fata! Ea n-are nici o vina.

:))) aia ziceam si eu, de aia incerc sa o mut din romania...departe de glumeti :))) ca poate se molipseste

Editat de KMIHAI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:))) aia ziceam si eu, de aia incerc sa o mut din romania...departe de glumeti :))) ca poate se molipseste

 

 

Daca o lasi in banat e ok ca doar e fruncea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

@banditrider da te rog detalii despre gajait. si eu aud un ceva ciudat pe la motor cand is in sarcina pe la 6k de rotatii

 

Pai la 6k turatii, aud doar toba :crack:

Poate face si atunci, nu am de unde sa stiu..cert este ca atunci cand plec de pe loc, se aude un harjait de la roata spate..

 

Asa ca azi am demontat banditul:

 

1. Am dat jos cablul de km care era rupt si l-am inlocuit cu cel nou..Deci vad si eu viteza acum

2. Am desfacut etrierul spate, am dat placutele jos si am inspectat zona(totul era ok)

3. Am intins lantul

4. Am desfacut capacul de la schimbator, sa vad daca a intrat ceva pe la pinion(era niste mazga, dar nu era asta problema)

5. Rulmentul de la roata este bun, nu are probleme

 

Mie mi-a aratat un coleg cu ceva mai multa experienta:

 

A apasat pe lant in sus sa-mi arate cat se intinde, dupa care a mai invartit de roata si mi-a aratat iar cum se intinde..Era o diferenta destul de mare..plus ca se vedea si pe foaia din spate cum incaleca lantul peste pinion..

 

Am gasit asa:

http://anvelopemoto.eu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=139&Itemid=1

Si asa:

http://consumabile.bepagroup.ro/Kituri%20de%20lant%20D.I.D/kit%20lant%20suzuki?product_id=98

Primul este si colorat, dar nu stiu care e mai calitativ dintre cele doua..Ca asta ma intereseaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai cantarit-o tu? :P

 

 

 

cand mi au facut devizu am auzit si am mai auzit ca face 4 000 mii lei :P

 

 

si ca sa imi dau si eu cu parerea despre banditu din toate timpurile , ca si look , asa vede un tanar ca mine :D

 

N / S

 

kult - naspa / naspa rau

pop - binisor / binisor

neo - ok / FOARTE BINE :D

evo (adica modelul 2011) - bine / bine

 

scurt si la obiect :friends:

Editat de gabi88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Tare mi-ar placea sa-mi pun bugspoiler, acum ca am ridicat-o de poponeata :)

Dar m-am tot uitat pe net si sub 180 de euro n-am vazut nimik.

Am un 650s '08. Poate ati vazut ceva mai ieftin sau stiti pe careva sa faca asa ceva.

 

merci

 

Si inca o chestie. Are cineva in Bucuresti o galerie de evacuare de bandit de 600?

M-ar interesea sa inlocuiesc evacuarea mea cu una de la 600 si as vrea sa verfic deca se potriveste.

 

 

Ca tot ziceati ca nu se intampla nimik pe forum... proiecte, proiecte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

 

 

Si inca o chestie. Are cineva in Bucuresti o galerie de evacuare de bandit de 600?

M-ar interesea sa inlocuiesc evacuarea mea cu una de la 600 si as vrea sa verfic deca se potriveste.

 

 

Ca tot ziceati ca nu se intampla nimik pe forum... proiecte, proiecte!

de ce vrei sa pui alta galerie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

150 ron montatul unui lant?

 

am fost ieri la service sa schimb uleiul, 109 RON cu tot cu filtru. mi-a zis mecanicul ca are un zgomot anormal la ralanti si cica e de la supape si/sau distributie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah ce-ti fac..ah ce-ti fac!! Cand eu ti-am zis ca trebuie sa merg la reglat supape, tu ce-ai zis? Lasa frate, ca si a mea face la fel..nu are nimic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost ieri la service sa schimb uleiul, 109 RON cu tot cu filtru. mi-a zis mecanicul ca are un zgomot anormal la ralanti si cica e de la supape si/sau distributie.

Asta inainte sau dupa schimbarea uleiului? Ca cica si al meu avea un zgomot ciudat/ingrijorator pana a i se schimba uleiul. Si cica era din cauza uleiului vechi/statut, sub nivel, si temperaturilor de afara la vremea aia (incep. lui martie).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

150 ron montatul unui lant?

 

am fost ieri la service sa schimb uleiul, 109 RON cu tot cu filtru. mi-a zis mecanicul ca are un zgomot anormal la ralanti si cica e de la supape si/sau distributie.

109 lei ulei + filtru ???

Editat de gabi88
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Indiferent de cum e uleiul, la rece se aude. Conform manualului supapele se verifica/regleaza la 6000 km. Eu am 33 mii :D Am luat motorul la 26 de mii...macar sa le verific...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motul 5100 la oferta. eu zic ca e moka.

 

Banditul e oricum un motor mult mai zgomotos decit cele racite pe apa, si ma refer la motorul propriu-zis, nu evacuare. eu am verificat acuma un sezon supapele si erau ok, adevarat ca la limita inferioara, dar ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fui si io pe amkart azi la un mic campionat de karting cu colegii si am zis sa dau o tura si cu motoru. Am si filmat dar o sa pun filmuletul mai incolo ca sunt la munca si e munca de editare.

 

Daca am caucioacele asa ca in atasament acu credeti ca s-o f*tut ? Sigur am ras vro 1000 de km din ei dar ar trebui sa mearga in continuare nu?

 

E prima oara pe circuit si ultima pentru ca nu prea se merita - nu ai unde sa accelerezi mai mult si stai in curba non stop + cauciucuri duse.

 

Pentru aplecare banditul are nevoie de kit de ridicare scarite , ca eram o mica lebaduta in curbe cu piciorusu ridicat sau atingeam cu crashbarurile. Cred ca chestia asta se trage si de la amortizorul pulbere al kultului.

 

E foarte ieftin la amkart pentru motoare - 20 lei 10 minute si ai incaltarile ca mine dupa. Si echipament full.

 

post-46846-0-05020400-1305899985_thumb.jpg

 

post-46846-0-45495300-1305900009_thumb.jpg

Editat de arw357
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de fapt nu ai ras nimic, ci ai adaugat. ce vezi tu acolo e un amestec de cauciuc care l-ai luat de pe pista. daca mergi tare pe circuit razi din gume, daca nu... le incarci cu reziduuri de pe pista. la tine se vede clar ca guma e incarcata

Editat de Vishco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...