Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

That's the spirit!!! Dupa ce iau vacanta, ma bag oricand :D

Daca se organizeaza o iesire de banditi, cred ca ma bag si eu. totul tine de banuti :) Asa ca, ne citim pe aici si vedem ce si cand se stabileste plimbarea, facem lista cu participantii si o luam din loc. cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci hai sa stabilim altceva in prima faza.

1. Intrunire motociclistica generala organizate de vreun club.

2. Ieseala banditeasca.

Eu sunt de acord cu oricare.

Si sa incept si o lista ca sa ne vedem care si cum santem.

1.Zven

2.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu sunt foarte incantat de intrunirile moto (ma refer la alea de calibru foarte mare), insa, o iesire intre banditi de doua-cinci zile pe undeva prin tara, gratar, beri si povesti, imi suna mega bine :) asa ca..

1. Zven

2. Cosmin

3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca atunci o sa incercam sa facem o iesire a noastra. In cazul asta putem stabili exceptiile(si ma refer la motociclisti/e care ne pot acompania fara a avea bandit).

 

1. Zven

2. Cosmin

3. Marmotzell (dupa 28.06)

4.

 

Hai restu de banditi, nu iesim si noi la o plimbare de weekend?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai banditi sa iesim la plimbare! In luna iulie facem o iesire de maximum cinci zile (asta o sa stabilim la momentul respectiv, si evident, fiecare in functie de timpul liber pe care il are). Alegem impreuna o destinatie sau un traseu si plecam pa-pa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu in IULIE, mai exact in partea a doua a lunii voi fi prin tara in concediu. Nu ca as mai fi printre banditi :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa initiativa ;) Eu cred ca sunt singurul bandit care o sa iasa de la 'iernat' in august...de atunci o sa ma bag si eu la o plimbarica/..pana atunci va urez plimbari/intalniri banditoase frumoase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun. Mai e pana atunci... Ce ziceti sa introducem si Transalpina in itinerarul nostru. L-am mai facut odata si l-as mai face de 999 de ori. Si dupa ce aterizam in Sebes, propuneti voi :). In functie de itinerarul propus calculam apoi timpul si fondul monetar necesar/disponibil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, mai intai sa vedem ce banditi vor sa iasa la plimbare, apoi, in functie de pozitionarea fiecaruia pe harta, alegem un traseu sau o locatie ca sa fie bine pentru toti. Eu cred ca cea mai convenabila varianta pentru toti banditii din toate colturile tarii ar fi sa ne strangem pe undeva prin transilvania (ceea ce inseamna ca pentru cei din sud, sud-estul tarii probabil transalpina/transfagarasan vor face parte din traseu ;) ). Cand avem un numar cat de cat aproximativ de participanti, in functie de posibilitatea fiecaruia, stabilim si datele "evenimentului". Din punct de vedere al costurilor, eu prefer sa merg cu cortul. Dar daca majoritatea va decide ca mergem la o pensiune sau la ceva cazare, sunt ok si cu asta :)

Concuzionand... Hai banditi la plimbare!

 

1. Zven
2. Cosmin
3. Marmotzell (dupa 28.06)

4. ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, daca vreti sa faceti ceva frumos trebuie sa fie un traseu care sa multumeasca pe fiecare, la o distanta cat de cat egala tururor. Cat priveste cazarea, se poate alege lejer un camping insa depinde de camping .. sa nu ajungeti sa carati lazile cu bere cu motorul :laugh:

Avand in vedere criza si banii care nu ne mai ajung, cel mai simplu ar fi un weekend, vineri seara va intalniti la .. nu stiu, Sighisoara ... Sambata plimbare, Duminica acasa. Intre .. baute, bancuri, intamplari si alte activitati conexe/diverse :laugh:

Oricum, pana nu stabiliti o locatie sau un traseu va fi greu sa ii urniti pe ceilalti banditi! Oricum, capul sus si tineti-va tare. Merita s-o faceti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da pui pe el nu gluma ...

se pare ca o sa iesim in 3-4 insi maxim ... :(

Nu fi frate asa pesimist! O sa ne stragem. Ce e obligatoriu sa fim STRICT Banditi? O sa fie bine o sa vezi. Da, cortul este cea mai buna si apropiata de adevar optiune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot ne punem incarcatura :) .

De asta vara . Moment la care sunt alaturi de Cosmin cu balutza .

post-46846-0-46376900-1370523717_thumb.jpg

post-46846-0-68694300-1370523894_thumb.jpg

Un drum prin Muntenegru.

post-46846-0-45409300-1370523728_thumb.jpg

Si un semn catre Slatina tot pe undeva prin Muntenegru.

post-46846-0-45719500-1370523903_thumb.jpg

 

Slatina inseamna apa sarata in limbile slavice.

 

Voi va decideti cand o faceti si daca pot vin si eu o zi cu voi.

Editat de arw357
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Latimea ideala este 160/60 iar maxima ar fi 170/60(neincercata de mine) am incercat in schimb acum cativa ani 180/55 si era strans de janta si isi schimba forma(deci neindicat) Am incercat si un 169 slick (dar nu imi mai amintesc inaltimea )si venea f bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@motorocker: 14-16 iunie seawolves? te bagi, macar acu sa ne vedem. frumos ar fi daca am pleca mai multi odata, sa mergem banditeste :D

 

DA!

Numai ca o sa plec de vineri la pranz, si o iau pe A2 (la dus, cel putin).

Banditeste nu pot sa merg, ci cam 100-110 ca o sa am sobolanu' pe rezervor si nu prea ii place peste 120 km/h.

 

Care dintre voi mergeti la concert Rammstein din Bucuresti la sfarsitul lui iulie?

 

Si eu, la golden

 

Eu nu sunt foarte incantat de intrunirile moto (ma refer la alea de calibru foarte mare)

 

minti! :P, ti-a placut la seawolves anu' trecut :D

 

ca fapt divers, a schimbat careva filtrul de benzina? ce atu pus in locul lui? de unde, de care si cat ati dat pe el?

 

 

 

PS:

de ce-mi rascoliti amintiri placute? ca sa-mi fac sange rau?

 

 

296072_211635095564380_5913814_n.jpg

 

317315_211635295564360_8005716_n.jpg

 

304571_211639845563905_3440140_n.jpg

 

315951_211640555563834_4577024_n.jpg

 

296439_208612929198850_3705333_n.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"ca fapt divers, a schimbat careva filtrul de benzina? ce ati pus in locul lui? de unde, de care si cat ati dat pe el?"



Am luat eu in primavara filtru de diametru 8mm, de la mymoto si sunt multumit de el.



Vizazi de plimbari bandicesti, m-as baga si eu, dar tot asa cum a zis Macke, 2-3 zile, sa se cupleze cu weekendul, eventual plecat vineri dimineata si intors duminica seara, ca e cam greu pt. toti sa ne luam mai multe zile libere, ca sa nu mai zic de finante. Ca locatie, eu as vota undeva pe langa Brasov, o sa se incalzeasca vremea si la munte e cam cel mai bine (marea e mai greu accesibila pt. cei care stau in partea de vest)....e doar o propunere...



post-61400-0-92363400-1370592053_thumb.jpg



Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Bun atunci. in legatura cu plecatul in ieseala banditeasca(nu ma refer la viteze, eu de felul meu sunt cam baba la stilul de mers). hai sa stabilim un traseu.

2. Concert rammstein hai sa vedem cum facem sa ve vedem pe acolo sa sa stam si la o bere.

3. Care mai pleaca la seawolves vineri pranz/dupamiaza ca poate plecam in gasca. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ma! 2-3 zile, pe la munte, cu corturi, cu un foc, cu d'astea! Sa fim noi multi, k atmosfera vine de la sine!

 

Lordgrec... ce ziceai tu de slikul ala? Se preteaza pe Bandit asa ceva? Ca visez de mult la ele. Cat au costat dak mai stii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Bun atunci. in legatura cu plecatul in ieseala banditeasca(nu ma refer la viteze, eu de felul meu sunt cam baba la stilul de mers). hai sa stabilim un traseu.

2. Concert rammstein hai sa vedem cum facem sa ve vedem pe acolo sa sa stam si la o bere.

3. Care mai pleaca la seawolves vineri pranz/dupamiaza ca poate plecam in gasca. :P

3.la mare sper sa ajung si eu ca nu am fost niciodata(la intrunire ma refer).sper... :)

1.m-as alatura si eu grupului vostru daca primiti ex-banditi :))

Editat de BikerMF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun. Locatia s-a stabilit cat de cat. Ramane sa ne strangem vineri seara in zona brasov/sighisoara intr-un camping (tre sa cautam un camping ok prin zona aia. Daca sunt banditi prin zona aia si cunoaste, poate ne ajuta cu indicatii si sugestii). Urmeaza sa stabilim perioada. Da, de vineri dimineata pana duminica dupa-amiaza mi se pare foarte ok. Am stabilit ca iesim in iulie... dar cand in iulie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...