Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

e o anumita senzatie pe curbe si la manevre bruste. senzatie care te face sa fii extrem de nesigur pe moticicleta.

 

tampita senzatie. mai ales pe ploaie si asfalt valurit, in curbe... foarte naspa.

 

eu vreau sa-i schimb rulmentul pe ace si bucsa in prima faza sa vad daca e vreo imbunatatire. :smoke:

in afara de amortizorul de b12 kult, mai e vreunul sa mearga? ala de vfr 750 l-am masurat si nu mere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu vreau sa-i schimb rulmentul pe ace si bucsa in prima faza sa vad daca e vreo imbunatatire. :smoke:

in afara de amortizorul de b12 kult, mai e vreunul sa mearga? ala de vfr 750 l-am masurat si nu mere...

eu nu stiu sa se potriveasca altul. cica ar mai fi de la niste GSXR-uri, dar numai zvonuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai..cautati amortizor maxim 310 mm parca, nu? si apoi puteti sa incepeti sa adaptati.

 

am gasit de gsxr, dar era sh si de la un gixer mai vechi...deci...rulat ceva km. Nu bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mobra mea e gri toata. multumesc zeului nisipului si al pamantului ce vegheaza asupra bucurestiului, care cand se intalneste cu nea' ilie asta, ma dispera!
ieri pe la pranz am spalat-o. acum tre sa plec cu ea la munca si plouo :smoke:
sa-l foot intre urechi pe nea' ilie, dupa ce am ajuns la munca, la 20 minute...s-au uscat strazile.

Iar e gri mobra mea

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o intrebare..daca ii pui un kit de coborare la B6 si pui un amortizor de PopB12, mai trebuie modificat ceva? :smoke:

 

Da, va trebui sa polizezi cam 2mm din locul undeva va atinge amortizoru pe piesa de legatura din aluminiu a suspensiei. Am facut asta acu 2 ani si a mers excelent. Recomand un dremel totusi, nu flexul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, va trebui sa polizezi cam 2mm din locul undeva va atinge amortizoru pe piesa de legatura din aluminiu a suspensiei. Am facut asta acu 2 ani si a mers excelent. Recomand un dremel totusi, nu flexul...

la combinatia asta m-am gindit si eu initial da' n-am avut curajul. asta ar insemna ca as putea sa pun chiar amortizorul de GSXR, care e o tira mai scurt decit cel de B12 Pop. la amortizorul de Pop furca de prindere de jos e de aluminiu chiar destul de subtire, ma gindesc ca daca aia rezista... dremel am numai bun de asa ceva si tentatia e mare, da' sa ti se rupta linkage-ul pe drum... pare una din cele mai triste chestii care se pot intimpla.

Mesaj completat

asta e site-ul celor de la care am cumparat amortizorul de Pop si mi-au returnat banii fara sa trebuiasca sa-l trimit inapoi: http://www.mvh-online.de/

preturi mari, ca de Germania, dar poate are nevoie cineva de ceva ce nu gaseste in alta parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-o mai spala. eu asa fac :smoke:

pai cred ca asa fac, pana or anu7nta astia minim 2 saptamani fara ploaie :lol:

dar ma doare sufletu cand ma uit la galeriilea cum din sampanii se fac gri mat si toba la fel, si blocul+radior la fel....

Âşit+fac!

 

Ilie, Ilie ... (cuvant urat) in (cuvant urat) sa-ti fie ;)

Dude ... ia metrou' :cheers:

 

nu vreau sa par fitos, dar metroul sux vara... prefer sa merg prin ploaie cu mobra + ca nu mi-e la indemana (plec de la pretina)

 

cel mai misto ar fi sa nu mai ploua, sau sa curete bucarestu de noroi si nisip.... ca nici pe la tara daca merg pe ploaie nu se porcaie in halul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iceman, ai umblat prin dristor pe stradute pe langa Prosper(in spate pe langa un bloc galben)? Te-am vazut eram departe si nu stiu daca erai tu(bandit negru, cu topcase negru de marime medie) si vroiam sa fac un semn.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai..care aveti un bandit rosu complet, model 98 ? (prima oara am crezut ca este un miraj )

E primul fratior rosu care il vad pana cum :x

Era parcat intre Plazza si Razoare..

 

Apropo, mi se pare mie, sau e ceva mai multa politie pe strazi de cateva zile ? :smoke:)

Incepe sa-mi fie frica sa sar de 58 km/h :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitam pe pagina de start si ce vad? E ziua lui Macke.

La multi ani baaaaaaaaaaaaa , beau un pahar de timisoreana rece dintr-un flacon inceput aseara pentru tine, sa stii si tu.

Sa iti traiasca talharu, km fara numar, bani de benzina, TVA mic si sa ne intalnim cu bine.

Cheers.

P.S. Asta daca ti-ai complectat pe bune datele la profil :smoke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iceman, ai umblat prin dristor pe stradute pe langa Prosper(in spate pe langa un bloc galben)? Te-am vazut eram departe si nu stiu daca erai tu(bandit negru, cu topcase negru de marime medie) si vroiam sa fac un semn.

nu eu. eu n-am topcase :cheers:

 

Si eu tot ma intalnesc cu unu cu pop 6 negru ca al mee in zona victoriei-sp gr. alexandrescu dar mereu e pe contrasens. am mai vazut un pop 6 negru pe vulcanescu.

 

ps: care ai ochelari si b6 negru kult? ca mai demult mi-a zis pretina ca i-a facut cu ochiu unu cu bandit 6 negru cu ochelari in preajma spit militar :smoke:

Mesaj completat

la multi ani macke!

 

in concediu o sa trec prin bacau :lol:

 

hahaha haha ha ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc domnilor de urari...sunteti "way too kind"!!

 

Desigur ... :smoke: de rigoare de la mine pentru toata lumea (macar virtual)

 

PS: si eu servesc o bere nefiltrata la cutie :lol: asa ca ... suntem in acelasi "ton"

Mesaj completat

IceMan..cand ajungi in Bacau, da un semn. Ideea e totusi sa imi spui cu cateva zile inainte, sa nu ma prinzi iesit :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin si eu cu doua ore si 29 de minute intarziere... LA MULTI ANI!!!!!!!!!!!!! tot ce-ti doresti.... km multi.... bla bla... tu stii cel mai bine ce-ti doresti... multi ani, multi km, multe beri, multe cadouri... Cheers man! Biau acu de ziua ta (asta-i cu serviciu..daca intru azi si ies maine...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

copiii sa imi creasca mare, nu?! ;)

 

Multumesc de urari ...

 

 

Mesaj completat

copiii sa imi creasca MARI (azi am o problema cu acordurile gramaticale)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa va spun ca mi-am facut cadou un bec H4 xenon look de la Osram. Am dat pe el vreo 28 de lei, ceea ce nu e mult. La Phillips preturile sunt pe la 50 lei acelasi tip de bec. Astept sa prind cateva ore libere fara ploaie .. eventual vineri seara, ca sa pot si iesi cu moto la plimbare sa va spun impresii. Sunt sigur ca nu e cine stie ce mare scofala, insa pt 28 de lei, eu zic ca merita! Oricum nu dau 80 cat e un Phillips cu 50% more light

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ploua duminica merge cineva pe cheia ? (de preferat duminica , e mai liber)

;)

Daca mergi sa te dai reising, vin eu.

Daca nu, nu pot sa vin.

Mesaj completat

Gabi, dar ce vrei sa vezi pe cheia ? E thrill of the ride?

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...