Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

deci mi-ar trebui doar farul .. :laugh:

 

Eu stiu ca iti trebuie doar farul..la modelul kult, si varianta naked si varianta semicarenata, au ceasurile identice..

Daca vrei, ne putem intalni intr-o zi sa te uiti la al meu si sa faci o comparatie..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu stiu ca iti trebuie doar farul..la modelul kult, si varianta naked si varianta semicarenata, au ceasurile identice..

Daca vrei, ne putem intalni intr-o zi sa te uiti la al meu si sa faci o comparatie..

aha...nu suna rau , abea mai imi impartasesti si mie din secretele talharului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Serveste careva azi intrunirea de la Ploiesti?

Eu plec pe la 13-14 din buc. Mai vine careva?

 

 

Hai ceva mai devreme.

Eu ma gandeam sa plec pe la 11.30.

Nu pot ramane peste noapte din pacate si vreau sa mai prind si eu cate ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aha...nu suna rau , abea mai imi impartasesti si mie din secretele talharului

 

Ok, pe saptamana viitoare, marti/miercuri..

 

Pana una alta, azi ma duc sa-mi fac asigurare, ca mi-a expirat pe 26 :laugh: si ieri am mers fara..nu stiam ;))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi discuri braking cu 150euro hmmm....ce o fi wrong cu ele ca sunt caum 350-400 ca ma tot uit cu jund de ceva vreme la asa ceva

totusi sint SH, nu mi se pare mic pretul.

pai in cazul asta ia-le tu si-ti cumpar eu discurile tale daca-s in stare buna :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea si eu nevoie de o sa de Bandit , pentru un GSXF . Am probat una din 2006 si se potriveste . Nu ma intereseaza starea in care se afla , vreau numai sa se potiveasca , si placa aia de plastic sa nu fie rupta( nu stiu cum se numeste ) .

 

Daca ati auzit sau ati vazut dati-mi si mie de stire . Merci :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am un manual de reparatie pentru k7. e adevarat ca e in spaniola dar pozele sunt traduse... :P

e tot asa de mare... deci nu merge pus aici. cine are nevoie sa-l ceara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri si azi am observat ca temperatura optima pentru Bandit in oras si nu numai de de ~25(+-3) grade Celsius.

Se aude foarte frumos motorul, nu mai aud segmentii cum freaca in cilindrii si nici culbututorii cu tachetii cum joaca hora ca baietii. Foarte frumos merge banditul pana in 28 grade.

 

Sapt trecuta mi-a consumat mi-am facut consumul. Am alimentat pe Valea Oltului si mi-a intrat rezerva 310 km mai tarziu. din astoa 310 km, 200 eu fost inagara orasului si 110 in oras... consum mixt, easy riding: 4.8/100 :P

 

(cel mai putin am scos in iunie, CT-Buc via Calarasi, rezerva la 340 km => 4.4/100 km)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IceMan...noi tot mancam bataie de la Calin o data si o data! :P Care ati mai scos consumuri de-astea de sub 5? Ca si eu de la Radauti inapoi am scos 4.9 :P

Editat de Macke
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In concediu, 6000 km prin Europa, in general autostrazi, incarcat destul de mult cu topcase, laterale hard si pasager - 5.9 l/100 km.

Anul trecut, pe 5000 km in aceleasi conditii - 5,5 l/100 km.

 

Cresterea de consum este probabil explicabila prin faptul ca m-am mai invatat cu el si acum merg ceva mai turat ca sa am mereu "zvac"-ul necesar (adica peste 5000 rpm). Oricum la 130 km/h (viteza de autostrada) sta peste 6000 rpm, deci n-am cum sa merg in turatie mai mica, mi-ar mai trebui o treapta de viteza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care sti desfacut recent rulmentii la jug? sunt conici sau "normali".

 

ma gandeam sa incerc sa mai strang putin gatul, poate nu e nevoie sa schimb rulmetnii... :P

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/GSF-600-1200-Bandit-...otorcycle_Parts poate ajuta pozele din licitatia asta :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IceMan...noi tot mancam bataie de la Calin o data si o data! :P Care ati mai scos consumuri de-astea de sub 5? Ca si eu de la Radauti inapoi am scos 4.9 :)

asta este corect.

acuma incep si eu sa cred ca e ceva deampulea la motorul meu ca in tura cu Vischo am scos in cel mai bun caz consum egal cu al lui, si el a mers cu pasager. nu mare diferenta, maxim 0,5 l la suta. pe mine ma doare la basca de ea, doar sa nu indice niste problemuri cu motoru'. da' pana mea, pe de alta parte daca merge inseamna ca e bun. btw IceMan, ala e consum fara pasager?

 

 

care sti desfacut recent rulmentii la jug? sunt conici sau "normali".

 

ma gandeam sa incerc sa mai strang putin gatul, poate nu e nevoie sa schimb rulmetnii... :P

ce conteaza daca-s conici sau nu? oricum se schimba cu tot cu ghidul. stock cica ar fi cu bile dar eu am conici. o fi schimbati. oricum nu bag mina-n foc ca-i asa.

 

 

no, acuma ca tot e bihleala mare pe-aici in ultima vreme, intreb si eu: unde a vazut KMIHAI K1200R cu 6000 euro? recunosc ca mi-as lua si eu motoru' asta daca mi-as permite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

btw IceMan, ala e consum fara pasager?

ce conteaza daca-s conici sau nu?

Fara pasager in ambele cazuri.

 

Cu pasagera si plin de bagaje (vezi pozele cu Grecia puse mai in spate), 100-120 km/h si cu gumele (f) putin sub presiunea optima => 5.5/100km :P

PS: unge lantu' cu ulei :) :P (nu l-am mai spalat de 2500 km, dinainte sa plec in Grecia si e tzais)

 

Conteaza ca daca-s conici e posibil doar sa se fi slabit putin, si stransi oleaca ma scapa de o cheltuiala acum, cheltuiala ce prefer s-o fac la primavara cand voi face un service complet la mobra <cap coada> pt o tura europeana, si "carpeala" asta nu afecteaza motocicleta sau fiabilitatea ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no, acuma ca tot e bihleala mare pe-aici in ultima vreme, intreb si eu: unde a vazut KMIHAI K1200R cu 6000 euro? recunosc ca mi-as lua si eu motoru' asta daca mi-as permite.

unde am vazut si banditul meu acum mult timp in germania,mi-a vandut pontul un amic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum adica R? R1200? mi-am mai zis parerea de BMW-uri si ramin la ea, K1200R e singurul motor al lor care-mi trezeste un sentiment, restul nu le inteleg si consider ca au echivalente japoneze mai ieftine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai am vazut torque pt a x-a oara si acum am observat ca la chick fight-ul de la sfarsit blonda are un bandit s pop alb cu rosu :P

inca una din ciclul "stiati ca"

 

Inainte sa iau categoria A, ma uitam si eu la filmul asta si chiar imi placea..dar acum, e "too much for me" :)) Prea SF(mai mult imi place Mad Max 1, ca si acolo erau motociclete)

Si da, chiar e un Suzuki bandit, model S :) Nu observasem pana acum..Pacat ca nu e N :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...