Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Salutare everibody, se pare ca marea adunare a picat, din moment ce nu mai scrie nimeni nimic despre asta. Oare care e problema, lipsa de participanti sau faptul ca nu se implica nimeni mai tare in "organizare"? Oricare din ele, pana nu ne anuntam dorinta de a participa la asa ceva, nu se va face nimic mai departe pentru a cauta locatia. Adica nu o sa ma ocup eu ( spre exemplu) sa rezerv ceva in Poaina Brasov si la fata locului sa ma prezint eu si inca 2 din Satu Mare, cand ne putem vedea mai aproape.

Ma rog, subiect inchis pt mine, ne vedem pe topic in continuare.

In alta ordine de idei, poate cu cei de mai aproape (si nu numai) ne vom vedea la intrunirea de la Cluj de luna aceasta. Sunt 2 intruniri, Seth respectiv Transilvania. Seth fac in 20 in Faget ceilalti in 27 la Gilau, locatia unde anul trecut au organizat Seth. Eu la cea din urma voi fi prezent, in locatia de anul trecut , asta din lipsa de timp. Nu le pot onora ambele desi as vrea, cea Seth e recunoscuta pt organizare, tombola ( castigi un motor in fiecare an in ultii 3 ani), concerte. Cea a lui Transilvania, desi nu au mai tinut de vreo 3 ani, e cam gay : nici o regula in interior, concerte gay, ultima data s-a luat curentul, insa anul acesta o tin in campingul minunat de la Gilau unde ai conditii peste medii. Deci va fi un haos in locatie extraordinara, sper sa ma insel si sa nu se taraneasca lumea prea tare si sa nu vandalizeze campingul acela.

Poate ne vedem acolo.

Drumuri bune la toti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare everibody, se pare ca marea adunare a picat, din moment ce nu mai scrie nimeni nimic despre asta. Oare care e problema, lipsa de participanti sau faptul ca nu se implica nimeni mai tare in "organizare"? Oricare din ele, pana nu ne anuntam dorinta de a participa la asa ceva, nu se va face nimic mai departe pentru a cauta locatia. Adica nu o sa ma ocup eu ( spre exemplu) sa rezerv ceva in Poaina Brasov si la fata locului sa ma prezint eu si inca 2 din Satu Mare, cand ne putem vedea mai aproape.

Ma rog, subiect inchis pt mine, ne vedem pe topic in continuare.

In alta ordine de idei, poate cu cei de mai aproape (si nu numai) ne vom vedea la intrunirea de la Cluj de luna aceasta. Sunt 2 intruniri, Seth respectiv Transilvania. Seth fac in 20 in Faget ceilalti in 27 la Gilau, locatia unde anul trecut au organizat Seth. Eu la cea din urma voi fi prezent, in locatia de anul trecut , asta din lipsa de timp. Nu le pot onora ambele desi as vrea, cea Seth e recunoscuta pt organizare, tombola ( castigi un motor in fiecare an in ultii 3 ani), concerte. Cea a lui Transilvania, desi nu au mai tinut de vreo 3 ani, e cam gay : nici o regula in interior, concerte gay, ultima data s-a luat curentul, insa anul acesta o tin in campingul minunat de la Gilau unde ai conditii peste medii. Deci va fi un haos in locatie extraordinara, sper sa ma insel si sa nu se taraneasca lumea prea tare si sa nu vandalizeze campingul acela.

Poate ne vedem acolo.

Drumuri bune la toti

 

 

1. Incearca sa lasi niste spatii intre 4-5 randuri, ca devin plictisitoare posturile lungi(cel putin pt. mine :disappointed: )

2. La poiana brasov ne putem intalni, ca nu e asa departe de Bucale(si poti sa ma certi pt. ce am zis mai sus la o bere)

3. @dark_lord86 - mersi pt. informatiile de la pagina 996(dau o :cheers: cand ne intalnim)

4. Din pacate, cablul de kilometraj s-a futut, am testat azi..S-a rupt la 5 cm distanta de "nuca" de la roata(voi comanda altul)

5. am gasit un cablu, dar nu-mi dau seama daca este nou, sau daca se potriveste(pentru ca cei de la reprezentanta mi-au zis ca se comanda doar dupa seria de sasiu, ca difera pe continente) voi ce spuneti ? http://www.piesemoto.ro/ro/index.php?req=shop&showctg=1&shoplang=ro&prodid=1125&titlul=CABLU%20KM%20BANDIT%20600%2096-99

6. La reprezentanta am sunat si mi-au dat un pret informativ(le trebuia seria sasiului, ca sa-mi zica exact) de 116 lei..Voi incerca si la alti dealeri, sa vad de preturi

Nu de alta, dar nu vreau sa ma mai ia vr-un radar :finger:

7. Mai intarziat, dar la multi ani Banditmania(1000+ pagini, suntem nr. 1 in offtopic :banana: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Banditi! Cam lunga absenta, nu?

 

Dupa ce am facut furca fata (simeringuri, ulei & stuff) am mai ramas cu amortizorul...doar pe arc.

Ceva sugestii? Il caut pe la dezmembrari dar nu prea am succes. Am nevoie de 62100-31F10.

 

Nou este prea scump (1/3 din cat am dat pe motor) deci nu ma incanta.

 

Stiti (sau va pricepeti voi) pe cineva care sa repare asa ceva. Banuiesc ca nu e nevoie sa spun (dar dak mai citesc si altii forumul) este amortizor doar pe ulei, si am inteles ca e o diferenta de vreo 3cm lungime fata de modelul anterior (nu stiu +/-).

 

Numa bine si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Banditi! Cam lunga absenta, nu?

 

Dupa ce am facut furca fata (simeringuri, ulei & stuff) am mai ramas cu amortizorul...doar pe arc.

Ceva sugestii? Il caut pe la dezmembrari dar nu prea am succes. Am nevoie de 62100-31F10.

 

Nou este prea scump (1/3 din cat am dat pe motor) deci nu ma incanta.

 

Stiti (sau va pricepeti voi) pe cineva care sa repare asa ceva. Banuiesc ca nu e nevoie sa spun (dar dak mai citesc si altii forumul) este amortizor doar pe ulei, si am inteles ca e o diferenta de vreo 3cm lungime fata de modelul anterior (nu stiu +/-).

 

Numa bine si asfalt uscat!

 

http://www.okazii.ro/catalog/52401888/amortizor-suzuki-gsf-600-bandit.html

asta e bun ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

voiam sa va intreb cu ce sa curat tevile de evacuare? Solutie speciala/ praf/ Ciff / smirghel de 1500-2000?

Pe youtube sunt zeci de filme cu "solutii minune". Nu stiu care se gasesc la noi si care merita...

Din ce sunt respecivele tevi? din inox? sau este teava simpla cromata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare

tevile sunt din inox. in nici un caz sa nu dai cu ceva abraziv ca-i pacat.

 

se ingalbenesc datorita temperaturilor ridicate care "caramelizeaza" :wink: (hai ca suna bine...) tot praful.

 

sunt tot felul de solutii care actioneaza chimic si pe louis si prin alte parti. eu iti recomand SANO INOX pentru tacamuri merge beton, este ieftin si nu e nici (prea) toxic. ili gasesti la orice supermarchet.

 

:moto: enjoy!

Editat de medevac106
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

voiam sa va intreb cu ce sa curat tevile de evacuare? Solutie speciala/ praf/ Ciff / smirghel de 1500-2000?

Pe youtube sunt zeci de filme cu "solutii minune". Nu stiu care se gasesc la noi si care merita...

Din ce sunt respecivele tevi? din inox? sau este teava simpla cromata?

Salut. Cu Ciff sau orice produs asemanator. Ultima data cand l-am spalat am dat cu Ajax Crema ( nu se mai fabrica, am eu un flacon expirat) inclusiv pe cadru, toba, bascula etc insa AM SPALAT CU APA DIN ABUNDENTA la scurt timp dupa ce frecam cu crema din asta. Nu stiu daca fara apa pata sau deteriora ceva gen vopsele, aluminiu etc, insa nu am vrut sa risc. Rezultatul e perfect, la colectorul tobei ( sub motor) la prima aplicare era o diferenta intre negru urat si auriu stralucitor.

Daca lorgrec zice ca a incercat sano , banui ca intradevar orice produs asemanator este ok. Un amic de aici le-a curatat la spalatorie cu solutie de curatat jentile la masini, acelasi efect.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zicea cineva mai demult ca ar merge montata o baterie de gsf1200 pe banditul de 600.acum ca s-a schimbat forumu nu mai stiu sa dau search.mi-ati putea zice ce tb sa fac ca sa incapa cea de pe 1200,din ce imi aduc aminte parca zicea ca trebuie dat jos buretele sau ce-o fi ala de sub baterie,spuneti-mi daca gresesc.multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva cum se schimba vitezele la bandit 600?

eu am frana pe tambur pe spate

ducati merge cu motorina in curbe

cine are cauciucuri offroad pe bandit?

Editat de dns7ate
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merge bikeshop.ro si m-am gandit sa fac un anunt aici.

 

Cumpar pentru Suzuki Bandit 600N - 1996: bord, ceasuri, ghidon, pompa frana, rezervor, parbriz, codita (macar partea dreapta). Va rog PM. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Banditilor.

 

Sunt nou pe aici, chiar foarte nou, nici macar permisul nu l-am luat inca.

O sa am examenul in luna iunie nu stiu sigur daca prind prina transa de poligon pe 8 iunie sau cea de a doua-a de pe 22, depinde de cum imi dau cei de la RAR drumul la dosar.

 

Sa incepem cu treburile importante, si anume, caut un Bandit de 600 fabricat incepand cu 2002 ca sa ii mai pot face casco. caut unul negru dar nu prea gasesc. Eu dispun de 3300 Euroi total cu tot cu banii de echipament ,care am facut calculul e cam 800 euro, deci pentru moto cam 2200 ca sa imi ramana sa il pun si la punct.

 

Eu stau in drumul taberei langa parc pe partea cu tricodava, si am un vecin de bloc ( pe care il cunosc decat din vedere) care are un bandit albastru nemiscat de 1 an si ceva dar nu indraznes sa ii las biletel.

 

Poate stiti pe cineva care are asa ceva de vanzare prin bucuresti in banii astia, in stare buna.

 

Asfalt curat si uscat

 

P.S. Nu ne mai lasa o data ploaia asta?

 

Aa si inca ceva. Unde gasesc prin bucuresti un magazin mai mare de echipamente, sa am de unde alege. as comanda direct de pe Fc-moto sau Louis da tare imi e ca nu nimeresc masurile care trebuiesc, as vrea sa iau pe incercate. am fost la scorpio a-z si nu am fost prea incantat de stock.

 

imi venise imi minte sa vorbesc cu cei de la motoloius, de pe 13 sept, am vazut pe site la ei ca aduc si moto la comanda. ce ziceti de ideea asta? e rezon?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am comandat costum de pe louis prin Kronaumoto, nu era bun la marimi si mi l-au schimbat fara costuri. Am platit doar costul de transport din Bucuresti pana la mine pt noul costum.

Editat de ruxi2k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipamentul intai! De ce ... pentru ca o casca buna o poti gasi la promotie.. ~ 100-120 euro fata de 250 cat ar putea face, o geaca si un pantalon bunicel la fel, manusi mai greu si la ciubote trebuie sa gasesti ceva frumos dar si pe marime!

 

Spre exemplu:

www.louis.de -> Bekleidung & Helme -> Helme & Visiere -> toate castile Vemar si KBC la integrale sunt la reducere mare!

Analog la sectiunea Bekleidung & Helme -> Textilbekleidung .. ai geci pe alegere, ai grija la marimi!

si tot asa...

 

Si daca raman bani ... ii bagi in motor!

 

Parerea mea personala e ca nu vei gasi Bandit Pop la 2200 euro..e putintel. In afara da, dar cu adus cu tot...se duce usor la 2500 euro. Poate totusi ai noroc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu. Il stiu, e de model '96, si nu se potriveste. Mi se pare ca e mai scurt.

 

 

Nu stiu ce sa zic, nu am o problema cu marca, ci cu faptul ca precizeaza in descriere ca se potriveste pe toti banditii pana in 1999 :|. O sa incerc sa fac cumva sa aflu dimensiunile exacte la al meu, si poate se potriveste...

 

 

zicea cineva mai demult ca ar merge montata o baterie de gsf1200 pe banditul de 600.acum ca s-a schimbat forumu nu mai stiu sa dau search.mi-ati putea zice ce tb sa fac ca sa incapa cea de pe 1200,din ce imi aduc aminte parca zicea ca trebuie dat jos buretele sau ce-o fi ala de sub baterie,spuneti-mi daca gresesc.multumesc

 

Eu am avut baterie de B1200 pe B600. Stiu ce ziceti voi de burete, insa la mine nu era scos (asa am luat-o) si capacul ala de depozitare statea pe baterie si nu la locul ei original, dar nu afecta saua cu nimic, se inchidea normal. Dar probabil k poti sa pui un burete mai subtire in loc (nu cred k e o idee stralucita sa-l scoti de tot, nu-l puneau japonezii degeaba - trepiatii, una, alta).

 

Numai bine si asfalt uscat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca o sa le fac o vizita celor de la Kronaumoto. in weekend sa vad. nu stiu cum sa fac, sa iau banditu intai si apoi echipamentul sau invers? :-))

 

 

Echipamentul este cel mai important.

Nu te zgarci la echipament pentru ca in timp vei observa importanta acestuia.

Iti recomand o casca buna gen Shoei sau Arai, manusi de piele, ghete, geaca care permite o ventilatie buna.

Dute si probeaza casca inainte de a o comanda, aceasta trebuie sa stea fix pe cap, sa nu joace mai ales cand intorci capul brusc. Manusi cumpara de piele si cred ca ar trebui sa iti iei ventilate (au la Kronaumoto Highway 1 retro http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/325 ), eu astea le am si sunt foarte bune. Geaca , ghete si pantaloni sau genuchere raman la alegerea ta.

Toate bune si bafta la examen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Echipamentul este cel mai important.

Nu te zgarci la echipament pentru ca in timp vei observa importanta acestuia.

Iti recomand o casca buna gen Shoei sau Arai, manusi de piele, ghete, geaca care permite o ventilatie buna.

Dute si probeaza casca inainte de a o comanda, aceasta trebuie sa stea fix pe cap, sa nu joace mai ales cand intorci capul brusc. Manusi cumpara de piele si cred ca ar trebui sa iti iei ventilate (au la Kronaumoto Highway 1 retro http://www.kronaumoto.ro/index.php/detalii/325 ), eu astea le am si sunt foarte bune. Geaca , ghete si pantaloni sau genuchere raman la alegerea ta.

Toate bune si bafta la examen.

exact la astea ma gandeam si eu, da am zis sa nu me comand pana nu bag mana in ele.mi-se mai pusese pata pe unele asemanatoare de la icon si cand am bagat mina in ele nu imi placea de loc cum se simtea.Nu vrea sa comand direct ceva si sa ma trezesc ca nu e bun si sa pierd timp cu schimbat. Motoru in parcare si eu sa nu merg cu el ca nu am echip.pe kronaumoto si luis nu prea gasesc geci , arlenness sau alpinestars, as vrea piele si cu aerisiri si protectii mai tapene.

 

Echipamentul intai! De ce ... pentru ca o casca buna o poti gasi la promotie.. ~ 100-120 euro fata de 250 cat ar putea face, o geaca si un pantalon bunicel la fel, manusi mai greu si la ciubote trebuie sa gasesti ceva frumos dar si pe marime!

 

Spre exemplu:

www.louis.de -> Bekleidung & Helme -> Helme & Visiere -> toate castile Vemar si KBC la integrale sunt la reducere mare!

Analog la sectiunea Bekleidung & Helme -> Textilbekleidung .. ai geci pe alegere, ai grija la marimi!

si tot asa...

 

Si daca raman bani ... ii bagi in motor!

 

Parerea mea personala e ca nu vei gasi Bandit Pop la 2200 euro..e putintel. In afara da, dar cu adus cu tot...se duce usor la 2500 euro. Poate totusi ai noroc...

acum ca sunt 2500 nu e capat de lume. au cei de la unul http://www.scoalamotolouis.ro/vanzari/motocicletedevanzare.htm dar este S, si nu imi place deloc cum arata cu semicarena aia. si ma intrebam dca oare se da greu jos si cu ce costuri. Voi ce ziceti

Editat de danny_vlad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...