Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mie unul mi-e rusine sa mai zic ceva, am incercat sa te ajut dar nu a fost sa fie.

Caline, tre sa ma scot cumva. Vreau sa iti zic doar ca nu ma pricep nu stiu cat de mult la tobe insa vreau sa iti zic sa ai grija ce cumperi sau daca cumperi ceva, sa verifici cum merge motorul apoi. Adica, toba ce am avut-o pe 600 era una facuta manual, ai vazut-o si am mai scris despre asta. Toba aia mi-a cam inecat motoru. Adica nu mai avea puterea dinainte. Exista riscul ca toba care o cuimperi sa nu aiba evacuarea care ii convine la motor , si astfel sa ai o putere mai mica decat normal.

Cat despre surse, cauta daca vrei la bursa, la vanzari de piese este un tip din cluj, are nick XMX302004 si are un topic numit bazar moto unde vinde o gramada de piese. Are sau avea si un topic de vanzare numai cu tobe , avea acolo o gramada. Lumea il lauda ca fiind de treaba, poate te intelegi cu el. Nu il cunosc, zic numa din ce am vazut aici pe forum. Daca nu stii exact modelele de tobe facute special pt modelul de motor e mai nasol poate umpic, ii ceri numai prinderea sa fie aceeasi, apoi cum am zis, iti verifici motorul sa vezi daca functioneaza normal. Daca nu, ii refaci aprinderea.

Poate nu am fost coerent, sunt cam obosit, insa sper ca ai inteles ce am vrut sa scriu. Am mai incercat in Zalau dar nu am gasit nimic potrivit, adica numai cu alte prinderi si m-a cam luat rusinea. Tre sa dau o bere mare la urmatoarea intrunire la care ne vedem.

Bafta

Aline, asta e, daca n-ai gasit, n-ai gasit.

Despre problema cu tobele generice stiu. Acuma stau si ma gindesc si la tobele speciale, poate unele din ele in afara de dimensiuni si prinderi is tot 'generice'. Oricum din ce am citit dupa orice modificare legata de tobe trebuie umblat la carburi, dar de aprindere n-am auzit.

Mai era planificat si-un schimb de ulei la furca deci oricum o sa faca un drum prin service, asa ca s-ar rezolva si cu reglajele.

Din pacate m-am uitat pe site la Gianelli si se pare ca au numai tobe pentru modelele 2000+, deci iar am taiat o varianta ieftina de pe lista.

Mai ramine ebay-ul nemtesc da's oleaca reticent ca n-am cumparat niciodata de-acolo si mi-e si sila sa ma tocmesc cu nemtalaii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aline, asta e, daca n-ai gasit, n-ai gasit.

Despre problema cu tobele generice stiu. Acuma stau si ma gindesc si la tobele speciale, poate unele din ele in afara de dimensiuni si prinderi is tot 'generice'. Oricum din ce am citit dupa orice modificare legata de tobe trebuie umblat la carburi, dar de aprindere n-am auzit.

Mai era planificat si-un schimb de ulei la furca deci oricum o sa faca un drum prin service, asa ca s-ar rezolva si cu reglajele.

Din pacate m-am uitat pe site la Gianelli si se pare ca au numai tobe pentru modelele 2000+, deci iar am taiat o varianta ieftina de pe lista.

Mai ramine ebay-ul nemtesc da's oleaca reticent ca n-am cumparat niciodata de-acolo si mi-e si sila sa ma tocmesc cu nemtalaii.

sila???WTF?? daca nu intentionau sa se tocmeasca nu afisau anuntul pe ebay ci vindeau in magazin....

e adevarat ca nu prea lasa la pret nemtzalaii ,ai putea sa incerci si pe ebay.co.uk...aia oricum stau acum unpic mai rau cu crixza :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spuneti-mi si mie, credeti ca pot sa montez toba asta pe Bandit?

 

http://bikeshop.ro/handler.php?tip=ac&...amp;zoom=1#foto

 

Nu. Doar daca iti da si midpipe-ul ei de slip-on, pe care nu-l vad in fotografii.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum din ce am citit dupa orice modificare legata de tobe trebuie umblat la carburi, dar de aprindere n-am auzit.

De exemplu cei de la Beowulf iti garanteaza ca nu tre sa umbli la nimic dupa ce pui toba de-a lor sus. Le gasesti pe ibeiul din anglia la 145 de lire parca. Sunt facute manual si suna ceva de vis :crack:

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De exemplu cei de la Beowulf iti garanteaza ca nu tre sa umbli la nimic dupa ce pui toba de-a lor sus. Le gasesti pe ibeiul din anglia la 145 de lire parca. Sunt facute manual si suna ceva de vis :crack:

Bafta

 

Cred ca m-am indragostit.(de toba bineinteles :blink: ). Imi place bass-ul tobei.

Deci zici ca pe ibei se gasesc...

 

P.S. Ocazie pt prieteni : click !

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De exemplu cei de la Beowulf iti garanteaza ca nu tre sa umbli la nimic dupa ce pui toba de-a lor sus. Le gasesti pe ibeiul din anglia la 145 de lire parca. Sunt facute manual si suna ceva de vis :crack:

Bafta

N-am ce comenta, e *zda sunetu', da' nu ma-ndur de banii aia totusi. Eu voiam sa stau undeva sub 200 euroi SH si daca e sa trec de suma asta iau Hurric noua. Cu toate ca daca stau sa ma gindesc oleaca, de la 270 euroi la 145 lire nu-i cine stie ce diferenta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spuneti-mi si mie, credeti ca pot sa montez toba asta pe Bandit?

 

http://bikeshop.ro/handler.php?tip=ac&...amp;zoom=1#foto

 

Daca reusesti sa o adaptezi pe Banditul tau, io zic ca merita toti banii, plus ca nenea care o vinde este un om de nota 10+ si de incredere maxima :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aline, tocmai ce-mi pica fisa ca am un amic care-i in Londra pin'pe cin'spe februarie, deci achizitie + transport n-ar fi o problema. Si ma uitai la cursu' lirei si vazui ca nu-i asa de rea treaba (traiasca criza). Sa stii ca ma bagi la cheltuiala, Aline :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aline, tocmai ce-mi pica fisa ca am un amic care-i in Londra pin'pe cin'spe februarie, deci achizitie + transport n-ar fi o problema. Si ma uitai la cursu' lirei si vazui ca nu-i asa de rea treaba (traiasca criza). Sa stii ca ma bagi la cheltuiala, Aline :blink:

Sa stii ca nu ma prea bucur, daca te prind cu ea ti-o fur :blink:

Ce sa zic, spor la stricat bani.

Ai gasit pe ebay? Sunt pe ebay.co.uk. Cauti acolo la tobe de motocicleta , beowulf, si gasesti noi noute puse de producator , cu garantii si toate celea la 145 de lire. Daca vrei iti dau link :crack:

Editat de alin_barburas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am ce comenta, e *zda sunetu', da' nu ma-ndur de banii aia totusi. Eu voiam sa stau undeva sub 200 euroi SH si daca e sa trec de suma asta iau Hurric noua. Cu toate ca daca stau sa ma gindesc oleaca, de la 270 euroi la 145 lire nu-i cine stie ce diferenta...

 

 

lira e 1.1 euro :crack: ... deci 145 lire..o fi facand vreo 160 euro ... :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa stii ca nu ma prea bucur, daca te prind cu ea ti-o fur :blink:

Ce sa zic, spor la stricat bani.

Ai gasit pe ebay? Sunt pe ebay.co.uk. Cauti acolo la tobe de motocicleta , beowulf, si gasesti noi noute puse de producator , cu garantii si toate celea la 145 de lire. Daca vrei iti dau link :crack:

Ce-mi tre' ebay cind omu e fix acolo, la mama lor. Da un telefon si gata-i treaba. O sa-mi iau una de 38 cm, neagra. Toba ma, la ce timpenii te gindesti? :blink: Iote http://beowulf-performance-products.com/sh...91&catid=68

 

lira e 1.1 euro :) ... deci 145 lire..o fi facand vreo 160 euro ... :D

Nu te ridea de mine man, ca nu m-am uitat la stiri o vreme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu rad frate..chiar nu rad, ca si eu sunt la fel de contrariat de o asemenea paritate. :blink: Trebuie insa sa iti spun ca m-ai facut sa zambesc cand ai zis ca de la 145 lire la 270 euro nu e mare diferenta :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu rad frate..chiar nu rad, ca si eu sunt la fel de contrariat de o asemenea paritate. :blink: Trebuie insa sa iti spun ca m-ai facut sa zambesc cand ai zis ca de la 145 lire la 270 euro nu e mare diferenta :crack:

Pai si eu rid dupa ce am vazut cite e lira :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-22214-1233764012_thumb.jpg

 

Ce parere aveti de astea pt motoru meu ? ca nu reusesc sa imi imaginez :blink: cum ar arata

 

Oglinzi cu semnale

http://www.louis.de/_4076c080daaccb5ae8a9a...chterm=10028797

 

Semnale spate

http://www.louis.de/_4076c080daaccb5ae8a9a...chterm=10033753

Sincer ma gandeam sa pun semnalele spate incorporate in carena ... am vazut unele frumoase la un BMW 320 din 2008

 

Deja cumparate :

 

undertailu de la Alex-Bandit , saua e in curs de schimbare(monopost) , protectie lant aluminiu , stop pe led

 

Si daca se vorbeste despre tobe :

 

post-22214-1233764490_thumb.jpg

 

asta am luat-o cu motoru nu are nume dar se aude f bine si ce imi place mie cel mai mult e ca in turatie mare scoate flacara :crack: deci nu prea se apropie lumea la stop :blink:

Editat de Bandit_mik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca daca vrei sa-i faci un look mai agresiv tre' sa mai schimbi si alte treburi, cum ar fi minunatul suport de numar, aparatoarea de lant etc, ca deja incep sa contrasteze si arata a strutocamila. Parerea mea.

De asta nu m-apuc eu sa-l tunez. Daca o sa-i pun far o sa ceara si oglinzi schimbate. Daca cere oglinzi cere si semnale, daca cere semnale cere masca de radiator, daca cere masca de radiator cere si "hurtume" racing, daca cere furtune racing cere si ghidon schimbat, daca cere ghidon schimbat cere si bord nou, daca cere bord nou cere si... ....... in final o sa ceara blonda in spate, si aici voiam sa ajung, ca nu am de unde sa iau blonda (se gasesc pe louis?).

Si cum nu am de unde sa iau blonda, ii iau doar toba.

Dar am divagat.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am scris ca am cumparat undertail ! deci scap de aparatoare noroi si suport numar .Am scris si de apartoare lant .Iar in poza nu apare ghidonul nou .Deci eu zic ca nu e struto camila . Mai am pe teava si niste furtune de frana argintii cu etriere vopsite..deci ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bandit mik vad ca ai si tu aceiasi problema ca si mine. Capetele de ghidon le-ai scos tu sau asa ai luat motorul ? Nu ti-a facut probleme la viteze un pic mai mari si pe drumuri mai denivelate? Nici eu nu am capetele de ghidon si am intampinat mici probleme.

Inca ceva. Unde ai raschetat rezervorul ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da' eu vad niste capete de ghidon rosii. Ce vrei sa zici ca ti-a facut probleme pe drumuri mai denivelate? La mine oricum vibreaaza destul de tare oglinzile chiar si cu capetele de ghidon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...