Sari la conținut

Banditmania


hot_wheel
 Share

Postări Recomandate

Dap lumineaza foarte bine din cauza lupei..pe perete formeaza un semicerc cu partea dreapta sus iar lumina este concentrata nu se pierde pe laturi.In timpu mersului vezi faza scurta si angel eye-u de sus...BESTIAL ( ma rog , mie imi place).Iar faza lunga scoate ochii :crack:

 

Sunt un tip mai conservator si imi place kultul la nebunie, dar ii tot dau tarcoale la farul acesta ce mi-a facut cu ochiul (ala de angel) si ca sa ma conving eu intrutotul poate facem cumva sa-l vad montat in realitate pe motor. Vad ca esti din Bucuresti. Poate trec intr-o zi pe la tine sa ma decid, daca nu te stresez :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,9k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

leduri in soclu sau lipite pe circuit imprimat?

sa stiu daca are reost sa mai deschid sau nu ceasurile

mersi

 

Din cate am inteles ar fi in soclu T5 LEDurile. Daca nu ma insel ar trebui sa fie 4 buc. 4 buc, dar becuri, sunt si la Kult. Arta fain albastru, de ex, (am VW si sunt obisnuit) din ce am vazut pe net. Ce ma phoote insa la ledurile afermarket este ca toate focalizeaza puternic si punctual si nu dau lumina suficienta in rest. Astfel se vad 4 puncte distorsionate si cam atat. Ceva de genul... post-8276-1234990693_thumb.jpg

 

In alta ordine de idei... cred ca ma bag la un alt far. Dar asta doar daca il vand pe al meu la un pret care sa-mi permita achizitionarea de chinezarie jenanta de la Louis fara sa pun diferenta. Asa ca daca vrea careva un far original impecabil sau daca vrea careva sa puna capat suferintei S-ului lui :crack: putem discuta. :crack:

 

Si sa nu uitam: nu vrea nimeni janta de B6 polishata cu disc si pinion?

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles ar fi in soclu T5 LEDurile. Daca nu ma insel ar trebui sa fie 4 buc. 4 buc, dar becuri, sunt si la Kult. Arta fain albastru, de ex, (am VW si sunt obisnuit) din ce am vazut pe net. Ce ma phoote insa la ledurile afermarket este ca toate focalizeaza puternic si punctual si nu dau lumina suficienta in rest. Astfel se vad 4 puncte distorsionate si cam atat.

ma am gasit ceva becuri cu 3 led-uri deci cu lumina mai difuza http://cgi.ebay.com/ebaymotors/10-pcs-T5-7...35235QQtcZphoto

pana la urma cred ca va trebui sa deschid ceasurile sa vad cum sta treaba sa stiu sigur inainte de a comanda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma am gasit ceva becuri cu 3 led-uri deci cu lumina mai difuza http://cgi.ebay.com/ebaymotors/10-pcs-T5-7...35235QQtcZphoto

pana la urma cred ca va trebui sa deschid ceasurile sa vad cum sta treaba sa stiu sigur inainte de a comanda

Daca is T5 (sa mearga si la Kult), mai pui 4 la comanda si pt. mine? Asta daca nu e 20 de euro becul, normal.

 

LE: acuma am vazut - 20$ becul? :crack: Adica "numai" 80$ toata distractia?

 

Sariti oameni ! Cheaules bulaaaann comandati piese care ati mai gustat asfaltul:)

Calin, sari repede :crack:

Wai nu va mai rideati de mine :crack:

Omu dezmembreaza doar motoru' si doar n-o sa-mi schimb blocul motor (deci nu e chiulasa, e bloc motor - dedicatie pt. un anume user :P ) pt. o julitura acolo. Da' daca are o pedala de frina... Altceva nu-mi mai trebuie.

 

@Emppu: deci vrei sa treci pe far stock? E asa de naspa chinezaria? Era cit pe ce sa-mi comand. L-as incerca, da' sincer as pastra farul stock, sa fie acolo.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LLE: acum am vazut ca-s 10 bucati :crack: Oricum, fii atent ca daca ceasurile la Pop arata ca la Kult, e posibil sa nu ai cum monta ledurile alea, asa "rasfirate" cum sint. Becul intra intr-o gaura destul de ingusta la Kult. Ia si desfa musai ceasurile inainte sa comanzi, ca-i pacat de banii aia.

Am impresia ca exista socluri fara bec, poate merge o improvizatie. Sau: http://www.accesoriu.ro/Bec-bord-t5-12v-w2...w-albastru.html si nu te mai complici cu ebay-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Emppu: deci vrei sa treci pe far stock? E asa de naspa chinezaria? Era cit pe ce sa-mi comand. L-as incerca, da' sincer as pastra farul stock, sa fie acolo.

 

M-am exprimat io prost sau ai inteles tu in gura. :crack:

 

La 600 am (aveam, pt ca nu mai e al meu desi sta la mine) far stock si am pus chinezarii de Louis la 100 de euro dupa ce l-am vandut pe ala stock. Acum vreau sa fac aceasi operatie la B12 pt ca ma fute la pupila asta rotund, mai ales ca nu-i cu sticla clara si ca-i prea ciumeg 12le (meu) pt ligheanu ala. :crack:

 

Si sunt pregatit sa schimb stocku meu japonezian prelucrat impecabil cu chinezarii de Louis prelucrate parca de handicapati cu durere in pwla. Si mai sunt dispus sa renunt la o lumita buna noaptea in schimbul unei lumini de bicicleta cu dispersare de reflector ieftin de teatru, anti trafic opus. All in the name of looks baby! :crack:

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

LLE: acum am vazut ca-s 10 bucati :crack: Oricum, fii atent ca daca ceasurile la Pop arata ca la Kult, e posibil sa nu ai cum monta ledurile alea, asa "rasfirate" cum sint. Becul intra intr-o gaura destul de ingusta la Kult. Ia si desfa musai ceasurile inainte sa comanzi, ca-i pacat de banii aia.

Am impresia ca exista socluri fara bec, poate merge o improvizatie. Sau: http://www.accesoriu.ro/Bec-bord-t5-12v-w2...w-albastru.html si nu te mai complici cu ebay-ul.

ce drac daca nu intra frumos gasim o solutie,doar suntem romani...:crack:

mai intai sa se incalzeasca un pic si o sa studiez ce e la ceas exact...

ideea e ca nu aia 20$(600mi) is problema ci faptul ca dureaza vreo 3-4 sapt pan avin si nu vreau sa stept degeaba..

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum comanzi "frate" pe ebay ?

Vreu si eu furtune racing pentru Bandita mea si nu stiu cum sa le comand.

multumesc,

Apasind "buy now"? :crack:

 

Eu tocmai mi-am facut un card Visa Electron la ING si vad ca merge cu Paypal. Cu alte tipuri de carduri si alte banci e posibil sa fie problema, asa am tot auzit. Google it :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apasind "buy now"? :crack:

 

Eu tocmai mi-am facut un card Visa Electron la ING si vad ca merge cu Paypal. Cu alte tipuri de carduri si alte banci e posibil sa fie problema, asa am tot auzit. Google it :crack:

 

BRD sucks, nu merge sa "atasezi" un card la un cont de paypal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BRD sucks, nu merge sa "atasezi" un card la un cont de paypal.

Sintem destul de offtopic, dar poate mai intereseaza si pe altii.

Nu e vorba numai de banca sau numai de tipul cardului. Am citit/auzit tot felul de povesti horror cu banci semi-fantoma gen BT, la care trebuie sa te duci sa completezi nu stiu ce formular pentru a putea utiliza cardul la plati online sau tot felul de alte ciudatenii. Si eu am incercat sa atasez un card Maestro (Mastercard) BRD si nu am avut cum pentru simplul fapt ca acel cod inscris pe spatele cardului, care este cerut la atasarea pe Paypal, nu exista. Cred (banuiesc, mai precis) ca se poate rezolva cu un drum la banca si vreo n-spe formulare completate, in stilul BRD, dar in acelasi timp pot sa-ti garantez ca un card de debit Visa Electron atasat unui cont Cont'rol (in lei) de la ING merge teava, fara drumuri si/sau telefoane suplimentare la banca si alte romanii de genul. ING-ul are si alte avantaje (self banking, online banking care arata si merge omeneste etc). Comisioanele sint mai mari dar au reduceri (pina la 100%) pentru studenti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sintem destul de offtopic, dar poate mai intereseaza si pe altii.

Nu e vorba numai de banca sau numai de tipul cardului. Am citit/auzit tot felul de povesti horror cu banci semi-fantoma gen BT, la care trebuie sa te duci sa completezi nu stiu ce formular pentru a putea utiliza cardul la plati online sau tot felul de alte ciudatenii. Si eu am incercat sa atasez un card Maestro (Mastercard) BRD si nu am avut cum pentru simplul fapt ca acel cod inscris pe spatele cardului, care este cerut la atasarea pe Paypal, nu exista. Cred (banuiesc, mai precis) ca se poate rezolva cu un drum la banca si vreo n-spe formulare completate, in stilul BRD, dar in acelasi timp pot sa-ti garantez ca un card de debit Visa Electron atasat unui cont Cont'rol (in lei) de la ING merge teava, fara drumuri si/sau telefoane suplimentare la banca si alte romanii de genul. ING-ul are si alte avantaje (self banking, online banking care arata si merge omeneste etc). Comisioanele sint mai mari dar au reduceri (pina la 100%) pentru studenti.

tot offtopic prin ing fac si eu si inintial am pus paypal-ul sa-mi traga lei de pe card si meseriasii de la ing schimbau leii de pe card in euro si dupa aceea din euro in lei ca apoi sa-i dea la paypal.

deci pe scurt ing facea bani din 2 schimburi valutare inutile.in concluzie setati paypal-ul sa va debiteze euro de pe card :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sintem destul de offtopic, dar poate mai intereseaza si pe altii.

Nu e vorba numai de banca sau numai de tipul cardului. Am citit/auzit tot felul de povesti horror cu banci semi-fantoma gen BT, la care trebuie sa te duci sa completezi nu stiu ce formular pentru a putea utiliza cardul la plati online sau tot felul de alte ciudatenii. Si eu am incercat sa atasez un card Maestro (Mastercard) BRD si nu am avut cum pentru simplul fapt ca acel cod inscris pe spatele cardului, care este cerut la atasarea pe Paypal, nu exista. Cred (banuiesc, mai precis) ca se poate rezolva cu un drum la banca si vreo n-spe formulare completate, in stilul BRD, dar in acelasi timp pot sa-ti garantez ca un card de debit Visa Electron atasat unui cont Cont'rol (in lei) de la ING merge teava, fara drumuri si/sau telefoane suplimentare la banca si alte romanii de genul. ING-ul are si alte avantaje (self banking, online banking care arata si merge omeneste etc). Comisioanele sint mai mari dar au reduceri (pina la 100%) pentru studenti.

 

 

tot offtopic prin ing fac si eu si inintial am pus paypal-ul sa-mi traga lei de pe card si meseriasii de la ing schimbau leii de pe card in euro si dupa aceea din euro in lei ca apoi sa-i dea la paypal.

deci pe scurt ing facea bani din 2 schimburi valutare inutile.in concluzie setati paypal-ul sa va debiteze euro de pe card :crack:

 

Si ca sa continuam cu offtopicul...

Deci imi mentin ideea ca BRD really sucks. Am fost ieri la banca fiindca aveam ceva treaba prin zona si m-am gandit sa intru si sa clarific situatia cu legatura cu paypal-ul. Intru frumos imi zic of-ul si la care aia de la banca:"-imi pare rau, nu va putem ajuta; nu ne ocupam noi de tranzactii online" dupa care l-a chemat pe urmatorul. Am ramas perplex. Am zis ca ma phoot in ea banca cu ****** ei cu ****** si am mers la ING si mi-a facut un cont repejor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@KMIHAI:

http://www.zexstar.com/index.php?cat=c16_L...entru-auto.html

http://www.xenonline.ro/

 

Posibil sa aiba LED-uri in soclu T5, ca sa nu te mai complici cu ebay-ul.

mda vad ca au si baietii astia minimul necesar,dar sunt cu 50% mia scumpe ca pe ebay la buy now :crack:

de exemplu becurile depozitie pe led le-am luat de pe ebay cu 4lire adica 200mi...la astia is 350-400mi,adevarat ca nu mai trebuie sa astepti dar cand am comandat de pe ebay am comandat cu tot cu angel eye si la baietii astia vad ca inca nu au :)astept sa vina vreme mai calda sa vad ce becuri imi trebuie ca acum is -5grade :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am terminat de montat o parte din piese :)

post-22214-1235396495_thumb.jpgpost-22214-1235396501_thumb.jpgpost-22214-1235396510_thumb.jpg

 

Mai de scapat de aparatoare de noroi , sa ii pun undertailu , suport numar nou , aparatoare lant , capace motor din carbon :D

 

dar cel mai mult ma bucur ca am scapat de semnalele de pe fata :D

 

Si am aflat azi cand am dat jos coditza ca avem 2 alarme pe motor...una avea vreo 4 ani si nu functiona . Acuma ca am scapat de ea s-a facut lumina in cablaraie :)

Editat de Bandit_mik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...