Sari la conținut

Accident Timisoara - Bujorilor


suzuki75
 Share

Postări Recomandate

facem din nou treimea crivat-Dimitris-Preacuviosul.. :laugh: dar fara dusmanii. DIN NOU aveam de-a face cu "fara permis" cuplat cu chestiigen "era baiat bun"; daca se intampla ceva si mai grav - mai multe victime, spre exemplu - probabil inca se mai gaseau oameni care sa spuna "nu-l judecatie, era baiat bun, ce daca nu avea permisul in regula... nu stiti-nu vorbiti" samd.

 

GoogleBoy vine dintr-o directie foarte buna... daca s-ar da niste pedepse nasoale TARE pentru ceac noris din astia, poate lumea ar ami judeca; desi, cum spunea cineva mai sus, pe bizon nu-l intereseaza prea mult de restul. daca ii tuna sa se dea fara acte, se da. ponoasele cele ami mari le trag motoristii care-si vadde treaba si merg cat pot de legal (date fiind conditiile particulare). mai toti o calcam, mai toti ne "strecuram", nimeni nu merge "by the book". insa pana la a-i da talpa ca un bezmetic prin oras, de la a conduce cu permise suspendate, motoare fara acte si alte asemenea mi se apre ca e o cale tare lunga.

 

si noi ramanem doar sa ne dam cu tastaturile si tft-urile de cap, in timp ce pe idioti ii doare la trisca, in pat, coma sau groapa, unde ajung dupa cum le e norocul. sau ghinionul. a, si daca cineva se simte jenatd e faptul ca pe acesti ceac noris ii numes idioti...nu-mi cer nici o scuza. pentru ca as deveni si eu un idiot.

 

ride safe.

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 59
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa recapitulam bai putza praf esti tu cand inveti sa mergi pe motor te rog sa vi sa imi arati si mie ce stii, de pute ca tine am avut parte o gramada :P azi sunteti maine numai sunteti drept urmare nici nu o sa iti dau atentie .

 

Cat despre impact sa zicem ca ma pricep putin al tinichigerie .. si alte cacaturi si pot sa zic ca masina a lovit motorul din moment ce motorul este lovit pe lateral ia gandestete mai bine .. oricum concluzia mea ramane Numai idioti pe forum de ce oare credeti ca mai toti au inceput sa nu mai intre pe forum ca sunt numai copii a la rossi care isi etaleaza talentele pe aici si ei sunt prosti de bubuie ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu de ce dar am imi mentin concluzia ca sunt foarte multi idiotii pe forum, Multa lume de aici se dau mari bikeri si nau nici o treaba majoritatea de aici sunt forjatori de linie dreapta , dar se cred zmei si mari profesori pe forum , va rog sa abtineti de la comentari , eu consider ca omu indiferent cat de idiot era nu merita asa ceva si ma indoiesc ca era atat de tampit sa treaca pe rosu din ce am inteles din reportaj se spune ca e cam la limita si eu as pune toti bani jos ca ala cu loganu a trecut pe galben sau chiar rosu nici decum asta cu motoru. Daca vati fi uitat atent ati fi vazut ca masina e lovita zdravan drept urmare ala cu loganu avea viteza .... ma rog nu stiu daca mai are importanta din ce am vazut acolo situatia pentru baiat e naspa rau macar sa mai aiba zile si dupa aia mai vb.

 

:P

 

Sa recapitulam bai putza praf esti tu cand inveti sa mergi pe motor te rog sa vi sa imi arati si mie ce stii, de pute ca tine am avut parte o gramada :) azi sunteti maine numai sunteti drept urmare nici nu o sa iti dau atentie .

 

Cat despre impact sa zicem ca ma pricep putin al tinichigerie .. si alte cacaturi si pot sa zic ca masina a lovit motorul din moment ce motorul este lovit pe lateral ia gandestete mai bine .. oricum concluzia mea ramane Numai idioti pe forum de ce oare credeti ca mai toti au inceput sa nu mai intre pe forum ca sunt numai copii a la rossi care isi etaleaza talentele pe aici si ei sunt prosti de bubuie ..

 

 

Hai totusi sa nu se ajunga la jigniri...este adevarat, poate ai experienta mai multa decat cei de aici in a conduce un motor ...dar fiecare isi spune parerea pe forum. Este de ajuns sa se ramana la pareri si sfaturi...nu si la jigniri. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

facem din nou treimea crivat-Dimitris-Preacuviosul.. :P dar fara dusmanii. DIN NOU aveam de-a face cu "fara permis" cuplat cu chestiigen "era baiat bun"; daca se intampla ceva si mai grav - mai multe victime, spre exemplu - probabil inca se mai gaseau oameni care sa spuna "nu-l judecatie, era baiat bun, ce daca nu avea permisul in regula... nu stiti-nu vorbiti" samd.

 

GoogleBoy vine dintr-o directie foarte buna... daca s-ar da niste pedepse nasoale TARE pentru ceac noris din astia, poate lumea ar ami judeca; desi, cum spunea cineva mai sus, pe bizon nu-l intereseaza prea mult de restul. daca ii tuna sa se dea fara acte, se da. ponoasele cele ami mari le trag motoristii care-si vadde treaba si merg cat pot de legal (date fiind conditiile particulare). mai toti o calcam, mai toti ne "strecuram", nimeni nu merge "by the book". insa pana la a-i da talpa ca un bezmetic prin oras, de la a conduce cu permise suspendate, motoare fara acte si alte asemenea mi se apre ca e o cale tare lunga.

 

si noi ramanem doar sa ne dam cu tastaturile si tft-urile de cap, in timp ce pe idioti ii doare la trisca, in pat, coma sau groapa, unde ajung dupa cum le e norocul. sau ghinionul. a, si daca cineva se simte jenatd e faptul ca pe acesti ceac noris ii numes idioti...nu-mi cer nici o scuza. pentru ca as deveni si eu un idiot.

 

ride safe.

 

Eu am circumstante atenuante... nu stiam ca nu avea permis. :laugh:

 

Si pentru prima oara, in premiera forumistica, o sa trec de partea lui Crivat. Un weekend in puscarie sa faca macar unu, care o comite asa grav, si tot ar fi bine. Din punctul meu de vedere pentru aceste lucruri nu se merita pedepse mari care uneori ajung sa te faca mai rau avand in vedere colectivul din puscarie. Dar cateva zile la mititica siguuuuur ar face mult mai bine decat un dosar penal, 4 drumuri la judecatorie si o decizie de NUP din partea unui procuror.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai totusi sa nu se ajunga la jigniri...este adevarat, poate ai experienta mai multa decat cei de aici in a conduce un motor ...dar fiecare isi spune parerea pe forum. Este de ajuns sa se ramana la pareri si sfaturi...nu si la jigniri. :P

 

Over...nu stiu cine ar putea sa nu fie pusti ptr cei 24 de ani ai tai....

Ai permis 2006, felicitari. Ai experienta mai mare decat mine....e adevarat.

 

Dar la nivel de motociclist esti un mucos care spre deosebire de cei fara permis sau cu el din 2008 cum sunt eu stii ce va mai mult. Diferenat intre a avea permis de anu trecut ca mine si tine..e de 2 ani. Diferenta pana la motociclisti...e f mare ptr noi amandoi si suprinzator ptr tine ambele experiete sunt la acelasi nivel .. NESEMNIFICATIVE. . Sunt oameni cu experienta multa ..ani multi de condus. POti fi mai modest.... ca nu-ti va da nimeni un premiu daca te lauzi singur aici. Dovedeste-ne ca nu esti un prost ingamfat ci doar un prostcrescut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimati Domni... Alte griji nu aveti?

Ce este asa senzational? A cazut un om care mergea pe motocicleta...

Este singurul care a cazut?

Nimeni nu o sa mai cada?

Bine ca este intreg si nu si-a rupt nimic.

 

 

 

P.S. Poate urmatorul care pica, nu este la fel de norocos.... BAFTA!!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.. si alte cacaturi si pot sa zic ca masina a lovit motorul din moment ce motorul este lovit pe lateral ia gandestete mai bine ..

 

Si eu cred la fel , ca Loganul a lovit lateral motorul.Deci asta ar insemna dupa parerea mea ca motorul a intrat primul in intersectie.

Tinand cont ca semaforul se forteaza in situatiile galben-rosu sau rosu galben si ca Loganul nu este Ferrari la demaraj tragem concluzia ca cel care a fortat pe galben- rosu este motociclistul.

Sper ca m-am exprimat coerent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred la fel , ca Loganul a lovit lateral motorul.Deci asta ar insemna dupa parerea mea ca motorul a intrat primul in intersectie.

Tinand cont ca semaforul se forteaza in situatiile galben-rosu sau rosu galben si ca Loganul nu este Ferrari la demaraj tragem concluzia ca cel care a fortat pe galben- rosu este motociclistul.

Sper ca m-am exprimat coerent.

mie mie se pare cam infundata furca si roata din fata pt. o lovitura din lateral. daca motorul era lovit nu cred ca raminea linga masina.

totusi ce relevanta are cine pe cine a lovit ca sa stim cine a intrat pe rosu? pe una din cele 2 strazi mai e un semafor in apropiere si daca pleci de la el si esti din zona e usor de anticipat verdele la urmatorul semafor si astfel intri in intersectie cu viteza iar daca celalalt forteaza rosul e belea. oricum in general de-aia e accident ca daca macar unul din cei implicati era atent sau conducea preventiv se putea evita. viteza nu inseamna condus preventiv oricit de motociclist ai fi.

 

Sa recapitulam bai putza praf esti tu cand inveti sa mergi pe motor te rog sa vi sa imi arati si mie ce stii, de pute ca tine am avut parte o gramada :P azi sunteti maine numai sunteti drept urmare nici nu o sa iti dau atentie .

 

Cat despre impact sa zicem ca ma pricep putin al tinichigerie .. si alte cacaturi si pot sa zic ca masina a lovit motorul din moment ce motorul este lovit pe lateral ia gandestete mai bine .. oricum concluzia mea ramane Numai idioti pe forum de ce oare credeti ca mai toti au inceput sa nu mai intre pe forum ca sunt numai copii a la rossi care isi etaleaza talentele pe aici si ei sunt prosti de bubuie ..

bah da ce atitudine ai! pe toate le stii. nici nu stiu ce cauti pe forumul asta plin de idioti si prosti?

aaah? stai ca ti-am vazut locatia si m-am prins.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie mie se pare cam infundata furca si roata din fata pt. o lovitura din lateral. daca motorul era lovit nu cred ca raminea linga masina.

totusi ce relevanta are cine pe cine a lovit ca sa stim cine a intrat pe rosu? pe una din cele 2 strazi mai e un semafor in apropiere si daca pleci de la el si esti din zona e usor de anticipat verdele la urmatorul semafor si astfel intri in intersectie cu viteza iar daca celalalt forteaza rosul e belea. oricum in general de-aia e accident ca daca macar unul din cei implicati era atent sau conducea preventiv se putea evita. viteza nu inseamna condus preventiv oricit de motociclist ai fi.

Poti sa ai impact lateral in partea din fata a vehiculului, asa cum poti sa fii lovit in spate lateral.

Evident ca are relevanta doar in conditiile in care aici pe forum despicam firul in patru. In rest este doar statistica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...