Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Era o africana de vinzare boieri dumneavoastra, in Oradea, ID mess giny_cme50 tel 0724-721181.

 

 

Multumesc Galen

 

Este de vanzare un Rd04 cu carena fata de Rd03 din 1990

 

Pret 1690euro cu top case cu tot

 

http://www.youtube.com/watch?v=hHR0CcocHxA

 

Nu fac schimburi ca nu o vand de placere

 

Contact: Adi din Oradea 0724.721.181

post-5620-1249978468_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut

partea fata a iesit ok,spatele groaznic fara suparare ,

gusturile nu se discuta, tie sa-ti placa

bafta

Eu sunt de parere ca, carenele originale de pe spate arata groaznic, drept urmare schimbarea facuta de Antenutza e mai mult decat inspirata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intrebare pentru cei care au schimbat rulmentii de la ghidon la RD04, care este dimensiunea lor, sau daca imi puteti spune ce scrie pe rulmenti, sa stiu ce sa caut.

 

Am vazut in Louis ca au rulmentii respectivi, dar eu vreau sa ii caut la SKF, sa iau unii care sunt buni si rezistenti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recent m am mutat la Geneva, asa ca dragi posesori de africane (si nu numai) ;) daca sunteti in trecere ofer cazare moka (anuntati din timp) si parcare + acces la scule, etc in caz de probleme !

 

Numai bine,

 

Radu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recent m am mutat la Geneva, asa ca dragi posesori de africane (si nu numai) ;) daca sunteti in trecere ofer cazare moka (anuntati din timp) si parcare + acces la scule, etc in caz de probleme !

 

Numai bine,

 

Radu

 

Frumoasa tara ai ales! Felicitari! :)

hoop schweiz!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recent m am mutat la Geneva, asa ca dragi posesori de africane (si nu numai) ;) daca sunteti in trecere ofer cazare moka (anuntati din timp) si parcare + acces la scule, etc in caz de probleme !

 

Numai bine,

 

Radu

congratz si multe succese ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

recent m am mutat la Geneva, asa ca dragi posesori de africane (si nu numai) ;) daca sunteti in trecere ofer cazare moka (anuntati din timp) si parcare + acces la scule, etc in caz de probleme !

 

Numai bine,

 

Radu

C e viata frumoasa ai, zici ca te-ai mutat de la buc la ploiesti. ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu tot nu am gasit motor. Am incercat sa sun pe numerele acelea si nu am reusit sa dau de proprietar, pentru ca le tzine inchise. Am incercat si pe mail, dar nu a raspuns, insa mi-a dat add pe mess. Am sunat si la alt tip, din Lugoj, care are 2 motoare, unul de 750 si unul de 650, amandoua demontate, deci nu rezolv nimik nici cu el. Asa ca probabil ca o sa cumpar inca o Afrikana, sa am cu ce sa ma plimb anul asta, si la iarna bag una din ele la modificari serioase, si una o pastrez originala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu tot nu am gasit motor. Am incercat sa sun pe numerele acelea si nu am reusit sa dau de proprietar, pentru ca le tzine inchise. Am incercat si pe mail, dar nu a raspuns, insa mi-a dat add pe mess. Am sunat si la alt tip, din Lugoj, care are 2 motoare, unul de 750 si unul de 650, amandoua demontate, deci nu rezolv nimik nici cu el. Asa ca probabil ca o sa cumpar inca o Afrikana, sa am cu ce sa ma plimb anul asta, si la iarna bag una din ele la modificari serioase, si una o pastrez originala.

 

 

o africana de vinzare boieri dumneavoastra, in Oradea, ID mess giny_cme50 tel 0724-721181.

 

Este de vanzare un Rd04 cu carena fata de Rd03 din 1990

 

Pret 1690euro cu top case cu tot

 

http://www.youtube.com/watch?v=hHR0CcocHxA

 

Nu fac schimburi ca nu o vand de placere

 

Contact: Adi din Oradea 0724.721.181

 

cand am vorbit eu cu el,parca zicea ca o sa fie plecat vreo saptamana ,dar de vineri incolo.

deci ar cam trebui sa raspunda la telefon.

bafta

post-46018-1250135739_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa-mi recomandati si mie un mecanic priceput intr ale "vacilor" din Bucuresti sau imprejurimi.

Am o problema cu furca fata. Mi se pare prea moale si as vrea sa rezolv problema pana vinerea viitoare cand plec in mult asteptatul concediu.

 

Multumesc anticipat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu intaziere postez si eu primul filmulet din weekend-ul "african". E urcarea din Petrosani la lacul Vidra. Fondul muzical trebuia sa fie T-Rex si Iron Maiden, dar la youtube nu i-a placut (cica copyright & stuff) si decat mut, am pus ceva de la ei.

 

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni.. nevoie mare de smeringurile de la roata spate + o-ringul de la butucul de pinion.. cine imi spune de unde le pot lua !? (si dc se poate sa le iau si cat mai rapid.. ca de la wemoto prin arimail dureaza saptamani)

 

ah.. si amortizoarele de cauciuc din butucul de pinionul de la roata

 

multam

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni.. nevoie mare de smeringurile de la roata spate + o-ringul de la butucul de pinion.. cine imi spune de unde le pot lua !? (si dc se poate sa le iau si cat mai rapid.. ca de la wemoto prin arimail dureaza saptamani)

 

ah.. si amortizoarele de cauciuc din butucul de pinionul de la roata

 

multam

 

Eu am luat acum o luna si ceva un kit de rulmenti de la wemoto si mi-au ajuns in mai putin de o saptamana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat acum o luna si ceva un kit de rulmenti de la wemoto si mi-au ajuns in mai putin de o saptamana.

 

ti-au venit prin airmail + posta romana sau parcel force? (prin parcel force are sens.. prin airmail: wow! )

din pacate la wemoto nu gasesc si o-ringul de la butuc pentru partea unde intra pinionul.. (sincer nici nu stiu unde sa caut asa ceva... in afara de honda desigur)

este foarte mare ca diametru si subtirel.

 

pls.. sugestii ca mai e vreme de mers si benzina in rezervor si eu stau cu roata desfacuta

multam

Editat de cernunos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-au venit prin airmail + posta romana sau parcel force? (prin parcel force are sens.. prin airmail: wow! )

din pacate la wemoto nu gasesc si o-ringul de la butuc pentru partea unde intra pinionul.. (sincer nici nu stiu unde sa caut asa ceva... in afara de honda desigur)

este foarte mare ca diametru si subtirel.

 

pls.. sugestii ca mai e vreme de mers si benzina in rezervor si eu stau cu roata desfacuta

multam

 

 

poti merge si fara semeringuri numai ca se bulesc rulmentii mai repede... parerea mea este ca poti pune niste rulmenti de sacrificiu noi, pana i-ti vin piesele necesare de la honda sau wemoto sau de unde vrei tu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni.. nevoie mare de smeringurile de la roata spate + o-ringul de la butucul de pinion.. cine imi spune de unde le pot lua !? (si dc se poate sa le iau si cat mai rapid.. ca de la wemoto prin arimail dureaza saptamani)

 

ah.. si amortizoarele de cauciuc din butucul de pinionul de la roata

 

multam

 

mestere ia incearca la Romimoto ... de la Cluj ... eu de acolo mi-am luat setul complet de rulmenti + semeringuri pt roata spate ... livreaza in 2-3 zile ... bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poti merge si fara semeringuri numai ca se bulesc rulmentii mai repede... parerea mea este ca poti pune niste rulmenti de sacrificiu noi, pana i-ti vin piesele necesare de la honda sau wemoto sau de unde vrei tu!

cred ca o sa astept ca e pacat de butuc si rulmenti sa ii chinui asa.. si sa sacrific niste rulmenti parca nu imi surade.. mai ales ca vroiam sa o mai bag si pe forestiere :D

ar trebui sa faca astia de la wemoto un magazinas la noi.. si sa asigure ca in max 1 sapt ajung naiba pesele (just my 2 cents) :cheers:

Mesaj completat

mestere ia incearca la Romimoto ... de la Cluj ... eu de acolo mi-am luat setul complet de rulmenti + semeringuri pt roata spate ... livreaza in 2-3 zile ... bafta !

 

m-am interesat deja la romimoto si nu avea decat rulmentii.. semeringuri nema...

dar am gasit la el amortizoarele de cauciuc pt butucul :)

Mesaj completat

multam de info @duc

cred ca o sa astept ca e pacat de butuc si rulmenti sa ii chinui asa.. si sa sacrific niste rulmenti parca nu imi surade.. mai ales ca vroiam sa o mai bag si pe forestiere :)

ar trebui sa faca astia de la wemoto un magazinas la noi.. si sa asigure ca in max 1 sapt ajung naiba pesele (just my 2 cents) :(

 

oricum pina la urma o sa fac si ca tine.. ca e si mai pacat sa nu iasa vacuta la iarba verde

 

Mesaj completat

 

m-am interesat deja la romimoto si nu avea decat rulmentii + semerignuri (set complet).. doar semeringuri nema...

dar am gasit la el amortizoarele de cauciuc pt butuc pentru pinion :P

 

multam @sherky

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-au venit prin airmail + posta romana sau parcel force? (prin parcel force are sens.. prin airmail: wow! )

din pacate la wemoto nu gasesc si o-ringul de la butuc pentru partea unde intra pinionul.. (sincer nici nu stiu unde sa caut asa ceva... in afara de honda desigur)

este foarte mare ca diametru si subtirel.

 

pls.. sugestii ca mai e vreme de mers si benzina in rezervor si eu stau cu roata desfacuta

multam

 

Airmail.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

congratz si multe succese :D

 

multumesc :). off topic am intrat in contact cu africanii din elvetia, astept sa vad care sunt conditiile de primire in club, poate facem un schimb de experienta Elvetia Romania dpdv africani :cheers: , ceva organizat ca avem o tzara faina mai ales pt endureala, cort, etc...pe aci e numa asfalt si unde e forestier nu prea este voie :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Marfa! Adu elvetienii aci sa-i chinuim pe forestiere...

Numa ca stiai ca ei l-or omorat pe Mihai Viteazu? Ma rog, niste valoni si niste elvetieni... :laugh:

 

.. eu stiam ca erau valoni si germani .. oricum ei au fo doar executantii (.. sau nu!?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni.. nevoie mare de smeringurile de la roata spate + o-ringul de la butucul de pinion.. cine imi spune de unde le pot lua !? (si dc se poate sa le iau si cat mai rapid.. ca de la wemoto prin arimail dureaza saptamani)

 

ah.. si amortizoarele de cauciuc din butucul de pinionul de la roata

 

multam

 

 

 

baga un telefon

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...