Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

www.ebay.de :lol:

mda pe ebay.de am gasit si eu... dureaza insa fro' 2 sapt pana ajunge .. si exista si nejte programari la rar la care trebe sa se ajunga :D speram sa rezolv mai repede

 

dc ajungi la arc sa iei notite si pt noi cei care nu ajungem -_- sa stim cum e planul de plecat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda pe ebay.de am gasit si eu... dureaza insa fro' 2 sapt pana ajunge .. si exista si nejte programari la rar la care trebe sa se ajunga :D speram sa rezolv mai repede

 

dc ajungi la arc sa iei notite si pt noi cei care nu ajungem :lol: sa stim cum e planul de plecat

planul este simplu:eu plec in cursul zilei de vineri cine este dispus ma contacteaza:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inalnirea de la Nadrag nu va fi exclusivista din punctul de vedere al motoarelor, dar cu cravata mai boiere draga....... :D

Am pus special pozele astea, pentru ca daca imi amintesc bine, m-ati sunat in timp ce chefuiati pe acasa, si mi-ati spus sa fac o poza sa ma vedetzi si voi cum arat in tzol festiv...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor !

 

Dupa cum poate stiti deja, de la 1 iunie nu se mai poate face ITP decat la RAR. Eu am aflat ieri, si am dat fuga sa ma uit in talon: expirat de o luna -_- In concluzie, trebuie sa ma apuc sa dau jos xenoanele, goarnele de tir si alte maimute, si imi mai trebuie o toba stock de imprumut pentru RAR.

 

Asadar... cine are un RD07 sau RD07A cu toba intacta si e dispus sa faca schimb de tobe cu mine pentru cateva zile ? Dureaza cca 10 minute si va promit ca veti fi foarte incantati de toba mea, e tot stock dar "oleaca" modificata :D Dupa ce trec prin RAR, le schimbam la loc... si, bineinteles, dau bere :lol:

 

 

Axa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cistelia: ce ziceti? poate e simpatica, si poate nu e prea tarziu pentru insigne?

 

 

Si stickerele si tricourile sunt date deja in lucru. Stickerele nu vor arata ca in poza ce am atasat-o anterior, din cauza ca poza in sine are o calitate mai slabuta si vor arata, cica, urat.

Dar un tinar priceput mi-a venit in ajutor si asa ca vom avea alte stickere :D

Editat de cstelia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam ce dimensiune o sa aiba stickerele? Sunt curios, pentru ca dupa parerea mea, ori facem unele mari gen Paris-Dakar, ori unele micutze cat o rovigneta, pe care sa le colectionam pe parbrize. Sa pui niste poze cu modelul daca ai, ca ne-ai facut curioshi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa ma interesez cit sint piesele pentru modificarea aia la pompa de benzina ? Cit costa, actualizat, ca ti-am zis ca eu mi-am facut modificarea in primavara, si ma gindesc ca s-au mai ieftinit de atunci, sau poate s-au mai scumpit, la cum merg preturile in ro... Desi, cum a zis si Pedros (ca parca el a zis), nu cred ca e nevoie sa iti faci probleme, cel putin nu acum, mai ales ca tu ai motor nou, :D, dar nu vreau sa ma iei cu huo dupa aia, ca ai cerut o mina de ajutor, si m-am tras pe poponeata... :lol:

Oricum, am drum miine pina pe acolo pe unde e magazinul de unde ma aprovizionez eu cu piese, si pot sa le pun o intrebare. Numai sa zici daca vrei sau nu. Da-mi un mesaj sau un bip, ca pe forum nu prea zac.

Pac.

HAHAHAHAHA... C-U-R=poponeata.. -_-:D:D:D:D

Editat de za_sly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stickerele vor fi rotunde cu diametrul de 10cm

Doar sa nu mai scrieti pe al meu "jos cu Galen" si vreu si eu unul. Daca se vor personaliza, bineinteles, "jos cu Galen" (adica scrieti Galen pe el in partea de jos, nimic altceva :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma stickerele vor avea diametrul de 65mm si nu vor fi personalizate.

bune si asa. Daca in mod intimplator tricourile vor fi negre vreu si eu unul XXL. Nu suport tricouri albe inutilizabile pe motor, loc pe pereti sa le expun nu am si nici in dulap nu ma amuza sa le tin :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bune si asa. Daca in mod intimplator tricourile vor fi negre vreu si eu unul XXL. Nu suport tricouri albe inutilizabile pe motor, loc pe pereti sa le expun nu am si nici in dulap nu ma amuza sa le tin :ok:

 

Da, tricourile vor fi negre. Din pacate nu te-ai anuntat si eu am dat comanda deja. Sunt cateva in plus, deci ar trebui sa fie unul disponibil si pentru tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, tricourile vor fi negre. Din pacate nu te-ai anuntat si eu am dat comanda deja. Sunt cateva in plus, deci ar trebui sa fie unul disponibil si pentru tine.

E grozav ca te-ai gindit sa faci mai multe. Sper sa fie si un xxl in plus pe acolo :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baieti, am nevoi de un cauciuc de la semnalizare!! al meu s-a rupt si sta pleostit!!

are cineva un semnal spart, ceva... nu vreau sa mai dau 20 euro, pe un semnal original, mai ales ca asta are sticla buna!!

multumesc anticipat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan sunt la lucru, si nu iti pot da un raspuns 100% sigur, dar mai am cateva semnalizari pe acasa, si o rezolvam. Te astept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca sa-ti zic eu cum am rezolvat un cauciuc ce mi s-a rupt, acela de la semnalizatorul dreapta fata: luat una bucata spita de bicicleta, obosita si uitata de lume alaturi de altele, in beci, evident, de pe vremea cand imi rupeam fashu' pe bicla, taiat la dimensiunea cauciucului , facut o atela cu banda neagra, izolator electri, si economisit banet si timp.

in rest, sanatosi sa fim, ca romaneste manevram :ok:

 

baieti, am nevoi de un cauciuc de la semnalizare!! al meu s-a rupt si sta pleostit!!

are cineva un semnal spart, ceva... nu vreau sa mai dau 20 euro, pe un semnal original, mai ales ca asta are sticla buna!!

multumesc anticipat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma intrebam a cui e Afrikana de la Bacau. Inca ma felicit pentru faptul ca nu am cumparat-o eu, desi aveam intentia asta, pentru ca daca o faceam, te influentam puternic negativ in viitorul tau ca motociclist. Ma bucur ca ai revenit printre noi pe 2 roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu gasesti, iti cedez eu unul din ele. Eu m-am inscris cu 2 XXL. O rezolvam noi cumva...

merci fain :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei care cauta relee/regulatoare de tensiune:

http://www.electrexworld.co.uk/all-rrs-7964-0.html

 

Special pentru AT: http://www.electrexworld.co.uk/rr64-regula...fier-809-0.html

 

Ura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...