Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

Vacutele sunt gata de drum. A mea arata ca autobuzele acelea articulate... sau mai bine spus, cat toata autobaza...

Am avut ceva emotii, pentru ca nu gaseam cortul, dar aveam hamacul ca solutie de back-up. L-am cautat temeinic, si l-am gasit. Isi facea de cap in portbagajul de la Dacie, impreuna cu alt cort vagabont, care nu stiu de unde a aparut. Maine, adika azi la 4:30, Doru si Bogdan de la Buzau sa pun la drum, si ne intalnim la mine, apoi la 5:50 ne intalnim cu taoata gaska, pentru ca la ora 6 e plecarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mai, mai, dar ce se intampla la Bucuresti?

 

Acelasi anunt de prost augur, il fac si eu , nici eu nu pot veni, datorita "ingramadelii".

@Cestelia dupa ce termini cu tot deranjul , astept sa imi trimeti si mie radiatorul stg ptr africana, ca acum e lipit.

Bafta tuturor ce ajung la Nadrag, si sa profitati de tot ce e frumos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O aud cum necheaza in garaj, si cum isi sprijina crapoanele in pamant, asteptant. Cu greu m-am despartit de ea, dar nu pentru mult timp... cateva ore si ne punem pe drum... cred ca vom fi 8. Sa ne vedem sanatosi , drum bun si asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem cativa, Boieru' (tot boier), Leo (tot el), Doru si Bogdan din Buzau, si de restul umplutura, 2 Transalp, 2 Super Tenere, dar, echipati cu tuica de rigoare!

Astept cu mare nerabdare sa ne vedem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, din nou, tuturor,

 

Din pacate nu am reusit sa trec la africa twin, dar, ca sa raman in familie, ma bate gandul sa-mi iau un xl600lm din 1987. Din pacate nu am gasit pe net mai multe elemente legate de ea, doar specificatii tehnice si cateva poze, drept pentru care sper ca ma poate ajuta cineva de aici. Imi pare rau ca dau buzna, dar nu vad unde in alta parte pot lansa un strigat de ajutor. In cazul in care exista un astfel de loc, rog un administrator sa mute post-ul.

 

Multumesc mult.

post-42821-1278056347_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va multumim ca ne-ati primit in randurile voastre.

O zi superba, o tura faina cu oameni de caracter si saritori in caz de bai ;)

 

Zoli & Moni, TM

Editat de Glad1ator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor

 

Tin sa multumesc pe acesta cale urmatorilor oameni de bine

 

-dn mecanic din nadrag pentru munca asidua la cele 2 pene

-dn cu cauciucurile second (dupa pod pe dreapta )cu masina lui de de-jentat precum si pentru camera pe 17'

-dn care confectioneaza mobilier de gradina (printr-e )ultimele case aproape de tabara , un om deosebit si cu suflet mare

-nu in ultimul rand colegului motociclist cu yamaha xt (mersi pentru piulita si tamponul de cauciuc) precum si localnicilor care m-au ajutat sa scot motorul din rapa , , dn cu masina de TM care mi-a imprumutat 2 chei, Nu le mai retin numele pentru ca eram cu alte ganduri dar se stiu ei care sant .

 

Ms si tie Raul pentru gandurile de bine .

 

 

In fata acestor oameni ma inclin si le multumesc pentru ajutor .

 

 

Iar voua colegi africani toate gandurile bune,multumesc ca ati binevoit sa ma asteptati , asflat curat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

;) Iata si selectia de poze de la mine:

http://picasaweb.google.ro/110631693884163...ilor2010Nadrag#

@ dracones : ghinion curat, asta e! cele doua tricouri sint la mine, suna-ma sa ne intelegem cind le iei

 

altfel o intrunire bine organizata intr-o locatie splendida. RESPECTE CStelia! si un traseu fain de tot ales, cel putin asa sa fie si la anul!

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si noi cu bine acasa, obositi, dar cu nenumarate amintiri frumoase. Dupa orice activitate de acest gen se trag anumite concluzii, iar a mea este una simpla: am intalnit niste oameni extraordinari!

Va multumim pentru organizare, plimbare, pentru tot. Mi-am propus sa vin la toate intrunirile viitoare.

 

O singura sugestie, nu mai aduceti video proiector, ati vazut ca am obiceiul sa adorm la telejurnal! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

02.07.2010 06:00 Plecarea din Valenii de Munte.

05.07.2010 04:10 Ne-am intors acasa.

1238 de km, Transalpina, Transfagarasan, inconjurul barajului de la Vidraru pe forestier (28 de km), o multime de prieteni noi, 8 giga de poze, o gramada de amintiri, mult praf, noroi si apa cat cuprinde, cascada-jacuzzi, dureri de spate si "spate", energizante si cafele din plin pe drumul de intoarcere. Va multumim tuturor pentru un weekend minunat. Boieru si Roxy...

Editat de boieru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am ajuns si eu aseara cu toata flota din dotare acasa.

Vreau sa multumesc celor care au onorat cu prezenta acest eveniment si imi pare rau ca nu au reusit sa ajunga toti cei care si-au propus.

 

@raoulserban: Iti multumesc pentru ajutorul fara de care lucrurile nu ar fi iesit asa bine. Adica sper ca au iesit bine :laugh:

 

Cine mai are poze si filme, va rog fie sa le posteze aici fie sa mi le trimita pe transfer.ro. Am sa incerc sa le centralizez/sortez si le pun intr-o arhiva.

 

@dracones: imi pare rau de ghinionul pe care l-ai avut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

multumim de acest 2/4iul.prieteni africani,care pt mine va fi de neuitat

am deschis in topic pe :

Comunitatea Motociclistilor din Romania > Totul despre motociclete > Coltul Enduristilor > Poze din iesirile enduro

sper ca nu am gresit

imi pare rau pt cei care nu au mai putut sa ajunga la intrunire

sa ne vedem sanatosi la urmatoarea

din oradea numai bine

cu stima cristi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar dc nu am ajuns la intrunire sa nu credeti ca n-am stat cu gandul spre Nadrag weekendul asta.

ma bucur pentru toti cei care au reusit sa participe si sa contribuie la o experienta deosebita.

 

@cstelia: ai tot respectul si aprecierea mea pentru efortul depus si realizarea intrunirii de anul asta. felicitari Profesorului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

au, au oasele mele. pare-se ca nu mai sunt in forma or africanele voastre m-au solicitat la maxim ca sa tin pasul.

multumesc ca m-ati primit in randurile voastre si pe viitor poate oi deveni afrikan , dar pe criza asta beemerul va trebui sa-mi ajunga.

o experienta deosebita cu oameni deosebiti!

@dracones: imi pare rau de necazul tau !

@cstelia: stima si respect

ps: a-ti facut ceva senzatie in localitate ca toata lumea vorbeste despre eveniment si va vrea si la anul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca e musai, venim mai des, nu trebuie sa asteptam pana anul viitor. Stai sa ne treaca durerile de fund... :laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi am ajuns la buzau, pe la 22.30!!! dupa o repriza de ploaie serioasa, de la siriu in jos!!

am renuntat la transfagarasan, in speranta ca vom ajunge mai devreme :laugh:

un drum exceptional, o intalnire frumoasa, la care am facut cunostinta cu oameni faini!!

@cstelia: traseul ales a fost solicitant, atat pentru africane cat si pentru noi, dar a aratat ce poate o AT!!!

@bogdan: data viitoare sa iti iei un "dormitor" in care sa te putem transporta la cort!!!

 

Sper ca ne vom intalni la Lacul Vulturilor, in numar cat mai mare!!

mii de multumiri tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noi am ajuns la buzau, pe la 22.30!!! dupa o repriza de ploaie serioasa, de la siriu in jos!!

am renuntat la transfagarasan, in speranta ca vom ajunge mai devreme :laugh:

un drum exceptional, o intalnire frumoasa, la care am facut cunostinta cu oameni faini!!

@cstelia: traseul ales a fost solicitant, atat pentru africane cat si pentru noi, dar a aratat ce poate o AT!!!

@bogdan: data viitoare sa iti iei un "dormitor" in care sa te putem transporta la cort!!!

 

Sper ca ne vom intalni la Lacul Vulturilor, in numar cat mai mare!!

mii de multumiri tuturor

Cind e meetingul acela domnilor? ;) Am sa va revad pe toti cu placere, sper sa-mi pot face loc in calendarul acestui an, am uitat sa intreb insa de data. Pe de alta parte weekendul urmator e intrunirea veteranilor de la Tismana, ma gindesc ca unii dintre voi ar veni si acolo cu placere, anul trecut a fost superfain! Chiar daca nu au strins inca 10 ani de categoria A ca sa capete o tresa.

@raul serban- grozava poza aia cu megacuferele pe AT in piriu si reprezentativa pentru ce poate face un motor de 240kg +condus de un african hotarit. Asa ca facind referire la alt topic de pe aici e explicabil de ce africana va avea mereu pret :D

Si batrinica mea RD-04 e nepretuita . Numa de bine tuturor si sa ne vedem cit mai des! M-am simtit foarte bine printre africanii corturari de anul asta. Am avut si sansa sa-mi pun cortul aproape de riu si suficient de departe de turboreactoare :D

ps.

Chiar daca se prabuseste pina la urma autobuzul ala :P locatia asta trebuie pastrata in rememberul de locuri, cu jacuzzi cu tot. Chiar daca la anul o comitem in alta parte, poate organizez eu ceva in apuseni, ca am locuri faine in vedere destule, poate gaseste altcineva ceva la fel de fain si interesant, vedem!

Editat de Galen
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana vin restul pozelor de la Nadrag pun una care imi place mie!

dsc00118a.th.jpg

 

Mesaj completat

fratilor, are cineva poze din parau? cineva trebuie sa le fii facut, noi nu puteam caci eram calare. eu le vreau pt ca s foarte mandru ca am trecut cu brio cu tot cu pasager fara asistenta, hau hau, mau mau!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutari la toti africanii care s-au trezit din bautura din week-end si celor ce inca dorm..promit ca atunci cand intalnirea va fi aproape de neamt am sa vin cu cea mai mare placere...dar fiind incepator si cu problemele mele cu spatele ibca nu ma incumet la drumuri asa lungi.astazi mi-a vopsit un prieten carenele spate care au fost reconstruite dupa accident si arata ca noi.singura chestie ce lipseste din spate acum e portbagajul acela sau suportul de plastic negru pentru cob.daca are cineva de vanzare va rog nu ma ocoliti..ms si hai reveniti-va odata :laugh:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://picasaweb.google.com/Boieru/AfricaT...feat=directlink

 

Primele 1000 de poz(n)e... Sunt neprelucrate, decat un resize la 25% sa incapa mai multe.

Sunt multe de pe drum, dar sunt si de la intrunire. Vizionare placuta.

Astept poze de la restul participantilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum imi pare rau ca nu am ajuns!

 

Salut. Nu imi mai merge faza scurta. Mi'a mai facut odata figura asta, dar si'a revenit. Dar de 2 zile tot astept sa'si revina si nimic. Care ar fii raspunsul?

Btw...cu pompa de benzina am rezolvat....era iesita mufa din releul ei. Intr'un final, am aflat si eu care este acesta.

In rest, merge fara probleme, sper sa ramana in continuare asa.

Mersi fain,

Adi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...