Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

La multi ani Leo! Sa ne traiesti si sa fi sanatos!

Oooooooooo, sa traiesti 1000 de ani fara reparati La multi ani Leo.

Sa ai viata si vin la ghiata.

Sa fi sanatos si la punga gros.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ne traiesti LEO si sa ai parte de multa sanatate.

Mesaj completat

 

4 gauri.M-au ciuruit destul de bine :D

 

lasa, nu te plange, ca n-au "dat" cu mitraliera.

e mai bine asa decat sa te fi taiat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru urari.

Si-mi cer scuze ca nu am putut intra cam de mult, acum de o ora citesc din urma sa nu fiu pe afara.( e drept citesc cam greu!pe silabe cu pumnu la barbie, de oboseala) Nici motorul nu l-am mai scos, mesteresc de zor la casa, vreau sa o termin cat mai repede. Va spun ceva dar ramane intre noi, nu stie sotia mea ... ca defapt vreau sa am un adapost pentru motor. :D Poate am loc sa o bag in beci langa "tuboiul cu tzuica" sa nu simt frigul iernii.

Multumesc inca odata si sa fiti sanatosi cu totii!

 

 

O completare fara nici o tinta anume, fiind vorba de pasiune, am in cabinet un motor de aeromodele sunt tare incantat de el.Il pot tine langa mine in cabinet pe cand africana nu o pot sui aici. Este un piston acolo care face aceeasi miscare ca toate celelalte. Nu conteaza motorul pe care il ai ,dovada a fost lacul vulturilor. toate cad la fel. noroiul nu crutza pe nimeni. dar mai bn sa ne tavalim in noroiul acela decat al unei certe fara sfarsit .. care-i mai buna? Toate au si-au atins tinta.

Asistenta mea zice ca-si cumpara si ea o roata de africana, o primiti si pe ea pe forum? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aolo....... omidel, termina cu pozele alea, ca nu mai ma lasa la nici o intalnire! :D

 

doctore, eu ce sa-ti fac, si mie mi-e greu, dar merg inainte, ca inapoi nu se poate .

te salut cu farul de la africana mea, Bubulina ii zice :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata. Am trimis si eu si Leo banii. 50 ron Leo perntu rulmenti, 120 ron din parta mea, si 30 de ron pe care trebuia sa ii dau eu lui Cernunos, si intra in cont din partea lui. Am vorbit cu Doru (TRX-er) si a spus ca o sa faca un inventar sa vada daca mai e vreun intarziat la plata, si sa vada cum intram in posesia uleiului si a rulmentilor. Cand aduceti motorul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata. Am trimis si eu si Leo banii. 50 ron Leo perntu rulmenti, 120 ron din parta mea, si 30 de ron pe care trebuia sa ii dau eu lui Cernunos, si intra in cont din partea lui. Am vorbit cu Doru (TRX-er) si a spus ca o sa faca un inventar sa vada daca mai e vreun intarziat la plata, si sa vada cum intram in posesia uleiului si a rulmentilor. Cand aduceti motorul?

DATORITA STARII MELE POT SA DISPUN DE UN LOGAN CU CARLIG DAR NU POT SA RIDIC TRANSPORT MOCA.LUNI O SA MA DUC SI LA RULMENTI. ASTAZI AM MISCAT NITEL MASINA PRIN ORAS ASA SUBTIRE :D

Mesaj completat

DATORITA STARII MELE POT SA DISPUN DE UN LOGAN CU CARLIG DAR NU POT SA RIDIC TRANSPORT MOCA.LUNI O SA MA DUC SI LA RULMENTI. ASTAZI AM MISCAT NITEL MASINA PRIN ORAS ASA SUBTIRE :D

P.S La munca nu pot sa ma duc sa iau crafterul ca ma iau aia de bun si u am kef :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Eu unul sunt din cei întîrziați :D dacă vreți să aflați motivele...se află undeva între întîrzierea livrării banilor de salariu, lipsa unei conexiuni de internet pt a prelua numărul de cont apoi ora de închidere a băncilor.

Luni o rezolv - mîine lucrez apoi e duminică.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, tu te crezi Sergiu Nicolaescu? Un fleac... Te-au ciuruit... Eu zic sa stai cuminte sa te refaci. Nu trebuie sa tragi de fiare acum. Stai linistit acasa, relaxeaza-te... Profita, pentru ca nu tine o vesnicie concediul medical. Rulmentii cred ca poate sa ii cumpere si altcineva daca le spui de unde. Tu pune mana si fa-te bine, ca nu se stie cand facem un gratar de toamna, si trebuie sa te prezinti sanatos.

 

Mesaj completat

Vulpoiule, sa nu intelegi gresit. Nici prin gand nu mi-a trecut ca cei care au intarziat sunt neseriosi. Toti avem probleme, atat cu banii cat si cu timpul. Eu sunt eu bun exemplu. Abia azi am reusit sa ajung la banca. Totul e sa nu ne ingrosam obrazul fata de Cstelia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, tu te crezi Sergiu Nicolaescu? Un fleac... Te-au ciuruit...

 

un off-topic scurt:

Serifule, vezi ca daca ajungi la 990de post-uri te iau astia de la KTM :D

Eu am trecut la un moment dat, candva, dar m-au retrogradat cei din "administratie" la categoria "rama de tejghea"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Avem limita de posturi? Retrag tot ce-am scris... :D Cand ma gandesc cati scriu aiurea pe forumul asta... Cred ca cei de la enduro suntem cei mai la subiect dintre toti forumistii, chiar daca mai facem si cate un off-topic. Din partea mea, pot sa imi stearga numarul de posturi si statutul de "super membru" pentru care nu am facut nimik deosebit ca sa il merit. Nu vor putea sa imi stearga prietenii, chiar daca ne sterg pe toti de pe forum. Avem motoare, avem telefoane si stim unde stam... Forumul il folosesc pentru informatii si informare, nu pentru socializare. Pentru chat ma gasiti pe mess sau facebook. In rest, ma gasiti in garaj sau mai nou in fundatia garajului, si pe Afrikana, tinandu-ma bine de ghidon, nu de tastatura. Sa ne vedem sanatosi pe doua roti, forumisti sau nu, indiferent daca suntem pe ktm, honda, yamaha sau alte cornute... Noroiul nu iarta pe nimeni, asa cum spunea si Leo...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:D Avem limita de posturi? Retrag tot ce-am scris... :D Cand ma gandesc cati scriu aiurea pe forumul asta... Cred ca cei de la enduro suntem cei mai la subiect dintre toti forumistii, chiar daca mai facem si cate un off-topic. Din partea mea, pot sa imi stearga numarul de posturi si statutul de "super membru" pentru care nu am facut nimik deosebit ca sa il merit. Nu vor putea sa imi stearga prietenii, chiar daca ne sterg pe toti de pe forum. Avem motoare, avem telefoane si stim unde stam... Forumul il folosesc pentru informatii si informare, nu pentru socializare. Pentru chat ma gasiti pe mess sau facebook. In rest, ma gasiti in garaj sau mai nou in fundatia garajului, si pe Afrikana, tinandu-ma bine de ghidon, nu de tastatura. Sa ne vedem sanatosi pe doua roti, forumisti sau nu, indiferent daca suntem pe ktm, honda, yamaha sau alte cornute... Noroiul nu iarta pe nimeni, asa cum spunea si Leo...

 

Cata dreptate ai ! Eu nu stiu cand mai au unii timp sa se mai si plimbe cu motorul..la cate posturi au ! Consuma timp si statul pe forum...eu m-am lamurit ! Si de multe ori e pierdere de timp !

Bafta !

Am niste buni prieteni la voi in zona : 3 Africane in familie !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate unii se descurca la fel de bine si cu tasta si cu ghidonu'. De ce una ar trebui s-o excluda pe cealalta? Sau poate unii sunt la fel de motociclisti precum forumisti? Vezi? Etichete se pot pune destule...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate unii se descurca la fel de bine si cu tasta si cu ghidonu'. De ce una ar trebui s-o excluda pe cealalta? Sau poate unii sunt la fel de motociclisti precum forumisti? Vezi? Etichete se pot pune destule...

 

Aaaa....nuuu....stai putin ! Pai poate unii au adunat 1000 de posturi in 2 ani sau nu stiu...intr-un interval scurt oricum !

La asta ma refeream !

Si oricum....sunt foarte multi care scriu sa se afle-n treaba....scriu toate tampeniile posibile....sa fie la numar !

Despre asta e vorba !

Acum o sa sara toti "Super Membrii"....sa vezi !

Bafta !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma rog, fiecare cu ideile lui, eu insa nu inteleg de ce unii-s mai motociclisti ca ceilalti. Cunosc multi conducatori de vehicule (mai ales soferi) care au carnet de zeci de ani si zeci, poate sute de mii de kilometri si sunt submediocri in ale condusului. Chiar daca stai noapte-zi, iarna-vara cu c.ru-n sa, asta nu-ti va conferi un statut de supermotociclist. E fix acelasi lucru cu supermembrul. Unii pierd vremea la taste si ceilalti pe mobra. Numai ca a doua pierdere de timp e mai costisitoare. E treaba de talent, in ambele cazuri, nu de "marime".

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma rog, fiecare cu ideile lui, eu insa nu inteleg de ce unii-s mai motociclisti ca ceilalti. Cunosc multi conducatori de vehicule (mai ales soferi) care au carnet de zeci de ani si zeci, poate sute de mii de kilometri si sunt submediocri in ale condusului. Chiar daca stai noapte-zi, iarna-vara cu c.ru-n sa, asta nu-ti va conferi un statut de supermotociclist. E fix acelasi lucru cu supermembrul. Unii pierd vremea la taste si ceilalti pe mobra. Numai ca a doua pierdere de timp e mai costisitoare. E treaba de talent, in ambele cazuri, nu de "marime".

 

Dar cine a spus ca "unii sunt mai motociclisti decat altii" ? Am tot respectul pentru cei care contribuie la forum cu informatii utile. Eu ma refeream la cei care scriu sa se afle in treaba....pe principiul "hai sa scriem ca sa avem ce citi" !

Eu oricum prefer sa "pierd" vremea in sa....nu pe forum. Vad des pe la magazin "forumisti" cu aere de "piloti".....si cand ne reintalnim pe strada cu motoarele.....hmmm....nu mai sunt piloti !

Sunt foarte multi care uita esentialul : MOTOCICLETA ! REALITATEA !.....ei sunt 90% "motociclisti de forum"...."virtuali"....realitatea...mai putin conteaza.... e poveste !

Cam despre asta este vorba ! N-am nimic cu nimeni....Doamne-fereste !....insa am avut o perioada in care ma scarbisem rau de tot si 1 an si ceva nu am mai scris nimic pe aici !

Nici acum nu sunt departe....contul de la servici e suspendat a 2-a oara....si acest cont la fel....a fost suspendat doar pentru ca am intrebat pe PM de ce a fost suspendat celalalt cont......pe Hamzea l-au "mazilit"....in fine......am avut o discutie telefonica "edificatoare" cu Dl Dobrescu in acest sens si m-am cam lamurit cum sta treaba !

Noroc cu Africana !...ma mai atrage sa mai scriu cate ceva !

In fine....sa revenim la "oile" noastre !....daca pot fi cuiva de folos in ceea ce priveste Africa Twin-ul(si nu numai) ....cu cea mai mare placere !

Bafta !

Editat de MotoMax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa nu ne mai certam degeaba, si sa pastram topicul asta pentru discutii referitoare la Honda Africa Twin. Nu numarul de posturi ne face mai "forumisti", ci cea ce transmitem prin ele si este util comunitatii. Tot asa, nu zecile de mii de kilometrii facuti pe an, ne fac motociclisti, ci sentimentele care ne leaga de fenomenul moto, si de prietenii de "suferinta".

Revenind la subiectul africanei lui Za-Fly. Va astept, dar sa imi dati un telefon cu o zi inainte, sa nu imi programez vreo "ieseala". Daca stie cineva vreun revervor de transalp de vanzare, o sa si carenele de sub sa, care sunt de vanzare, sa imi dea un P.M. va rog. Multumesc.

Editat de boieru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, tu te crezi Sergiu Nicolaescu? Un fleac... Te-au ciuruit... Eu zic sa stai cuminte sa te refaci. ,

Ma,nu ma cred super star dar ma simt mai bine.Am zis si eu asa dar oricum vad ca nimeni nu se ofera.Cu gratarul,cu cea mai mare placere oricand dar pot consuma doar pui :D de trebuie sa tin regim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata dreptate ai ! Eu nu stiu cand mai au unii timp sa se mai si plimbe cu motorul..la cate posturi au ! Consuma timp si statul pe forum...eu m-am lamurit ! Si de multe ori e pierdere de timp !

Bafta !

Am niste buni prieteni la voi in zona : 3 Africane in familie !

 

 

3 Africane la noi :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...