Sari la conținut

Honda AfricaTwin - XRV650/750


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 12,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din seria inventii "AfricaTtwin 750X roadrun" sau "magarii facute africanei" citat din Cstelia ..proiect in lucru!!

post-10654-0-44271300-1362565800_thumb.jpg

post-10654-0-93834700-1362566159_thumb.jpg

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut modificare si la furca dar ulterior fotografiei :hug: ...oricum din 20 cm garda la sol ai de unde pierde aprox 3 cm!!..dar nu cred ca sunt nici atat deoarece numai fata a cobort nu si spatele !!Iar de frecat acum o sa incerc sa frec scaritele..doar acum o sa fiu "racer"!!

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uuuu, poză de duminică?( n-am observat ciocu de raţă când am fost saptămâna trecută la tine ) Pe unde-ai fost?

Nu mai am plăcuţe pe faţă şi până mi-oi strânge bani şi de alea + uleiuri stau şi ciocăn la dânsa, duminică am petecit carenele lui Sebi şi-ale mele, la un fum de grătar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mesaj de la Borco: "dau la schimb pinion spate de 42 dinti pt unu de 43"

 

Pai daca are cineva de vanzare un pinion spate de 43, il cumpar eu si fac schimb cu Borco

Un pinion NOU la Autonet este 116 lei, deci ala vechi ar trebui sa fie putin mai eftin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca are cineva de vanzare un pinion spate de 43, il cumpar eu si fac schimb cu Borco

Un pinion NOU la Autonet este 116 lei, deci ala vechi ar trebui sa fie putin mai eftin

Am eu unul..nu cred ca are mia de km(practic este nou) dar nu-l pot da jos de pe moto decat peste 2 saptamani ..ca atunci revin pe meleaguri romanesti si vreau unul de fata(16 dinti) nou la schimb!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce tare, e ca schimbul de abtibilde, dau 2 pe 1.

 

Are cineva si pentru mine un sfat cu privire la un redresor. Ma bate gandul sa-mi iau un redresor dar nu stiu care ar fi cea mai potrivita alegere, am gasit prea multe modele. Voi ce redresoare aveti, aveti ceva special ? Caut un redresor sa incarce si bateriile cu acid si pe cele cu gel, caci gasisem ceva care costa vreo 300 lei si incarca doar bateriile cu acid ceea ce mi s-a parut foarte mult, sau poate nu a stiut nenea de la magazin prea bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc unul de la Louis de vreo 3 ani si merge super plus ca are toate protectiile(inversare polaritate,scurtcircuit e.t.c) dar si functia de mentinere a acumulatorului pe timpul iernii(il poti lasa permanent cuplat si il incarca si-l descarca automat)..acum paraca este la reducere cu 50 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc.....sebi, tot din ala era si cel pe care-l voiam eu de ziceam ca e in jur de 300 de lei, dar din cate mi-a spus nenea de acolo incarca bateriile cu acid, iar eu am cu gel......are vreo importanta sau nu ? tu ce baterie ai, cu gel sau cu acid ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va multumesc.....sebi, tot din ala era si cel pe care-l voiam eu de ziceam ca e in jur de 300 de lei, dar din cate mi-a spus nenea de acolo incarca bateriile cu acid, iar eu am cu gel......are vreo importanta sau nu ? tu ce baterie ai, cu gel sau cu acid ?

 

Bateria mea e pe acid dar vezi manualul de utilizare...

 

Citez de pe site ->

"Recomandam acest charger pentru toate tipurile de acumulatoare pentru autoturisme, motociclete, rulote, autorulote, ATV-uri, Jeepuri si vehicule de teren. Designul si tehnologia inglobate permit utilizarea acestui dispozitiv pentru incarcarea acumulatoarelor conventionale cu acid liber sau cu Gel, acumulatoarelor fara intretinere, Maintenance free, acumulatoarelor stationare sigilate cu tehnologie AGM si VRLA. "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Şi-a prototiptilat careva mobra cu o pedală de frână enduro, genul celor care vin montate peste scăriţă ? ( toate motocicletele enduro/cross văd că le au aşa ). Eu o îndoi într-o veselie pe asta a mea şi vreau s-o schimb ca-i de groază.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bănuiesc că te referi la metoda asta : http://motor-inn.ro/ro/accesorii-moto/atv/accesorii-comenzi/motion-pro-pedal-anchor-kit

 

Dar mi s-a pus pata de a muta pedala, până acum am pliat-o complet de 4 ori şi de multe alte ori parţial, oricum îndeajuns încât să-mi cauzeze destule probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da ..acesta este metoda ...eu nu am vazut nici un enduro cu pedala pe scarita..pedala este foarte aprope de blocul motor dar trece pe sub sau deasupra scaritei si nu este prinsa de ea.

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[..], genul celor care vin montate peste scăriţă ? [..]

 

Of of of emoţiile astea, nu mai citeşti ce trebuie :) . Nu vreau s-o prind de scăriţă, ci s-o montez peste scăriţă.

Dacă nu găsesc ochiometric una care s-ar potrivi o să-mi fac din asta pe care o am acum, numai ca să le dau subiect de bârfă conspiraţioniştilor că d-eh, improvizaţii la sistemul de frânare :tempted:

Aa.. şi nu vreau s-o leg pe asta de acum cu un cablu pentru că o să-mi îngreunez şi mai tare mobra, vreau s-o ţin cât mai "light" :crack:

Editat de Andry
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa mor daca inteleg targul pe care-l vrei... X-(

 

Este simplu: nu as fi cumparat pinion spate nou de 43 ca apoi ca fac schimb cu Borco (care evident nu este nou), ci as fi oferit unul uzat

Dar treaba nu mai e valabila, am comandat unul nou de 43, nu ma mai complic (pretul celui vechi plus costurile de transport ar fi cam tot atat)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...